Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #45 kdy: 23. 04. 2011, 22:24:50 »
Bohužel tuto neděli ráno došlo opět k výpadku elektřiny, který už můj ASUS nerozdýchal. Všechny pokusy o jeho zprovoznění byly marné. Nefunguje Reset do továrního nastavení, Nic se neděje, ani když držím reset tlačítko a zapnu napájení. Při startu routeru se na chvilku rozsvítí pouze diody WAN a LAN portů. Dioda PWR se vůbec nerozsvítí (není na ní žádné napětí), dioda AIR je zřejmě v pánu, protože nesvítí ani když na ní je napětí cca 1,7V. Z celého zařízení funguje fakticky jenom switch.
A jaké oživovací pokusy jsi zkoušel?

Ahoj, jsem na tom stejně, zatím nepomáhá žádný z mně známých oživovacích procesů, zdroj jsem taky zkoušel jiný, i když původní už byl měněn za nový, který funguje. Router mi funguje jen jako switch. Bohužel nejsem odborník na IT, ani nemám k tomu vybavení, takže mi nejspíš nezbyde, než ho vyměnit za nový...  :(


Pavel

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #46 kdy: 24. 04. 2011, 00:51:10 »
Měl jsem v něm originální fw, ale posledních několik týdnů se z neznámých důvodů objevovaly stále častější výpadky a samovolné restarty. Zkoušel jsem nahrát Oleg fw, ten měl ale problémy s USB HDD, tak jsem ještě zkusil dd-wrt, ale asi jsem stáhnul starší verzi, protože ta sambu vůbec nepodporovala. Takže jsem chtěl vrátit zase původní Asus fw a ten už router nebral. Pokusil jsem se o "diag mod" (stisk reset a následné připojení adaptéru) abych nahrál fw přes TFTP, bohužel do tohoto režimu už jsem router nedostal. Nepomohla ani Restore FW utilita (nenašla router), tlačítko reset nic nedělá ani když ho držím třeba 5 minut... svítí jen LAN diody a router funguje pouze jako switch, Power dioda nesvítí. Pokud je ještě nějaká možnost, předem děkuju za radu, jen podotýkám, že v Linuxu jsem naprostá lama.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #47 kdy: 24. 04. 2011, 11:53:22 »
... svítí jen LAN diody a router funguje pouze jako switch, Power dioda nesvítí. Pokud je ještě nějaká možnost, předem děkuju za radu, jen podotýkám, že v Linuxu jsem naprostá lama.
Rozebrals ho? Jak jsou na tom kondíky ve zdroji? Nafouknuté? Pokud ano, tak podle info na webu vyměnit za jiné, low ESR + pro jistotu paralelně přidat keramické.
Kondíky jsou v pořádku? Tak zkusit s jiným zdrojem (adaptérem). Když ani to nepomůže, vytáhnout z desky sériový port a připojit se přes konzoli a zkusit tak zauktualizovat FW (návody jsou na webu).

Yaris

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #48 kdy: 26. 04. 2011, 22:09:20 »

Zkusil byl pokud stojite o zachranu zmerit napajeci napeti na pametech (cislo nozicky na cem merit a co tam ma byt lze najit v datasheetu na googlu) bude tam nejaka 93c46, ta ma napajeni na nozickach 5 a 8 a pak neco od samsungu, ty maji napajeni v rohach naproti sobe. Na pametech proto, ze ty maji vetsinou stejne napajeci draty, jako chipset.


Napětí na obou paměťových modulech SAMSUNG i na EEPROM modulu 93c46 se mi zdá v pořádku, naměřil jsem cca 3,3V. Vše nasvědčuje tomu, že napájení ASUSu je v pořádku. Budu se holt už muset rozhodnout, jestli se vrhnu do laborování pomocí sériové konzole.

Slavek

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #49 kdy: 27. 04. 2011, 00:29:54 »
Co je zvláštní, tak jsem v poslední době vyřadil několik WL-500 - a dokonce i svůj. V podstatě to bylo to samé, výměna za podobný napájecí zdroj se zprvu jevila jako marné řešení, ale teprve v okamžiku, kdy jsem použil spínané zdroje 5V/2.5A se Asusy vzpamatovaly a jely. Už se mi nechce měřit, jaký je trvalý odběr, ale pro start to chtělo podstatně silnější adaptéry. To jsem vyhodnotil jako nestandardní a kde se to vyskytlo, jsem je vyměnil (i když povšechně s tím 2.5A zdrojem se rozhýbaly). Přišlo mi to natolik společné a nestandardní, že jsem to už dále neřešil.


