Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?

kraxna

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #60 kdy: 08. 07. 2018, 23:59:49 »
"Jaká je alternativa (k blogu Rootu)? Kterou blogovou platformu používáte a myslíte si, že má nejvstřícnější pravidla pro pisatele?".

Během diskuze jsem se od blogové platformy začal přiklánět k vlastnímu blogu na vlastní doméně. Nabízí se WP, někdo navrhl Gatsbyjs, ale nějak si nevybavuji, že by tady padlo více návrhů s odůvodněním proč zrovna ona je pro blog nejlepší.

Hele, fakt uplne asi nerozumim co resis. Zaloz si na AWS, DigitalOcean ci na cimkoliv jinem virtual / droplet / webhosting / whatever s instalaci asi libovolneho CMS s podporou blogu a mas hotove. Je uplne jedno, zda pouzijes WP, Drupal, ..., cokoliv - kterykoliv z bezne dostupnych open CMS ti na to bude vic nez stacit, pro vsechny je k dispozici asi milion ruznych templatu, takze si staci jen vybrat. Realne pro blog nevyuzijes ani 10 % moznosti kterehokoliv z techto CMS.

A ano, bude to mozna neco malicko stat, ale bezi to na tvem systemu / hostingu, kde si muzes delat uplne cokoliv, nikomu nedavas autorska prava, ... Ty pravidla pro root blogy me docela vytocili, nechapu, ze tam vubec nekdo nekdy publikoval. Ale predpokladam, ze to bude jen tim, ze si narozdil od tebe ty podminky neprecetli.


Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #61 kdy: 09. 07. 2018, 00:04:54 »
Forum s tématickými sekcemi umožňuje věnovat se šířeji i dílčím technologiím (QEMU/KVM/XEN/....), kromě success stories a adhoc problémů řešení tak lze vybrat téma/odpověď. Toho si u blogu nejsem jistý.

Zde je ukázka jak může dlouhodobé tématické vlákno vypadat. Jeho životnost byla zhruba 5+ let, pak téma vyšumělo (obec. dostup. techn.).
http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=4&t=653

nobody(ten pravej)

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #62 kdy: 09. 07. 2018, 00:12:56 »
jak to souvisí s možností aktualizace zápisku?
to je jak u blbejch... na co je informace o moznosti zde upravit blog zapisek, kdyz ho nelze publikovat jinde a z toho duvodu uz byl pretim tazatelem zavrhnut? naproti tomu u abclinuxu mi ta informace prisla vhodna zminit, protoze tam takove zakazy nejsou...

notnow

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #63 kdy: 09. 07. 2018, 09:24:03 »

V podstatě šlo o to že jsem popsal relativně tristní stav pokrytí pokročilé virtulizace (GFX passthrough) na českých fórech. .... 

Z odpovědi vyplynulo, ..., fórum slouží jako poradna mezi čtenáři s jejich problémy a článek že je nejvhodnější pro dané téma.

Jak jsem psal - to je ponekud jina situace, byt obsahem melo byt totez tema.

LarryLin od zacatku mluvi o clanku/blogu na toto tema a resi (z meho pohledu predevsim) nevhodnost "podminek" ktere urcuje root.cz pro clanky/blogy - zejmena podminku ze nesmi byt ten obsah zverejneny i jinde s vyjimkou pokud mu to nedovoli - coz pokud se nezepta, tezko mu to dovoli.

Ty jsi pro to chtel vyclenit cele vlakno na foru - provozovatel ma jinou predstavu o fungovani fora takze te odkazal na clanek.

Nikde ze zmineneho nevidim ze by root.cz nemel zajem o tema jako takove. Jen ma nejakou strukturu webu (clanky, zpravicky, blogy, forum) kde kazda cast ma jasne dany ucel.

Pro Tebe je vhodnejsi reseni jit cestou vlakna ve foru, takze jste se nedomluvili. Podle mne je to vporadku.

