Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #45 kdy: 08. 07. 2018, 18:47:44 »
Autore, zkousel jsi rootu.cz napsat zda budou mit o clanek/serial clanku/blog na dane tema zajem za podminek jinych nez ktere jsou volne vyveseny?

Pokud root.cz nema zajem, porad tu je tu na osloveni abclinuxu nebo linuxexpres.cz ...

Vis jak se to rika, lina huba holy nestesti :)


Namisto toho se tady na 3 strankach resi kokotiny jakej CMS je vhodnej na blog? OMG
Mimoto pokud jde o strukturu komentaru pod clanky na root.cz, nevim co je tezkyho na tom cislovat prispevky a uvadet na jaky cislo prispevku dany prispevek reaguje (xxx.yyy).
Ne nezkoušel, ale PetebLazar to prý zkoušel. Ono nejde jenom o to napsat článek. Třeba za měsíc po napsání článku se na Githubu objeví nějaká nová verze appky, která mě přijde jako důležitá pro čtenáře daného článku, ale nebude zajímavá pro široké publikum. Kde se pak budu doprošovat, aby článek aktualizovali? Hodit to jen tak do diskuze pod článek taky není optimální. Právě proto PetebLazar psal, že článek pro tuto problematiku není příliš vhodný.


nobody(ten pravej)

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #46 kdy: 08. 07. 2018, 19:04:18 »
btw:na abclinuxu muzes blog zapisek aktualizovat

sad

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #47 kdy: 08. 07. 2018, 19:18:20 »
Jsem chtěl napsat nějaký příspěvek do Deprese, ale zmizelo tlačítko "Odpovědět".

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #48 kdy: 08. 07. 2018, 19:22:24 »
Jsem chtěl napsat nějaký příspěvek do Deprese, ale zmizelo tlačítko "Odpovědět".
Peťa se vrátil z dovolené a všechny ty vaše kraviny vám pozamykal. Hlavně mi to prosím tě nepiš sem nebo mi to taky zamkne.  :)

sad

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #49 kdy: 08. 07. 2018, 19:46:35 »
To jsem nevěděl, že je zdejší forum tak svobodné a otevřené, ach jo.


Tomáš Roll

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #50 kdy: 08. 07. 2018, 21:38:40 »
To jsem nevěděl, že je zdejší forum tak svobodné a otevřené, ach jo.

Už aby Snajpa to nové fórum dotáhnul, tady se nedá pořádně potrolit, hned to zavřou :-/ Přitom to jsou zajímavá témata. Třeba to o tom asociálovi, to se týká hodně lidí.

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #51 kdy: 08. 07. 2018, 21:40:00 »
Lidicky, vite jak to udelame?

Do ted jsme se snazili dat jednomu borcovi 20k mesicne, aby to udelal, to failnulo na nekolikrat, tudy cesta nevede.

Franto, pojd si vzit na starost, aby ten portal vzniknul, co rikas? Ty by sis mohl dat zalezet na navrhu; myslim, ze Jave jako implementacnimu jazyku bychom se asi radsi vyhnuli (viz Abicko, vsichni se toho pak boji).

ByCzech se tu nabizi s programovanim, je tu jeste nekdo, kdo zvladne udelat v pohode frontend, aby fungoval i bez Javascriptu?

Dame na tu aktivitu 25k mesicne, Franto, dej dohromady tym a navrh a muzete zacit.

