Typový system versus unittesty

JSH

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #330 kdy: 23. 06. 2018, 10:13:44 »
Častým projevem toho nechápání bývá paušální odsuzování – a je jedno, zda PHP, JavaScriptu, Javy nebo C.
vyloučil jste možnost, že ten nechápající jste vy?

Jistě, Haskell tady přece nikdo neodsuzuje. Není lepší ani horší než ostatní jazyky, je prostě jiný.

Totéž se dá říct o whitespacu....
No říct se to sice dá, ale dost pochybuju že by to Kit opravdu řekl. Je to totiž úplná kravina. Dokonce bych řekl, že pojmem "jazyky" myslel automaticky "neezoterické jazyky".


Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #331 kdy: 23. 06. 2018, 12:34:38 »
Jistě, Haskell tady přece nikdo neodsuzuje. Není lepší ani horší než ostatní jazyky, je prostě jiný.

Totéž se dá říct o whitespacu....
No říct se to sice dá, ale dost pochybuju že by to Kit opravdu řekl. Je to totiž úplná kravina. Dokonce bych řekl, že pojmem "jazyky" myslel automaticky "neezoterické jazyky".

Přesně. Kdysi jsem si napsal vlastní jazyk, který jsem používal komerčně. Byl sice Turing complete, ale přesto bych ho s běžně používanými jazyky nesrovnával.

Gődel

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #332 kdy: 23. 06. 2018, 12:45:58 »
Jistě, Haskell tady přece nikdo neodsuzuje. Není lepší ani horší než ostatní jazyky, je prostě jiný.

Totéž se dá říct o whitespacu....
No říct se to sice dá, ale dost pochybuju že by to Kit opravdu řekl. Je to totiž úplná kravina. Dokonce bych řekl, že pojmem "jazyky" myslel automaticky "neezoterické jazyky".
Přesně. Kdysi jsem si napsal vlastní jazyk, který jsem používal komerčně.
No to měli asi zákazníci radost.

Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #333 kdy: 23. 06. 2018, 12:58:34 »
Přesně. Kdysi jsem si napsal vlastní jazyk, který jsem používal komerčně.
No to měli asi zákazníci radost.

Fungoval perfektně a hlavně mi urychlil vývoj aplikací.

Gődel

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #334 kdy: 23. 06. 2018, 13:01:00 »
Přesně. Kdysi jsem si napsal vlastní jazyk, který jsem používal komerčně.
No to měli asi zákazníci radost.
Fungoval perfektně a hlavně mi urychlil vývoj aplikací.
A co vendor lock-in?


Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #335 kdy: 23. 06. 2018, 13:04:13 »
Přesně. Kdysi jsem si napsal vlastní jazyk, který jsem používal komerčně.
No to měli asi zákazníci radost.
Fungoval perfektně a hlavně mi urychlil vývoj aplikací.
A co vendor lock-in?

Vendor lock-in tam nebyl, bylo to otevřené. Něco podobného na stejném principu později vydal i David Grudl a nikdo mu vendor lock-in nevyčítá.

123

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #336 kdy: 23. 06. 2018, 13:31:10 »
Vyčítají si to akorát lidi, co to teď musí spravovat... Taky jsem pár podobných řešení vymyslel a s odstupem času... nebyl to dobrý nápad. Ten čas a energii, které jsem promrhal vymýšlením kulatějšího kola, jsem mohl radši věnovat do vývoje samotné aplikace - tam by ten investovaný čas byl aspoň vidět, což by ocenili jak zákazníci(kteří by nemuseli pracovat s nějakou ezoterickou vesmírnou technologií), tak uživatelé(kteří by měli propracovanější produkt).

Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #337 kdy: 23. 06. 2018, 13:47:26 »
Vyčítají si to akorát lidi, co to teď musí spravovat... Taky jsem pár podobných řešení vymyslel a s odstupem času... nebyl to dobrý nápad. Ten čas a energii, které jsem promrhal vymýšlením kulatějšího kola, jsem mohl radši věnovat do vývoje samotné aplikace - tam by ten investovaný čas byl aspoň vidět, což by ocenili jak zákazníci(kteří by nemuseli pracovat s nějakou ezoterickou vesmírnou technologií), tak uživatelé(kteří by měli propracovanější produkt).