Nic to ale nemeni na tom ze kdyz LarryLinovi nevyhovuji dane podminky, neni nic jednodussiho nez (nejen) jim napsat a zkusit se domluvit na podminkach jinych. Pokud nebudou chtit, OK, jejich rozhodnuti, muze zkusit jine redakce (abclinuxu, linuxexpres).

Samotne tema by i me zajimalo, byt v soucasnosti nemam vhodny HW, ale tady to vypada ze se bude tak 4 a půl roku resit jak ma vlastne vypadat platforma na publikovani misto toho aby se vytvoril kvalitni obsah o ktery je zajem.  ::)

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #64 kdy: 09. 07. 2018, 10:06:08 »
Inciativu převzal LarryL, tak je to teď na něm. Pokud řekněme do měsíce nebude platforma umožňující širší účast s příspěvky/blogy defaultně pod CC BY, založím nějakou sám. V mezidobí je možné distribuovaně pokračovat v dosavadních rozptýlených příspěvcích na toto téma.

To, že ve většině vláken figuruji ať neklame. Bude to asi označením "gfx passthrough", která není zdaleka jediným (VGA..,GPU..). ;-)
https://www.google.com/search?q=gfx+passthrough+site%3Acz


LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #65 kdy: 09. 07. 2018, 10:53:41 »
Forum s tématickými sekcemi umožňuje věnovat se šířeji i dílčím technologiím (QEMU/KVM/XEN/....), kromě success stories a adhoc problémů řešení tak lze vybrat téma/odpověď. Toho si u blogu nejsem jistý.
Zde je ukázka jak může dlouhodobé tématické vlákno vypadat. Jeho životnost byla zhruba 5+ let, pak téma vyšumělo (obec. dostup. techn.).
http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=4&t=653
Ano, fórum je určitě lepší pro větší šíři, ale kdyby chtěl někdo poradit s emulováním (nikoliv virtualizováním) na Qemu nebo s Xenem, tak bych stejně moc nepomohl. (Ani nepředpokládám, že na desktopu někdo používá Xen.) Chtěl bych na svém blogu i nějaké malé fórum (když už bych tedy šel cestou vlastního webu), ale nemám za cíl, aby bylo co nejširší. Pokud se mě, ale ptáte jestli bych do Vašeho širokého fóra chtěl přispívat a jestli bych tam chodil, tak to určitě ano a budu rád když takové fórum vznikne, ale nemám ambici se o takto široké fórum technicky starat. Chci to dělat pro radost ve volném čase, nechci aby se z toho stalo neplacené zaměstnání. :)

PS: příznám se, že s pojmem "gfx passthrough" jsem se nikdy nesetkal. Náražel jsem vždy jen na VGA/PCI passthrough.

...Zaloz si na AWS, DigitalOcean ci na cimkoliv jinem virtual / droplet / webhosting / whatever s instalaci asi libovolneho CMS s podporou blogu a mas hotove...
No jde právě o to, že když už na to budu mít vlastní CMS, tak nechci "libovolné CMS". Chci to nejlepší co je k dostání. Chci, aby tam byl blog, diskuze pod blogem a malé forum. Diskuze i forum by mělo být moderní se smajlíky, srdíčky, lajky a jinými picicandami. Já vím blbostě, ale má to být blog pro běžné smrtelníky na desktopu a ti takové věci chtějí. Takže když se v tom tak vyznáš tak mi doporuč plugin do WP, aby tam mohli přispívat i nepřihlášení s captchou, responzivnost nutností, diskuze i forum ve stejném grafickém stylu. Něco jako toto:
https://forum.level1techs.com/c/software/linux
http://gatsby.demo.talkyard.io/demo-and-installation/

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #66 kdy: 09. 07. 2018, 11:47:47 »
Google celosvětově
"GPU passthrough" 66200 
"PCI passthrough" 54300
"PCIe passthrough" 25550
"VGA passthrough" 15900
"GFX passthrough" 3530

Je to pravda asi nejméně časté označování (nakonec s čím se člověk potkal jako prvním to asi dál užívá). Pro nás puristy jsou ostatní termíny asi nepřijatelné, když se typicky musí propassthroughovat celá GK včetně HDA (nejen GPU). ;-)

Díky za vyjasnění stanoviska k blogu/fóru.

