FIT ČVUT nebo FIT VUT?

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #195 kdy: 15. 06. 2011, 02:19:33 »
k těm certifikátům na FIT VUT, na bakaláři pro to máš několik volitelných předmětů:
1. Microsoft - obsah přednášek a cvičení vždy alespoň částečně připravuje na některou z MCP zkoušek, kterou je možné složit místo semestrální zkoušky a získat tak navíc certifikát:
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8107 Windows 7
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8108 Serverové systémy - Windows server 2008
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8109 Síťové technologie - Windows server 2008
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8110 Podnikové technologie Microsoft
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8111 Programování v .NET a C#
Ohledně ceny, standardně je to cca 1000Kč za 1 MCP certifikát, letos ale třeba byly různé akce, jako třeba second shot (dva pokusy za cenu jednoho) nebo teď v letním semestru (platí myslím do 30.6 a je to nejen pro FIT...) bylo/je možné 1 vybranou MCP složit i úplně zdarma...
2. CISCO:
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=7921 CCNA1+CCNA2
http://www.fit.vutbr.cz/study/course-l.php?id=8046 CCNA3+CCNA4

Díky za info. Ten Microsoft se mi zamlouvá. CCNA je pro mě bezpředmětné. Mám 1-3 a 4 teď dodělávám. Potřeboval bych jet CCNP.. Pro tu fakultu by to přeci měla být taky prestiž, když je bude někdo třeba i reprezentovat.


xhuty

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #196 kdy: 15. 06. 2011, 03:03:59 »
co vím tak předměty zahrnující CCNP na bakaláři nejspíš nejsou, ale určitě si je lze zapsat na magisterském, více http://netacad.fit.vutbr.cz/index.php?n=Main.StudentsCCNP (mimo jiné pořádají také letní kurzy...)

Míša

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #197 kdy: 20. 06. 2011, 11:00:19 »
Nečetla jsem celou diskuzi, ale zajímalo by mne, jaký je mezi informatiky názor na Manažerskou informatiku na podnikatelce VUT v porovnání s FIT VUT ? Někde jsem četla, že je lehká. 

stewe

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #198 kdy: 20. 06. 2011, 11:47:53 »
Citace
Co tim chci rict? Studenti FITu jsou spise takovi hard-core vyvojari (programuji jadro, jaderne moduly, atd...) a studenti FI delaji spise weby, Java a podobone kraviny.
Tahle pasaz je to nej. Holt ne kazdy je dostatecne obdareny nadlidskymi schopnostmi jako studenti FIT, aby mohl delat hard-core veci jako treba programovat jadro, jaderne moduly atd.

no ja ich normalne lutujem :D este by ma zaujimali statistiky, kolko % ludi naozaj programuje nieco do jadra, kolko ludi to bavi a kolko pri tom chce zostat. to su skor vynimky ako pravidlo, kernel nekodi len tak niekto a velmi sa mi nezda, ze by fit produkovala ludi, ktori toto robia vsetkymi desiatimi. co odtial poznam ludi, tak sa im taketo veci aj skrz skolu len zhnusili, a radsej si nieco datluju v .net alebo jave a maju svaty pokoj

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #199 kdy: 20. 06. 2011, 12:48:49 »
to stewe:
Nedobre se na to divas rytiri Veverko!
(Nad)Lide z FIT byli obdareni nevsednimi schopnostmi a jsou predurceni k udrzovani, sprave a rozvoji open source sfery a hard-core programovani. Jak sam podotykas, kernel prece nemuze kodit jen tak nekdo. Pro to musi byt clovek predurcen.
Naopak hlupacci (prirozene inteligence se na ne nedostalo zrejme kvuli jeji vyssi spotrebe na lidi urcene pro FIT) z FI musi studovat nekolik let, aby mohli delat web aplikace apod.


Teletubbie

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #200 kdy: 20. 06. 2011, 13:19:40 »
to stewe:
Nedobre se na to divas rytiri Veverko!
(Nad)Lide z FIT byli obdareni nevsednimi schopnostmi a jsou predurceni k udrzovani, sprave a rozvoji open source sfery a hard-core programovani. Jak sam podotykas, kernel prece nemuze kodit jen tak nekdo. Pro to musi byt clovek predurcen.
Naopak hlupacci (prirozene inteligence se na ne nedostalo zrejme kvuli jeji vyssi spotrebe na lidi urcene pro FIT) z FI musi studovat nekolik let, aby mohli delat web aplikace apod.
Ajaj, tady má někdo komplex ze studentů FI, nebo taký možná i Matfyzu jinak si tyhle posměšné příspěvky neumím vysvětlit. Zajíma mně, jaká událost to spůsobila. Já osobne studují FI, ale narozdíl od stewe-ho nemám potřebu posmívat se studentům jiných škol, protože je to...směšne a hloupé. Myslím, že konec-konců děláš jen ostudu i ostatním studentům FIT VUT.

Kolemjdouci

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #201 kdy: 20. 06. 2011, 13:21:39 »
Míša:
Proc chces srovnavat FIT VUT s FP VUT? Tyto dve fakulty jsou zamereny uplne jinym smerem a proto i skladba vyuky je naprosto rozdilna. Manazerska informatika na FP VUT nema s FIT VUT nic spolecneho...

