Riadok ako oddeľovač pre cut

Tomáš

Riadok ako oddeľovač pre cut
« kdy: 05. 03. 2011, 19:22:31 »
Zdravím vospolok
potreboval by som nastaviť ako oddeľovač v príkaze cut prázdny riadok. Niečo na tento spôsob
cut -d'/n' . Teoreticky by to ani nemuselo byť pomocou cut príkazu, pokiaľ by to šlo aj inak tak dajte vedieť. Vyhľadal som akurát ako vypísať odstavec obsahujúci výraz pomocou sed príkazu. Ja ale tie výrazy neviem aké budú tak preto chcem vypisovať jednotlivé odstavce podľa poradia resp. čísla.

vopred ďakujem za rady 
« Poslední změna: 06. 03. 2011, 21:41:45 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2011, 10:57:55 »
Mozna by pomohlo, kdybyste napsal, na co to chcete, eventuelne s prikladem. Cut se pouziva na vykrajeni poli z radku, ne na krajeni souboru na radky.

Tomáš

Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2011, 11:23:33 »
Chcem deliť výpis súboru /proc/cpuinfo na jednotlivé bloky. Teda vypisovať info stále iba o jednom cpu. Teraz to mám nejak obriešené že vyhľadávam blok s daným číslom cpu ale mne skôr išlo o to ako vypísať konkrétne nejaký odstavec. Potrebujem to na viac vecí a ten výpis by sa mi zišiel.

dustin

Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2011, 11:43:37 »
To snadno napíšeš v jakémkoliv jazyce - awk, perlu, pythonu. Čte ve smyčce po řádku, když narazí na řádek s požadovaným oddělovačem, změní výstup a kopíruje řádky dál.

Tomáš

Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2011, 12:18:36 »
Tak keby som to chcel písať v nejakom jazyku tak by som to napísal. Chcem vedieť či je možné to spraviť pomocou nejakého z príkazov cut, sed či nejakého iného.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2011, 12:52:18 »
Nestacil by vam head a tail s inteligentne zadanymi parametry? Eventuelne, pokud mate vic CPU, tak by asi slo head blabla|tail blabla a vykrojite libovolny blok radku.

Tomáš

Re: Riadok ako oddeľovač
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2011, 14:09:13 »
Tak nakoniec som to nejak vyriešil. Nie tak ako som presne chcel ale fungovať to funguje tak to nechám tak.

ďakujem