Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem

nobody(ten pravej)

Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #75 kdy: 11. 06. 2018, 01:46:19 »
Pribylo tu toho tolik, ze nevim na co reagovat.. Tak to jen shrnu.. Nebyl moc cas se to mu o vikendu venovat, ale.. Netusil jsem ze slax je urceny jen pro cd a usb [...]
Slax je pripraven pro instalaci na HDD, resp. obsahuje script co zkopiruje obsah na HDD a nainstaluje na HDD zavadec... i z HDD to samorejme pak zustava v Live rezimu kdy pouziva bud RAM (jednorazove) nebo HDD (trvale) pro ukladani nastaveni/veskerych_zmen

Mohl bych zkusit jeste nejake to xubuntu, ci opensuse, zda by se to nechovalo lepe nez knoppix, ale bez vetsiho uloziste se prozatim nepohnu..
pripada ze se uz vtiram, ale chapu ze v navalu offtopic si to mohl prehlednout:
https://forum.root.cz/index.php?topic=18713.msg268879#msg268879
https://forum.root.cz/index.php?topic=18713.msg268880#msg268880


Jirka1

Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #76 kdy: 11. 06. 2018, 08:57:23 »
Ano, ten disk je potřeba změnit. 850MB disk jsem měl ještě u 486. Kromě toho, že je malý, tak je hlavně pomalý. Přenosová rychlost bývala kolem 1-1,5MB/s a to při kontinuálním čtení. Takže je to neskutečná brzda.

KoXz666

Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #77 kdy: 11. 06. 2018, 19:03:04 »
Timto dekuji uzivateli bender6, ktery poskytnul disk a i nejakou pamet :) zitra vyzvednu a namontuju :)
Btw, co znamena bfu? Big fuck*ng user?  ;D ;D

KoXz666

Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #78 kdy: 11. 06. 2018, 19:04:50 »
A uzivateli nobody dekuju za nabidku, ale uz je vyreseno :)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #79 kdy: 11. 06. 2018, 19:15:22 »
Btw, co znamena bfu? Big fuck*ng user?  ;D ;D
Nikdy jsem to nezjišťoval, ale pro mě BFU = Běžný Franta Uživatel. Tedy normální člověk, který počítač jen a pouze používá tak, jak je zvyklý/potřebuje. Už ho nezajímá uspávání disku, režimy grafiky, velikost paměti, teploty, ... Ví, kde je "internet" (dnes nejčastěji zástupce Chrome) a víc většinou nepotřebuje. Někteří umí kopírovat soubory z karty/flashky a dokonce ví, kam je zkopírovali... :) Jsou mezi nimi i výjimky, které zvládají mnohem víc, ale pořád jsou to BFU (pořád je nezajímají režimy grafiky, špehování, teploty, ...)

https://cs.wikipedia.org/wiki/BFU

https://www.root.cz/clanky/po-stopach-bfu/
« Poslední změna: 11. 06. 2018, 19:19:06 od Pavouk106 »


KoXz666

Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #80 kdy: 11. 06. 2018, 21:11:25 »
Tak ja budu neco jako abfu (advanced bfu)
Precijen jsem studoval informatiku, tak bych mel umet zjistit si teplotu cpu, grafiky, ip adresu, poupravit si registry atd.. Ostatne na vsechno jsou k dispozici navody online a kdyz neni clovek uplna lama, tak mu celkem poslouzej.. Jo casy kdy jsem si modifikoval biosy grafik a napevno je taktoval, kdy jsem si byl schopnej sam neco naprogramovat nebo znal html jazyk (utkvelo mi v pameti <ahref> :D) jsou uz dlouho pryc.. Moje prvni pc byla dx386 a system  volkov commander, na text t602 a na hrani vlak.. :) A ackoliv jsem spis win uzivatel, linux mi neni uplne cizi.. Ale nikdy jsem ho nepouzival nejak moc do hloubky.. Takze za uplny bfu se povazovat nemuzu.. Precijen jsem se i chvili zivil jako spravce sefikova serveru, ale to byla sit o 10pc.. Takze neco co by nejspis zvladl i bfu :) takze uplny bfu nejsem, ale na druhou stranu, kdyz to funguje na klikani, tak jsem (dnes uz) spokojenej

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr distribuce pro starší PC s malým diskem
« Odpověď #81 kdy: 12. 06. 2018, 22:32:11 »
Tak ja budu neco jako abfu (advanced bfu)
Precijen jsem studoval informatiku, tak bych mel umet zjistit si teplotu cpu, grafiky, ip adresu, poupravit si registry atd.. Ostatne na vsechno jsou k dispozici navody online a kdyz neni clovek uplna lama, tak mu celkem poslouzej.. Jo casy kdy jsem si modifikoval biosy grafik a napevno je taktoval, kdy jsem si byl schopnej sam neco naprogramovat nebo znal html jazyk (utkvelo mi v pameti <ahref> :D) jsou uz dlouho pryc.. Moje prvni pc byla dx386 a system  volkov commander, na text t602 a na hrani vlak.. :) A ackoliv jsem spis win uzivatel, linux mi neni uplne cizi.. Ale nikdy jsem ho nepouzival nejak moc do hloubky.. Takze za uplny bfu se povazovat nemuzu.. Precijen jsem se i chvili zivil jako spravce sefikova serveru, ale to byla sit o 10pc.. Takze neco co by nejspis zvladl i bfu :) takze uplny bfu nejsem, ale na druhou stranu, kdyz to funguje na klikani, tak jsem (dnes uz) spokojenej
Podle výčtu nejsi BFU ani náhodou. Patříš do rodiny IT-bláznů, vítej doma! ;D Už jen ta snaha dát dokupy starej vrak (a zkoušení/hledání distribucí) Tě diskvalifikuje jako BFU.