Včera přestal jít IMAP v mobilu

Windowsik

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #15 kdy: 07. 06. 2018, 22:43:16 »
Imap sosac je maciiik, alergie na lol phirae ho prozradila  8) to si jeste uzijeme jak zacne spilat na mrtvou nokii


nobody(ten pravej)

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #16 kdy: 07. 06. 2018, 23:04:44 »
Pokud nokia servery dělají MitM [...] Máš zdroj té zpravičky?
Nevim zda stale delaji, ale delali. Zdroj vlastni zkusenost s nekolika kusama E52 a E72. Obejit se to dalo tim ze pri nastaveni mailu v telefonu si NEdal "Souhlasim", jinak to ze zakladaj "pro zlepseni sluzeb" takto ten mail u sebe, je i v tech podminkach co se zobrazujou, jen to ma vazne kilometr a je to skoro nekde na konci...

imap sossač

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #17 kdy: 11. 06. 2018, 17:03:47 »
žádny dialog Nesouhlasím (DOKONCE ANI NA FORUM.ROOT .CZ DNESKA  nic jako NEsouhlasím se zpracováním osobních údajů v rozsahu v odkazovaném textu u checkboxu, který jde NAD rámec údajů nezbytných pro technické zpracování.. ŽE BY SVÁTEK ZDRAVÉHO ROZUMU?:?? Nebo admini z tématu "iinfo.cz straší namajáku"+"fórum porušuje GDPR"+"vyhození buttonu"  neustáli tlak diskutujících a na ranní poradě šéfadoktorů to vypli)  při zakládání mailu/spuštění mailového klienta jsem neviděl (a to vždy když mám nějaký OS/systém/zařízení) se nejdřív koukám, zda je to profláklé nějakými (vypínatelnými) bezupečnostními rizika také procházím první nastavení, než to začnu využívat .

Takže mám potvrzeno, že na google accountu vidím přihlášen od sebe (což nepotvrzuje, že by se kopie credentials nedostaly na servery nokia),

za druhé:

Odesílat maily mi jde.



Ty 3 odkazy na forum.root by se měly archivovat do nějakého síně hanby internetového bordelu

konečně si můžeme oddechnout od psaní vlastních dodatků
Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním osobních údajů v rozsahu v odkazovaném textu u checkboxu, který jde NAD rámec údajů nezbytných pro technické zpracování.nebo odvolání
Citace
Odvolávám souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóru.

kvůi tomu checkoboxu u "souhlasím se zpracováním osobních údajů v rozsahu"

nobody(ten pravej)

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #18 kdy: 11. 06. 2018, 17:31:05 »
tak ta MiM "sluzba" byla tedy jiz ukoncena:
"Nokia 17.listopadu ukončí provoz E-mailu, který Nokia po léta podporovala. Po tomto termínu přestane vybírat vaši schránku a zasílat push notifikace do mobilu."
http://www.mynokia.cz/Nokia-ukonci-email-v-Symbianu-Aktualizujte-nastaveni-nebo-ztratite-maily-A_4205

MasoxCZ

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #19 kdy: 12. 06. 2018, 10:35:21 »
Symbian 128MB RAM Nokia E72
jen pro tvoji paranoidni informaci, zabudovana aplikace e-mail v tomto telefonu (a dalsich radach z te doby) ma "unikatni" "vlastnost" ;-)
kdyz pridavas ucet s autorizaci rekneme jmeno: sosac, heslo:tvojetajneheslo, email:sosac@gmail.com, tak se po tuknuti na tlacitko akceptuji (protoze tu kilometrovou licenci si jiste necetl) stane tohle:
 na serverech Nokia se zalozi ucet s parametry jmeno: sosac@gmail.com, heslo:tvojetajneheslo (ano TOTOZNE jako mas k GMailu ;-) a Nokia server pak dela MiM, tedy stahuje maily z GMail k SOBE a od nich to nasledne tobe PUSHuje do telefonu ;-) uz ti nereknu na kterem URL tenhle Nokia ucet zrusis, byl to porod dohledat i pred lety kdyz sem to resil a ten mobil byl relativni novinka ;-)

V těchto situacích mi vždycky naskočí Gandalfova hláška "ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců" LOL
Holt kdo je příliš paranoidní, občas při ostřížím vyhlížení přelétajících holubů energicky šlápne na hrábě.