Včera přestal jít IMAP v mobilu

imap sossač

Včera přestal jít IMAP v mobilu
« kdy: 07. 06. 2018, 11:10:50 »
Včera mi v mobilu přestal fungovat google mail (jinde v thunderbirdu jde na PC). Nevíte, jestli zase něco rozhasili opět (kvůli jejich "úžasnému zabezpečení" si nejdřív člověk musí nastavit zabezepečení na nižší úroveň ,aby to šlo)?
Jde o nokia symbian mail. IMAP.

Stane se to, že když dám z  nabídky Connect,, chcíli se ukáže šedé kolečko (to nevím co znamená, znám jen zelené – připojeno, "Zákaz zastavení"= nepřipojeno=disconnected, zelenomodré v pohybu =aktualizace). po pár sekundách disconnected.
Když dám z nabídky Send&Receive now, tak se tváří jako že dělo pokus o připojení, ale po půl vteřině se ukáže disconnected.


Reg

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2018, 11:23:11 »
Není to nahodou firemní gmail účet ? Hledal bych v nastavení gmailu od nasazení GDPR se pár věci alespoň pro firemní účty změnilo

romanz

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2018, 11:38:12 »
ne, mě protokol imap funguje uplně normálně.

imap sossač

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2018, 11:46:45 »
osobní. od gdpr už uplynul nějaký čas. Na gmai (Webové)l jsem posledního půl roku nebyl. Akorát jsem se asi včera přihlásil na google docs...

Další věc, že je zasekaný mailbox v mobilu. Stává se to čas od času, nepomůže nic jiného než nové založení schránky. Obzvlášť při počtu mailů 80+. dlouho jsem to držel mezi 20-40. Teď jich mám asi 50.

Reg

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2018, 11:55:27 »
Dobře zkusil bych se podívat do webového rozhraní přímo do gmailu jestli to po Vás něco nechce. Zeptám se ještě na jakým telefonu ten gmail účet provozujete a v jakým klientovi je zvláštní jak jste psal že účet má problém s počtem emailů 80+


Alesss

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #5 kdy: 07. 06. 2018, 12:08:25 »
Nejdriv vyzkousej klasiku:
Phone settings > Application manager > Gmail> Clear cache and data

jeste kdesi v Data Usage by melo byt "Restrict background data", to radeji nezakazovat

A pripadne vyhod a nahod Gmail ucet nanovo:
Phone settings > Accounts > Google > "Remove account"
a pak pridej znovu

Jeste co pamatuji tak networking v Nokia symbianu zlobil a tenhle fix to nejak resil
http://dl.nokia.com/ns/symfix/networking_improvements.SIS

imap sossač

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #6 kdy: 07. 06. 2018, 14:34:37 »
Nemám aplikaci na gmail (ostatně, to je stejné bezpečnostní riziko jako si nechat pustit na web google análytics). Mám built-in aplikaci v telefonu E-mail. Dál tedy se tipy nedají použít (jen to znovupřidání účtu...., pokud nebude jiná možnost)
...Networking improvements již dávno mám (a možná ani google mailu se netýkál ), stejně mi půlka https nejde, navíc to pak nějak rozhasí "tcp ssl" stack), že pak nejde spojení na internet vůbec.

Gmail web omrknu, protože furt prudí s nějakými zprávami o přihlášení odněkud, gdpr, nových featurách, připomínkách zabazpečení (jak jsem psal, bez toho by mi IMAP v mobilu nešel vůbec). Symbian 128MB RAM Nokia E72 na disku z 50MB zbývá 20MB. Není pravidlo, že se to po 80 mailech podělá vždy, někdy to nějakou dobu vydrží... asi pravděpodobnost...

Případně zkusím promazat pár mailů z každé složky, je možné, že se tam něco zasekne a musí se to proštouhnout (říkal kolesa)

jouda

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #7 kdy: 07. 06. 2018, 14:54:31 »
Nemám aplikaci na gmail (ostatně, to je stejné bezpečnostní riziko jako si nechat pustit na web google análytics).
Můžu se zeptat na důvod?

Jako plně chápu nedůvěru ke Googlu coby známému šmírákovi, ale co už nechápu, proč tedy máte mail na gmailu a ne kdekoli jinde?

Alesss

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #8 kdy: 07. 06. 2018, 15:46:31 »
Můžu se zeptat na důvod?

do 20MB se mu ta apka nevejde :D

romanz

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #9 kdy: 07. 06. 2018, 18:55:32 »
Nemám aplikaci na gmail (ostatně, to je stejné bezpečnostní riziko jako si nechat pustit na web google análytics).
Můžu se zeptat na důvod?

