Výběr mobilního systému: Android nebo iOS

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #30 kdy: 10. 06. 2018, 13:05:49 »
Citace
S telefonem telefonuju (jednomu člověku), čtu web, píšu SMS (ano, SMS) a čtu emaily
No to teda nechapem, naco ti je iphone za 400e. Na taketo veci uplne postacuje mobil za 100e.
Já zase nechápu proč někdo kupuje VW Pasat když stačí SuperB. A proč zůstat u zbytečného SuperB když jasně tu samou cestu ujedou i s Rapidem. ... svět se zbláznil.

A ti lidé to pořád nechápou a pořád kupují zbytečně hrahé věci,
Konečně někdo, kdo to chápe správně :)


Kkt2

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #31 kdy: 10. 06. 2018, 13:50:51 »
Citace
S telefonem telefonuju (jednomu člověku), čtu web, píšu SMS (ano, SMS) a čtu emaily
No to teda nechapem, naco ti je iphone za 400e. Na taketo veci uplne postacuje mobil za 100e.
Já zase nechápu proč někdo kupuje VW Pasat když stačí SuperB. A proč zůstat u zbytečného SuperB když jasně tu samou cestu ujedou i s Rapidem. ... svět se zbláznil.

A ti lidé to pořád nechápou a pořád kupují zbytečně hrahé věci,
Co s rapidem, treba by jim stacila kolobezka za 2000...

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #32 kdy: 10. 06. 2018, 15:06:19 »
tak vela ludi si neuvedomuje, ako ich apple okrada. a kvoli zaslepenosti si to ani neuvedomia.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #33 kdy: 10. 06. 2018, 16:02:42 »
tak vela ludi si neuvedomuje, ako ich apple okrada. a kvoli zaslepenosti si to ani neuvedomia.
Kdybych si za 9500 koupil místo iPhone Huawei, řekl bys, že mě Huawei okrádá? Nebo Samsung? Nebo Xiaomi? Já nejsem debil, koukám na poměr cena/výkon (resp. cena/smysluplnost investice) a proto mám iPhone SE a ne nejnovější výkřiky módy...

Kdybych měl kupovat mobil s Androidem, nepůjdu na (výrazně) nižší cenu, než jsem dal za iPhone, protože vím, že ty levnější jsou krámy, které doslova za pár let budou zralé na vyhození (nebudou dostačovat výkonem). Navíc ani ty dražší modely nejsou ušetřeny nepotřebných předinstalovaných aplikací (pro mě třeba Facebook) a ani u dražších modelů není do budoucna (řekněme několik let) zajištena aktualizace OS.

Ještě před Vánoci jsem měl pět let starý iPhone 5 a kdybych měl víc času na jeho analýzu a opravu, měl bych ho býval doteď. Pořád dělal co měl a tak jak měl. Teď ho má brácha, už zase šlape.

Nejsem Apple ovce a nahlížím na ně podobně jako Ty - ten, kdo stojí na každý nový iPhone frontu a brečí, že na něj nevystačil, si fakt zaslouží být okrádaný. Stejně jako ten, kdo prohlásí, že zbavení se všech portů kromě jednoho USB-C na Macbooku nebo 3.5mm výstupu na sluchátka na iPhone, je rozumný, logický a naprosto v pořádku rozhodnutí. Tihle jsou ovce. Ne já, kdo si koupí nejmenší a de facto zastaralý model jejich telefonu.

EDIT: Teď jsem si vzpomněl na jedno pravdivé pořekadlo - "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #34 kdy: 10. 06. 2018, 16:41:14 »
@Pavouk106 pokus bys koupil Nokia 6.1 nebo Nokia 7 Plus, mas kvalitni vykonej HW, cistej Android bez pridanejch aplikaci, je to v programu AndroidOne, takze mas zarucene mesicni security aktualizace a prechody na novejsi verze Androidu na 2roky, zadne zaseky, nestabilita ani podobne veci co jsi psal... pokud bys s tim jen telefonoval a smskoval vydrzi to >=3 dny... (me Nokia 7 Plus vydrzi 2dny s pouzivanim Wifi/BT/2xSIM(LTE)/GPS a SoT ~5h)
Prave proto co sem psal, pro me neni iPhone alternativa a proto sem pri vymene telefonu o nem vubec neuvazoval i kdyz N7+ me stala ~10000Kc... uz jen treba ten Launcher, pouzivam NovaLauncher kde si muzu rozdelit aplikace do categorii/obrazovek, pouzivat ruzna gesta, poklepanim na LCD usnout (N7p podporuje samaosobe poklepanim probudit, takze tohle mi to doplnuje), muzu si nastavit vice spodni listy s nejpouzivanejsima a posunem je presouvat atd...
Neberu ti ze iPhone ti vyhovuje, jen nemej pocit ze musi vyhovovat vsem ;-)


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #35 kdy: 10. 06. 2018, 17:14:04 »
(o N7+)
Neberu ti ze iPhone ti vyhovuje, jen nemej pocit ze musi vyhovovat vsem ;-)
Já to taky nechci cpát všem. Byl tu dotaz jaký OS na mobil, tak jsem jen řekl svůj názor :-)

V době, kdy jsem řešil, jaký telefon (po N900), tu ještě "novodobá" Nokia nebyla. Ale je fakt, že kdyby mi někdo cpal Android, tak právě Nokia je jediný, o čem bych byl vůbec ochotnej uvažovat. A jsem rád, že mi potvrzuješ to, co jsem si myslel/slyšel z reklam/recenzí.

