Na headsetu jsem ustřihl sluchátka, mikrofon hodně šumí

4Kolesa1Auto

Zdrasvujte , mám klasická sluchátka + mikrofon v jednom (co se dává v balení k mobilním telefonům). Sluchátka jsem ustřihl (až za "skříňkou" s mikrofonem a ovládacím tlačítkem), a od té doby nahrávky mikrofonem jsou hodně zašumněné. Předtím nešuměly, to mám vyzkoušeno.

Z jakého důvodu začaly nahrávky mikrofonu šumět?
Jak to  opravit, aby mikrofon nešuměl? Sluchátka tam nechci vracet.

Kdyby to bylo nutné, mohu poslat frekvenční analýzu šumu, Jestli to něčemu pomůže.
« Poslední změna: 06. 05. 2018, 19:35:04 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rekl bych ze se Ti vaze otevreny konec dratu z digitalniho zesilovace.
Zmer impedanci sluchatek a dej ty same rezistory tam kam patri.

Z jakého důvodu začaly nahrávky mikrofonu šumět?

Protože jste ustřihl sluchátka :).

(Je to otevřeným koncem)

4Kolesa1Auto

Objevil jsem další problém: Oba PC nedetekují ten mikrofon vůbec . (Zatímco telefon to rovnou detekoval jako kombo headset a nechtěl nic zvolit)

Jak změřím impedanci? Při jaké frekvenci? DC (O Hz, stejnsměrné) ?
Nechci tam nic pájet (nebo nic velkého), protože chce, nechci, aby takhle ten mikrofon zůstal kompaktní, nějaké odpory tam vážně přivěšené nechci.  Proto jakš takš vyhovují ustřihlé dráty. Do té "skříňky s samotným mikrofonem a tlačítkem a rozbočením na 2 sluchátka" také nechci lézt – je to asi čínské lepení, pak by to třeba ani nedrželo.

Nebude vadit, když to vodivě spojím? Nemůže to udělat pak neplechu, když to připojím někam? (a omylem třeba bude hrát hudba a bude to chtít "pustit hudbu do sluchátek)

Lol Phirae

Na autě jsem si ustřihl pár kabelů a hadic v motoru, od té doby to špatně jezdí...

 :D
 ;D ;D
 :o :o :o
 ??? ??? ??? ???
 ::) ::) ::)
 :P :P
 :)


Jak změřím impedanci? Při jaké frekvenci? DC (O Hz, stejnsměrné) ?

Nebude vadit, když to vodivě spojím? Nemůže to udělat pak neplechu, když to připojím někam? (a omylem třeba bude hrát hudba a bude to chtít "pustit hudbu do sluchátek)

:) stejnosměrná impedance. Dobrý.
Odpor bude jen charakteristiku reproduktorů napodobovat, ale v podstatě pro zesilovač to bude ideální zátěž.
Spojení na krátko IMHO nevydrží ten zesilovač.

4Kolesa1Auto

Jak změřím impedanci? Při jaké frekvenci? DC (O Hz, stejnsměrné) ?

Nebude vadit, když to vodivě spojím? Nemůže to udělat pak neplechu, když to připojím někam? (a omylem třeba bude hrát hudba a bude to chtít "pustit hudbu do sluchátek)

:) stejnosměrná impedance. Dobrý.

Tak když tady chytrolín radí, změřit impedanci a pak tam dát odpory, tak co kurva? Nebo tam mám ještě pájet cívku ? Prostě chci mikrofon jenom kurva

Co je to za vylízance, ten Lol Pirate? Napsal jen nějakou parafráziii s autem a zaneřádil to smajlíkem. Já jsem ustřihl sluchátka, jakožto nefunkční prvek, protože mě zajímá jen funkce mikrofonu a neveděl, jsem, že je to tam ještě nějak magicky propojený.

Lol Phirae

Tak když tady chytrolín radí, změřit impedanci a pak tam dát odpory, tak co kurva? Nebo tam mám ještě pájet cívku ? Prostě chci mikrofon jenom kurva

Tak si kurva kup jenom mikrofon, a ne headset, když tomu hovno rozumíš...  ::) ::) ::)

Kkt1

Lol Phirae ti napsal spravnou odpoved. Kdyz necemu nerozumim, tak do toho kuvva nesaham.

Tak když tady chytrolín radí, změřit impedanci a pak tam dát odpory, tak co kurva? Nebo tam mám ještě pájet cívku ? Prostě chci mikrofon jenom kurva

No jo, ale touto cestou se k malému mikrofonu nedostanete.

Já jsem ustřihl sluchátka, jakožto nefunkční prvek, protože mě zajímá jen funkce mikrofonu a neveděl, jsem, že je to tam ještě nějak magicky propojený.

Což Vám mohlo dojít selským rozumem, když spočítáte počet prvků - levý+pravý kanál + mic + ovládací tlačítka a porovnáte to s počtem kontaktů na jacku.

,

Tak když tady chytrolín radí, změřit impedanci a pak tam dát odpory, tak co kurva? Nebo tam mám ještě pájet cívku ? Prostě chci mikrofon jenom kurva

Možná blbá otázka, ale proč si prostě nekoupíš mikrofon?

Nechápu, že když tomu nerozumíš, tak jako kretén stříháš naslepo dráty a pak se ještě divíš, že tě maj lidi za dementa. Naletuj tam třeba pánvičku od snídaně, ale nic nezměníš na tom, že jsi prostě naprosto zbytečně zkurvil headset a nijak snadno to neopravíš - ty dráty se obvykle docela blbě letujou, jsou lakovaný a tenký.

trubicoid2

Re:Na headsetu Ustřihl jsem sluchátka, od té doby mikrofon hodně šumí
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2018, 14:19:50 »
hlavně vždy prvně ustříhnout červenej drát  ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Na headsetu jsem ustřihl sluchátka, mikrofon hodně šumí
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2018, 22:23:07 »
Asi by sla rozriznout izolace u jacku a vystrihnout tamtudy kousek dratu, ktere vedly ke sluchatkum (ne stinici vrstvu, jestli tam je) a pak necim omotat, aby se to nerozpadlo. Zmensi se tim delka dratu, pres ktery se to vazbi a mohlo by to byt lepsi. A kdyby ne, tak vic zkurvit uz to stejne nejde.

Kotelnikov

Odpor bude jen charakteristiku reproduktorů napodobovat, ale v podstatě pro zesilovač to bude ideální zátěž.
Spojení na krátko IMHO nevydrží ten zesilovač.

Odpor je vzdyt technicky jen dlouhy kousek dratu takze je to nakonec stejne spojeni nakratko ne ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Odpor je vzdyt technicky jen dlouhy kousek dratu takze je to nakonec stejne spojeni nakratko ne ?

Ne, je to spojeni pres odpor. Samozrejme, i kus dratu je odpor, ovsem snaha je vzdy takova, aby byl co nejmensi, tedy v jednotkach az zlomcich Ohmu. Si schvalne do zasuvku zapojte kus zkratovane snury a uvidite, jestli to bude fungovat tak pekne, jako odporovy radiator.