VŠB FEI - studijní obory/specializace ?

studentFei

VŠB FEI - studijní obory/specializace ?
« kdy: 13. 04. 2018, 11:01:57 »
Dobrý den.

 Studuji 1. ročník FEI obor Elektrotechniku. Nyní si budu volit obor/specializaci a přemýšlím o těchto dvou: Aplikovaná elektronika, Řídící a informační systémy. Nicméně se však nemohu se rozhodnout, jelikož neznám všechny pro a proti. Baví mě slaboproud, od mikroprocesorů, programování, návrh el. obvodů,, výroba DPS, "polovodičová elektronika" a vše kolem těchto věcí, kterým bych se rád do budoucna věnoval. Silnoproud jako jsou motory atd. mě moc nepřitahují.

 Prosím ty, kteří některý z těchto oborů studují, podělte se o své zkušenosti, postřehy, pro a proti, jak jste se svým výběrem spokojeni, ...

Divím se, že u nás ve škole nebylo více "propagace" těchto oborů, aby se student lépe rozhodl, kam směřovat a co od daného oboru čekat.

Rád bych se v budoucnu uplatnil jako vývojový inženýr.

 Moc děkuji za případné odpovědi. Přeji hezký den.


student

Re:VŠB FEI - studijní obory/specializace ?
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2018, 13:06:57 »
Bez na RISKo. To je topka. Akorat uz musis umet programovat. C, C#.. zadne zakladny se tam nejak extra ale neberou, rovnou se skoci na vec

TTL

Re:VŠB FEI - studijní obory/specializace ?
« Odpověď #2 kdy: 13. 04. 2018, 14:22:05 »
Doporučil bych Elektroenergetiku. Ale protože tě silnoproud nepřitahuje, tak ti Elektroenergetiku nedoporučím  ;)

studentFei

Re:VŠB FEI - studijní obory/specializace ?
« Odpověď #3 kdy: 13. 04. 2018, 14:33:31 »
A proč zrovna ŘIS? Můžeš být prosím tě konkrétnější? Programování v C a taky assembler jsem měl na střední, takže by to neměl být problém.

asistentFEI

Re:VŠB FEI - studijní obory/specializace ?
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2018, 07:27:35 »
Pokud by jsi chtěl vidět co vše děláme na Aplikované elektronice, určitě se zastav ve třetím patře u kohokoliv z Katedry elektroniky. Vem to postupně od vedoucího katedry dále podél chodby. Ano na Aplikované elektronice je několik předmětů okolo elektrických motorů a výkonové elektroniky, ale ty "složitější" předměty pocházejí z jiných kateder. Pokud budeš chtít programovat jednočipy ap. tak ta možnost je i na aplikované elektronice.