Jak můžu opustit funkci

Kit

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #285 kdy: 19. 07. 2018, 20:24:49 »
Tohle je pěkná ukázka, k čemu jsou bool hodnoty dobré. Dají se totiž parádně skládat:
Kód: [Vybrat]
offset = identifierToken(chunk)
    ?: shebangToken(chunk)
    ?: assignToken(chunk)
    ?: bracketToken(chunk)
    ?: symbolToken(chunk)
    ?: 0

Jsi přesvědčen, že je to čitelné? Upřímně si nejsem jist, co to ve skutečnosti dělá a určitě bych se takové konstrukci vyhnul. Má to snad být něco jako coalesce?


Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #286 kdy: 19. 07. 2018, 21:10:08 »
Tohle je pěkná ukázka, k čemu jsou bool hodnoty dobré. Dají se totiž parádně skládat:
Kód: [Vybrat]
offset = identifierToken(chunk)
    ?: shebangToken(chunk)
    ?: assignToken(chunk)
    ?: bracketToken(chunk)
    ?: symbolToken(chunk)
    ?: 0

Jsi přesvědčen, že je to čitelné? Upřímně si nejsem jist, co to ve skutečnosti dělá a určitě bych se takové konstrukci vyhnul. Má to snad být něco jako coalesce?

Ocividne.
Ale s nejakou variaci na Maybe/Optional by to urcite bylo zjevnejsi (nemluve o tom, ze pise "bool hodnoty", ale ve skutecnosti zneuziva to, ze nejaky jiny typ se muze pouzit v podmince nebo se implicitne konvertuje na bool). Na druhou stranu jeste to mohl "vylepsit" pouzitim disjunkce se zkracenym vyhodnocovanim :-/

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #287 kdy: 19. 07. 2018, 21:17:18 »
Ale s nejakou variaci na Maybe/Optional by to urcite bylo zjevnejsi (nemluve o tom, ze pise "bool hodnoty", ale ve skutecnosti zneuziva to, ze nejaky jiny typ se muze pouzit v podmince nebo se implicitne konvertuje na bool). Na druhou stranu jeste to mohl "vylepsit" pouzitim disjunkce se zkracenym vyhodnocovanim :-/

V reálu to mám trochu jinak, protože jsem chtěl vracet více hodnot, ale uvedl jsem to jako demonstrační příklad té kompozice.

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #288 kdy: 19. 07. 2018, 21:20:21 »
Ale s nejakou variaci na Maybe/Optional by to urcite bylo zjevnejsi (nemluve o tom, ze pise "bool hodnoty", ale ve skutecnosti zneuziva to, ze nejaky jiny typ se muze pouzit v podmince nebo se implicitne konvertuje na bool). Na druhou stranu jeste to mohl "vylepsit" pouzitim disjunkce se zkracenym vyhodnocovanim :-/

V reálu to mám trochu jinak, protože jsem chtěl vracet více hodnot, ale uvedl jsem to jako demonstrační příklad té kompozice.

Ale hlavne ti unika, ze moznost kompozice neni nic specifickeho pro boolean (nebo v tomhle pripade asi spis "boolean").

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #289 kdy: 19. 07. 2018, 21:37:59 »
Ale hlavne ti unika, ze moznost kompozice neni nic specifickeho pro boolean (nebo v tomhle pripade asi spis "boolean").

Rád bych tě upozornil na tendenci vyvozovat závěry z nedostatečných údajů :-)

Neřekl jsem, že je to specifické pro boolean, řekl jsem, že boolean to krásně umí. Díky její vlastnosti pouze dvou stavů je to pěkně přímočaré. Dozajista to jde jinak, věřím, že i lépe, určitě to není všechno, ale to je mi celkem jedno. Poperte se s tím, jak chcete :-)


Kit

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #290 kdy: 19. 07. 2018, 21:42:13 »
Neřekl jsem, že je to specifické pro boolean, řekl jsem, že boolean to krásně umí. Díky její vlastnosti pouze dvou stavů je to pěkně přímočaré. Dozajista to jde jinak, věřím, že i lépe, určitě to není všechno, ale to je mi celkem jedno. Poperte se s tím, jak chcete :-)

Nepleteš si náhodou boolean s intem?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #291 kdy: 19. 07. 2018, 21:44:13 »
Nepleteš si náhodou boolean s intem?
Nepletu. Vím na co narážíš. Je to přesně to, co chci říct.

Kit

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #292 kdy: 19. 07. 2018, 21:50:02 »
Nepleteš si náhodou boolean s intem?
Nepletu. Vím na co narážíš. Je to přesně to, co chci říct.

Aha, takže pleteš. Ostatně v C je to úplně normální.

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #293 kdy: 19. 07. 2018, 21:51:14 »
Ale hlavne ti unika, ze moznost kompozice neni nic specifickeho pro boolean (nebo v tomhle pripade asi spis "boolean").

Rád bych tě upozornil na tendenci vyvozovat závěry z nedostatečných údajů :-)

Neřekl jsem, že je to specifické pro boolean, řekl jsem, že boolean to krásně umí. Díky její vlastnosti pouze dvou stavů je to pěkně přímočaré. Dozajista to jde jinak, věřím, že i lépe, určitě to není všechno, ale to je mi celkem jedno. Poperte se s tím, jak chcete :-)

Ale no tak, dva stavy vubec neprinaseji vyhodu. I ten pitomy optional jich ma nekonecno.

Zaslechl jsi nekdy m-slovo? (Ne ze by na to, co predvadis, nestacilo f-slovo.)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #294 kdy: 19. 07. 2018, 21:51:56 »
Aha, takže pleteš. Ostatně v C je to úplně normální.
Tvá sebejistota je odzbrojující.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #295 kdy: 19. 07. 2018, 21:57:34 »
Ale no tak, dva stavy vubec neprinaseji vyhodu. I ten pitomy optional jich ma nekonecno.
Domnívám se, že Optional má jinej rozměr. To není to samé. Dva stavy jsou zajímavé a šikovné. Jestli to nazveš výhodou, může být. Podle mě je to ale pouze šikovné a zajímavé.

Zaslechl jsi nekdy m-slovo? (Ne ze by na to, co predvadis, nestacilo f-slovo.)
Nejsem si jist, o čem mluvíš.

LambdaBender

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #296 kdy: 20. 07. 2018, 00:36:04 »
Zaslechl jsi nekdy m-slovo? (Ne ze by na to, co predvadis, nestacilo f-slovo.)
Nejsem si jist, o čem mluvíš.
"f-slovo" bude něco s fuck.

.

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #297 kdy: 20. 07. 2018, 09:40:57 »
Pokud by si chtěl někdo přečíst (místo sebestředného honění si ega několika zdejších jedinců) velice zajímavý a do detailu jdoucí článek o vývoji GC toho jazyka, co jinak patří do odpadu, tak ho najde zde: https://blog.golang.org/ismmkeynote.

pionyr

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #298 kdy: 20. 07. 2018, 12:41:51 »
Davej si do kapsy krabicku s vypalenyma sirkama, Jaromíre.

Ffff

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #299 kdy: 20. 07. 2018, 14:37:33 »
To je kravina. Sirka je tak mala, ze by se ta krabicka vznitila hned a nebo vubec. Ale ve filmu ok, vtipne.