Typový system versus unittesty

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #975 kdy: 08. 01. 2022, 00:56:57 »
Zjistil jsem, že Julia má (nevím, od které verze) něco jako závislostní součtový typ (píšu “něco jako”, protože to zřejmě není zamýšlená vlastnost jejího typového systému). Dávám to sem jen jako doplňující poznámku související s tématem tohoto starého vlákna, kdyby si někdo (BoneFlute :) ) chtěl hrát se závislostními typy a nechce se mu otravovat s haskelloidními jazyky — Julia je přece jenom stravitelnější.
Díky.
Není zač. Jsem si hrál s typem Vect n a (haskelloidní zápis) a funguje to podobně jako třeba v Agdě. Ještě zkusím rovnostní typy :)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Typový system versus unittesty
« Odpověď #976 kdy: 15. 01. 2022, 10:47:21 »
Zjistil jsem, že Julia má (nevím, od které verze) něco jako závislostní součtový typ (píšu “něco jako”, protože to zřejmě není zamýšlená vlastnost jejího typového systému). Dávám to sem jen jako doplňující poznámku související s tématem tohoto starého vlákna, kdyby si někdo (BoneFlute :) ) chtěl hrát se závislostními typy a nechce se mu otravovat s haskelloidními jazyky — Julia je přece jenom stravitelnější.
Díky.
Malé doplnění: Je to za cenu typové nestability (ale výsledek se dá typově stabilizovat za běhu).