Když mi kleknul starší iP 5, tak jsem ale bezmyšlenkovitě sáhnul hned po SE (i když už Nokia byla). Za rok a půl s iP 5 jsem si ověřil, že s tím ekosystémem dokážu žít, tak v tom pokračuju. Navíc mě opravdu potěšilo, když jsem SE prvně pustil. "Obnovit iPhone z iCloud" a za pět minut jsem měl telefon přesně tak, jak ještě pár hodin předtím iP 5 - aplikace na stejnym místě na ploše, kontakty, SMS, fotky, veškerý nastavení (vyzvánění, hlasitost, budík, ... oprávnění jednotlivých aplikací), záložky, poznámky, účty, ... Vše zadáním jednoho hesla a kliknutím na jeden řádek. Další dvě hodiny se mi dotahovaly aplikace (převážně hry, které měly pár GB) a od té doby jako kdybych ani neměl nový mobil - vše jako na původním. Upřímně - to jsem čuměl s otevřenou hubou.

pako

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #36 kdy: 10. 06. 2018, 18:15:10 »
novejsi verze Androidu na 2roky

Je signifikantní že na Androidu se tohle prezentuje jako výhoda ;-)

iOS 12 co přijde letos na podzim podporuje iPhone modely z roku 2013 - a bude mimo jiné zaměřený na optimalizaci chodu na starších zařízeních (mám trochu mladší model a je fakt že každoroční upgrade iOS telefon nijak nezpomalují, občas naopak). Je to logické - trh telefonního hardware je nasycený a jediné co opravdu roste je trh se službami - a tam Apple vydělává pokud uživatel má jejich telefon nebo tablet. Nové si lidé nemají moc důvod kupovat protože ty staré drží, tak se Apple snaží aby se daly hladce používat a lidé si alespoň kupovali ty služby 😉.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #37 kdy: 10. 06. 2018, 18:39:49 »
Je signifikantní že na Androidu se tohle prezentuje jako výhoda ;-)
Ano, ale uvedom si, ze kdyz by HW pro iOS vyrabelo krome Apple i stovky/tisice cinskejch vyrobcu, bylo by to stejne...
Pokud vezmes modely "od" Google Nexus/Pixel a/nebo posvedcene od Google pres AndroidOne, tam uz je to zas samozrejme...

iOS 12 co přijde letos na podzim podporuje iPhone modely z roku 2013[...]
Je tam sice delsi podpora, ale je to OS od/pro vyrobce HW, zaroven ten HW stoji 2-4x vice nez ten Android (jasne neplati to pro highend Pixel :-), pokud chces vetsi uloziste priplatis si za iPhone nasobne vice nez za vymenitelnou microSD kartu... o uzavrenosti iOS uz bylo (i zde) napsano mnoho, takze vynechavam ;-)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #38 kdy: 10. 06. 2018, 18:46:16 »
Je signifikantní že na Androidu se tohle prezentuje jako výhoda ;-)
Ano, ale uvedom si, ze kdyz by HW pro iOS vyrabelo krome Apple i stovky/tisice cinskejch vyrobcu, bylo by to stejne...
Pokud vezmes modely "od" Google Nexus/Pixel a/nebo posvedcene od Google pres AndroidOne, tam uz je to zas samozrejme...

iOS 12 co přijde letos na podzim podporuje iPhone modely z roku 2013[...]
Je tam sice delsi podpora, ale je to OS od/pro vyrobce HW, zaroven ten HW stoji 2-4x vice nez ten Android (jasne neplati to pro highend Pixel :-), pokud chces vetsi uloziste priplatis si za iPhone nasobne vice nez za vymenitelnou microSD kartu... o uzavrenosti iOS uz bylo (i zde) napsano mnoho, takze vynechavam ;-)
1. Kdyby HW pro iOS vyráběli jiní výrobci, šel by iOS do kytek (kvůli tomu, že by se to provozovalo ve všelijakých podivných variacích jako třeba nabušenej HW, malá baterka nebo silný CPU a špatné chlazení... lidi by pak nadávali stejně jako třeba dnes já nadávám na Android, pokud není čistý).
2. Přesně. Podporovat HW, který jsem sám vyrobil je jednodušší (souvisí s 1.). A je fakt, že platíš u Apple víc za stejnej HW, nicméně v tý ceně máš právě tu jistotu, že to bude fachat, jak má. Co se pamětí týče, o tom ani nemluv... Nikdo mi nenamluví, že rozdíl v ceně dvou švábů na desce je několik tisíc. O uzavřenosti bylo dost a je každýmu známa :-)

