reklama

Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #75 kdy: 10. 07. 2018, 23:20:50 »
Vzhledem k přesunu na vyšší program hostingu došlo ke změně hostitelského serveru(IP), takže do propagace v rámci DNS serverů bude fórum www.ovirtualizaci.cz nedostupné. Např. DNS google odpovídá s původní IP, kdezto DNS hostitele domeny již novou.

> server 8.8.8.8
Default Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

> www.ovirtualizaci.cz
Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    ovirtualizaci.cz
Address:  93.185.104.27
Aliases:  www.ovirtualizaci.cz

> server ns.pipni.cz
Default Server:  ns.pipni.cz
Address:  93.185.104.4

> www.ovirtualizaci.cz
Server:  ns.pipni.cz
Address:  93.185.104.4

Name:    ovirtualizaci.cz
Address:  93.185.104.23
Aliases:  www.ovirtualizaci.cz


Kdo by měl nutkání návštěvy může si do souboru hosts dočasně doplnit záznam.

93.185.104.23 www.ovirtualizaci.cz

reklama


hugochavez

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #76 kdy: 12. 07. 2018, 04:43:04 »
když něco zveřejním na Blogu, tak ten samý text potom nesmím zveřejnit na svém webu nebo na GitHubu? [...] nebo je vlastníkem autorských práv Root.cz a tudíž bych článek už nikdy nikde nesměl zveřejnit?
Toto ustanovení je nezákonné. Autorská práva náleží výhradně autorovi a pokud nedostal honorář, nikdo mu nemůže zakázat zveřejnit své dílo někde jinde. Jinak záleží na smlouvě, kterou ovšem nemůže nahradit něco, co si provozovatel portálu dá někam na web, to není pro nikoho závazné.

Ja si taky myslim ze ten zakaz zverejnit clanek jinde se vztahuje jen na dilo za ktery autor dostal od redakce zaplaceno, coz by melo logiku protoze pak si redakce "koupila" ten clanek a logicky nechce aby se nekde "zadarmo" objevilo to samy.....

Kazdopadne tazateli bych chtel sdelit vlastni zkusenost, kdy jsem neco napsal jako zpravu, redakce text upravila a nasledne zverejnila pod mym nickem aniz bych k tomu mohl neco rict= vyslo tedy neco co ja jsem v hrubych rysech napsal ale text byl pozmeneny natolik, ze ja bych se pod nej nepodepsal.......takze me presla chut' a skoncil sem s tim.

Standardni system v novinach je takovy (aspon co ja vim) ze redaktor prinese clanek, editor/i  mu ho projedou a proskrtaj a vratej mu ho zpatky aby to eventuelne prepsal nez to pude do tisku, pokud se to autorovi nelibi budte se zacne dohadovat s editorem anebo to hodi  cely do kose............vzhledem k tomu ze "zpravicky" na Rootu jsou vzdycky psane ve vlastnim volnem case dobrovolnikem, ma podle me tento pravo redakcne upravenej text hodit do kose sam........tahle moznost na Rootu ale neni.

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #77 kdy: 12. 07. 2018, 09:28:42 »
Díky za názor Hugochavezi. Já jsem se v průběhu této diskuze přiklonil k tomu, že nejlepším řešením bude vlastní blog na WP, Drupalu... Sice práce navíc, ale člověk to má pod kontrolou. Až tam vznikne pár hodnotných článků/návodů, tak pak z toho udělat nějaký výcuc pro zpravodajské servery o Linuxu (pokud by měly zájem). Možná, že mě do té doby někdo s článkem předběhne. :) Uvidím kolik bude času.

 

reklama