Do kdy je asi možné dělat vývojáře?

anonym

Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« kdy: 31. 03. 2018, 00:09:36 »
Je mi 37 let a dělám Java vývojáře v jedné bance. Nejstarší je u náš 42 letý člověk, který přístí měsíc odchází a prý mimo obor. Nejstarším pak budu já. Mám takový nejistý pocit, že tahle kariéra končí hodně brzy a že jsem si vybral špatně. Peníze jsou sice dobré, ale moc dlouho je evidentně vydělávat nejde. Nevím, co budu dělat dál. Nejsem managerský typ (mám k nim spíš odpor), umím jen programovat.


anonym

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2018, 00:23:34 »
Tak to ti řeknu naprosto přesně. Vývojáře můžeš dělat tak maximálně od 9:00 do 17:30, protože jinak z toho stejně budeš další den úplně mimo. Jo a ještě něco, na oběd tak 1 hoďku to chce.

Kkt1

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2018, 00:29:16 »
Je mi 37 let a dělám Java vývojáře v jedné bance. Nejstarší je u náš 42 letý člověk, který přístí měsíc odchází a prý mimo obor. Nejstarším pak budu já. Mám takový nejistý pocit, že tahle kariéra končí hodně brzy a že jsem si vybral špatně. Peníze jsou sice dobré, ale moc dlouho je evidentně vydělávat nejde. Nevím, co budu dělat dál. Nejsem managerský typ (mám k nim spíš odpor), umím jen programovat.
Neuvazoval jsi nad tim tak, ze tech 200k mesicne proste neprochlastas, ale jako kolega investujes a pak si najdes praci, ktera te bude skutecne bavit? Treba delat v mekaci?

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2018, 01:01:58 »
vývojáři v důchodovém věku nejsou problém, spíš na to má vliv běžná fluktuoace a skutečnost, že 40+ java vývojářů je hodně málo, ještě jich tolik nedorostlo.

phpkral

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2018, 10:41:15 »
Je mi 37 let a dělám Java vývojáře v jedné bance. Nejstarší je u náš 42 letý člověk, který přístí měsíc odchází a prý mimo obor. Nejstarším pak budu já. Mám takový nejistý pocit, že tahle kariéra končí hodně brzy a že jsem si vybral špatně. Peníze jsou sice dobré, ale moc dlouho je evidentně vydělávat nejde. Nevím, co budu dělat dál. Nejsem managerský typ (mám k nim spíš odpor), umím jen programovat.
Proc chces pracovat? Stejne, beres minimalne 200k a tak mas snad nayetreno nebo nainvestovano az do smrti.


Tomáš Roll

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2018, 11:15:01 »
Na předchozím projektu bylo nejlepšímu programátorovi padesát, pak odcházel do nějaké banky a myslím, že jeho kariéra rozhodně nekončila. Takže máš času ještě dost.

A přinejhorším pak skončíš jako ti dědci, kteří oprašují staré systémy, kterým už nikdo nerozumí a nikdo se to ani nechce učit, To můžeš dělat klidně v šedesáti. Sice je to asi trochu nuda, ale budeš nepostradatelný a peníze za to bývají slušné. Jednou ten systém nahradí a ty půjdeš do důchodu, ale to už tě nemusí trápit, měl bys být za vodou.

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #6 kdy: 31. 03. 2018, 11:37:43 »
hochu dokud ztebe šéf nevycucne všechnu šťávu nezmačká a nezahodí protože už budeš užitečnej akorát nato abys vyklepával omrvinky z klávesnic 8) soukromá sféra je krutá atak to má být 8) 8) 8)
jestli chceš dělat vývojáře dosta tak se nech zaměstnat státem zatabulkovej plat 8) každej si před tebou odplivne anakonec zjistíš žejsi zaživot vydělal tolik $$$ cobys v soukromým vydělal zapár let a bylpak z toho totálně zrakvenej 8) 8)
ta správná otázka je jestli je lepší pomalu doutnat nebo schořet jasným plamenem 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

krumpac

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2018, 11:47:36 »
A přinejhorším pak skončíš jako ti dědci, kteří oprašují staré systémy, kterým už nikdo nerozumí a nikdo se to ani nechce učit, To můžeš dělat klidně v šedesáti. Sice je to asi trochu nuda, ale budeš nepostradatelný a peníze za to bývají slušné. Jednou ten systém nahradí a ty půjdeš do důchodu, ale to už tě nemusí trápit, měl bys být za vodou.
To je presne pripad par senioru u nas ve firme. Odejiti byt nemuzou, protoze jsou jedini, kdo rozumi jadru aplikace... sami ho pred lety zprasili. Maji to desne na haku a snazi se to doklepat do duchodu.

tuxan

  • *
  • 15
  • Audi, vide, tace, si tu vis vivere in pace.
    • Zobrazit profil
Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #8 kdy: 31. 03. 2018, 12:01:54 »
Znám minimálně dva lidi, kterým je 50+ a stále dělají programátory, takže můžete být klidný. Případně si udělejte živnost...

