Výběr mobilního systému: Android nebo iOS

Kkt2

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #45 kdy: 12. 06. 2018, 16:37:25 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.


kuba77

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #46 kdy: 12. 06. 2018, 22:09:51 »
@Pavouk106 pokus bys koupil Nokia 6.1 nebo Nokia 7 Plus, mas kvalitni vykonej HW, cistej Android bez pridanejch aplikaci, je to v programu AndroidOne, takze mas zarucene mesicni security aktualizace a prechody na novejsi verze Androidu na 2roky, zadne zaseky, nestabilita ani podobne veci co jsi psal... pokud bys s tim jen telefonoval a smskoval vydrzi to >=3 dny... (me Nokia 7 Plus vydrzi 2dny s pouzivanim Wifi/BT/2xSIM(LTE)/GPS a SoT ~5h)

No ten SoT mi nepřijde moc super... (resp. představoval bych si vyšší). 5h dal (bez GPS a BT, s Wifi a 1 SIM bez dat) můj Nexus 4 když byl nový (se slim ROMkou a podtaktovaným kernelem i 6h) a to Nexus 4 byl už v té době mobil s nic moc výdrží, se Sailfishem zvládnul dneska (opět Wifi + 1 SIM bez dat, od včerejších 14 hod. přes noc v airplane módu do dnešního podvečera) SoT 4h 10min s původní starou baterkou.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #47 kdy: 13. 06. 2018, 01:02:22 »
No ten SoT mi nepřijde moc super...
k 5 SoT si pridej to ze zaroven vydrz 2dny(i to ze oproti tobe je tam ta druha sim, gps a bt), kdyz sem vyuzival v zahulu tak sem mel ~7h SoT s vydrzi ~1den...  ono je to i o tom co a jak se pouziva, jestli te zajima dalsi udaje resp. od jinych lidi/jineho zpusobu pouzivani, koukni na tomu venovane vlakno: https://forum.xda-developers.com/nokia-7-plus/review/screen-time-t3755584

pepikx

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #48 kdy: 13. 06. 2018, 07:19:36 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.
Pro nektere exoty by mel mit smart cd mechaniku ...

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #49 kdy: 13. 06. 2018, 07:47:35 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.
na ten cloud potrebujes internet. ak nemas wifi, tak prenasat to cez mobilne pripojenie, velmi rychlo by mi odisiel mesacny limit 500mb. a preco mam vsetko vesat na cloud? k sluchadlam. mam solidne sluchadla s jackom. preco by som si mal kupovat redukciu, alebo ich vyhodit a kupit si bezdratove (o skodlivosti pomlcim) a takisto o kvalite zvuku. tieto vystrelky apple sa nedaju brat vazne alebo ako nejaky novy smer. zufale vykriky. samozrejme pre fanatikov iphonov je to cool


Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #50 kdy: 13. 06. 2018, 10:09:23 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.
na ten cloud potrebujes internet. ak nemas wifi, tak prenasat to cez mobilne pripojenie, velmi rychlo by mi odisiel mesacny limit 500mb. a preco mam vsetko vesat na cloud? k sluchadlam. mam solidne sluchadla s jackom. preco by som si mal kupovat redukciu, alebo ich vyhodit a kupit si bezdratove (o skodlivosti pomlcim) a takisto o kvalite zvuku. tieto vystrelky apple sa nedaju brat vazne alebo ako nejaky novy smer. zufale vykriky. samozrejme pre fanatikov iphonov je to cool
Nemáte wifi, 500 MB datovej limit, možná bych místo nákupu poměrně drahého telefonu investoval do tohodle. Mimochodem, většina "větších" dat, se přenáší právě akorát přes wifi. No a nebo se taky nemusí přenášet vůbec. Mám BT sluchátka mnohem dýl než k odstraňování jacku a nemůžu si prakticky stěžovat, navíc redukci si kupovat nemusíte, protože je přibalená. Takže tu máme dalšího fanatika kritizujícího něco, co viděl tak maximálně z letadla.

P.S.: Ke škodlivosti BT. Doporučuji kolem sebe každou hodinu nastříkat trochu octové vody, prý to pomáhá!

Petr Mach

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #51 kdy: 13. 06. 2018, 15:06:52 »
Když se ptáš na rootu, tak je to jednoduché, Android. Doinstaluj si Hacker's Keyboard a Termux a buď šťastný.

