Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?

ne googlu, ne datům

Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« kdy: 16. 05. 2018, 19:30:23 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
« Poslední změna: 16. 05. 2018, 20:01:07 od Petr Krčmář »


Rosta

Jo jde to. Neuvedl si sice model mobilu ale v podstate udelej factory reset a pri inicializaci mobilu pri zadavani google account dej Skip a je to. U nekterych customizovanych androidu to mozna nepujde a budes muset dat alternativni rom. Ale u vetsiny vyrobcu to staci prave skipnout.

nobody(ten pravej)

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2018, 21:12:41 »
a abys tam mel i nejake apps, tak nainstaluj opensource F-Droid ;-)

gd

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2018, 21:31:23 »
Koupil jsem si s nový mobil high end z roku 2017. Je možná ho používat bez toho aniž bych ho připojoval přes data(nechci platit za data, která stejně nevyužiji z principu)? neb bez google účtu (nechci se nijak "sdílet"). Dá se bez tohoto používat ten mobil  vůbec? Nebo je možné to nějak zablokovat nebo přeskočit? Je na to potřeba root?  Existuje nějaký OS alternativní (jako lineage), který tohle řeší?
Další rozmrazený člověk z roku 1980 ... kdo jiný může mít takový dotaz.

Jestli data nepotřebuješ tak je nezapínej a jestli nepotřebuješ služby google tak se tam neregistruj a nepoužívej ... co víc poradit?

#

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2018, 22:26:40 »
Citace
Další rozmrazený člověk z roku 1980 ... kdo jiný může mít takový dotaz.

Jestli data nepotřebuješ tak je nezapínej a jestli nepotřebuješ služby google tak se tam neregistruj a nepoužívej ... co víc poradit?
Velmi vtipne, kor kdyz se zaseknes na kroku zadej google ucet ...

Pro OP dobre funguje https://github.com/yeriomin/YalpStore, problem nastane, jakmile potrebujes nakou app koupit (treba kvuli navigaci), pak je treba (povetsinou) Play bohuzel.

V kazdym pripade LineageOS bych zvazil, dle mych mereni oproti stock jsem na ~2% baterky/hod min (bude dost ruzny dle bloatware, co tam dava kterej telefon delator).


minimalista

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2018, 22:39:17 »
Ano, da. Sam pouzivam LineageOS roky a tiez odporucam spomínaný  Fdroid. Oficialny obchod je aj tak plny trash aplikacii.

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #6 kdy: 16. 05. 2018, 22:50:43 »
Da. Pro provozovani Lumie 950XL googli ucet neni potreba ;-)

ne googlu, ne datům

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #7 kdy: 16. 05. 2018, 23:07:08 »
Chce to po mě email, který prý byl použit naposled. volba skip tam není.

Lol Phirae

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2018, 23:15:27 »
Chce to po mě email, který prý byl použit naposled.

Aha. Nojo, tak příště kup ten mobil nový a ne ukradený.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2018, 23:31:54 »
Chce to po mě email, který prý byl použit naposled.

Aha. Nojo, tak příště kup ten mobil nový a ne ukradený.

Nebo najdi postup, jak to obejit - Google asi znas  8)

Hunt

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2018, 08:12:56 »
Jde to, taky jsem zadny google hovadiny nezadaval. Data se musi hned vypnout jinak se to po vlozeni simky a zapnuti hned zacne pripojovat a utracet. Pak povypinat google kraviny, odinstalovat balast od vyrobce a je to.

parnikotel

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #11 kdy: 17. 05. 2018, 10:37:11 »
Pak povypinat google kraviny, odinstalovat balast od vyrobce a je to.
Nebo vybírat telefon dle podpory na XDA, nahodit custom ROM a užívat si života. F-Droid a Yalp store na aplikace, DAV Droid na synchro s vlastním serverem.

#

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #12 kdy: 17. 05. 2018, 10:48:39 »
Chce to po mě email, který prý byl použit naposled. volba skip tam není.
Musis udelat factory reset viz LienageOS dokumentace, tim smazes sparovanej email s telefonem.

SB

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #13 kdy: 17. 05. 2018, 13:04:46 »
Jak píšou jiní, nejjednodušeji vychází telefon s LineageOS, který sračky od Google rovnou neobsahuje, takže se s tím nemusíte prát, štípat to z telefonu, blokovat či přemýšlet, co jste zablokovat zapomněl. Aplikace nejlépe z F-Droid, jinak přes Apk-Pure (Yalp Store mi nějak nefunguje, nevím proč), pochopitelně bez možnosti nákupu.
Něco jiného jsou aplikace z Play, ty můžou vyžadovat Google, pak buďto po odklepnutí upozornění jedou dál i bez Google, nebo se vůbec nespustí. Jednou z nich je i zabudovaný kalendář, kterému je třeba pomocí aplikace Offline Calendar vytvořit kalendář. Jinak moc častá závislost na Google není.

Co vidím jako problém samotného Androidu, tak to je polofunkční a nepřehledný systém přístupových práv (Google nezklamal). Uvítal bych zde zkušenosti s nějakou náhradou za něktejší XPrivacy (XPrivacyLua? Něco jiného?)

black3r

Re:Lze používat smartphone bez Google účtu a bez dat?
« Odpověď #14 kdy: 17. 05. 2018, 13:38:00 »
Chce to po mě email, který prý byl použit naposled. volba skip tam není.

"Email, ktory bol pouzity naposledy" je "factory reset protection" = feature proti kradnutiu mobilov... u vacsiny mobilov sa to da obist aj inak, ale ak to je tvoj mobil, tak sa proste prihlas s uctom, ktory si uz raz mal pouzity na tom mobile, potom si ho odtial odstran, a az potom daj factory reset, inak ti nedovoli pouzivat telefon bez google accountu.