Sdílíte účet s manželkou/manželem?

boháč

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #75 kdy: 19. 06. 2018, 09:26:58 »
Jestli si myslíte, že ty děti z toho něco reálně mají, že v prvních 2 letech jejich života byla s nima doma matka, a vzhledem k tomu, že ty části mozku, které obstarávají pamět, nejsou dostatečně vyvinuté a takové dítě si z prvních 2-3 let života nic nepamatuje, pak si to myslíte špatně.

První 3 roky mají naopak zcela zásadní vliv do života. To, že si to dítě nepamatuje, na to nemá žádný vliv. Citové vazby se nebudují vědomě. U většiny věcí, které člověk dělá, si nepamatuje kde se je naučil, ale přesto s nimi má mozek spoustu nevědomých asociací. Které pak zásadně rozhodují třeba o celkovém přístupu k životu.

Pokud se budete chovat k ženským "jinak" než k ostatním lidem, tvrdě na to dojedete, je jedno zdali budete na ženský moc hodný nebo moc šovinista, voboje je špatně, protože jim přisuzujete "jiné postavení". Postavení maj jedinné - jsou člověk s právy stejně jako vy, tam to začíná a končí.

Ženy nejsou stejné jako muži. Nejsou. A to není špatně. Stejně jako jsou třeba různé zvířecí druhy, žádný není lepší nebo horší, ale NEJSOU ROVNOPRÁVNÉ. Rovnoprávnost je blbost, na kterou se akorát odvolávají neschopné feministky a muži mamánci. Moje žena prostě není stejná jako já, a já nejsem stejný jako moje žena. Ať už je postavení před zákonem jakékoli. Biologické rozdíly prostě neochčiješ.


eso_maverick

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #76 kdy: 19. 06. 2018, 10:03:54 »
V pořádku, klidně budu souhlasit, že vývoj dítěte je v prvních 3 letech důležitý, ponevadž věci vnímá podvědomě - a ted' mě přesvědč, že hodná, schopná a zkušená chůva tomu dítěti dá méně, než matka prvorodička, ponevadž pokud ne, pak tvůj argument nějak pozbývá na významu.

Mícháš dohromady rovnoprávnost, což je high-level konstrukt moderního světa a biologické rozdíly (které nepochybně existují). Můj point byl, že není možné mít rovnoprávnost a zároveň ženy nepřímo pozitivně diskriminovat v mnoha ohledech (i když třeba malých). Pokud to má fungovat a nemají vznikat "společenské křivdy", pak není možné rozlišovat jakýmkoliv směrem - bavím se o rovině práva a řekněmě "technických" realit v životě jako pracovní pohovor, práce, dávky, příspěvky a podobné věci.

Nebavím se o přidržení dveří a podobných koninách, které ale stejně v důsledku vycházejí z jedné věci. Valná většina lidi z mého pozorování stejně diskriminuje své okolí - nemusí jít o "rasismus", může jít o agism, může jit o sexism, koneckonců, když preferujete blondýnky, je to úplně stejný. Stejně jako když většina ženských letí spíše po vyšších mužích určitého zjevu - je to celé stejné.
To že v realitě valná většina lidí diskriminuje ostatní podle zevnějšku je lidská realita a bude tady do konce věků.

Problém nastává, když nějaká skupina začne cpát sebe na úkor ostatních skupin a chtějí to navíc zabetonovat novelami v právu.

xxxx

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #77 kdy: 19. 06. 2018, 12:17:54 »
Každý máme svůj účet, pak jeden společný ze kterého platíme nájem, energie a další drobnosti v domácnosti. Každý měsíc dáváme na společný účet pevnou částku, já platím 65% nákladů, přítelkyně 35%, co si dělá se zbytkem výplaty je mi jedno. Stejně tak ona neřeší co dělám se zbytkem svých peněz. Posílat výplatu na společný účet - to ani omylem, to mi příjde podobně nechutné jako sdílet zubní kartáček.

grg

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #78 kdy: 19. 06. 2018, 12:50:32 »
Každý měsíc dáváme na společný účet pevnou částku, já platím 65% nákladů, přítelkyně 35%, co si dělá se zbytkem výplaty je mi jedno. Stejně tak ona neřeší co dělám se zbytkem svých peněz. Posílat výplatu na společný účet - to ani omylem, to mi příjde podobně nechutné jako sdílet zubní kartáček.
Tak pokiaľ je to "přítelkyně", tak je to v poriadku, keď ste sa tak dohodli. Avšak ja som s manželkou pár krát zubnú kefku už "zdieľal" a nechutné? Ako to kto vidí, olizovať sa navzájom (a nielen na ústach) im nevadí, ale viacmenej čistá zubná kefka je už priveľa?