Co se tyce navrhu, poprosil bych zachovat tyhle pointy:

- centralni prvek jsou blogposty lidi z komunity

- blogposty se daji originalne autorovat primo u nas na platforme, nebo je mozne prevzit clanek z RSS/Atom feedu

- velmi rad bych zrusil debatu o pouzitem markup jazyku pouzitim neceho jako https://pandoc.org/

- diskuze a la abclinuxu, co se funkcionality tyce

- architektura aplikace/nekolika aplikaci musi umoznovat k diskuzim pristupovat pod clanky, ale i ze separatniho frontendu "diskuzniho fora"

- kvalitu diskuze ridit co nejvic komunitne s tim, ze autor originalniho textu, pod kterym se diskutuje, muze ridit "kvalifikovanost" diskuze tim, ze urci, jaky typ tam chce mit - jestli chce dovolit komunitnim moderatorum diskuzi pripadne zbavovat plevelu za nej, nebo jestli nechce dovolit mazani vubec zadneho prispevku + kdo muze prispivat - registrovani/neregistrovani

- za anglictinu nikdo nikomu nebude trhat ruce, meli bychom byt radi za kazde 3 koherentni vety, co napisou lidi, co s tema technologiema delaji, ostatnim, co se to chteji naucit ;)

Kod, ktery byl do ted napsan, je tady:

https://github.com/vpsfreecz/meltdown-aggregate

Nemel jsem cas to poradne ani analyzovat, jenom vim, ze borec uz to mel mit davno hotove a mnozstvi odevzdane prace hrube neodpovida zaplacenym fakturam.

Pokud to Franto prijimas, tak to muzes zacit organizovat, nechavam ti, krom tech bodu viz vyse, uplne volny ruce.

Jestli neco z tech bodu nesedi, dej vedet, prodiskutujem a pak to nechavam na tobe.

Ja uprimne nemam cas se venovat tomu portalu, ale chci, aby tu byl - spolu s tim jsme minuly rok organizovali takovy "hackersky" tabor, letos jsme to nezvladli - ja bych to videl, ze pojdme ten hackersky tabor delat pod vlajkou takoveho komunitniho portalu.

notnow

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #52 kdy: 08. 07. 2018, 22:01:43 »
Ne nezkoušel, ale PetebLazar to prý zkoušel.

A to je presne o tom co jsem psal. Pri vsi ucte k PetebLazar, nevis co presne mezi nima probehlo (pokud ti to teda nedal na stribrnym tacu).

Namisto dalsi diskuze, zkus napsat do zde zminenych "redakci" co a jak si predstavujes a jestli o to maji zajem.
Lide maji byt k sobe uprimni a bavit se narovinu.
Tahle diskuze uz stejne nikam nepovede (krom /dev/null).

Pak sem jen napis pro ktery zpusob jsi se rozhodl. At vim co sledovat ;)

IMHO root.cz by byl hloupy kdyby si v nynejsi Jezkovske dobe chtel vynucovat nejaky nesmyslny zakazy publikovani.  8) 
Bez Hrdobce, .BLEKa a ostatniho komixoveho komparsu by ani to sobotni rano nestalo za nic a na root.cz by si nikdo nevzpomel.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #53 kdy: 08. 07. 2018, 22:08:03 »
btw:na abclinuxu muzes blog zapisek aktualizovat

to muzes i na root.cz

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #54 kdy: 08. 07. 2018, 23:00:05 »
...
Akorát jsem úplně nepochopil jestli celý ten projekt je určen jen a pouze pro téma "virtualizace" nebo se časem počítá i se zakládáním obecných blogů/diskuzí, třeba pro zahrádkáře?

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #55 kdy: 08. 07. 2018, 23:07:53 »
Pri vsi ucte k PetebLazar, nevis co presne mezi nima probehlo (pokud ti to teda nedal na stribrnym tacu).

V podstatě šlo o to že jsem popsal relativně tristní stav pokrytí pokročilé virtulizace (GFX passthrough) na českých fórech. ....  Vzhledem k stále vetší dostupnosti vhodného/výkonného HW se šance otvírá i dalším a že by mohlo jít o zajímavé propojení těchto světů (Linux, Win, ...) pokrýt dlouhodobým tématickým vláknem. Fórum root.cz jsem zvolil jako fórum s dostatkem potenciálních zájemců. 