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #39 kdy: 10. 06. 2018, 19:22:17 »
len pozor na to, ze apple aj klame ludi. uz sa co to popisalo o znizovani vykonu. odpocuvanie mikrofonu boli kauzy. vyduta bateria. kazdorocne navysovanie cien novych nic neprinasajucich modelov. absencia jacku total fail.

qwertz

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #40 kdy: 10. 06. 2018, 19:28:40 »
Ta volba je vcelku jednoduchá:

A) Napůl otevřený Android s podporou prakticky všeho možného (Apple neumí SD kartu, záznam telefonního hovoru, ... atd)  a možností systém různě upravit nebo nakonec i vyhodit a nahradit AOSP nebo jiným opensource (minimálně uněkterých telefonů)

B) Apple black box s uzavřeným ekosystémem HW a SW, který dostanete tak jak je, s příslušenstvím, které vám dovolíme nebo prodáme za "prémiovou cenu" a zavřeme vám do vendor locku na všech frontách. Možná za to dostanete déle aktualizace a možná vám ty aktualizace nerozbijou telefon (viz kauzy s iphone bateriema apod.)

Vyberte si sám.

Osobní názor (Apple je strašný předražený shit a iCloud nedoporučuji ani největšímu nepříteli)

jpp28

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #41 kdy: 10. 06. 2018, 20:20:00 »
nobody:
ako je to s nabijanim? na xda som cital nieco o priehrievani, resp. vyssej teplote. nebude to kvoli tomu rychlonabijaniu?

nobody(ten pravej)

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #42 kdy: 11. 06. 2018, 00:14:06 »
nobody:
ako je to s nabijanim? na xda som cital nieco o priehrievani, resp. vyssej teplote. nebude to kvoli tomu rychlonabijaniu?
nabijim vetsinou kdyz spim, takze prubeh nesleduju, jen asi 2x sem zahlid ze se zobrazilo varovne okno ze doslo k prehrani a prestane se nabijet a chvilku na to okno ze teplota klesla a pokracuje se v nabijeni... tusim ze se to projevuje nekdy u 70/80% nabiditi a taky v zavislosti na tom zda se zarizeni zrovna pouziva/nepouziva... kazdopadne ma jit o chybu nejen Nokia7+ ale i Pixelu, resp. ma jit o spatnou kontrolu rychlonabijeni co se dostalo do nejake aktualizace 8.1. nevim zda az kveten2018 nebo driv...

k dalsim vecem co muzes o N7+ cist na XDA, ohledne lagu nepozoruju zadne (mam vyple animace a NovaLauncher), napr. si nekteri stezuji ze fotak je pripaven k pouziti az po nekolika vterinach, u me z usnuteho telefonu(bez zamku) mam vyfoceno za 1s

pak si stezovali v nekterych zemich a/nebo s nekterym operatorem ze nemeli dostupne aktualizace a trceli na 8.0 ja to v CR koupil rovnou s 8.1 a brezen update, dubnove i kvetnove aktualizace mi vyzkocili v momente co je Nokia vydala, resp. ve stejnou dobu co prvni clovek psal na XDA ze mu vyskocila... nejvice problemu meli v UK s EE operatorem, pripadne to resili factory resetem bez SIM a/nebo VPN do jineho statu, to bylo ale jeste s 8.0=>8.1 nasledne uz dubnovej update melo problem mene a kvetnovej jeste mene, kazdnym dnem cekam ze prijde june update a uvidi se zda s tim budou mit stale problem i v UK... kazdopadne v CR v pohode od zahajeni prodeje...

jinak mam verzi TA-1046 coz je worldwide/androidone/dualsim..

Zum

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #43 kdy: 11. 06. 2018, 00:44:47 »
tak vela ludi si neuvedomuje, ako ich apple okrada. a kvoli zaslepenosti si to ani neuvedomia.

Kdyby vsechny firmy produkovali takovy komfort a skvelou kvalitu jako Apple (a to nemluvim jen o telefonu) tak se s radosti necham "okrast" 2-3x rocne  8) O te zaslepenosti skoda reci, koukni se do zrcadla a spatris zaslepeneho freetarda siriciho nesmysly na foru.

macík

Re:Výběr mobilního systému: Android nebo iOS
« Odpověď #44 kdy: 12. 06. 2018, 15:20:32 »
Takovehle tema zalozi jedine troll co vylezl z podkamenu.

Macik, si to ty?

Odvolavam suhlas so spracovanim osobnych udajov.

Nejsem, já bych si telefon bez klávesnice nekoupil.

 A  telefon od apple (a co jsem viděl poruchovost Butterfly klávesnic u nových 2016+ macbooků, také asi ne) nikdy nekoupil, dyť ty zmetky nemají furt slot  na kartu, navíc jsou "brave", když odstranili jack. (to jako mám sluchátka vyhazovat) nebo si kvůli tomuhle sebestředné cookovině pořizovat redukci? nebo kupovat bezdráťáky?

A android taktéž: bezpečnostní riziko ; navíc nefunguje bez připojení k internetu (chtělo to po mně e-mail), navíc k čemu mobil, co nevydrží ani týden?