Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?

TomBa

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #30 kdy: 18. 05. 2018, 18:56:36 »
Áno, ide to. Aj s motorovou pílou sa dá píliť bez benzínu. Len sa namakas. Kvalitná švédska píla by asi bola lepšie riešenie.


admnistrator

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #31 kdy: 18. 05. 2018, 23:45:41 »
Přesně tak. Pokud nechceš apk downloadovat z nějakých pokoutných stránek bokem, stejně musíš mít další rootnotý telefon do kterého je z play dostaneš a z něj .apk probubláš do toho offline.
Rootnuty telefon neni potreba. Fdroid funguje bez rootu a balicky s pokoutnejma - warez aplikacema stahmes jako apk soubor a primo nainstalujes. Root netreba.

nobody(ten pravej)

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #32 kdy: 19. 05. 2018, 00:04:50 »
Áno, ide to. Aj s motorovou pílou sa dá píliť bez benzínu. Len sa namakas. Kvalitná švédska píla by asi bola lepšie riešenie.
dost blbe prirovnani, bez Google uctu a dat se da normalne fungovat pokud nekdo nepotrebuje aplikace z GooglePlay (a nebo je ziska pred 3rd prostrednika ci jakkoliv jinak)...

[...]na fdroidu jsou většinou neaktualizované odpadní appky[...]
take dost ujetej nazor, na F-Droidu jsou opensource aplikace a pokud je autor vyviji a neni problem s autobuildem ze source ktere F-Droid pouziva tak tak aktualizovane jsou...

xxxxx

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #33 kdy: 19. 05. 2018, 00:24:07 »
@admnistrator

To spíše ten Yalp či apkpure (jak jsem se tu dozvěděl, díky). Fdroid je alternativní "obchod" s vlastním ekosystémem. Tam nemusí být (a zdaleka není) vše, co (zdarma) na google play.

Jestli jsem dobře pochopil Yalp je přímo náhrada google play (rovnou do cílového telefonu). Pro paranoidní (imho hlavní skupina co nebude mít play, krom hodně starých strojů kvůli výkonu), znamená to, že google stejně bude znát minimálně IP telefonu a pokud je statická nesdílená, tak má i přesný přehled stahování. Ale ví jen o download (v době download), nic mu nebonzuje jen při prostém běhu. Pokud dobře chápu.

Apkpure je ten úplný download "bokem". Apkpure jsem již použil, dříve, konkrétně pro starší verzi, když nová měla problémy. Připadal mi OK, jen jsem nevěděl, z přehršle těch alternativních, jak moc je spolehlivý a zda si tam něco nepřidává. Ale vypadal OK a asi je OK.


@TomBa
Záleží na účelu. Např. pro starý (hodně starý) tablet, přesto ale naprosto dostatečný na hudbu a filmy a dokonce i youtube (i když tam teď začaly problémy), může google play (spíše jeho nutné nové varianty) znamenat zátěž jak pro baterku (výdrž bez kabelu), tak výkonovou (sem tam sekání). Pak není třeba ani alternativ, jednou nainstalováno, pokud se neleze jinam na net a domácí router má dostatečně kvalitní firewall, není třeba ani nic aktualizovat.

MasoxCZ

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #34 kdy: 19. 05. 2018, 08:51:18 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
Začal bych asi takto: definuj "používat". Jakmile v tomhle budeš mít jasno, budeš znát i odpověď.
Základní věc je, že bez rootu, custom ROM, nebo sideloadingu aplikací si bez google účtu žádnou aplikaci nenainstaluješ.
Nevim co je "sideloading" ale ke google play existuje alternativní repozitář fdroid a nebo je možné instalovat přímo balíčky ... to neni problém. problém ovšem je, že všichni vývojáři chtěji vydělávat a tak dávaji appky hlavně na play s tím, žře na fdroidu jsou většinou neaktualizované odpadní appky a přímo z balíčků se instaluje wa-ez nebo věci co google nepustí do play.

A v tom je jako nějaký rozpor? Čti to vždycky celé, ne jen jednu větu, které navíc nerozumíš.
Sideloading je instalace aplikací z jiného zdroje, než je ten zamýšlený. Původně to znamenalo především instalaci z karty.


TomBA

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #35 kdy: 19. 05. 2018, 10:55:36 »
Áno, ide to. Aj s motorovou pílou sa dá píliť bez benzínu. Len sa namakas. Kvalitná švédska píla by asi bola lepšie riešenie.
dost blbe prirovnani, bez Google uctu a dat se da normalne fungovat pokud nekdo nepotrebuje aplikace z GooglePlay (a nebo je ziska pred 3rd prostrednika ci jakkoliv jinak)...
Takže bude používať iný DNS server, iný browser, iné vyhľadávanie, iné mapy, iný mail, iné multimediálne služby (foto, video, audio), inú navigáciu..... všetko preto aby ho ten zlý google nesledoval. Vzdá sa internetbankingu a iných finančných služieb.
Realita je taká že svoje dáta poskytne niekomu inému, kto môže byť podstatne horší a google ich aj tak získa. Okrem toho strávi kopu času tým, aby udržiaval ten svoj alternatívny systém aspoň ako tak konzistentný. A pri tom všetkom mu komfort používania klesne na polovicu.
Áno, je to cesta, ale to moje prirovnanie sedí...

admnistrator

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #36 kdy: 19. 05. 2018, 11:25:04 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
Začal bych asi takto: definuj "používat". Jakmile v tomhle budeš mít jasno, budeš znát i odpověď.
Základní věc je, že bez rootu, custom ROM, nebo sideloadingu aplikací si bez google účtu žádnou aplikaci nenainstaluješ.
Nevim co je "sideloading" ale ke google play existuje alternativní repozitář fdroid a nebo je možné instalovat přímo balíčky ... to neni problém. problém ovšem je, že všichni vývojáři chtěji vydělávat a tak dávaji appky hlavně na play s tím, žře na fdroidu jsou většinou neaktualizované odpadní appky a přímo z balíčků se instaluje wa-ez nebo věci co google nepustí do play.

