Využití Oracle Linuxu bez licence

Lol Phirae

Re:Využití Oracle Linuxu bez licence
« Odpověď #15 kdy: 12. 07. 2018, 18:38:21 »
Opět jsi vůbec nepochopil smysl sdělení. To bude asi chtít tlumočníka do maďarštiny...  ::)


kraxna

Re:Využití Oracle Linuxu bez licence
« Odpověď #16 kdy: 12. 07. 2018, 18:46:30 »
Ocakavat, ze akakovlvek komercna firma je dobrakom, je ako ocakavat altruizmus od poistovne.
Optimalizacia nakladov neznamena, ze ocakavam vsetko zadarmo, pretoze nic na svete nie je zadarmo.
Som vendor agnosticky, ale ked mi da napr. Oracle support za OL a RHEL, na druhu stranu Redhat mi odsupportuje iba RHEL a este k tomu ked mi da Oracle lacnejsi support, preco by som to nemal zvazit? Centos mam osobne rad, ale uprimne kolko komercnych enterprise software produktov je certifikovanych voci Centosu? Podstatne menej ako pre RHEL a EL. Ale rozumiem, 40 rokov dozadu bol evil IBM, 20 rokov Microsoft a teraz je to napr. Oracle, skratka niektori jedinci jednoducho potrebuju za kazdu cenu mat nejakeho nepriatela.

P.S. Naozaj sa mi zacina cniet za root-om z pred 15tich rokov, hlavne za urovnou otazok, diskusii a zial i diskuterov...

Pokud chci (potrebuji) na serveru RHEL s podporou. Dostanu tim support, ale mimojine i podporuji vyvoj te distribuce.

Proc bych mel podporovat Oracle v prebrandovani jine distribuce? Neoficialni support (protoze nic jineho Oracle nenabizi) mi muze delat kterakoliv (napr. mistni) firma.

Jedine, co to muze zpusobit, ze to uskodi komunite jako celku. Treba situace s Centos a RHEL je hezkym prikladem toho, jak to muze dobre fungovat. Oracle je asi uplne ucebnicova ukazka opaku.

x

Re:Využití Oracle Linuxu bez licence
« Odpověď #17 kdy: 13. 07. 2018, 12:53:07 »
Ocakavat, ze akakovlvek komercna firma je dobrakom, je ako ocakavat altruizmus od poistovne.
Optimalizacia nakladov neznamena, ze ocakavam vsetko zadarmo, pretoze nic na svete nie je zadarmo.
Som vendor agnosticky, ale ked mi da napr. Oracle support za OL a RHEL, na druhu stranu Redhat mi odsupportuje iba RHEL a este k tomu ked mi da Oracle lacnejsi support, preco by som to nemal zvazit? Centos mam osobne rad, ale uprimne kolko komercnych enterprise software produktov je certifikovanych voci Centosu? Podstatne menej ako pre RHEL a EL. Ale rozumiem, 40 rokov dozadu bol evil IBM, 20 rokov Microsoft a teraz je to napr. Oracle, skratka niektori jedinci jednoducho potrebuju za kazdu cenu mat nejakeho nepriatela.

P.S. Naozaj sa mi zacina cniet za root-om z pred 15tich rokov, hlavne za urovnou otazok, diskusii a zial i diskuterov...

Pokud chci (potrebuji) na serveru RHEL s podporou. Dostanu tim support, ale mimojine i podporuji vyvoj te distribuce.

Proc bych mel podporovat Oracle v prebrandovani jine distribuce? Neoficialni support (protoze nic jineho Oracle nenabizi) mi muze delat kterakoliv (napr. mistni) firma.

Jedine, co to muze zpusobit, ze to uskodi komunite jako celku. Treba situace s Centos a RHEL je hezkym prikladem toho, jak to muze dobre fungovat. Oracle je asi uplne ucebnicova ukazka opaku.