xxx

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #79 kdy: 19. 06. 2018, 13:27:32 »
Posílat výplatu na společný účet - to ani omylem, to mi příjde podobně nechutné jako sdílet zubní kartáček.
Avšak ja som s manželkou pár krát zubnú kefku už "zdieľal" a nechutné? Ako to kto vidí, olizovať sa navzájom (a nielen na ústach) im nevadí, ale viacmenej čistá zubná kefka je už priveľa?
+1
Konečně normální názor.


Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #80 kdy: 19. 06. 2018, 13:52:39 »
Napisem co sa stalo kamosovi: po 8 rokoch a 3 detoch mu manzelka vybielila vsetky ucty, sporenie, zobrala cennosti aj hotovost, dokonca aj pokladnicku pre deti kde si odkladali peniaze do buducna na skoly, a tajny trezor kde si kamos odkladal peniaze pre nich dvoch na peniziu... pritom ked boli spolu odmietala vlastny ucet a vsetko co zarobila(dokonca zarobila viac ako kamos) posielala manzelovi na jeho ucet, s tym, ze ona sa financiam nerozumie a nevie ani vybrat peniaze z bankomatu... Neminala vela, kozmetiku moc nekupovala, oblecenie kupovala iba v zlavach a v second-handoch, no a manzel vlastne drzal kasu, a daval jej sem-tam hotovost na nakup potravin a pod. A cely cas tvrdila, ze jej to tak vyhovuje a nechce vobec riesit financie, ucty a pod... On sa ale po 2 rokoch manzelstva rozhodol, ze jej da pristup ku vsetkym uctom, sporeniu a pod., lebo jej veri a chce hrat fer - ona dokonca tvrdila, ze je to nanic pretoze ona s tym aj tak nevie robit... Takto to islo pomerne dlho a vyzeralo to byt ok, no a po cca 8 rokoch - jedneho dna mu nechala odkaz, ze od neho odchadza s inym muzom... nestacil ani poriadne pochopit o co ide, a zistil, ze nema na ucte ani €, ani cennosti a uspory... a o par mesiacov zistil, ze ma obrovske dlhy, lebo sa jej podarilo urobit nejaky podvod a nabrala na manzelovo meno kopu poziciek... takze kamos bol takmer v troskach - bez penazi, s dlhmi, hrozilo mu, ze mu zoberu dom... nakoniec sa to vyriesilo - znamy sa specializuje na taketo pripdady, tak ho z toho vysekal - je uz bez pozdlznosti, dom je jeho, ale nema ani centa, takze zacal znova takmer od nuly... na nu je na Slovensku zatykac, ale zlahla sa po nej zem, takze nikto nevie kde je a co sa s nou stalo...

Tymto nechcem nejako hodnotit alebo urcovat co je spravne a ako by to malo byt v manzelstve - len davam priklad zo zivota ake veci sa stavaju... mimochodom v mojom okoli sa podobne pripady stali uz 3... osobne si myslim, ze najlepsie je mat 2 oddelene vlastne ucty, a jeden spolocny na vedenie domacnosti a spolocne vydavky...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

jpu

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #81 kdy: 19. 06. 2018, 14:01:41 »
Linquerin:
jedna z 1000? takto pausalizovat sa neda. aj ked sa stane letecka nestastie, pise sa o tom vela, ale nepise sa, ze sa uskutocni vela uspesnych letov.

eso_maverick:
chod si skusit, ake je to byt na materskej, neustale strazit dieta a vychovavat ho. naco si robit dieta, ked mi ho ma vychovavat pestunka? ze sa to robi na zapade, tak to si mame brat sa vzor? na zapade sa bezne striela na skolach, zacneme aj u nas? a mozno tam zlyhava ta vychova, a preto sa deju taketo veci.

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #82 kdy: 19. 06. 2018, 14:15:05 »
Linquerin:
jedna z 1000? takto pausalizovat sa neda. aj ked sa stane letecka nestastie, pise sa o tom vela, ale nepise sa, ze sa uskutocni vela uspesnych letov.
A pausalizujem to snad? jasne som to na konci prispevku napisal, cit: "Tymto nechcem nejako hodnotit alebo urcovat co je spravne a ako by to malo byt v manzelstve - len davam priklad zo zivota ake veci sa stavaju... mimochodom v mojom okoli sa podobne pripady stali uz 3..."

