Xubuntu 16.04: update libdrm mi rozbil grafická menu - několik možností řešení

Danny

Ahoj!

Používám Xubuntu 16.04 a rád bych u něj zatím zůstal. Zatím jsem také používal "GA" jádro 4.4 a nikoli "HWE" jádro, které se bere z novější verze Ubuntu.

Nejsem moc zvyklý, aby mi update na Xubuntu 16.04 něco rozbil: bývají to většinou jen security updaty. Proto jsem si také LTS verzi instaloval a zatím jsem se na ni mohl spolehnout.

Včera jsem updatoval systém kvůli novému FF a potom vidím, že mi mizí některé položky různých systémových GTK menu včetně hlavního menu XFCE. Některé grafické prvky se také zbarvují divně. Nesedím teď u toho stroje, proto nemám screenshot.

Když se koukám na changelog pro daný update libdrm http://changelogs.ubuntu.com/changelogs/pool/main/libd/libdrm/libdrm_2.4.91-2~16.04.1/changelog tak vidím, že jde o podporu nového HWE kernelu. Proč se tedy instaluje mně, když mám GA kernel?

Musel jsem si rozdíl mezi těmito dvěma variantami podporovaných jader vygooglit: https://wiki.ubuntu.com/Kernel/LTSEnablementStack

Jak tak vidím, mám několik možností:

1) downgradovat tu libdrm - jak, když v repozitáři je již nová verze?
2) upgradovat jádro a Xy na HWE a modlit se, že se tím nerozbije něco jiného
3) napsat bug do Ubuntu, že povýšili libdrm i uživatelům starého GA jádra 4.4, které na tuto změnu není připraveno. Zatím tam nemám účet a jak tady čtu, že více bugy neřeší než řeší, tak nevím.

Co byste radili vy? Je ještě nějaká jiná možnost? (kromě jiné distribuce, to už mě napadlo taky)


Danny

Tak ten bug report už jim nemusím vytvářet, už to někdo nahlásil: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/1780846 .