Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« kdy: 08. 05. 2018, 01:42:54 »
Máte někdo tip, co s Windows 7 které se nenechají přesunout na jiný disk? Po provedení 1:1 bitové kopie naběhnou, ale pak se odmítne nainstalovat SATA disk (je jiný než původní - větší) a FIREWIRE řadič (byl přesunut do jiného slotu). Následný restart pak již končí neúspěšně - jako by ten SATA disk byl odinstalován (zkoušel jsem jak IDE tak AHCI režim.. a u obou to poprvé naběhne a podruhé nikoliv, dokonce i na PCIe AHCI SSD - poprvé ano, podruhé ne).

Vzhledem k tomu, že je chyba i u instalače ovladačů na ten Firewire, tak předpokládám nějakou systémovou chybu při instalači ovladačů - co tohle může způsobovat a jak to napravit? Ručně tomu nelze vnutit žádný ovladač - nic kompatibilního to nenabízí (ani na SSD, ani na FIREWIRE). Zlaté Gentoo.. kde mám vše pod kontrolou.
« Poslední změna: 08. 05. 2018, 18:57:54 od Petr Krčmář »


nobody(ten pravej)

Re:Problém s ovladači - W7
« Odpověď #1 kdy: 08. 05. 2018, 03:42:43 »
bylo by vhodne to udelat na zdrojovem disku, po vypnuti sysprepem NEstartovat ale udelat ten clon, nicmene by ti to mohlo rozhodit ovladace a/nebo user profil, ted si nejsem jistej, delam to ve virtualu a vracim pak snapshot zpatky...
takze to muzes spis radeji zkusit na cilovem disku, kdyz ti po naklonovani poprve nabehne, tak pustit:
%systemroot%\sysprep\sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown

to zajisti zruseni komplet ovladacu ktere jsou pouzivane (na disku v windows\inf + dll atd zustavaji), po dalsim startu pak probiha komplet ocuchani HW a nanovo generovani databaze aktivnich ovladacu pro nalezenej HW...

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s ovladači - W7
« Odpověď #2 kdy: 08. 05. 2018, 13:51:13 »
Napsalo to Fatal error has occurred kdyz to delalo sysprep, reboot a objevilo se login okno ve VESA rezimu jako bez ovladacu. Ale ono si to zrejme nenainstalovalo uz ani USB klavesnici/mys - zrejme je tam neco hnileho co zabranuje instalovani ovladacu, takze me cista instalace nemine :(

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #3 kdy: 08. 05. 2018, 20:38:57 »
- ked tam das ten povodny disk, z neho nastartuje aj po tej hw rosade?
- povodny disk je odpojeny?
- vacsi disk dufam neznamena >2TB?
- Cim si to 1:1 klonoval?

gd

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #4 kdy: 08. 05. 2018, 21:54:13 »
Máte někdo tip, co s Windows 7 které se nenechají přesunout na jiný disk?
Kdyby tě někdo přesouval na nový disk tak by se ti taky nechtělo ... zkus jim dát nějaký všimný.


Miky

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #5 kdy: 08. 05. 2018, 22:06:29 »
.......jako by ten SATA disk byl odinstalován (zkoušel jsem jak IDE tak AHCI režim.. a u obou to poprvé naběhne a podruhé nikoliv, dokonce i na PCIe AHCI SSD - poprvé ano, podruhé ne).
.....

1) Typ a model puvodniho disku + nahrazujiciho ?
2) Jaky model a vyrobce je MB vcetne verze BIOS ?
3) Jak presne jsi delal kopii a pres jaky nastroj ???????

Miky

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #6 kdy: 08. 05. 2018, 22:08:30 »
ad predchozi.

4) Windows je 32/64 bit verze ?

R233

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #7 kdy: 08. 05. 2018, 22:10:09 »
Sveho casu (NT 4, W2K, WXP,WV) slo vzdy jen o radic, tohle ji divne. Dokonce jsem mival i offline skript, ktery system namodifikoval, aby bezel na jinem MB.
Zkus ten puvodni pustit s obema disky, přip. změnit na kopii volume ID.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #8 kdy: 08. 05. 2018, 23:01:05 »
Byl by to sice extra opruz, ale nebylo by jednodussi, nez valcit s rozmary Widli, udelat zalohu pomoci ntbackup nebo jak se to ted jmenuje (vcetne system state), nasledne udelat zakladni instalaci na novy disk a obnovit ze zalohy?

gd

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #9 kdy: 08. 05. 2018, 23:20:44 »
2) Jaky model a vyrobce je MB vcetne verze BIOS ?
tak to seš velkej expert když dokážeš odhalit problém podle verze biosu ... .

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #10 kdy: 08. 05. 2018, 23:24:05 »
Puvodni disk:
 - SM256E z pokazeneho Apple MBPr 2012, v redukci na SATA. Byla tam pred 2 rokama provedena instalace Win7 x64

Novy disky:
 - Samsung XP941 (PCIe x4 s AHCI)
 - Samsung 950 Evo 500 GB (SATA SSD)
 - 1 TB klasicky 2.5 HDD

Protoze jsem behem vikendu ten MBPr opravil (zkrat od kapky vody), tak jsem ve svem linuxu pres dd udelal kopii celeho SSD disku s Win7 do souboru (251000193024 B) a pak ho vratil tam kam patri - do macbooku. Tam se udelalo recovery z Internetu a po par upgradech mam newest & latest High Sierra.