Ako som uz pred tym napisal, je mozne vnimat vec pragmaticky ocami majitela (prip. managementu, sourcingu, controllingu, ci prokury) alebo idealisticky. Redhat (public distro) som aktivne pouzival od verzie 5.1, od vydania (poslednej public verzie) RH 9, ale sa stal Redhat taktiez prudko komercnou firmou (vid. vydanie zrusenie povodneho RH distribucie a premenovanie na Fedora (Core), ktora je obchodovatelna na burze, ktora robi akvizicie ako ostatne firmy, zodpoveda sa jej akcionarom a samozrejme konecnym cielom je zisk. Takze idealy IMHO uz davnejsie nie su na mieste. Smerovanie a politika Redhatu bude zavisiet len od ocakavania akcionara. Ako uzivatel Centosu z toho, ze Redhat prevzal Centos pod kridla ja osobne neocakavam z tohto kroku dobuducna nic dobre.

Citace
Neoficialni support (protoze nic jineho Oracle nenabizi) mi muze delat kterakoliv (napr. mistni) firma.


Nespravne tvrdenie. Oracle poskytuje plny support, vratane backportu patchov vramci tzv. One Linux Strategy (ak si spravne pamatam ten nazov).

Kazdopadne ja tu neobhajujem firmu ako Oracle, ani Redhat. Ak sa niekomu paci Suse (SLES), tak kludne nech si kupi a pouziva to, ale kedze otazka smerovala na Oracle Linux, tak ako prevadzkovatel RHEL, OL a aj CentOS som si dovolil vlastny (pragmaticky) postreh k danej teme.

Fra

Re:Využití Oracle Linuxu bez licence
« Odpověď #18 kdy: 14. 07. 2018, 17:09:58 »
Citace
Jojo, už letim si koupit k Oraclu podporu na RHEL, aby si Larry moh koupit další závodní jachtu...

No a Oracle dělá něco podobného, akorát to dělá komerčně a vydělává na tom. Z mého pohledu Oracle parazituje na Red Hatu.

Na vec sa da pozerat objektivne z pohladu cloveka, ktory optimalizuje naklady a uvazuje pragmaticky alebo pohladom cloveka s idealmi, ktory okrem ineho si neuvedomuje, ze IT nie je len o samotnej technologii (ci jej vendorovi), ale aj o o existencii inych premennych...

Kamarád, který pracuje v Red Hatu, mi říkal, že Oracle pro ně není zásadní konkurence, protože ta jejich podpora je tak strašlivá, že většina zákazníků, která kvůli nižší ceně odejde k Oraclu, se po vypršení předplatného vrací zpět a ráda zaplatí znovu vyšší cenu. Oracle tu distribuci nevytváří, nemá lidi, nemá know-how, aby to kvalitně podporoval.

Samozřejmě pro toho, kdo tu komerční podporu nepotřebuje nebo na ni nemá, je to jedno, ale pak opravdu není zásadní rozdíl mezi Oracle Linuxem a CentOSem.

.

Re:Využití Oracle Linuxu bez licence
« Odpověď #19 kdy: 16. 07. 2018, 12:24:07 »
Ako som uz pred tym napisal, je mozne vnimat vec pragmaticky ocami majitela (prip. managementu, sourcingu, controllingu, ci prokury) alebo idealisticky. Redhat (public distro) som aktivne pouzival od verzie 5.1, od vydania (poslednej public verzie) RH 9, ale sa stal Redhat taktiez prudko komercnou firmou (vid. vydanie zrusenie povodneho RH distribucie a premenovanie na Fedora (Core), ktora je obchodovatelna na burze, ktora robi akvizicie ako ostatne firmy, zodpoveda sa jej akcionarom a samozrejme konecnym cielom je zisk. Takze idealy IMHO uz davnejsie nie su na mieste. Smerovanie a politika Redhatu bude zavisiet len od ocakavania akcionara. Ako uzivatel Centosu z toho, ze Redhat prevzal Centos pod kridla ja osobne neocakavam z tohto kroku dobuducna nic dobre.
Vaše argumentace, že všichni jsou stejní, kulhá na obě nohy. Stejně jako různí lidé mají různý přístup, funguje to i u firem. Někdo pro deset korun zabije a někdo se o poslední desetikorunu rozdělí. U firem se to pohybuje v užším rozpětí, ale i tak se dá vypozorovat, jak se která chová. Jedinou pravdu máte v tom, že se to mění v čase a je potřeba být ostražitý. To jen lidé jako vy si potřebují obhájit své jednání a námitky smetou výrokem, že všichni jsou stejní.

P.S.: Není nic horšího  než bezskupulózní pragmatik