Kterou distribuci pro web server?

kei.101

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #30 kdy: 29. 03. 2011, 12:23:04 »
Přikláněl bych se k FreeBSD nebo Gentoo


Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #31 kdy: 29. 03. 2011, 21:10:11 »
Existuji 2 spravne odpovedi
1. pouzijte tu distribuci, kterou znate.
2. nekomu za ty sluzby zaplatte

Nomen

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #32 kdy: 30. 03. 2011, 11:04:38 »
1. pouzijte tu distribuci, kterou znate.

Trochu bych to upravil: použij "lts" verzi tebou používané distribuce.

Tj.:
Používáš na desktopu Ubuntu, nebo jeho deriváty? Použij Ubuntu LTS.
Používáš na desktopu Debian (Testing/Unstable)? Použij Debian Stable.
Používáš na desktopu Fedoru? Použij CentOS/SL apod.

alex

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #33 kdy: 17. 04. 2011, 08:39:33 »
Při procházení webu jsem narazil na jedny stránky, který by se mohli hodit. Je zde cca 45 různých distribucí stačí si jen vybrat. http://www.turnkeylinux.org/. Neříkám, že je to nejideálnější řešení ale pro někoho aby si rozchodil vlastní www by to mohlo stačit.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #34 kdy: 17. 04. 2011, 12:25:49 »
Ve firmě používáme na produkčních serverech Ubuntu LTS. Vzhledem k tomu, že většina z nás má zkušenosti s ubuntu na desktopu, tak to byla vcelku logická a dobrá volba. Jsme na známé půdě a když je něco potřeba řešit, zvládne to každý.

Dávat na produkční server distribuci, se kterou nikdo nemá zkušenosti, je přinejmenším riskantní. Vybírej především podle toho, co znáš.

Pokud přeci jen chceš něco jiného (např. vím, že CentOS je také dobrá volba, debian neznám), tak nejprve nainstalovat na testovací sever / do virtuálky a pořádně otestovat.


kk

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #35 kdy: 17. 04. 2011, 21:48:08 »
Urcite FreeBSD. Chapem, ze niekto chce mat desktopovu distribuciu na severi, aby sa necitil strateny, no podla mna je to zbytocny luxus. Na kazdy problem existuje ten spravnejsi tool a ak je nieco na co sa FreeBSD hodi najlepsie, je to urcite server (nie len HTTP). Trochu googlenia ta odkaze na knihu "Building a server with FreeBSD", kde najdes uz hotove recepty ako si (na|po)stavit server na konkretnu ulohu.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
turnkey
« Odpověď #36 kdy: 18. 04. 2011, 09:13:03 »
Při procházení webu jsem narazil na jedny stránky, který by se mohli hodit. Je zde cca 45 různých distribucí stačí si jen vybrat. http://www.turnkeylinux.org/. Neříkám, že je to nejideálnější řešení ale pro někoho aby si rozchodil vlastní www by to mohlo stačit.
Tohleto dropin reseni mne zaujalo. Mam rad takova uz predpripravena reseni jako treba FreeNas. Ten u nas pouzivame misto windows na fileservery pro widle "install and forget"

Pouzivate ten turnkey v praxi nekdo? Jak se u toho resi aktualizace?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #37 kdy: 18. 04. 2011, 12:48:37 »
to eMko:
Svata slova. Pokud clovek nestavi nejake uplne enterprise critical solution tak je nejlepsi pouzit to co umi. Umis Ubuntu, pouzij ubuntu etc. Zatim jedna z nejsmysluplnejsich reakci co jsem videl :). Samozrejme, ze clovek potom casem pri pouzivani zjisti, ze ta jeho distro nema tu a tu funkci, ci ze updaty vychazeji nepravidelne, malo, ci vubec, potom je prave cas se poohlednout po alternative, zjistit si o ni co nejvice info a pripadne nasadit na test server

to kk:
jsem taktez zastancem FreeBSD, ale na druhou stranu, proc se ucit neco jineho, kdyz muzu pouzit co uz umim a usetrit tim cas? Navic ta sprava bude i, alespon ze zacatku daleko efektivnejsi.

to Miroslav Prýmek:
Nic ve zlem, ale podle tebe je kazda otazka postavena spatne. Otazku zadavat tazatel tak jak na ni chtel znat odpoved.

Jakub Daněk

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #38 kdy: 18. 04. 2011, 13:21:29 »
smoofy: Jo, MP tu ryje do lecčeho. Nicméně aspoň pro mne je to většinou přínosem. Otázka je položená tak, jak tazatel chtěl. Ale očividně se lze zeptat (a hlavně přemýšlet o problému) jinak a (dle méhp) lépe.

Alespoň já jsem vždy rád, když mě na tohle někdo upozorní.

K problému - i v případě zkušeností s Ubuntu na desktopu bych volil Debian. Je to dost podobné. :)

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #39 kdy: 18. 04. 2011, 13:59:06 »
smoofy: Jo, MP tu ryje do lecčeho.

Zrovna tohle jsem vůbec jako rytí nemyslel. Špatná otázka je nebezpečná jenom tehdy, když na ni člověk dostane odpověď. Jinak by se totiž zeptal líp...

A tahle otázka prostě je blbě položená, to ať se na mě nikdo nezlobí: "Nemám čas se o to starat ... a chci bezpečnost, co si mám vybrat?".

Jakub Daněk

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #40 kdy: 18. 04. 2011, 14:02:05 »
Zrovna tohle jsem vůbec jako rytí nemyslel. Špatná otázka je nebezpečná jenom tehdy, když na ni člověk dostane odpověď. Jinak by se totiž zeptal líp...

A tahle otázka prostě je blbě položená, to ať se na mě nikdo nezlobí: "Nemám čas se o to starat ... a chci bezpečnost, co si mám vybrat?".

Však to bylo míněno v dobrém - konstruktivní kritika by měla být dle mého vítana. Myslel jsem, že je to ze zbytku příspěvku zřejmé :).

Re: Kterou distribuci pro web server?
« Odpověď #41 kdy: 18. 04. 2011, 14:14:21 »
Myslel jsem, že je to ze zbytku příspěvku zřejmé :).

Jo, bylo.