A ano, FP VUT je svou slozitosti/narocnosti rovna zhruba trochu tezsi stredni skole... Tzn., titul bez usili.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #202 kdy: 20. 06. 2011, 13:44:43 »
Toto vlakno je trochu rozsahlejsi, proto se da tvuj postoj pochopit. Na druhou stranu by bylo dobre precist si ho cele, abys pochopil kontext. Abych ti ale usetril cas, jedna se o mou a steweovu reakci na prispevek uzivatele StudentXXX « Odpověď #168 kdy: 08. 06. 2011, 08:12:10 » v tomto foru na strance dvanact. Btw. se studenty FIT VUT nemam vubec nic spolecneho. :)

outsider

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #203 kdy: 20. 06. 2011, 22:53:37 »
Díky za info. Ten Microsoft se mi zamlouvá. CCNA je pro mě bezpředmětné. Mám 1-3 a 4 teď dodělávám. Potřeboval bych jet CCNP.. Pro tu fakultu by to přeci měla být taky prestiž, když je bude někdo třeba i reprezentovat.

Já bych neřekl, že by měli problém s reprezentací, když se student FIT v březnu 2011 stal CCIE#28350. Tzn. stal se jedním ze zhruba 80 lidí v republice, kteří tuto certifikaci mají (platnou).

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #204 kdy: 21. 06. 2011, 01:58:58 »
Díky za info. Ten Microsoft se mi zamlouvá. CCNA je pro mě bezpředmětné. Mám 1-3 a 4 teď dodělávám. Potřeboval bych jet CCNP.. Pro tu fakultu by to přeci měla být taky prestiž, když je bude někdo třeba i reprezentovat.

Já bych neřekl, že by měli problém s reprezentací, když se student FIT v březnu 2011 stal CCIE#28350. Tzn. stal se jedním ze zhruba 80 lidí v republice, kteří tuto certifikaci mají (platnou).
Tak to je hodně pěkný.. A nevíš, zda-li to byl ještě Bc. nebo už studoval na Ing. ? Jinak, frajer ;-)))

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #205 kdy: 21. 06. 2011, 09:32:46 »
to outsider:
Uspech skvelej. Na druhou stranu, asi tezko posuzovat celou skolu na zaklade uspechu jednoho cloveka. Jooo ono kdyby se reklo, ze skola produkuje rekneme 10-20 CCIE expertu rocne, to by bylo jiny kafe. Nic proti skole samotne, jen mi to prijde neobjektivni.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #206 kdy: 27. 06. 2011, 18:49:00 »
to outsider:
Uspech skvelej. Na druhou stranu, asi tezko posuzovat celou skolu na zaklade uspechu jednoho cloveka. Jooo ono kdyby se reklo, ze skola produkuje rekneme 10-20 CCIE expertu rocne, to by bylo jiny kafe. Nic proti skole samotne, jen mi to prijde neobjektivni.
No řeknu ti Smoofy, to už by byl mega hardcore :D To bychom byli asi jedna z mála zemí, která by měla tolik CCIE expertů :D

Jinak, co si lidi myslíte o tom, studovat 2 VŠ zároveň ? Konkrétně FEKT Teleinformatika a FIT Informační technologie ?? Co myslíte ? Dá se to časově zvládnout ? A netušíte, jak je to pak finančně ? Jestli se něco neplatí ? Teď bych to nejradši viděl na Bc. na obou školách a Ing. pak na FEKT

exFIT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #207 kdy: 27. 06. 2011, 19:25:08 »
na FITu nejde studovat dalkove.... a s prezencni formou jinou skolu stihat 100% nebudes... leda ze bys byl hustodemonsky krutoprisne nadane dite...

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #208 kdy: 27. 06. 2011, 19:29:57 »
na FITu nejde studovat dalkove.... a s prezencni formou jinou skolu stihat 100% nebudes... leda ze bys byl hustodemonsky krutoprisne nadane dite...
To je to fakt taková krutopřísnost ?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #209 kdy: 27. 06. 2011, 19:31:07 »
No a co? Nebylo by to poprve co jsme v necem dobry :).

Jinak skoly das klidne i ctyri a zejmena takto podobne. Lisit se budou predevsim v odbornych predmetech jinak matematika je stejna takze das tu tezsi a na druhy si nechas uznat :). Znam par lidi co takhle studovali. Pokud clovek ma dostatecnou financni podporu a odhodlani tak to jde. Za mne to bylo tak, ze si mohl studovat kolik skol si chtel zaroven, ale musel jsi uspesne dokoncit, jakmile jsi jednu ukoncil predcasne, tak ti to spocitali dohromady jako standartni dobu 4 roky pro Bc. a o kolik jsi v souctu prekrocil si pak platil. V zahranici se pak naopak plati za kurs, ale tam je to placeny stanartne (vetsinou). Co se tyce casoveho harmonogramu, tak se vetsina lidi na vejsce spise nudi. Teorie o casove narocnosti a nezvladatelnosti jsou dosti mimo a krutoprisne nadanej bejt ani zdalky nemusis. Kdo chce, ten to da a to zejmena pokud nejsi hospodskej typ. Vzdycky ale zalezi hlavne na tom, jak ti vyjdou vstric profesori, takze si to s nima musis uz od podlahy pekne uvalet :).