Petr Mach

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #52 kdy: 13. 06. 2018, 16:01:45 »
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.
Pro mě je sd karta důležitá. Mě můj droid slouží jako osobní počítač i přenosné úložiště dat, mám na něm své databáze. Používám ho jako mass storage na kterém mám portable aplikace. Mám na něm termux, vim, python a spoustu softu který vyvíjím. Mám na něm spoustu eknih a mp3 a pár her.  Mít po ruce 64 GB úložiště pro aplikace a 100 GB (SD) úložiště pro data se prostě hodí. Jediné co mi na droidu chybí je notační software, jinak už se k pc skoro ani nedostanul

Ale zdá se mí, že jsi zaslepený fanboy, podle toho, že vyzdvihuješ potřeby Apple na místo potřeb uživatelů. Mě je úplně jedno že Apple chce prodávat svůj cloud, řeším svoje potřeby, ne jeho. Telefon bez jacku nechci ani zadarmo a to říkám jako majitel dvou bt sluchátek a tří bt reproduktorů.

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #53 kdy: 13. 06. 2018, 18:00:26 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?
Jo, kdyz dojdou argumenty, vytahne se ze je sd karta nutnost...  ::) neco jako pred lety se diskutovalo o tom, jestli cd mechanika v pocitaci ma jeste smysl kdyz se objevil mac bez cd mechaniky... apple chce prodavat misto v cloudu, nejaka srackova sdkarta je mu vite kde. Kolega s androidem porad resil jak tech 16gb optimalne vyuzit a vse presouval na sd kartu, jelo to pomalu, ale bylo to za polovicni cenu nejlevnejsiho iphone. Jack? Mas u telefonu redukci na jacka. Nebo si kup bezdrat. Ze chce android e-mail? Ze nevydrzi smartphony tyden? Nekdy si rikam maciku jestli jsi se neprobral z komatu, ale pak mi dojde ze si jenom spatne napsana AI.
na ten cloud potrebujes internet. ak nemas wifi, tak prenasat to cez mobilne pripojenie, velmi rychlo by mi odisiel mesacny limit 500mb. a preco mam vsetko vesat na cloud? k sluchadlam. mam solidne sluchadla s jackom. preco by som si mal kupovat redukciu, alebo ich vyhodit a kupit si bezdratove (o skodlivosti pomlcim) a takisto o kvalite zvuku. tieto vystrelky apple sa nedaju brat vazne alebo ako nejaky novy smer. zufale vykriky. samozrejme pre fanatikov iphonov je to cool
Nemáte wifi, 500 MB datovej limit, možná bych místo nákupu poměrně drahého telefonu investoval do tohodle. Mimochodem, většina "větších" dat, se přenáší právě akorát přes wifi. No a nebo se taky nemusí přenášet vůbec. Mám BT sluchátka mnohem dýl než k odstraňování jacku a nemůžu si prakticky stěžovat, navíc redukci si kupovat nemusíte, protože je přibalená. Takže tu máme dalšího fanatika kritizujícího něco, co viděl tak maximálně z letadla.

P.S.: Ke škodlivosti BT. Doporučuji kolem sebe každou hodinu nastříkat trochu octové vody, prý to pomáhá!
nj bt sluchadla. treba to nabijat a o kvalitu zvuku nemozno porovnavat ked sa to pripoji do jacku. jednoducho apple robi veci tak, aby sa im prisposobili uzivatelia, nie ze apple sa prisposobuje uzivatelom. tak ako pisal clovek nado mnou. ked chcem data, chcem ich mat po ruke, nie niekde na vzdialenom servery. uzivatelia iphonu maju povacsine telefon z principu a nejakeho spolocenskeho statusu.

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #54 kdy: 14. 06. 2018, 18:24:32 »
Vcera mi dosla Nokia 7 Plus. Zatial spokojnost. Dostal som aj obal na nu, hoci jeden uz je na ceste z Ciny :). Vyzera, ze system je svizny. Ziaden launcher som nemenil. Ak sa mozem opytat, v com mi prinesie zmenu napr. ten Nova Launcher?

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #55 kdy: 16. 06. 2018, 00:03:29 »
Vcera mi dosla Nokia 7 Plus. Zatial spokojnost. Dostal som aj obal na nu, hoci jeden uz je na ceste z Ciny :). Vyzera, ze system je svizny. Ziaden launcher som nemenil. Ak sa mozem opytat, v com mi prinesie zmenu napr. ten Nova Launcher?
Nova Launcher ma hromady moznosti co default Androidi laucher nema, zkusim vypsat par veci co me osobne vyhovujou:

- lze pouzivat na domovske obrazovce (=launcheru) gesta, takze mam treba ze gesto nahoru (kdekoliv na obrazovce launcheru) mi zobrazi seznam aplikaci (tedy nemusim palcem az na konec lcd jako je to normalne), gesto dolu (opet kdekoliv) mi zobrazi notifikace, gesto dvoj-tuknuti na lcd provede usnuti pristroje (*1), tech gest lze nastavit mnohem vice (dvojite tuknuti a tahnuti dolu/nahoru, tahnuti dolu/nahoru dvema prsty, dvema prsty k sobe/od sebe/ve smeru hodin/proti smeru...
ke kazdemu gestu lze priradit jedno z nekolika systemovych beznych veci, nebo jakoukoliv aplikaci, nebo i primo konkretni aktivitu(*2)