Pak jen následoval odkaz na přechozí dlouhodobé vlákno, které jsem v minulosti "zastřešoval".  Pak již jen pár odkazů na screenshoty s ukázkami úspěšných GFX passthrough, Looking Glass a varování před snahou problematiku pokrýt článkem/seriálem.

Z odpovědi vyplynulo, že na novinky je určena sekce Zprávičky, fórum slouží jako poradna mezi čtenáři s jejich problémy a článek že je nejvhodnější pro dané téma.

Následně jsem poděkoval za odpověď, s tím že budu muset tedy zkusit štěstí jinde.


OT: Příspěvek Pavla Šnajdra ze 03:48 v tomto vlákně je pro mne značným varováním.

kraxna

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #56 kdy: 08. 07. 2018, 23:10:56 »
Akorát jsem úplně nepochopil jestli celý ten projekt je určen jen a pouze pro téma "virtualizace" nebo se časem počítá i se zakládáním obecných blogů/diskuzí, třeba pro zahrádkáře?

Trochu trollingu / OT: Blog pro zahradkare, kteri resi VGA-Passthrough, to bych si fakt precetl, dokonce na to i klidne neco prispel :-D

Ale vazne - moc nechapu, co se tu vlastne resi a proc. Existuje asi miliarda sluzeb a zpusobu, jak si zalozit vlastni blog (blogovaci sluzby, web hosting, vps [vc. preinstalovanych pro blogy], ...) , k tomu spousta dalsich moznosti (existujici wiki). Nemyslim si,ze na tomhle trhu cokoliv chybi.

Krom kvalitniho obsahu.

nobody(ten pravej)

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #57 kdy: 08. 07. 2018, 23:14:36 »
btw:na abclinuxu muzes blog zapisek aktualizovat
to muzes i na root.cz
jenze, jak tu bylo receno, blog zapisek na root.cz ma vyhrazeno publikovani pouze zde a jiz nikde jinde => nepouzitelne

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #58 kdy: 08. 07. 2018, 23:28:32 »
btw:na abclinuxu muzes blog zapisek aktualizovat
to muzes i na root.cz
jenze, jak tu bylo receno, blog zapisek na root.cz ma vyhrazeno publikovani pouze zde a jiz nikde jinde => nepouzitelne

jak to souvisí s možností aktualizace zápisku?

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #59 kdy: 08. 07. 2018, 23:44:35 »
Akorát jsem úplně nepochopil jestli celý ten projekt je určen jen a pouze pro téma "virtualizace" nebo se časem počítá i se zakládáním obecných blogů/diskuzí, třeba pro zahrádkáře?
Trochu trollingu / OT: Blog pro zahradkare, kteri resi VGA-Passthrough, to bych si fakt precetl, dokonce na to i klidne neco prispel :-D
Ale vazne - moc nechapu, co se tu vlastne resi a proc. Existuje asi miliarda sluzeb a zpusobu, jak si zalozit vlastni blog (blogovaci sluzby, web hosting, vps [vc. preinstalovanych pro blogy], ...) , k tomu spousta dalsich moznosti (existujici wiki). Nemyslim si,ze na tomhle trhu cokoliv chybi.
Krom kvalitniho obsahu.
Na zahrádkáře jsem se ptal, protože mi nějak nesedí, že by se celý takový agregátor dělal jen pro jedno úzké téma. Tak jsem se chtěl ujistit jestli tomu rozumím správně. :)

Já osobně neříkám, že něco chybí. Otázka zněla:

"Jaká je alternativa (k blogu Rootu)? Kterou blogovou platformu používáte a myslíte si, že má nejvstřícnější pravidla pro pisatele?".

Během diskuze jsem se od blogové platformy začal přiklánět k vlastnímu blogu na vlastní doméně. Nabízí se WP, někdo navrhl Gatsbyjs, ale nějak si nevybavuji, že by tady padlo více návrhů s odůvodněním proč zrovna ona je pro blog nejlepší.