Jako plně chápu nedůvěru ke Googlu coby známému šmírákovi, ale co už nechápu, proč tedy máte mail na gmailu a ne kdekoli jinde?


a čteš co píše ?

"Jde o nokia symbian mail"...  Symbian.. to je ta min. 5 let mrtvá platforma na kterou nebyl skoro žádný sw krom toho předinstalovaného. Autor dotazu je zřejmě masochista a nebo srandista...

Lol Phirae

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #10 kdy: 07. 06. 2018, 20:20:53 »
Jde o nokia symbian mail

 :)
 :D :D
 ;D ;D ;D
 ;D ;D
 :)
 :D :D
 ;D ;D ;D
 ;D ;D
 :)
 :D :D
 ;D ;D ;D
 ;D ;D
 :)

Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.

nobody(ten pravej)

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #11 kdy: 07. 06. 2018, 21:02:55 »
Symbian 128MB RAM Nokia E72
jen pro tvoji paranoidni informaci, zabudovana aplikace e-mail v tomto telefonu (a dalsich radach z te doby) ma "unikatni" "vlastnost" ;-)
kdyz pridavas ucet s autorizaci rekneme jmeno: sosac, heslo:tvojetajneheslo, email:sosac@gmail.com, tak se po tuknuti na tlacitko akceptuji (protoze tu kilometrovou licenci si jiste necetl) stane tohle:
 na serverech Nokia se zalozi ucet s parametry jmeno: sosac@gmail.com, heslo:tvojetajneheslo (ano TOTOZNE jako mas k GMailu ;-) a Nokia server pak dela MiM, tedy stahuje maily z GMail k SOBE a od nich to nasledne tobe PUSHuje do telefonu ;-) uz ti nereknu na kterem URL tenhle Nokia ucet zrusis, byl to porod dohledat i pred lety kdyz sem to resil a ten mobil byl relativni novinka ;-)

imap sossač

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #12 kdy: 07. 06. 2018, 21:26:13 »
cože? aplikace k mailu má více než 300kB (binárky)? Proto házím bobek na aplikace a používám ty předinstalované?
Možná to stojí za filosofické zadumání, zda by se mi rozhasil


Pokud nokia servery dělají MitM, pak se podívám do logu k účtům mail.google.com, zda tam není evidovaná session z finska a proč mi nechodí mailu s upozorněním s loginem "přes Operu z Finska" že by měli tichou dohodu. jsem paranoidní, asi to prozkoumám  i wiresharkem detailně a dám vědět[/b] Tuhle zprávičku jsem někde zaslechl, ale mám pocit, že k tomu musí být splněny nějaké pravidla. Nebo mají tichou dohodu s googlem, že to uživatelům nereportuje? Máš zdroj té zpravičky?


NESouhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóra, zejména věcí nad rámec, Jméno, Předmět, Text + dementníma příspěvkama Lol Phirae  (tentokrát  má asi světlou chvilku, má 4 různé řádky 3x kopírované, takže se to asi lepší, ale furt mimo Bohnice to není ještě)
Kód: [Vybrat]
forum.root.cz##.post_wrapper:has(h4:has-text(Lol Phirae))

jouda

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #13 kdy: 07. 06. 2018, 21:46:49 »
Jako plně chápu nedůvěru ke Googlu coby známému šmírákovi, ale co už nechápu, proč tedy máte mail na gmailu a ne kdekoli jinde?
a čteš co píše ?
"Jde o nokia symbian mail"...  Symbian..
[/quote]
Jasně že čtu. Ale jestli to má v Symbianu nebo DosLynxu je celkem fuk (aspoň v rámci toho na co se ho chci zeptat), co mě zajímalo je kombinace "používám gmail na maily" a "nevěřím googlu"

imap sossač

Re:Včera přestal jít IMAP v mobilu
« Odpověď #14 kdy: 07. 06. 2018, 22:25:37 »
Pokud bych měl email na seznam.cz, nejspíš bych si také aplikaci seznamu (ani od gogole, ale to by asi neuměl buhéhé to byl vtip) neinstalovatal.. Protokol IMAP je právě od toho, aby uměl tu jednoduchou věc, která se od něj čeká. Proč si zasírat systém nějakou další aplikací(nevím, jak moc je nabobtnalá). Kromě toho, co když bude aplikací kvůli módě s oprávněním chtít dělat v systému něco víc nebo "integrovat" další funkce??