A v tom je jako nějaký rozpor? Čti to vždycky celé, ne jen jednu větu, které navíc nerozumíš.
Sideloading je instalace aplikací z jiného zdroje, než je ten zamýšlený. Původně to znamenalo především instalaci z karty.
Aby ti nepraskla zilka ... .

MasoxCZ

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #37 kdy: 19. 05. 2018, 12:24:29 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
Začal bych asi takto: definuj "používat". Jakmile v tomhle budeš mít jasno, budeš znát i odpověď.
Základní věc je, že bez rootu, custom ROM, nebo sideloadingu aplikací si bez google účtu žádnou aplikaci nenainstaluješ.
Nevim co je "sideloading" ale ke google play existuje alternativní repozitář fdroid a nebo je možné instalovat přímo balíčky ... to neni problém. problém ovšem je, že všichni vývojáři chtěji vydělávat a tak dávaji appky hlavně na play s tím, žře na fdroidu jsou většinou neaktualizované odpadní appky a přímo z balíčků se instaluje wa-ez nebo věci co google nepustí do play.

A v tom je jako nějaký rozpor? Čti to vždycky celé, ne jen jednu větu, které navíc nerozumíš.
Sideloading je instalace aplikací z jiného zdroje, než je ten zamýšlený. Původně to znamenalo především instalaci z karty.
Aby ti nepraskla zilka ... .

Tak o to se fakt neboj.

admnistrator

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #38 kdy: 19. 05. 2018, 18:14:59 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
Začal bych asi takto: definuj "používat". Jakmile v tomhle budeš mít jasno, budeš znát i odpověď.
Základní věc je, že bez rootu, custom ROM, nebo sideloadingu aplikací si bez google účtu žádnou aplikaci nenainstaluješ.
Nevim co je "sideloading" ale ke google play existuje alternativní repozitář fdroid a nebo je možné instalovat přímo balíčky ... to neni problém. problém ovšem je, že všichni vývojáři chtěji vydělávat a tak dávaji appky hlavně na play s tím, žře na fdroidu jsou většinou neaktualizované odpadní appky a přímo z balíčků se instaluje wa-ez nebo věci co google nepustí do play.

A v tom je jako nějaký rozpor? Čti to vždycky celé, ne jen jednu větu, které navíc nerozumíš.
Sideloading je instalace aplikací z jiného zdroje, než je ten zamýšlený. Původně to znamenalo především instalaci z karty.
Aby ti nepraskla zilka ... .

Tak o to se fakt neboj.
No vypada to ze uz ti praska ... .

MasoxCZ

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #39 kdy: 19. 05. 2018, 20:14:46 »

No vypada to ze uz ti praska ... .
[/quote]

Lepší nevědět, co praská tobě.

bubak

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #40 kdy: 20. 05. 2018, 02:19:38 »
co mas za foun?

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #41 kdy: 20. 05. 2018, 11:46:00 »
"Email, ktory bol pouzity naposledy" je "factory reset protection" = feature proti kradnutiu mobilov
U většiny telefonů to obejdeš vjetím do recovery a factory reset dáš tam.
Netroufnu si mluvit za „většinu telefonů“, ale hádám, že si to neimplementuje každý výrobce úplně od nuly, tak by to mohlo být podobné. Na BlackBerry je to přesně naopak: Pokud resetuju skrze Settings, snamená to, že jsem se dostal k odemčenému telefonu, a factory reset protection se neuplatní. Pokud ale resetuju skrze recovery nebo fastboot, to může udělat kdekdo, a factory reset protection se uplatní, tedy bude to chtít přihlásit se pod původním účtem.

admnistrator

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #42 kdy: 20. 05. 2018, 12:13:58 »
... Na BlackBerry je to přesně naopak: Pokud resetuju skrze Settings, snamená to, že ...
To hlavne znamena ze mas telefon ktery zaspal dobu ... .

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #43 kdy: 20. 05. 2018, 12:31:41 »
Byla řeč o BlackBerry s Androidem, ne BBOS10. Nenapsal jsem to sice explicitně, ale už cca tři roky všechny nové telefony BlackBerry mají Android. A myslel jsem si, že je to zřejmé z kontextu, že nepíšu najednou o zcela jiným OS.

gd

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #44 kdy: 21. 05. 2018, 10:06:36 »
Byla řeč o BlackBerry s Androidem, ne BBOS10. Nenapsal jsem to sice explicitně, ale už cca tři roky všechny nové telefony BlackBerry mají Android. A myslel jsem si, že je to zřejmé z kontextu, že nepíšu najednou o zcela jiným OS.
Aby ti nepraskla žilka hochu 8) 8) 8) Co hw klávesnici, tu máš? 8) 8) 8)