Jaké distro s XFCE

ritny_otvor

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #15 kdy: 22. 05. 2018, 14:05:35 »
Ja prakticky už používam len Xfce. Pokusy s i3 a Awesome nedopadli dobre, pri práci mi to prišlo nepraktické. Xfce síce nejaké nedostatky má, ale tá rýchlosť je neuveriteľná aj na starom šrote.

Teraz k téme:
Určite doporučujem Manjaro. Aj keď je to postavené na Archu, ešte sa mi tam nestalo, že by sa to rozsypalo po update ako Arch. Jediné čo mi tam prekáža sú písma, skúšal som všetko možné ale v Ubuntu a jej odnožiach je to proste o 70% krajšie.


kuba77

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #16 kdy: 22. 05. 2018, 18:00:12 »
Taky hlasuju pro Manjaro, ač teda Xfce nepoužívám.

ritny_otvor: v AURu je fontconfig z ubuntu (odkaz, tak to by mohlo písma vylepšit. Používal jsem to docela dlouho dobu, ale pak byl při jednom updatu problém a musel jsem to odstranit. Ale i bez toho mi teď písma nepřijdou špatné.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #17 kdy: 22. 05. 2018, 18:10:25 »

Pokud vyhovuje verze TeXLive, tak cesta nejmensiho odporu je https://packages.debian.org/search?suite=stretch&searchon=names&keywords=texlive (Package: texlive (2016.20170123-5) )

V Sid je Package: texlive (2018.20180505-1)

Pak uz jen cas od casu apt update; apt full-upgrade. Jak jsou na tom jina distra, netusim

Fanous

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #18 kdy: 22. 05. 2018, 18:34:08 »

Zatím díky všem za reakce.
- Manjaro určitě nechci, nemám rád jejich Grub a tak nějak mě to distro asi vadí... To už bych šel raději do Arche, zásadní rozdíly ve stabilitě nevidím
- Fedora doporučena jedním slovem: nemám s ní žádné zkušenosti a vzhledem k tomu jak často jsou release trochu pochybuju i stabilitě
- Ubuntu - nemám osobní zkušenosti, tudíž netrpím žádnými předsudky. Je pravda, že vývojáři Xubuntu jsou zároveň vývojáři XFCE? Jak moc je Xubuntu bloated?
- Zatím mě asi nejvíc zaujal Debian Stable s čistým XFCE.... ale tam budou ta chvíli ty balíčky asi opravdu hodně staré. Blbá otázka: jak stabilní je Sid v porovnání s třeba Archem?

Omlouvám se za možná hloupé dotazy, doposud jsem používal primárně BSD...


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #19 kdy: 22. 05. 2018, 18:42:00 »
Obecne je Sid vyvojova verze pristiho stabilniho Debianu. Dokonce jsou i lide, co jedou kompletne na Sid Debianu

Nic nebrani tomu TexLive instalovat pres postupy na jejich webu a vubec predpripravene balicky z distribuce Debian nepouzivat. Nebo mit vedle sebe verzi ze stabilniho Debianu a rucne instalovanou verzi a poustet si tu kterou aktualne potrebuji.


Rave

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #20 kdy: 22. 05. 2018, 19:39:05 »
A co třeba Debian Testing (Butcher), více testované balíčky než na Sidu ale pořád velmi aktuální.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #21 kdy: 22. 05. 2018, 19:41:51 »
A co třeba Debian Testing (Butcher), více testované balíčky než na Sidu ale pořád velmi aktuální.

Ja bych zustal u stable a v pripade potreby - pokud balicky z distribuce nebudou vyhovovat - instaloval rucne

Netusim, jak hodne je ten projekt zivy a jak moc potrebuje posledni featury

Osobne jsem konzerva  a preferuji stabilitu

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #22 kdy: 22. 05. 2018, 19:51:58 »
kdyby to bylo o autech tak by ta otazka byla
'jaké auto ke koženým sedačkám'
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

nobody(ten pravej)

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #23 kdy: 22. 05. 2018, 23:26:22 »
budem se tvarit ze neco slavis a trochu si prebral... protoze zrovna ty se svou haldou podivnejch dotazu bys mohl chapat ze si napsal hovadinu ;-)

MKzB

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #24 kdy: 23. 05. 2018, 07:29:13 »
Ono to Ubuntu nebude zas tak hrozné. Dokonce ho už propaguje i CHIP.

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #25 kdy: 23. 05. 2018, 08:34:51 »
Jako defaultní prostředí má Fedora Gnome. Pak má něco čemu říká Spins. Jsou to instalační live image, které obsahují vybrané předkonfigurované prostředí (KDE, LXDE, XFCE, ..., https://spins.fedoraproject.org/) nebo aplikace (astronomy, games,... https://labs.fedoraproject.org/)

Pokud by jsi měl problémy se stabilitou (což neočekávám), můžeš jet na verzi o jednu menší než je nejnovější.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #26 kdy: 23. 05. 2018, 08:40:22 »
Z hlediska stability, at chces nebo ne, tak Fedora je vyvojova vetev pro budouci stabilni RedHat (a jeho klony typu CentOS & spol.)

Debian ma trochu jiny zivotni cyklus, vcetne LTS podpory.
S aktualni verzi instalace vydrzis hodne dlouho - approx. 2020 (full) / approx. 2022 (LTS) https://wiki.debian.org/DebianReleases

mikrom

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #27 kdy: 23. 05. 2018, 08:55:57 »
Ja by som doporucil Linux Mint - Xfce alebo Xubuntu,
ale najlepsie urobis ked si par distros vyskusas vo VirtualBoxe a sam uvidis, ktore distro ti najviac vyhovuje.

pp

Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #28 kdy: 23. 05. 2018, 09:30:20 »
Jestli ne Manjaro, tak Ubuntu vychází 2x ročně a Fedora nevím, možná 3x ročně.
Pak je otázka jak snadný je upgrade na novější verzi.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké distro s XFCE
« Odpověď #29 kdy: 23. 05. 2018, 10:32:30 »
Ano, Ubuntu dava cloveku na vyber. Bud 2x rocne ruzne bugy nebo vzdy po pet let porad ty same, stale neopravene.