BTW: niekto tu aj postol percentualne kolko manzelstiev sa rozvadza a tam je cislo omnoho vacsie... pritom financne, to moze byt rovnako devastujuce...
BTW2: mne vycitas, ze pausalizujem, a ty napises, ze je bezne, ze sa striela na zapade v skolach... wtf???
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

CoffeeMan

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #83 kdy: 19. 06. 2018, 15:05:00 »
Tady se to koukám zvrhlo k tomu, jak mají programátoři vychovávat děti ;D

qwertz

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #84 kdy: 19. 06. 2018, 16:52:21 »
eso_maverick:  Přestože jste sám se sebou jistě maximálně spokojen, pro mě jste zcela odstrašující případ, jak to může dopadnout. Každému podle jeho potřeb....

Kecy o tom, jak je vaše žena maximálně spokojená běžte vykládat třeba slečnám, co dělají Aupair v USA, což bude zem podle vašeho gusta. Vysmějí se vám do xychtu, protože ty super emancipované maminy tam pláčou, protože první krůčky, první slova to všechno znají z doslechu od najaté chůvy.

Více než 90% američanů se naopak vyjádřilo, že mateřskou a rodičovskou potřebují a hrozně jim chybí. Asi jsou to blbci, protože nechápou váš skvělý rodinný život v praxi.

erik80

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #85 kdy: 24. 06. 2018, 11:15:43 »

Jestli si myslíte, že ty děti z toho něco reálně mají, že v prvních 2 letech jejich života byla s nima doma matka, a vzhledem k tomu, že ty části mozku, které obstarávají pamět, nejsou dostatečně vyvinuté a takové dítě si z prvních 2-3 let života nic nepamatuje, pak si to myslíte špatně.
 od 3 let chodí dítě do školky, tedy za "další chůvou" ale na to si tady doposud nikdo nestěžoval:) Jo konzistence pánové.


to ze si to nepamatas neznamena ze to neovplyvnuje vyvoj mozgu. ved ked dieta zazije nejaky sok alebo desivu udalost v 2 rokoch, nebude si ju pamatat ale bude poznacene alebo to ovplyvni jeho osobnost (minimalne sa bude pocuravat az do puberty)

dieta v 3 rokoch (je to vsak velmi individualne) zacne byt pritahovane rovestnikmi, hlada spolocnost, chce sa nimi hrat. niektori rodicia daju dieta do jasli aj ked su doma len preto aby sa zahrali v kolektive, socializovali sa.

takze, tolko asi ku konzistencii...

CoffeeMan

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #86 kdy: 24. 06. 2018, 11:33:58 »
To máte těžké. Nejdříve se jelo, že malá děcka jsou gumová a vrážela se do jeslí, teď se zase jede, že chudák děťátko, on ho někdo ve dvou letech pokáral a teď bude v dospělosti vraždit ježky.

Všeho s mírou. Kognitivní vývoj malých dětí je na začátku. Právě proto si skoro nic z té doby nepamatujete. Sice to někde uloženo je, ale nebude to mít valnou kvalitu.

pepikx

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #87 kdy: 27. 06. 2018, 18:09:47 »
Nekdy mam vetsi plat ja, nekdy zena.
Kazdy mame vlastni ucet, ja splacim auto, zena rekonstrukci bytu.
Prvni pulku mesice platim nakupy ja a kdyz jsem dutej, tak plati nakupy zena.
Tak ze kdybyste dali prachy na spilecny ucet tak by nebyl zadny rozdil jen by to bylo jednodussi ... .

pepikx

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #88 kdy: 27. 06. 2018, 19:32:12 »
Tady se to koukám zvrhlo k tomu, jak mají programátoři vychovávat děti ;D
Kdo jiny by na to mel mit nazor nez programator? Jeste je nutno dodat ze je potreba vydelavat min 200k.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #89 kdy: 27. 06. 2018, 22:30:32 »
Tady se to koukám zvrhlo k tomu, jak mají programátoři vychovávat děti ;D
Kdo jiny by na to mel mit nazor nez programator? Jeste je nutno dodat ze je potreba vydelavat min 200k.
Pockej, tady pod 250k nikdo z postele nevstane...