Internet na samotě u lesa

Olda

Re: Internet na samotě u lesa
« Odpověď #60 kdy: 15. 11. 2011, 19:11:36 »
Stěhování do Prahy nic neřeší.Bydlim 20m od hranice velkoměsta v dolíku.Nejblišší zástavba je 2km a řešil jsem ten samí problém.Trápil jsem se tim skoro čtyři roky.Teď mám satelit od INTV tooway a přijde mi to jako jediné schůdné řešení.Bohužel omezení přenesených dat jsou dost nepříjemné.Nevíte náhodou někdo jaký je nejvhodnější program na kontrolu množství přenosu dat?V počítči mám Visty.


Olda

Re: Internet na samotě u lesa
« Odpověď #61 kdy: 15. 11. 2011, 19:33:25 »
Jo a ještě k tomu tooway.Instalaci zařízení jsem si podle jejich návodu provedl sám a nebyl v tom problem.Celé zařízení mě přišlo i se záliho na příští měsíc asi sedum tisíc.

pravnik

Re: Internet na samotě u lesa
« Odpověď #62 kdy: 15. 11. 2011, 21:47:44 »
Podle § 82 odst. 1 zákona o telekomunikacích je poskytoval veřejné telekomunikační služby je povinen poskytnout tuto službu za cenu sjednanou podle zvláštního právního předpisu každému, kdo o ní požádá a souhlasí se všeobecnými podmínkami. Na popisovanou situaci je vhodné upozornit Český telekomunikační úřad, který vykonává nad telekomunikacemi státní dozor.


Michal

Re: Internet na samotě u lesa
« Odpověď #64 kdy: 16. 11. 2011, 10:01:35 »
Zkuste wifinu, mam zkusenost ze se "ohne", je potreba vyzkouset obe polarizace, v acku by to mohlo jet na tuto vzdalenost celkem slusne, za uvahu stoji i norma "n". Mistni operator Vam urcite zdarma nebo za nejaky maly obnost trasu vyzkousi. Dalsim resenim je Wimax, coz je bezdratova technologie ktera nepotrebuje primou viditelnost, zarizeni jsou ovsem o neco drazsi. Varianty s kopanim kabelu, nebo satelitni inet jsou prilis drahe a nejiste. Navic velke lagy a FUP u satelitu jsou tak pro eskymaky.


Michal

Re: Internet na samotě u lesa
« Odpověď #65 kdy: 16. 11. 2011, 10:23:07 »
Jeste bych si dovolil Vam poradit jednu vec, Ceske Radiokomunikace poskytuji konektivitu na wimaxu, pokud mate pobliz nejakou vez CRA, da se yo zjistit na jejich strankach, tak jim zavolejte, treba Vam vyhovi.

Omar

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #66 kdy: 24. 03. 2016, 13:32:04 »
Co nejaky satelitni internet? O toms neuvazoval? Sice je tam vyssi ping, ale rychlost taky neni zanedbatelna. Pokud teda aspon nekde vidis pekne na druzicu?

tomasfuk

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #67 kdy: 24. 03. 2016, 14:09:18 »
Pořizovat satelitní internet na pevném místě uprostřed evropy je nesmysl. Je to drahé, pomalé a s vysokou odezvou.

btw, tohle téma je z roku 2011

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #68 kdy: 25. 03. 2016, 08:07:48 »
Docela by mne zajímalo, kam se to za 5 let pohnulo. ;-)

Karel

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #69 kdy: 12. 07. 2016, 16:19:18 »
Ačkoliv to tak nevypadá podle domény, tihle by vám mohli pomoci http://internetpraha.com/ nabízí připojení po celé republice pomocí satelitu, jen ta rychlost není nic moc

čtenář

Re:Internet na samotě u lesa není problém
« Odpověď #70 kdy: 12. 07. 2016, 17:55:25 »
Myslím si, že to vyřešil přes Wi-Fi, jak taky jinak.

Řeší se to tak, že se stačí domluvit s lidmi ve vesnici, že se složíte na rychlejší a levnější internet a umístíte si Wi-Fi antény na obecní úřad nebo na kopec nad vesnicí. Kde není elektřina, tak se dává solární panel a baterie, už to není tak drahý jak v minulosti. Náklady na stožár na kopec, kde není elektřina vychází komplet na zhruba 15 000,- a jde to vzít z obecního rozpočtu a i měsíční poplatek za připojení k internetu může platit obec.

hostDoDomu

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #71 kdy: 13. 07. 2016, 12:24:18 »
Zdravím,
před pár lety jsem byl v podobné situaci a volil jsem satelit. Dokonce přes něj pracuju z domu. Mám INTV Avanti, FUP je 30GB/měsíc (jakmile přetáhnu, můžu si doplatit balíčky po 1GB, ale drahé), rychlost je reálně 4Mbps down a 1Mbps up s latencí 600-700ms. Je to celkem stabilní, spadlo mi to párkrát při bouřce a jednou při nějaké zvláštní oblačnosti. Ano, je to drahé (bratru 1.500,- měsíčně), ale když není jiná možnost a člověk na netu trvá, proč ne (v mém případě ušetřím na dojíždění do práce, což se dost kompenzuje).

čtenář

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #72 kdy: 13. 07. 2016, 12:50:58 »
Zdravím,
před pár lety jsem byl v podobné situaci a volil jsem satelit. Dokonce přes něj pracuju z domu. Mám INTV Avanti, FUP je 30GB/měsíc (jakmile přetáhnu, můžu si doplatit balíčky po 1GB, ale drahé), rychlost je reálně 4Mbps down a 1Mbps up s latencí 600-700ms. ....

Nevím jak bych vysvětlil rodině, že po dvou dnech jim nepůjde Youtube a IPTV a sobě, že bych nemohl hrát online střílečky při takových „vlastnostech” linky.
Pokud je vidět z nějakýho kopce nějaká obec, město (třeba 20km v dálce), tak Wi-Fi, i kdybys měl platit nějakýmu důchodci v paneláku internet přes kabel.

tomasfuk

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #73 kdy: 13. 07. 2016, 16:05:28 »
Když se odstěhuju s rodinou na samotu u lesa 20 km od všeho, většinou tam nejdu s tím, že budu sedět a koukat na IPTV, mít vysokorychlostní net, stahovat torrenty, perfektní odezvu, 5 minut pěšky do supermarketu a 15 minut na pohotovost.

Proč bych se taky jinak stěhoval na samotu do lesa?

btw, 1500kč za ten satelní net zase není zas tak mnoho. Pochopitelně to není wifi za 200 kč, ale to už tak nějak nelze srovnávat.

Re:Internet na samotě u lesa
« Odpověď #74 kdy: 13. 07. 2016, 16:34:48 »
Pravda, jenze pulka tohoto naroda by nejradeji behala po pralese a lovila mamuty a jeste u toho rvala zpatky na stromy. Ale kdyz si udelaji bebicko nebo neco potrebuji, tak se hrozne divi, ze musi do civilizace, kterou tak opovrhuji.