Davidu Grudlovi dnes někdo vyčítá, že aplikace v Nette teď po něm musí spravovat?

Tenkrát nic takového neexistovalo, ani Nette, všechno obsahovalo lock-in. Můj jazyk ho naopak otevřel a zjednodušil modifikaci aplikace za provozu obyčejným editorem. Nechápu, proč by mi to měl dnes někdo vyčítat. S odstupem času to hodnotím jako skvělý nápad.

123

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #338 kdy: 23. 06. 2018, 14:36:49 »
Nemluvím o nette, ale o tvojem řešení, které jsi použil jednou a nechal jsi ho tam jako artefakt pro budoucí generace. Vyvíjíš to i dál? Má to aspoň pořádnou dokumentaci? Neznám samozřejmě okolnosti, třeba to mělo opodstatnění, ale spíš mi to připadá jako když postavím celý projekt na vlastním UI frameworku, co jsem včeral slepil na koleně s postupy, které se nikde jinde nepoužívají a na námitky řeknu jenom: podívejte na React, vyčítá jim to někdo? Jenže React je samostatný projekt, který tady bude i za dalších X let, má komunitu, neustále se vyvíjí s ohledem na dění kolem a seženu dalších milión lidí, co v něm umí pracovat.

Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #339 kdy: 23. 06. 2018, 14:49:27 »
To jsem jim tam měl dát zkompilovanou binárku, jako všichni ostatní?

Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #340 kdy: 23. 06. 2018, 15:00:46 »
To své řešení jsem pak používal ve všech aplikacích pro firmy, protože se osvědčilo. Dokumentaci po mně nikdo nechtěl.

JSH

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #341 kdy: 23. 06. 2018, 15:41:32 »
To své řešení jsem pak používal ve všech aplikacích pro firmy, protože se osvědčilo. Dokumentaci po mně nikdo nechtěl.
Hádám že dneska bys tam místo vlastního jazyka použil Luu, či něco podobného, že?

Gődel

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #342 kdy: 23. 06. 2018, 16:03:25 »
To své řešení jsem pak používal ve všech aplikacích pro firmy, protože se osvědčilo. Dokumentaci po mně nikdo nechtěl.
Hádám že dneska bys tam místo vlastního jazyka použil Luu, či něco podobného, že?
Nebo JS :)

Kit

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #343 kdy: 23. 06. 2018, 17:25:49 »
To své řešení jsem pak používal ve všech aplikacích pro firmy, protože se osvědčilo. Dokumentaci po mně nikdo nechtěl.
Hádám že dneska bys tam místo vlastního jazyka použil Luu, či něco podobného, že?

Dnes pro tyto účely používám PHP s XSLT, všechno client-server. V DOSu už nedělám, přece jen doba mezitím trochu pokročila.

andy

Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #344 kdy: 23. 06. 2018, 22:45:28 »
To své řešení jsem pak používal ve všech aplikacích pro firmy, protože se osvědčilo. Dokumentaci po mně nikdo nechtěl.
Hádám že dneska bys tam místo vlastního jazyka použil Luu, či něco podobného, že?
Nevím, jestli je ta averze psát si vlastní jazyk opodstatněná. Elasticsearch má vlastní jazyk. Nevím, jak by to vyřešili s nějakou Luou... Mapbox styly mají vlastní expression jazyk. Dtto. Co mi připadá trošku srandovní je to, že v podstatě objevují závorky z lispu, akorát to místo toho cpou do JSONu... (ten mapbox jazyk aspoň evidentně navrhoval někdo, kdo funkcionálním jazykům trošku rozumí...elasticsearch je strašný).. nevím, jestli to je výhoda nebo ne... on ani ten lisp není zrovna výkvět přehlednosti....
Interpretovat lisp-like výrazy je dost triviální záležitost. Tak je trošku otázka, proč kvůli tomu hledat nějaké speciální knihovny...