Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #45 kdy: 25. 06. 2018, 23:48:32 »
Odpověděli v tom smyslu, že se tím budou zabývat a že teď sami neví, jestli je to legální obchod nebo ne. Další reakce od nich zatím nepřišla.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #46 kdy: 26. 06. 2018, 00:18:39 »
Pokud by to bylo jednoznacne nelegalni, tak by nelenili a zakrocili
Beru to tak, ze jejich mlceni znamena, ze s tim nemohou nic delat a musi to zatim tolerovat. Proste jejich EULA nema oporu v nasem platnem zakone

spimfurt

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #47 kdy: 26. 06. 2018, 03:08:58 »
Muzete se mi vysmat. Koupil jsem 4x win 10 a ani jeden klic nefunguje. To zas neni tak divny, kupuju sw z druhy ruky uz par let a zatim zadny problemy, krome tech, ze nekdy je potreba kliknout parkrat navic. Vyjimecne. Ovsem v tomhle pripade mi zatim nikdo neodpovedel na muj dotaz proc mi klice nejdou pouzit a hlasi ze jsou pouzite jinde. Bez obvykle moznosti je prenest.

technomaniak

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #48 kdy: 26. 06. 2018, 03:53:55 »
Mě zase nedala ta Retail verze. Trochu jsem browseroval a tento odkaz https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/purchased-windows-10-pro-retail-version-and-want/b1a75c72-f741-4a37-b332-15aec9644297 mě poslal zde https://www.groovypost.com/howto/transfer-windows-10-license-new-pc/

Zde je zajímavý popis :

The November Update now describes all licenses upgraded, whether full package or OEM as retail. Even though your free upgrade to Windows 10 from an OEM Windows 7 or Windows 8/8.1 is now identified as retail, in spirit, it is still an OEM license.

Což se dá přeložit tak že November a novější update Win10, popisuje Windows 10 upgradlé z Win7,8/8.1 OEM verze jako RETAIL. Ale stále se jedná o OEM z pohledu převodu licencí a tedy nepřevoditelné.

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #49 kdy: 26. 06. 2018, 10:45:04 »
Pokud by to bylo jednoznacne nelegalni, tak by nelenili a zakrocili
Beru to tak, ze jejich mlceni znamena, ze s tim nemohou nic delat a musi to zatim tolerovat. Proste jejich EULA nema oporu v nasem platnem zakone

Nemyslim si. Mlceni Microsoftu znamena, ze licence jsou legalni a ze jim tato situace v podstate vyhovuje.


MasoxCZ

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #50 kdy: 27. 06. 2018, 10:23:39 »
Pokud by to bylo jednoznacne nelegalni, tak by nelenili a zakrocili
Beru to tak, ze jejich mlceni znamena, ze s tim nemohou nic delat a musi to zatim tolerovat. Proste jejich EULA nema oporu v nasem platnem zakone

Nemyslim si. Mlceni Microsoftu znamena, ze licence jsou legalni a ze jim tato situace v podstate vyhovuje.

S tím doplněním, že nemají důvod to nějak ventilovat, takže je pro ně výhodnější mlčet.
Co se týče případné záruky na funkčnost a legalitu bych osobně doporučil oželet těch pár stovek za licenci proti Číně (ceny jsou zhruba do tisícovky za Pročka) a koupit to od místního prodejce, a při instalaci si udělat screenshot při zadání kódu a pokud to vyhodí chybu aktivace, screenshot hlášení pro účely reklamace. Tady se totiž dá dořvat vrácení peněz nebo vydání náhradního kódu, ale vůči Hongkongu pochybuju o šanci na úspěch.

Jinak do virtuálu se ta licence hodí; my sice máme služební mašiny s ohledem na pracovní potřeby u zákazníků na woknech, ale už kvůli zálohování, obnově, a výměně železa se velmi hodí mít pracovní i soukromý věci ve virtuálu a na železe jen co nejholejší systém s VMW playerem / QEMMU / VirtualBoxem / WinPro+H-V (nebo čímkoli jiným dle chuti každého soudruha a konkrétní mašiny).