HW na win7 stroji je Z97X-SOC (bez Force) s poslednim biosem verze F7 (updatoval jsem). Je to LGA1150 s i5-4430.

Image soubor s W7 jsem nahral na cilovy disk od pocatku (na /dev/sdx), takze v partition table (MBR) tam byla vzdy jen 1 partice o te puvodni 250GB velikosti (v planu bylo pozdejsi rozsireni na celou kapacitu disku, nebo vytvoreni datove partice za systemovou). Vyzkouseny postupne vsechny disky a chovani stejne. Po nahrazeni SYSTEM souboru registru (ve /windows/system32/config) z toho co mam v image jsem byl schopen znova nabootovat - jedenkrat.

Vzhledem k tomu, ze to odmitalo instalovat ovladace, jsem se na to uz vykaslal. Neopravitelna zavada systemu.. podle me to ani nesouvisi s tim presunem na jiny disk - vsiml jsem si pred tydnem ze USB ctecka na SD nejela ale neresil jsem to nijak aktivne.. pichl rychle do Linuxu a nasdilel. Jeste drobny detail - v PC byla presunuta SDI karta od Blackmagicu - pro tu se ovladace nainstalovali ok. Co neslo bylo firewire a disk (pripadne jeste ahci radic a diskovy kanal ve verzi s XP941). Tj. nefungovali veci, pro ktere poskytoval ovladace Microsoft. (by to vysvetlovalo ze nesla klavesnice/mys, kdyz HID ma taky MS drivery).

Takze mam po dnesku uz cistou instalaci W7-64 na XP941. Pro boot z CD jsem zvolil UEFI boot, takze si to pak uz vytvorilo GPT+EFI partice, snad to bude vice future-proof a odolne vuci presunum, kdyby neco. Zrejme udelam zalozni image, dokud je ta instalace jeste cista, funkcni a nezasvinena (instalovano do 100GB partice). Pro zajimavost - natahlo to natrikrat 1+186+16 updatu (1.9GB).


kkt1

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #11 kdy: 08. 05. 2018, 23:40:09 »
takze jestli tomu rozumim spravne, presouvas nejenom data z jednoho disku na druhy, ale i do jineho pocitace, je to tak?

Miky

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #12 kdy: 09. 05. 2018, 00:04:04 »
Máte někdo tip, co s Windows 7 které se nenechají přesunout na jiný disk?
Kdyby tě někdo přesouval na nový disk tak by se ti taky nechtělo ... zkus jim dát nějaký všimný.

2) Jaky model a vyrobce je MB vcetne verze BIOS ?
tak to seš velkej expert když dokážeš odhalit problém podle verze biosu ... .

Ach jo...
Jak byl Internet krasne misto pred 22 lety jeste v dobach dial-up. Pristup tam meli nadsenci, VS studenti a lide z ruznych odbornych pracovist. Povetsinou tam clovek potkal inteligentni lidi od kterych se neco dozvedel a spolecne se resily problemy.

Se sirokou dostupnosti bohuzel prichazeji i negativni jevy. Vyjadrit se jakkoliv k cemukoliv muze kazdy kdo ma do p****e diru...

btw: Kazda verze BIOS obsahuje change log. Ja hledam body, ktere me mohou nekam nasmerovat a najit reseni.

Chapu, ze chces jen trollit ale na to jsou novinky a hromada dalsich stranek. Pokud se pletu, dokaz mi to a navrhni nejaky analyticky postup a zacni hledat informace se snahou mu pomoci dobrat se reseni. Nebo rovnou navrhni ze svych zkusenosti cim by to mohlo byt.

Veta "Kdyby tě někdo přesouval na nový disk tak by se ti taky nechtělo ... zkus jim dát nějaký všimný." zni strasne "cool" ale tazateli nepomuze...


technomaniak

Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #13 kdy: 09. 05. 2018, 06:55:13 »
Ach jo...
Jak byl Internet krasne misto pred 22 lety jeste v dobach dial-up. Pristup tam meli nadsenci, VS studenti a lide z ruznych odbornych pracovist. Povetsinou tam clovek potkal inteligentni lidi od kterych se neco dozvedel a spolecne se resily problemy.

Ale kulový, neidealizuj si to. Sám jsem to zažil a vulgarita tam byla taky a to že tě někdo poslal do píče se dělo naprosto běžně. Ta neohleduplnost a spontánost byla fantastická. Zaplevelením internetu neschopnými po mileniu přišlo pokrytectví, povrchnost, patolízalství apod..

2Rda : ne přenos W7 se mi takto nikdy nepodařil. Zbývá ti jenom nová instalace.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 nesnesou přesun na jiný disk
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2018, 07:07:37 »
takze jestli tomu rozumim spravne, presouvas nejenom data z jednoho disku na druhy, ale i do jineho pocitace, je to tak?

Když kopii v souboru považuješ za jiný počítač tak ano. Ale spouští se to pořád tam kde to předtím běželo (na Z97X) - se měnil opravdu jenom disk (popis byl možná moc složitý pro některé :)