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #9 kdy: 31. 03. 2018, 12:08:52 »
Tak to ti řeknu naprosto přesně. Vývojáře můžeš dělat tak maximálně od 9:00 do 17:30, protože jinak z toho stejně budeš další den úplně mimo. Jo a ještě něco, na oběd tak 1 hoďku to chce.
Já často dělám do 21:00.

jdusizasvym

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #10 kdy: 31. 03. 2018, 12:52:04 »
Ideální je od 6h do 14h, pokud pracuji doma, tak polyfázově od 6h do 10h a pak od 16h do 20h. Druhá varianta je efektivnější, ale zpravidla zabije celý den.

jpu

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #11 kdy: 13. 04. 2018, 11:09:39 »
dokedy to cloveku mysli, tak nevidim v tom problem pracovat ako programator aj v 50+. Vy riesite 40, co je najproduktivnejsi vek a ste v podstate na vrchole. Dobry senior bude mat vzdy navrch aj ked bude mat 50, lebo to co dnes vylieza zo skol a absolvent filozofie robi IT, to sme sa dopracovali.
Minimalne do 50 je produktivita hodne vysoka, ak nema clovek zdravotne problemy. Vyhoda je, ze dnes sa v IT tocia neskutocne peniaze, takze sa da zarobit a nasetrit, niekam investovat. V 50 moze mat clovek splatenu hypoteku a uz si len uzivat a nepotrebuje uz ani velke peniaze na zivot. Keby som bol majitel firmy, radsej zamestnam cloveka so skusenostami, co uz ma nieco odzite a vie byt aj spolahlivy, ako mlade ucho, ktore zdrhne hned, ked mu niekde ponuknu o 200e viac.

Phi

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #12 kdy: 13. 04. 2018, 12:38:44 »
Je mi 37 let a dělám Java vývojáře v jedné bance. Nejstarší je u náš 42 letý člověk, který přístí měsíc odchází a prý mimo obor. Nejstarším pak budu já. Mám takový nejistý pocit, že tahle kariéra končí hodně brzy a že jsem si vybral špatně. Peníze jsou sice dobré, ale moc dlouho je evidentně vydělávat nejde. Nevím, co budu dělat dál. Nejsem managerský typ (mám k nim spíš odpor), umím jen programovat.
No, takový ty firmy, kde po deseti hodinách práce musíš ještě více méně povinně jít zakalit a ideálně sjet čáru koksu z břicha nový kolegyně už pro tebe nebudou. Je třeba se zašít do korporatu, nejlépe zahraničního, já vidím v New Yorku i programátory sedesatniky. Druhá věc je, že ve 41 mám asi poloviční měsíční spotřebu než ve třiceti (chlast, drogy, cool tretky a nájem v centru je mnohem dražší sranda než byt v paneláku a dvě děcka) a to ti taky dává svobodu. Když ti bude hodně smutno, kup si motorku, to ke ctyricatnikovi tak nějak patří ;) já začal na stará kolena surfovat.

Rutina Mádlová

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #13 kdy: 13. 04. 2018, 13:46:34 »
Tak do oběda, pak se již tělo a mozek chce věnovat relaxu

pako

Re:Do kdy je asi možné dělat vývojáře?
« Odpověď #14 kdy: 13. 04. 2018, 13:49:18 »
Je mi 37 let a dělám Java vývojáře v jedné bance. Nejstarší je u náš 42 letý člověk, který přístí měsíc odchází a prý mimo obor. Nejstarším pak budu já. Mám takový nejistý pocit, že tahle kariéra končí hodně brzy a že jsem si vybral špatně. Peníze jsou sice dobré, ale moc dlouho je evidentně vydělávat nejde. Nevím, co budu dělat dál. Nejsem managerský typ (mám k nim spíš odpor), umím jen programovat.

Za rok mi bude 50, jsem vývojář, žádný legacy systémy naopak leading edge věci a měnit na tom nic nehodlám. každý měsíc mám pár nabídek od headhunterů na novou pozici a při občasných pohovorech věk nikdy nebyl problém. Kde dělám teď naopak přivítali že bude trochu té generační diverzity.