Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie

carl

Dobrý den,
momentálně jsem dostudoval gymnázium a rozhoduji se kam jít na vysokou školu. Jsem přijat do Prahy na karlovku-matfyz-obecná fyzika a do Brna na vut-strojárna-fyzikýální inženýrství a nanotechnologie. Brno je mi blíž a v podstatě tam mám všechny kamarády, ovšem v Praze je údajně lepší škola. Prosím o nějaké rady kam jít a předem děkuji za pomoc :)


Kit

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2018, 12:03:00 »
Vyber si obor, který tě víc baví a ve kterém se chceš dále rozvíjet.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2018, 12:13:42 »
Nechceš se raději zeptat na fyzikálním foru?

Gœdel

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2018, 12:43:10 »
Na MFF je mnohem víc matiky. To Brno vypadá mnohem záživněji, ale nikoho tam neznám, abych měl informace z první ruky. Osobně bych bral spíš to Brno, kdybych se měl znovu rozhodovat (sám jsem studoval obecnou fyziku).

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2018, 12:58:48 »
Studium na MFF asi nebude o nic těžší než v Brně, ale bude tam jiná atmosféra. Pokud tě to bude bavit, není problém jít na MFF na magistra. Známý studuje nanotechnologii v Brně a nezdá se, že by měl mezery ve vzdělání.


qwertz

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2018, 13:02:49 »
To že je MMF "lepší skola" je mýtus. Musel byste říct, čím se to potom měří....

Na vašem místě bych volil způsobem raději Ing než Mgr (technické VŠ mají širčí záběr), a preferoval bych více interdisciplinární obor tzn. to fyzikální inženýrství. Navíc vám Brno vyhovuje....

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2018, 13:29:12 »
FSI VUT je prý podle zaměstnavatelů nejlepší fakulta v ČR. Musím říct, že z vlastní zkušenosti studenta (základy strojního inženýrství) mi to přijde jako nesmysl, ale celkově to hodnotím dobře, na lidi co ti nesednou holt narazíš všude. Fyzika 1 a F2 stály za to, ale zase to bylo spíš lidma a typem zkoušky. FSI VUT bych určitě doporučil, ale jednak jsem studoval jinej obor, jednak nemám srovnání s tou Prahou.

Gœdel

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #7 kdy: 17. 06. 2018, 13:51:56 »
To že je MMF "lepší skola" je mýtus. Musel byste říct, čím se to potom měří....

Na vašem místě bych volil způsobem raději Ing než Mgr (technické VŠ mají širčí záběr), a preferoval bych více interdisciplinární obor tzn. to fyzikální inženýrství. Navíc vám Brno vyhovuje....
Mezinárodní měnový fond s tím nesouvisí  ;)

qwertz

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #8 kdy: 17. 06. 2018, 14:21:17 »
Mezinárodní měnový fond s tím nesouvisí  ;)[/quote]

 ;D no vidíte, že to s tím věhlasem MFF nebude tak slavné, když si ji lidi pletou s MMF

mikrom

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #9 kdy: 17. 06. 2018, 17:37:10 »
...
Jsem přijat do Prahy na karlovku-matfyz-obecná fyzika a do Brna na vut-strojárna-fyzikýální inženýrství a nanotechnologie.
...
Prosím o nějaké rady kam jít a předem děkuji za pomoc :)
Ja by som ti radil, ze ked si mal to stastie a zobrali ta na Karlovku, tak bud rad a chod tam. Je to prestizna univerzita, kde len tak hocikoho nezoberu a zamenit to za strojarinu by bola podla mna chyba.

mln

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #10 kdy: 17. 06. 2018, 18:57:29 »
Pokial chces vacsinu zivota stravit na vysokej skole alebo akademii vied, tak cista fyzika je dobra volba.

Vzber si odbor kde je uplatnenie a slusny plat.

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #11 kdy: 17. 06. 2018, 18:59:49 »
Je to prestizna univerzita, kde len tak hocikoho nezoberu (...)
Svého času nebyly přijímačky na fyziku, teď zase asi jsou, ale co vím, mají po prváku stále stejný počet studentů. Takže to zas takové síto není.

Gődel

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #12 kdy: 17. 06. 2018, 20:00:01 »
...
Jsem přijat do Prahy na karlovku-matfyz-obecná fyzika a do Brna na vut-strojárna-fyzikýální inženýrství a nanotechnologie.
...
Prosím o nějaké rady kam jít a předem děkuji za pomoc :)
Ja by som ti radil, ze ked si mal to stastie a zobrali ta na Karlovku, tak bud rad a chod tam. Je to prestizna univerzita, kde len tak hocikoho nezoberu a zamenit to za strojarinu by bola podla mna chyba.
Zobrať zoberú, ale nechají si jen zrno, plevy po roce letí.

Gődel

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #13 kdy: 17. 06. 2018, 20:01:05 »
Je to prestizna univerzita, kde len tak hocikoho nezoberu (...)
Svého času nebyly přijímačky na fyziku, teď zase asi jsou
Za mě byly, ale triviální, jen formalita na úrovni ZŠ.

mikrom

Re:Obecná fyzika vs Fyzikální inženýrství a nanotechnologie
« Odpověď #14 kdy: 17. 06. 2018, 21:58:30 »
Je to prestizna univerzita, kde len tak hocikoho nezoberu (...)
Svého času nebyly přijímačky na fyziku, teď zase asi jsou
Za mě byly, ale triviální, jen formalita na úrovni ZŠ.
Aha, ja som predpokladal ze tazatel spravit tazke prijimacky na Karlovku a teraz hadze flintu do zita.
Teraz ma napadlo, ze som pocul ze u nas v Bratislave na Univerzite Komenskeho teraz beru na niektore matematicko fyzikalne odbory aj bez prijimaciek - pretoze nemaju dost zaujemcov.
Ak sa tam dostal takto, tak je fakt na uvazeni, ci ho bude vobec bavit teoria, alebo ci by bolo lepsie ist na techniku.