Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

Neber to

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #15 kdy: 18. 06. 2018, 16:12:02 »
To že má někdo rolku s (validními) OEM etiketami Windowsu a prodává je, ještě neznamená, že jste se nestali obětí piráta. Důležité je jestli ten prodejce odvádí Microsoftu dohodnutý podíl. Co v případě takhle nízké ceny silně pochybuji.


LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #16 kdy: 18. 06. 2018, 16:38:13 »
Tak jestli jsem to dobre pochopil a vygooglil tak  v eu je zcela legalni preprodat oem licenci windows nekomu jinemu.
zdroj:
https://www.theregister.co.uk/2002/05/08/selling_oem_windows_copies_you/
Ano v Evropě to je legální, ale jak tady někdo uvedl, tak firma uvádí kontakt HONG KONG a nikde nevidím napsané, že se jedná o druhotnou licenci. Ale nic se nepíše ani o originální licenci, takže to na 99% druhotná bude.

Chose Armando Amoule

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #17 kdy: 18. 06. 2018, 16:52:13 »
MI pripomíná story, kdy jsem koupil NTB lenovo spolecne s krabicovou verzi WIN10 pro jednoho kolegu (firma jede mimo MS) a po cca 4 neuspesnem pokusu o instalaci a aktivaci tech krabicovych windows mi pracovnik ms hotline rekl ze jsem zlodej nebot se snazim aktivovat OEM verzi na zarizeni kde byla jiz aktivovana "vendorska" zaznamem v biosu.

Muj argument ze, jsem pri prvnim spusteni odmitl licencni smlouvy a jal se instalovat znova - zel bohu si windows sami provadeli aktivaci nizsi verze (home, kupoval jsem pro) ho vubec nezajimal. Nez se vyresila zmena u MS pouzil jsem cislo prave od podobne firmy a jejich helpdesk narozdil od toho ms fungoval, licence zrejme byla vykuchana z nejake vetsi serie noteboku/pc u firmy ktera si dodala vlastni. A narozdil od te ms licence tahle fungovala, zatimco original po zmene reg cisla po par rebootech zase zHOMEovatela.

Zlaty Japko, zlaty pirati.  Nakonec jsem tu PRO pouzil jinde a pouzil klic na ugrade protoze v MS pres slib ze to pujde nedokazali ani 3 tydny deaktivovat tu pro a poslat mi upgrade klic. Cert aby se v tom co delaji vyznal (reg cislo to ani nechtelo vedet bios ma proste prednost)

MasoxCZ

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #18 kdy: 18. 06. 2018, 17:28:30 »
Mělo by se jednat o tzv. "druhotné" licence. Nějaká firma má prostě multilicenční program (pozor, se Software Assurance neplést, není to totéž) s možností svým zaměstnancům a případně i externím spolupracovníkům umožnit nákup licence v rámci svojí multilicence za nějakých podmínek. Podle mých informací se to se Software Assurance (paušální poplatek plus snížená roční platba za skutečně využívané licence, garantující po dobu placení upgradovat všechny pod smlouvou zakoupené produkty na nejnovější verze, což třeba u krabicovek / OEM samozřejmě nelze) tluče = NELZE mít OBOJÍ. Tedy buďto multi, nebo SA.

Druhá cesta je na základě rozhodnutí Evropského Soudního Dvora (číslo dohledávat nebudu) nákup licencí někým nakoupených (a klidně původním držitelem použitých, ale NADÁLE NEVYUŽÍVANÝCH), tedy typicky krabicovek / OEM licencí, nahrazených novějšími verzemi a tedy na původních strojích odinstalovaných nebo nikdy nenasazených. Podle výše odkázaného rozhodnutí prvním prodejem oprávnění držitele práv stanovovat formu a podmínky prodeje končí, a omezení OEM sw "vázaného" na konkrétní HW nebo subjekt tím okamžikem zaniká, načež držitel licence tuto může dále prodat za libovolnou cenu, pokud licenci nadále nepoužívá.

?