- lze nastavit pocet ikon (na vysku i na sirku) ktere se zobrazuji na plose, zvlast nastavit pocet ikon v seznamu aplikaci, zvlast pocet ikon ve spodni "rychle liste"

- spodni "rychla lista" muze mit vice stranek, prepina se doleva/doprava pretazenim pres rychlou listu (podobne jako se pri pretazeni vlevo/vpravo prepina bezne mezi seznamem ploch

- pro seznam aplikaci lze nastavit i vice "listu" kdy misto aby vsechny aplikace sem mel smichane dohromady, si je rozdelim do kategorii ktere si vytvorim, lze nastavit ze aplikace se zobrazuje v jedne nebo i vice kategorii a ze zustava/nezustava zaroven v te hlavni/prvni...

- lze povolit ze se launcher pri otoceni pristroje prepne nalezato

- lze nastavit ze se vrchni lista nezobrazuje nebo jestli ma pruhledne pozadi

- na plose i v "spodni rychle liste" lze aplikace seskupovat do slozky


*1) lze nastavit zda provede ciste vypnuti ktere ale vyzaduje nasledne vzdy odemceni prstem/pinem/atd podle toho co mas nastavene, nebo lze nastavit "spinave" reseni(ktere mam) ze vypnuti provede figlem ze docasne nastavi usnuti po 5vterinach a nez k tomu dojde udela black screen, s timto lze nasledne probudit bez potreby odemceni(v zavislosti na nastaveni SmartLock, timeoutu atd)

*2) aktivita je primo nejaka obrazovka, treba v nastaveni/system mas volbu "aktualizace systemu" napr. primo tuto aktivitu muzes nastavit pres gesto k primemu vyvolani(nejen systemove, ale i aktivity z doinstalovanejch programu

btw: mam placenou verze(Nova Launcher Prime) a nevim ted co v te free neni (v free neni treba gesta a slozky)

dalsi info co sem ted rychle nasel:
https://www.svetandroida.cz/7-tipu-triku-nova-launcher/
https://mobilenet.cz/clanky/launchertest-vyzkouseli-jsme-nova-launcher-spicku-v-oboru-17060 (recenze 4roky stare verze)

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #56 kdy: 16. 06. 2018, 01:07:16 »
btw: v nastaveni je (dalsi) skryta volba pro fingerprint, tuknuti=back, podrzeni=home, k nastaveni se dostanes, kdyz v hornim vyhledavacim policku Nastaveni napises "Navi"(gation key of fingerprint)

anonym

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #57 kdy: 16. 06. 2018, 09:34:00 »
Android = kapesní počítač
iOS = pravá ruka tvého MacOS

Po několika letech s iOS už nikdy víc, nemá to žáden smysl když nemáš Macbook. Na iOS není opravdový Chrome, jen takový chrome wrapper nad Safari - to je výmysl od Applu. Safari je hrozná ale hrozná plečka, pořád to padá. Když mi to padalo, nainstaloval jsem si tam Chrome a chovalo se to úúúplně stejně - padalo to ve stejných situacích. To je přesně ten důvod, tam prostě kvůli Applu opravdový Chrome není, obojí je v jádru safari.

Lidi si nekoupí pořádný Android a potom na ten Android nadávají. Já mám OnePlus 5t za 14000,-. Samsung nedoporučuji kvůli těm jejim spam aplikacím. Ještě se oplatí Google Pixel. Koupil jsem si mobil, abych ho měl dalších X let, takže jsem chtěl něco, kde si dám Lineage OS a budu tak mít stále aktuální Android.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #58 kdy: 22. 06. 2018, 00:36:15 »
No ten SoT mi nepřijde moc super... (resp. představoval bych si vyšší). 5h dal (bez GPS a BT, s Wifi a 1 SIM bez dat) můj Nexus 4 když byl nový (se slim ROMkou a podtaktovaným kernelem i 6h) a to Nexus 4 byl už v té době mobil s nic moc výdrží, se Sailfishem zvládnul dneska (opět Wifi + 1 SIM bez dat, od včerejších 14 hod. přes noc v airplane módu do dnešního podvečera) SoT 4h 10min s původní starou baterkou.

tak nevim zda je to po june update, nebo tim ze sem par aplikaci nastavil na setrenii, nebo neco odinstaloval, nebo nevim, ale...
dnesni vydrz me Nokia7+ byla 2dny, 19hodin, 20minut se ScreenOnTime 7hodin,8minut, po celou dobu zapnute 2x SIM(u jedne i data/LTE), Wifi, BT, GPS... takto i v noci a bez podtaktovavani cpu... ;-)