Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk

nobody(ten pravej)

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #15 kdy: 09. 05. 2018, 17:54:11 »
ne přenos W7 se mi takto nikdy nepodařil. Zbývá ti jenom nová instalace.
tak jak sem psal to funguje, bezne to pouzivam pro vytvareni universalnich upravenych instalacnich w7 iso...
instalace do virtualu, provedeni aktualizaci (klidne i pridani dalsich programu), pak sysprep => wim (pomoci wimlib(oficialni imagex je na pip)) => iso


j

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #16 kdy: 09. 05. 2018, 19:11:13 »
....
 - Samsung XP941 (PCIe x4 s AHCI)
...
Tohle asi nebude satovej disk co ? A pocitam ze ty widle davas prave na nej ...tak to neklapne, ostatne na to 7my ani nenainstalujes. Teda ne normalnim postupem.

Pokud chces sedmicky dostat na nvme disk, tak v nich potrebujes mit ovladace, a to hned dva - jeden na "nvme" a druhej pro ten konkretni ssd. To tam musis naladovat driv, nez to budes presunovat.

Pokud bys je na to chtel instalovat cisty ... mno tak tak bez  nejdriv rozbit hubu vsem co delaj v M$, a az dorazis, sezen si dalsi, ale sata disk (libovolnej) na nej si nahraj ty ovladace (nikoli exe, musi tam byt inf) a pri instalaci widli jim to predhodis v tom dialogu na tema ze mas dalsi ovladace (na poradi zalezi, nejdriv nvme, pak disk). Ony totiz widle pri instalaci USB samo nevidej, CD/DVD taky ne ... a disketu tam narves dost blbe.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #17 kdy: 09. 05. 2018, 19:19:50 »
....
 - Samsung XP941 (PCIe x4 s AHCI)
...
Tohle asi nebude satovej disk co ? A pocitam ze ty widle davas prave na nej ...tak to neklapne, ostatne na to 7my ani nenainstalujes. Teda ne normalnim postupem.

Pokud chces sedmicky dostat na nvme disk, tak v nich potrebujes mit ovladace, a to hned dva - jeden na "nvme" a druhej pro ten konkretni ssd. To tam musis naladovat driv, nez to budes presunovat.

Prave ze XP941 je AHCI, to jest SATA. Instalator z orig CD to videl (protoze to loaduje msahci.inf podle PCI class, ne podle VID/PID). Takze na ten jsem provedl cistou instalaci bez jakychkoliv F6 ovladacu. S NVMe by byl potiz, to jsem si uz vygooglil... ale ty pouzivame na jine ucely, volnej k uziti jsem nalezl prave tento starsi AHCI. Rychlosti neoslni, ale kolem 1GB/s to ani neurazi (980 write / 1060 read).

Nevyhoda je akurat to, ze Samsung Magician nepodporuje tyto disky.

mise marsu

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #18 kdy: 09. 05. 2018, 22:56:18 »
a když windows 7 přesunu na USB disk, tak mi to při bootu zasekne. v místě animace načítání windows. Když dám nouzový režim s konzolí tak to načítá classpnp.sys a potom se restartuje.

a před 22 lety nebyl ahci ani macbook

Lol Phirae

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #19 kdy: 09. 05. 2018, 23:14:57 »
a když windows 7 přesunu na USB disk, tak mi to při bootu zasekne. v místě animace načítání windows. Když dám nouzový režim s konzolí tak to načítá classpnp.sys a potom se restartuje.

Jediné, co je určeno k instalaci na externí USB, je Windows To Go. Jako já fakt nevím, čemu se furt divíte.



j

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #21 kdy: 10. 05. 2018, 07:58:32 »
Jediné, co je určeno k instalaci na externí USB, je Windows To Go. Jako já fakt nevím, čemu se furt divíte.

Oni hlavne soudruzi z M$ vubec s USB jako diskem pracovat neumej. Proto na nem widle nedaj vic partysen ...

mise marsu

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #22 kdy: 10. 05. 2018, 08:16:57 »
Pardon, psal jsem stručně, tak jste to nepochopili (a taky jsem zamlčel, že na USB pevném disku je GPT a normální oddíly Windows a EFI loader). Když jsem psal, že se načítají a zhasne to na classpnp.sys (a předhozí to načte), tudíž logicky  to pracuje s  hlavním oddílem systému (složka Windows apod).

Já nechci novou instalaci (a pokud vím Windows PoGo před Windows 8 neexistoval), já chci stávající instalaci přesunout.

Poddotaz: tvrzení [cite] Windows skutečně se nějak brání u USB disků [/cite] je zavádějící ©DEMAGOG.CZ, protože to nezáleží na tom, zda je připojen přes USB, ale zda jde jde o flashku nebo pevný disk (tuším, že nějakým flagem to je i v identifikaci disku). Možná mě opravte, jestli to tak není.
-USB hadr můžu rozpartišnovat dle uvážení
-zatíco flashku ne, tam to vyloženě počítá, že tam tabulka oddílů není (což je něco jiného, než když to povolí jen 1 oddíl v tabulce)  – také mě možná opravte
* Nejde to přes standardní UI systému (disk-menu-Formátovat nebo Správce disků). Myslím že přes diskpart.exe to jde.
§ Můj případ není fleška stejně