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #67 kdy: 09. 07. 2018, 12:35:12 »
Ještě k tomu širokému fóru o virtualizaci mě napadá, že by to mohla zafinancovat nějaká firma, která by to zároveň mohla mít i jako support pro své firemní zákazníky co si u ní platí server. Hmm, teď mě tak napadá jestli to není záměr Pavla Šnajdra. :)

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #68 kdy: 09. 07. 2018, 13:23:03 »
Hlavní investicí by měl být čas přispěvatelů věnovaný do obsahu (zda kvalitního to ukáže teprve čas). Přímé finanční náklady jsou při předpokládané návštěvnosti/PV vcelku zanedbatelné. Čas ukáže nakolik idea CC BY bude zajímavou/životachopnou. Vendor-lock či one-man-show holt občas nepříjemně překvapí. Jako například nedávno u Void Linuxu. https://voidlinux.org/news/2018/05/serious-issues.html

Lama

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #69 kdy: 09. 07. 2018, 16:56:24 »
Tohle téma by se docela hodilo na soom.cz nebo mircosoft.mzf.cz

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #70 kdy: 10. 07. 2018, 07:18:02 »
Pokud má někdo zájem se přidat.
http://www.ovirtualizaci.cz/

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #71 kdy: 10. 07. 2018, 08:20:14 »
Hlavní investicí by měl být čas přispěvatelů věnovaný do obsahu (zda kvalitního to ukáže teprve čas). Přímé finanční náklady jsou při předpokládané návštěvnosti/PV vcelku zanedbatelné. Čas ukáže nakolik idea CC BY bude zajímavou/životachopnou. Vendor-lock či one-man-show holt občas nepříjemně překvapí. Jako například nedávno u Void Linuxu. https://voidlinux.org/news/2018/05/serious-issues.html
Ano. Já jsem nemyslel jen zafinancovat naprogramování fora a nějaký hosting, ale i odměny pro aktivní uživatele. Odměny by byly za to, že lidé, kteří mají vga pass jako koníčka by mimo jiné radili s KVM/XEN virtualizací firemním zákazníkům. Pokud by problémy firemních zákazníků nebyly zcela odlišné od problémů běžných uživatelů na desktopu, tak by to fungovat mohlo. Důležité by pak bylo, aby to právě nebylo Vendor-lock. Výsledek by byl, že my bychom měli svoje forum a firma by nemusela platit support pracovníky na plný úvazek. Nevím, je to jen názor do pranice.

PS: http://www.ovirtualizaci.cz mně to píše "web není dostupný".

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #72 kdy: 10. 07. 2018, 08:46:04 »
Jestli se to vubec nespoji tak by to mohlo byt například omelzenou propagaci DNS. Jde z vaší sítě ping www.ovirtualizaci.cz?

Ja to beru jako formu odreagovani s definovanou pracnosti/vysledkem. Nemyslím si, že by tam by nějaký přesah. V enerprise se většinoi postupuje ideálně dle certifikačních matric. Nikdo nebude riskovat, že ho technická podpora pošle k šípku s problémem na nepodporovaném (HW/OS/...).
« Poslední změna: 10. 07. 2018, 08:48:25 od PetebLazar »

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #73 kdy: 10. 07. 2018, 09:04:17 »
www.ovirtualizaci.cz : už to funguje. Lidem "činnu" patří budoucnost.

LarryLin

Re:Psat blog na Rootu nebo jiné blogové platformě?
« Odpověď #74 kdy: 10. 07. 2018, 09:06:44 »
* "činu"  :)