Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

pepikx

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #30 kdy: 24. 06. 2018, 18:23:14 »
ne znamena to pouze ze je  to reklamni clanek za jehoz obsah redakce neodpovida ..

No jo, nereknu nic az by to byla reklama na zazracne seminka jahod co daji pulkilove plody. Ale operacni systemy tady lidi tak nejak znaji a vzit je na hul nebude lehke :-)
Jo jo, kde kdo tady by veril ze jahodyniky plodi pul kg plody ... .


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #31 kdy: 24. 06. 2018, 21:33:53 »
Tedy tech 14$ je vazne podezrelych, rekl bych, ze za takovy srac, jako W10, je to opravdu moc. Tolik tisk te nalepky prece stat nemuze.

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #32 kdy: 24. 06. 2018, 21:41:22 »
zahlédl jsem to jen krátce, ale myslím, že to je stejné jako tenhle PR článek https://diit.cz/clanek/vyuzijte-voucheru-k-nakupu-microsoft-windows-10-pro-za-300-kc

Honza

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #33 kdy: 24. 06. 2018, 21:56:51 »
Někdo koupil krabicovou verzi, ta je přenosná, a prodává ten samý aktivační klíč několikrát, něž mu to MS stopne, tak má nákupku několikrát zpátky.
Nakonec ten klíč ani nemusí být jeho...

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #34 kdy: 24. 06. 2018, 21:57:58 »
zahlédl jsem to jen krátce, ale myslím, že to je stejné jako tenhle PR článek https://diit.cz/clanek/vyuzijte-voucheru-k-nakupu-microsoft-windows-10-pro-za-300-kc
jj, taky jsem to zahlídl a taky je to Honk Kong :)


technomaniak

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #35 kdy: 25. 06. 2018, 07:12:52 »
Někdo koupil krabicovou verzi, ta je přenosná, a prodává ten samý aktivační klíč několikrát, něž mu to MS stopne, tak má nákupku několikrát zpátky.
Nakonec ten klíč ani nemusí být jeho...

To má ošetřit aktivace. Pokud jsou aktivovány a fungují ve stejný čas asi by servery MS začaly OS posílat zprávu o nelegálních kopiích. To asi nebude ten problém.

- to už je větší šance že někdo má generátor klíčů ( něco podobného jsem používal v éře W95,W98,XP )
- nebo to je tajná strategie(konspirace) MS za každou cenu W10 narvat naprosto všude a smést alternativy, přeci jenom ten Android x86_64 by skutečně mohl zatřást trhem OS.

Mimochodem na svém legal W7 Prof OEM notebooku z roku 2011 jsem v éře free upgradu na W10 provedl upgrade a daný notebook se taky ukazuje na Retail verzi. Jako kdyby se OEM verze upradem změnila na RETAIL(krabicovou). Asi někdy zavolám na MS linku a zeptám se jestli danou licenci mohu přenést na novější PC a jak to udělat.

Nicméně stále bych byl u těchto licencí za těch 14 euro/dolar opatrný dokud se nezjistí více.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #36 kdy: 25. 06. 2018, 07:35:37 »
ta cena v reklame je jeste pomerne vysoka, daji se najit na ebay i levnejsi nabidky

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #37 kdy: 25. 06. 2018, 08:27:43 »
- to už je větší šance že někdo má generátor klíčů ( něco podobného jsem používal v éře W95,W98,XP )
- nebo to je tajná strategie(konspirace) MS za každou cenu W10 narvat naprosto všude a smést alternativy, přeci jenom ten Android x86_64 by skutečně mohl zatřást trhem OS.

S velkou pravděpodobností tyhle klíče pocházejí z OEM štítků vyřazených počítačů. V korporátech sice každý pc má štítek, ale všechny stanice jsou předaktivované dopředu a štítek není nikdy použitý. Poslední dobou to hodně prodávají čínané. Netuším jak je to s legálností a jak se k tomu staví MS, dříve byl proti, pravděpodobně to nesplňuje jeho EULU, dnes kdoví.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #38 kdy: 25. 06. 2018, 10:42:55 »
Netuším jak je to s legálností a jak se k tomu staví MS, dříve byl proti, pravděpodobně to nesplňuje jeho EULU, dnes kdoví.
Ohledně legálnosti druhotných licencí se vedla nedávno diskuze zde https://forum.root.cz/index.php?topic=18239.msg261851#msg261851

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #39 kdy: 25. 06. 2018, 15:21:51 »
Poslední dobou to hodně prodávají čínané. Netuším jak je to s legálností a jak se k tomu staví MS, dříve byl proti, pravděpodobně to nesplňuje jeho EULU, dnes kdoví.

Soudruzi by se meli rozhodnout, jestli ty Widle chteji narvat vsem do chrtanu i proti jejich vuli nebo jestli to maji lidi pouzivat legalne. Osobne jsem pro druhou variantu. A k aktivaci by mel byt potreba doporuceny dopis s osobnim podpisem od Nadelly.

brk

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #40 kdy: 25. 06. 2018, 18:57:00 »
Nicméně stále bych byl u těchto licencí za těch 14 euro/dolar opatrný dokud se nezjistí více.
Opatrný v jakém smyslu? Do firmy bych si to netahal, ale jinak to je spíš o svědomí, jestli ti (ne)vadí, že kupuješ pravděpodobně nějakou levotu.

Kdyby do toho někdo šil, tak ty budeš ještě ta oběť. "Já jsem to koupil! Tady, vidíte těch 14,08$ na výpisu z účtu? (Kdyby neposlali fakturu.) To je z reklamy na nějaký eshop na root.cz , nějaký akce či co. Tam pravidelně inzeruje i Microsoft, to musí být v pořádku."

Kit

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #41 kdy: 25. 06. 2018, 19:15:44 »
ta cena v reklame je jeste pomerne vysoka, daji se najit na ebay i levnejsi nabidky

I zadarmo by to bylo drahé.

Lol Phirae

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #42 kdy: 25. 06. 2018, 19:17:44 »
Kdyby do toho někdo šil, tak ty budeš ještě ta oběť.

Všimni si, že do toho nikdo nešije... mimo místních pošuku s mozky vypláchnutými nevím čím. MS ani nekvákne, protože by musel akorát potvrdit, že to je zcela legální. (Krom toho, tu sračku W10 nebyli schopní víc než polovině Windows uživatelů udat ani zadarmo.)

brk

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #43 kdy: 25. 06. 2018, 20:21:45 »
Všimni si, že do toho nikdo nešije... mimo místních pošuku s mozky vypláchnutými nevím čím. MS ani nekvákne, protože by musel akorát potvrdit, že to je zcela legální. (Krom toho, tu sračku W10 nebyli schopní víc než polovině Windows uživatelů udat ani zadarmo.)

Ano, souhlas. To je přesně ten důvod, proč tohle vlákno sleduji. Diskusí na toto téma jsem četl už hodně, ale nikdy jsem nenarazil ani na zmínku o výraznější reakci  Microsoftu. Maximálně nějaké zprostředkovávané vyjádření, že to je špatně, ale do právních sporů nejde, aby z toho nebyl precedent.

Petře, odpověděli Ti nějak?

Lol Phirae

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #44 kdy: 25. 06. 2018, 20:41:45 »
Petře, odpověděli Ti nějak?

Jasně že ne... a pokud jo, tak leda pod NDA.  :P

P.S. Na Lupě běží stejnou dobu reklama na Office 2016 Pro Plus za 27 USD, samozřejmě taky ticho po pěšině.