Yaris

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #50 kdy: 01. 05. 2011, 21:11:37 »
Tak jsem v situaci, kdy jsem si našel dost informací k samotné sériové konzoli a mám už ji připravenou k použití. Nevím ale, jaké SW nástroje bych měl použít na svém PC s WInXP pro diagnostiku ASUSu. Většina návodů, které jsem našel přes Google na diskusních fórech, řeší flashování v situaci, kdy ASUS normálně funguje a jde uvést alespoň do restoration mode. Můj kus ale v současném stavu přes WAN, LAN nebo WiFi nekomunikuje, funguje pouze jako switch. Poradí mi někdo, co bych vlastně měl hledat, abych přes sériovou konzilo zjistil, jestli chipset vůbec funguje ?

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #51 kdy: 02. 05. 2011, 10:15:30 »
Že by terminál ?? nebo příkazová řádka ??  :-)

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #52 kdy: 02. 05. 2011, 10:26:31 »
Ještě asi takhle jestli se vyznáš v linuxu a budeš mít připojený seriový kabel tak tam nalij OpenWRT slyšel jsem že je to 100 a 1 jinak mrkni na czfree.net možná tam bude více informací.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #53 kdy: 02. 05. 2011, 12:06:10 »
Tak jsem v situaci, kdy jsem si našel dost informací k samotné sériové konzoli a mám už ji připravenou k použití. Nevím ale, jaké SW nástroje bych měl použít na svém PC s WInXP pro diagnostiku ASUSu.... Poradí mi někdo, co bych vlastně měl hledat, abych přes sériovou konzilo zjistil, jestli chipset vůbec funguje ?
Na XP bude nejlepší použít Hyperterminál a nebo Putty jako terminál pro sériovou konzoli - zbytek podle návodů na webu. Já už si to teď přesně nepamatuji, je to už nějaká doba co jsem to dělal naposledy. Třeba Google a "asus 500g serial console"...

Yaris

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #54 kdy: 02. 05. 2011, 19:20:53 »
Ďýk za tipy, borci. S Linuxem si nerozumím, ale Google a hyperterminál zvládnu.
Třeba sem budu moct zanedlouho dát nějaké pozitivní zprávy o oživlém ASUSu. Anebo ho hodím do smetí jako nefunkční, už jsem stejně objednal nový AP, abych doma zprovoznil aspoň WiFinu.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #55 kdy: 02. 05. 2011, 22:11:41 »
Ďýk za tipy, borci. S Linuxem si nerozumím, ale Google a hyperterminál zvládnu.
Třeba sem budu moct zanedlouho dát nějaké pozitivní zprávy o oživlém ASUSu. Anebo ho hodím do smetí jako nefunkční, už jsem stejně objednal nový AP, abych doma zprovoznil aspoň WiFinu.
Kdybys byl neúspěšný a chtěl ho už vyhodit, tak mi ho pošli - zaplatím ti aspoň poštovné...

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #56 kdy: 03. 05. 2011, 14:37:52 »
Nemáš ještě jeden pkaženej ? :-) za poštovné beru taky :-)

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #57 kdy: 31. 05. 2011, 10:02:37 »
Tak co, Yarisi, pomohlo to? Povedlo se ti Asuse "rozdejchat"?

Yaris

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #58 kdy: 31. 05. 2011, 21:11:54 »
Bohužel jsem nepochodil. Mám postavený komunikační kabel založený na známém obvodu MAX232, adaptovaném na napěťovou úroveň 3,3V zener.diodou na výstupu k ASUSu.
Po připojení ASUSu přes sériový kabel k PC a jeho zapnutí nezachytil Hyperterminál vůbec nic. Jenže jsem zatím nemohl vyloučit, jestli není problém ve spojení přes RS232 (nemám možnost to ověřit na jiném zařízení), a teď nemám čas na laborování, takže tuto záležitost musím na čas odložit.

thor5

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #59 kdy: 31. 05. 2011, 23:30:34 »
test adapteru = spojeni Tx a Rx co se pripojujou k asusu a napsani cehokoliv do terminalu :)