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #19 kdy: 18. 06. 2018, 17:34:28 »
Roztáčíme další kolovrátek na téma výhodný software...


strepty

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #20 kdy: 19. 06. 2018, 07:23:13 »
"MasoxCZ" Instalacia sa aktivuje po sieti a je otazka ci druhu cestu uznava aj Microsoft ktory ma licencne servere na uzemi USA. Skusal to niekto? Mozno staci zavolat na Microsoft a operatorovi povedat ze som kupil windows za 10 eur a on to povoli lebo je na uzemi EU.

JM

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #21 kdy: 19. 06. 2018, 08:10:47 »
Vcera (18.06.2018) som tam kupil licenciu W10 Pro, aktivacia prebehla bez problemov.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #22 kdy: 19. 06. 2018, 08:15:15 »
JM sla pltba pres nejakou znamou platebni branu?

JM

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #23 kdy: 19. 06. 2018, 08:21:40 »
JM sla pltba pres nejakou znamou platebni branu?

PayPal.
Nevsimol som si, ze nainstalovany bol W10 Home, vlozil som kod Pro. System mi sam navrhol upgrade na W10 Pro, stiahol par balikov, doinstaloval s restartom. Po restarte bol OS aktivovany. Po aktivacii som pracoval na tom PC cca 5 hodin, zatial ziadne varovanie o licencii.
Uvidime, ako bude dalej :)

otrok reklam

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #24 kdy: 19. 06. 2018, 09:11:27 »
že to krmčáře baví furt "prověřovat" reklamy...
tohle komunisty,pak něco proti pochcávání, jindy lichva, teď fake licence
Ale vlastně ONI si prsty nesmočí, protože to jde přes externího dodavatele, takže na něj mohou hodit vinu. Ale morální vinu má i například člověk co si objednal nájemného vraha, i když sám vraždu nespáchal...


zakladatel je další nebohý chudák co nemá ublock s pravidly
navrcholu.cz
googlesyndication.com
gemius.pl
bbelements.com
případně analogii s hosts

JFX

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #25 kdy: 19. 06. 2018, 11:25:30 »
Uvidime, ako bude dalej :)

No vzhledem k cene jestli to neni predplatny na rok :-D

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #26 kdy: 19. 06. 2018, 11:36:43 »
Mělo by se jednat o tzv. "druhotné" licence. Nějaká firma má prostě multilicenční program (pozor, se Software Assurance neplést, není to totéž) s možností svým zaměstnancům a případně i externím spolupracovníkům umožnit nákup licence v rámci svojí multilicence za nějakých podmínek...
Myslím, že to co popisuješ s multilicencí je nelegální. O tom mluví i to rozhodnutí Evropského soudního dvora, že pokud firma koupí licenci na více PC jako jeden balík, tak může prodat zase jenom celý balík, nikoliv po jednom kusu. Je velký rozdíl jestli ty licence dáš zaměstnancům (spolupracovníkům) nebo je prodáš zákazníkům.

technomaniak

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #27 kdy: 19. 06. 2018, 12:27:56 »
Vcera (18.06.2018) som tam kupil licenciu W10 Pro, aktivacia prebehla bez problemov.

Mohl bys zkusit tento postup https://www.top-password.com/blog/tell-if-windows-10-is-retail-oem-or-volume/
a zjistit jaká verze to je? OEM, Retail nebo Volume

Dík

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #28 kdy: 19. 06. 2018, 12:58:56 »
Mohl bys zkusit tento postup https://www.top-password.com/blog/tell-if-windows-10-is-retail-oem-or-volume/
Tohle jsem neznal. Mám také druhotnou OEM licenci (od jiného prodejce) a právě jsem zjistil, že mi to ukazuje RETAIL (krabicovou). Super.  8)

JM

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #29 kdy: 24. 06. 2018, 17:35:04 »
Vcera (18.06.2018) som tam kupil licenciu W10 Pro, aktivacia prebehla bez problemov.

Mohl bys zkusit tento postup https://www.top-password.com/blog/tell-if-windows-10-is-retail-oem-or-volume/
a zjistit jaká verze to je? OEM, Retail nebo Volume

Dík


Az teraz som sa k tomu dostal:

---------------------------
Windows Script Host
---------------------------


Name: Windows(R), Professional edition

Description: Windows(R) Operating System, RETAIL channel

Partial Product Key: ------------------

License Status: Licensed




---------------------------
OK   
---------------------------