Akorat borec, co to delal, se na to vykvaknul.
Uz treti...
Pro představu: kolik řádků kódu to mělo? Kolik dní (8h) tomu věnoval?
Já jsem si před pár lety napsal vlastní systém pro osobní blog. Bohužel nedokážu říct, kolik času mi to zabralo, protože jsem to psal po večerech a nepočítal hodiny, ale na počet řádků:
-------------------------------------------------------------------------------
Language files blank comment code
-------------------------------------------------------------------------------
Java 80 883 935 3947
SQL 5 76 27 554
JSP 16 65 5 472
XSLT 3 63 41 405
-------------------------------------------------------------------------------
Takže nic moc velkého. Navíc je to psané dost „enterprise“ stylem, takže by to šlo i jednodušeji. Dejme tomu 2/3 současných řádků. A to jsme pořád v Javě. Pokud si myslíš, že se v Pythonu píše úsporněji a rychleji, tak to máš třeba 2 000 řádků kódu. Za jak dlouho napíše borec pythonista 2 000 řádků?
Jasně, není to stejný rozsah, ale: umí to komentáře, odkazy, přílohy, RSS, Atom, validuje a formátuje to XHTML a Markdown, umí to vlastní makra (např. pro vložení obrázku do textu článku), u souborů jde uvést licenci, podporuje to verzování a vícejazyčné články, vkládá to nedělitelné mezery na správná místa (tzn. ne do ukázek kódu) atd. V případě veřejného portálu by bylo potřeba tam dodělat podporu více uživatelů (tzn. rozšířit datový model o autora a přidat související logiku) a přidat konektory pro stahování článků z externích zdrojů.
Pak je tu ještě varianta nevyvíjet vlastní redakční systém a vzít něco hotového – tzn.
aspoň v první fázi se soustředit na obsah a práci s komunitou a technologie a redakční systémy řešit víc až ve chvíli, kdy budeš mít dostatek lidí, pro které to děláš, a dostatek obsahu. Např. systém, na kterém běží LinuxOS.sk je otevřený, dalo by se z něj vyjít. Nebo pro diskuse použít
https://www.discourse.org/ Další možnost je nainstalovat GNU Mailman a začít budovat komunitu kolem e-mailových konferencí – některé můžou být moderované, některé nemoderované, dají se přes to šířit odkazy na články nebo celé texty, dá se k tomu udělat webové rozhraní a vyhledávač… Nebo jsi těch sto tisíc mohl dát někomu, kdo ti naparametrizuje Drupal a měl bys fungující systém.