Milan

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #51 kdy: 27. 06. 2018, 17:28:59 »
Mě to připadá, že Microsoft usiluje o běh svého systému na co nejvíce počítačích a tu nelegálnost v malé míře nechávají v klidu. Respektive prodaných plných legálních licencí mají dostatek a pak jim stejně chodí pravidelně peníze z Office 365. Zkrátka každý kus s Windows se počítá. Co se týče reklamy, tak jsem na tyhlety zázračné reklamy alergickej, nějako jako naučit se za pár hodin anglicky, je to plevel internetu.

MasoxCZ

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #52 kdy: 28. 06. 2018, 01:13:46 »
Mě to připadá, že Microsoft usiluje o běh svého systému na co nejvíce počítačích a tu nelegálnost v malé míře nechávají v klidu. Respektive prodaných plných legálních licencí mají dostatek a pak jim stejně chodí pravidelně peníze z Office 365. Zkrátka každý kus s Windows se počítá. Co se týče reklamy, tak jsem na tyhlety zázračné reklamy alergickej, nějako jako naučit se za pár hodin anglicky, je to plevel internetu.

Tohle zrovna není o akceptování ilegálních licencí. Je to o rozporu EULA s unijním právem, a v tom případě má prioritu unijní právo.
O akceptování licencí nainstalovaných v rozporu s EULA (tedy bez platného aktivačního kódu) je to, že nechávají fungovat neaktivované instalace desktopových systémů. Prostě je výhodnější někoho kdo nemá prachy na licenci / nechce ji platit nechat, ať to používá, čímž sám sebe dříve nebo později učiní do nějaké míry na platformě závislým. A až dojde na lámání chleba, tedy zejména na to že si např. student začne vydělávat, bude pro něj nutností (a přitom relativně velmi levnou) si tu licenci konečně zaplatit. Protože ilegální uživatel windows je pro MS lepší varianta, než legální uživatel konkurence.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #53 kdy: 28. 06. 2018, 12:21:03 »
...Protože ilegální uživatel windows je pro MS lepší varianta, než legální uživatel konkurence.
Je to přesně jak píšeš. Když jsem přecházel na Win7/Win10, tak jsem byl udivený, že to funguje bez zadání klíče. Divím se, že školy (základní, střední) ještě vůbec za licence něco platí. Když ve školách vychováváme nové zákazníky MS, tak by měli platit spíše oni školám.

MasoxCZ

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #54 kdy: 28. 06. 2018, 14:50:16 »
...Protože ilegální uživatel windows je pro MS lepší varianta, než legální uživatel konkurence.
Je to přesně jak píšeš. Když jsem přecházel na Win7/Win10, tak jsem byl udivený, že to funguje bez zadání klíče. Divím se, že školy (základní, střední) ještě vůbec za licence něco platí. Když ve školách vychováváme nové zákazníky MS, tak by měli platit spíše oni školám.

Platí proto, že tam je jasně daná trestní odpovědnost a konkrétní osoba by šla sedět.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #55 kdy: 28. 06. 2018, 15:22:16 »
...Protože ilegální uživatel windows je pro MS lepší varianta, než legální uživatel konkurence.
Je to přesně jak píšeš. Když jsem přecházel na Win7/Win10, tak jsem byl udivený, že to funguje bez zadání klíče. Divím se, že školy (základní, střední) ještě vůbec za licence něco platí. Když ve školách vychováváme nové zákazníky MS, tak by měli platit spíše oni školám.
Platí proto, že tam je jasně daná trestní odpovědnost a konkrétní osoba by šla sedět.
Nemyslel jsem to tak, že by si to školy měly instalovat nelegálně :), ale mělo by se snažit Ministerstvo školství zatlačit na MS, aby ty poplatky byly minimální nebo žádné. Dříve když byl MS dominantním výrobcem OS to bylo něco jiného, ale dnes se dá argumentovat, že když MS nedá do škol výhodné licence, tak stát začne vyjednávat o nahrazení jiným OS. Možná, že Apple by zájem měl. A kdyby MS ze škol zmizel, tak by to pro něj byla větší finanční rána (do budoucna) než pár korun navíc vydělaných na licencích.

