Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop

JardaH

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #15 kdy: 12. 04. 2018, 14:31:24 »
co znamená duchařina a zvláště technická?

Technická duchařina je nahodilé parnormální chování technických zařízení. Může to být to co jsem popsal, nebo třeba blikající zářivka u vypnutého vypínače, atd. Je to stejný fenomén jako např. kurvítko. Speciální případ je generálský efekt, kdy zařízení jako na potvoru přestane fungovat, v momeňte, kdy je jeho funkčnost nutno předvést nějaké důležité osobě.


CoffeeMan

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #16 kdy: 12. 04. 2018, 14:53:01 »
Bych doporučil s tím zajít k lékaři. Takový nabitý člověk není žádná sranda. Pak se třeba dostanete do fronty v Kaufu a to by nemuselo dělat dobrotu. Nikdo nechce mít usmažené seniory. Je na to prý nový lék. Nějaký Elektroventotent :P

kkt1

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #17 kdy: 12. 04. 2018, 15:01:56 »
Nemohl by za uplatu nekde dobijet treba Tesly? :D

CoffeeMan

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #18 kdy: 12. 04. 2018, 15:14:11 »
Nemohl by za uplatu nekde dobijet treba Tesly? :D

Matrix hadr 8)

Kit

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #19 kdy: 12. 04. 2018, 15:25:28 »
Akumulátor 1


CoffeeMan

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #20 kdy: 12. 04. 2018, 15:29:04 »

CoffeeMan

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #21 kdy: 12. 04. 2018, 15:30:39 »
Hlavně to má přeci nějaké standardní řešení. Tohle se přeci normálně řeší v továrnách. Osobně vím jenom o těch náramcích, ale ono toho bude určitě více.

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #22 kdy: 12. 04. 2018, 16:07:07 »
co znamená duchařina a zvláště technická?

Nejaky problem so zariadenim na ktory nexistuje normalne racionalne vysvetlenie... Napr. som bol svedkom toho, ze jednemu panovi moj "oblubeny" windows 10 odpajal a pripajal monitor ked bol ten pan v pracovnom strese - normalne monitor zhasol, ozval sa zvuk odpajaneho zariadenia, o sekundu nato sa znova pripojil (za zvuku pripajaneho zariadenia) a tak dokola cca 10-krat nasledne chvilu vydrzal a potom dalsia seria, a toto robil hajzel cely den, kym sa pan neukludnil - vtedy bol klud... ostatnym kolegom co pracovali za tym istym pc sa to stalo mozno raz za tyzden... technik bol z toho na prasky - pc bol v poriadku, vymenil sa vsetok hardver, aj monitor, kable, klavesnica a mys sa dala bezdrotova, odstranili sa dalsie spotrebice ktore tam pouzivali, preinstaloval sa windows, odstranili sa vsetky nepotrebne programy, zakazal aj internet, dala sa ina graficka karta, nic nepomohlo akurat ostatnym to prestalo robit uplne... len jemu to ten pc robil... jedine co sa podarilo odsledovat je, ze to nerobi na windows xp... co som pocul tak, tomu panovi to zacalo robit aj doma, kde vraj od nervov vyhodil pc von oknom... bolo by mi to cele na smiech keby som nestravil den pozorvanim jeho prace ci nahodou nerobi nejaku vec, ktoru ostatny nerobia a ktora sposobuje nejaky problem s grafikou ci monitorom, a behala mi z toho husia koza... nepodarilo sa prist na to kde je problem...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #23 kdy: 12. 04. 2018, 21:08:23 »
Panove, noste v kapse doutnavku a nez na neco sahnete, tak se pres ni vybijte. Samozrejme, mnohem lepsi je tahat za sebou uzemneni z retezu, jako v serialu Tajuplny ostrov. Je to sice trochu hlucne, ale jinak skvele.

Honza

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #24 kdy: 13. 04. 2018, 09:01:29 »
co znamená duchařina a zvláště technická?

Technická duchařina je nahodilé parnormální chování technických zařízení. Může to být to co jsem popsal, nebo třeba blikající zářivka u vypnutého vypínače, atd. Je to stejný fenomén jako např. kurvítko. Speciální případ je generálský efekt, kdy zařízení jako na potvoru přestane fungovat, v momeňte, kdy je jeho funkčnost nutno předvést nějaké důležité osobě.
Houby paranormální:

- blikající zářivka u vypnutého vypínače: postupně se nabíjí kondík ve zdroji zářivky přes svody ve vypínači, když napětí překročí prahovou hodnotu, zářivka se z náboje uloženého v C na chvíli zapne. Pro laika to vypadá jako magie.

- stejný fenomén jako např. kurvítko: kurvítko není nic paranormálního, buď jde o chybu při návrhu z pohledu spolehlivosti, nebo o nedomyšlenou koncepci a jen v některých případech je to opravdu záměr

- generálský efekt - nedostatečná robustnost ve spojená s tím, že při předváděčce uděláte něco jinak než jste dělali předtím (nervozita, ...) a chyba se projeví

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #25 kdy: 13. 04. 2018, 10:47:35 »
Jo já poslední dobou dávám rány jak z děla :D Mě se desktop sekne, když sáhnu na mobil a dostane šlupku (je připojen k PC přes USB) tak se mě podaří restart. Sluchátka mám z kovu a ty taky dokáží přes zvukovku dokonale zasekat PC. Je to spíš o tom jak pereš. Když mě vypere mamka, tak jiskry nelítají. Když peru já, pak házím blesky na vše a na všechny :D
Aviváž?
Ten, kdo umí, snadno poradí tomu, kdo neumí, či opraví rozbité věci, aby nadále sloužily. Nikoho neodmítne a s každou výzvou se zdokonaluje. Ten, kdo ví, je tedy učitelem toho, kdo neví, který pro něj představuje lekci. Kdo si neváží učitele nebo nové lekce, bude bloudit, i kdyby byl sebechytřejší.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #26 kdy: 13. 04. 2018, 11:16:32 »
Mimochodem, znáte nějakou aviváž (prádlo měkké, bez elektřiny), ale taky bez přidané STRAŠLIVÉ VŮNĚ mající v mozku bydlenek navozovat čistoskvoucí dojem?

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #27 kdy: 13. 04. 2018, 11:39:11 »
Bio krámy mají různý aviváže bez vůně.
Ten, kdo umí, snadno poradí tomu, kdo neumí, či opraví rozbité věci, aby nadále sloužily. Nikoho neodmítne a s každou výzvou se zdokonaluje. Ten, kdo ví, je tedy učitelem toho, kdo neví, který pro něj představuje lekci. Kdo si neváží učitele nebo nové lekce, bude bloudit, i kdyby byl sebechytřejší.

Neruda

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #28 kdy: 13. 04. 2018, 13:09:55 »
U mne to delaji gumove sandály. Nezmenil jsi boty?

Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« Odpověď #29 kdy: 13. 04. 2018, 13:58:42 »