Update

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #56 kdy: 28. 06. 2018, 17:50:51 »
že když MS nedá do škol výhodné licence, tak stát začne vyjednávat o nahrazení jiným OS

Jinym OS ? Jiny OS prakticky neexistuje nebo nepripada v uvahu. Apple se do evropy moc nehrne a jiny pouzitelny desktopovy OS na urovni Windows neexistuje. Pokud tady mate nutkani zacit neco placat o linuxu tak prosim, ale jste vedle, to neni OS pro bezne lidi a uz vubec ne pro zaky skol.
Staci se podivat do Nemecka. V Mnichove nahradit Windows v statni sprave zkusili a dopadlo to velmi neslavne. Pindali vsichni jak urednici, tak admini, tak obcane. A ted se kajicne vraceji zpatky k Windows.



LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #57 kdy: 28. 06. 2018, 19:23:32 »
že když MS nedá do škol výhodné licence, tak stát začne vyjednávat o nahrazení jiným OS
Jinym OS ? Jiny OS prakticky neexistuje nebo nepripada v uvahu. Apple se do evropy moc nehrne a jiny pouzitelny desktopovy OS na urovni Windows neexistuje. Pokud tady mate nutkani zacit neco placat o linuxu tak prosim, ale jste vedle, to neni OS pro bezne lidi a uz vubec ne pro zaky skol.
Staci se podivat do Nemecka. V Mnichove nahradit Windows v statni sprave zkusili a dopadlo to velmi neslavne. Pindali vsichni jak urednici, tak admini, tak obcane. A ted se kajicne vraceji zpatky k Windows.
Nedávno jsem slyšel jak nějaký starší člověk říkal: "Chtěl jsem od mých synů co studují na technické VŠ něco poradit s Windowsem. Nic neporadili, protože ho neznali, dělali na linuxu". Ano, pro sekretářky a úředníky je možná Windows lepší než Linux, ale pro techniky a hlavně robotiku, kterou v následujích dekádách čeká boom, nemá Windows oproti Linuxu šanci. A teď ruku na srdce, chcete mít z dnešních dětí vychované sekretářky/úředníky nebo techniky?

PS: sekretářky a úředníky drží u oken hlavně Office a ten je postupně vytlačován online řešením od Google nebo můžete Office používat také online nezávisle na OS. Stejně tak na blbou kancelářinu je možné použít ten Apple. Apple se hrne všude kde má zákazníky tudíž i do Evropy.

Update

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #58 kdy: 28. 06. 2018, 19:59:05 »
Nedávno jsem slyšel jak nějaký starší člověk říkal
Ja uz se bal ze jedna pani povidala  ::)  Ano linux ma svoje misto a cas, stejne jako drogy a grupac - na vysoke skole. Ne pred ni, ne po ni. Tam at se s nim vyblazni ale pak prijde realita praxe kde linux desktop byl je a bude pase. Minimalne v te podobe jak je dnes - tedy rozbity by default a rozhazeny do deseti ruznych prostredi, ktere vynikaji nekompatibilitou s cimkoli. A pak se linuxaci certi, ze v posledni dobe vsechny nove apky co se pro ne nekdo ulitostil udelat jsou na Electronu a zerou pul giga. Presne proto, ze pro ten bordel jina cesta neni. Ale to jsem se uz zbytecne nechal unest, stejne vam to clovek nevysvetli protoze jste slepi.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #59 kdy: 28. 06. 2018, 20:33:33 »
...linux desktop...
Já jsem psal o robotice a vy o desktopu. Jeden o voze a druhý o koze.

...jedna pani povidala...
Pro tu paní je Android/iOS. :) Ta už v dnešní době žádný desktop nepotřebuje. A pokud ta paní chce desktop, tak blbuvzdorný Apple. Takže technicky nadané děti se ve školách mají učit Linux (začít mohou s tím desktopem) a pro budoucí sekretářky Apple/MS. Vyhrát by měl ten kdo do škol poskytne SW/HW levněji. Zatím jsem ve vašich komenářích nenašel žádný argument, proč by těm budoucím sekretářkám/úředníkům Apple nestačil.