Notebook pro manželku, která už nechce Windows

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #75 kdy: 11. 04. 2018, 20:48:17 »
Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.
Jakože bys dal 34 tisíc za notebook s těžce podprůměrným displejem? Tak to koukám.
"těžce podprůměrným displejem?" Asi záleží co dělá průměr. Mě připadá super.

Rozlišení, TNko, lesklý povrch. Ve chvíli, kdy za <15 jsou matná FullHD IPSka, tak kupovat Air je pomalu diagnóza... Vždyť za 34 prodává Dell svoje XPSko 13". A to je trošku jiná liga.


Boo

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #76 kdy: 11. 04. 2018, 22:23:17 »
Požadavek na !absenci! ethernet portu pak lze považovat za projev duševní choroby.

Ethernet patri do servru a desktopu, tecka. Ultrabook je primarne urcen na prenaseni a tudiz do nej pchat nejakej kabel je proti jeho zakladnimu use case. To pak nahrazujes desktop ultrabookem coz je samozrejme draha blbost.

https://www.mironet.cz/dell-precision-m5520-stribrna-156quot-uhd-i76820hq-27ghz-16gb-256-gb-ssd-quadro-m1200-4gb-w7p10p-3ynbd+dp336844/#parametry

Cena jak MBP a navic ma pomalejsi m2 disk. A je to plastak co bude vrzat po par mesicich.

https://www.alza.cz/dell-precision-7720?dq=5095907&o=3#popis

Tohle je asi spatny vtip nebo co? S tim mam jit na safari mlatit slony nebo co? To neni ultrabook ani nahodou a i na notas to moc nevypada. Spise je to prenosny desktop :D

Takze mily Qwertzi dekujeme za tvuj sverazny nazor ale je fest mimo misu.

androidx

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #77 kdy: 11. 04. 2018, 22:29:51 »
Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.
Jakože bys dal 34 tisíc za notebook s těžce podprůměrným displejem? Tak to koukám.
"těžce podprůměrným displejem?" Asi záleží co dělá průměr. Mě připadá super.

Rozlišení, TNko, lesklý povrch. Ve chvíli, kdy za <15 jsou matná FullHD IPSka, tak kupovat Air je pomalu diagnóza... Vždyť za 34 prodává Dell svoje XPSko 13". A to je trošku jiná liga.
KOuká se na to hezky, kdokoliv si to může v obchodě zkusit. Diagnóza je, když někdo potřebuje dpi které oko nerozlišuje ... .

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #78 kdy: 11. 04. 2018, 22:54:52 »
KOuká se na to hezky, kdokoliv si to může v obchodě zkusit. Diagnóza je, když někdo potřebuje dpi které oko nerozlišuje ... .

Jenže na jiné notebooky za ~35 tisíc se kouká o několik tříd lépe (jen o pár tisíc výš prodává i Apple nesrovnatelně lepší displeje). A k dpi, které oko nerozlišuje... zrovna 1400 x 900 od FullHD poznáš... a dokonce třeba na textu poznáš i QHD od FullHD, ale to už je zas občas problém se škálováním...

qwertz

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #79 kdy: 12. 04. 2018, 06:21:49 »
Ethernet patri do servru a desktopu, tecka. Ultrabook je primarne urcen na prenaseni a tudiz do nej pchat nejakej kabel je proti jeho zakladnimu use case. To pak nahrazujes desktop ultrabookem coz je samozrejme draha blbost.
Jediný důvod absence RJ45 na utrabooku je jeho velikost. Smysl jeho profesonálního využití jinak předpokládám není nutné komukoli s průměrnou inteligencí vysvětlovat. Ale chápu, že u Apple je normální např. dát na ultrabook 1 USB a dál už nic, a iOvce se za tuto převratnou stupiditu budou bít do posledního dechu.

Citace
Cena jak MBP a navic ma pomalejsi m2 disk. A je to plastak co bude vrzat po par mesicich.

Nevím kolik jste měl pracvních stanic DELL Precission a na čem tedy zakládáte své domněnky o vrzání. Každopádně unibody hliníkové tělo je typický idiotský apple design. Jak vypadá to hliníkové chasi po 2 letech používání (jak jste tvrditl, ultrabook je na neustálé přenášení) už raději nenapíšete. Oloupané odrané hrany vypadají dost hnusně, jsou nepříjemné na dotek, každé ťuknutí je okamžitě vidět. Ale chápu, že i Ovce bude nesmyslnou konstrukci vydávat za výhodu.

Citace
Tohle je asi spatny vtip nebo co? S tim mam jit na safari mlatit slony nebo co? To neni ultrabook ani nahodou a i na notas to moc nevypada. Spise je to prenosny desktop :D
To je samozřejmě chyba (i když bych si tohle koupil raději). Měl tam být zmíněný M5520 (druhý zdroj s cenou):
https://www.alza.cz/dell-precision-5520?dq=5095761&kampan=adpla_produkty_PC-Notebooky-Tablety_notebooky_kancelarske_c_9062899_1o2_NTD125d50&gclid=EAIaIQobChMIua_z9e6z2gIVRLHtCh0M7g3yEAQYAiABEgIYr_D_BwE&layoutAutoChange=1

Citace
Takze mily Qwertzi dekujeme za tvuj sverazny nazor ale je fest mimo misu.
Není zač. Béékání iOvcí se občas už nedá poslouchat. Že někomu vyhovuje Apple OS nebo jde po Apple designu se dá pochopit. Ale ty pohádky o nejlepší HW za super cenu se fakt nedají číst.


Boo

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #80 kdy: 12. 04. 2018, 08:27:33 »
Jediný důvod absence RJ45 na utrabooku je jeho velikost. Smysl jeho profesonálního využití jinak předpokládám není nutné komukoli s průměrnou inteligencí vysvětlovat.

No schvalne, zkus slezt na zem k nam lopatam jenom s IQ130 a vysvetli nam zivotni dulezitost ethernetu pro manzelky, sekretarky a babicky 8) Ethernet je minule tisicileti a nic s tim nenadelas.

Napriklad pro mne jako programatora je suma fuk jestli jsem na dratu nebo na vlnach. Pro samotne programovani to nema zadny vliv. 90% prace jsem schopny delat offline a jenom sem tam neco gitnout, googlit nebo stahnout. I kdyz nahodou nemam lokalni databazi a je nutno se pripojit na server tak i Wifi je zbytecny luxus a v podstate staci Edge/3G. Jediny usecase kde je drat vyhodou je kdyz resis nejakou sitarinu nebo potrebujes prenaset velke virtualky nebo co. A to je tak 4% populace a zadna manzelka.

Není zač. Béékání iOvcí se občas už nedá poslouchat. Že někomu vyhovuje Apple OS nebo jde po Apple designu se dá pochopit. Ale ty pohádky o nejlepší HW za super cenu se fakt nedají číst.

Jojo chapu, jak dojdou racionalni argumenty tak je treba zacit spilat do iOvci. Se vzpamatuj osobo, je uz nove tisicileti a svet je jinde. Proc asi vsichni kopiruji Apple? Protoze je to blbost? Asi ne.

jablon

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #81 kdy: 12. 04. 2018, 08:29:38 »
Citace
Tohle je asi spatny vtip nebo co? S tim mam jit na safari mlatit slony nebo co? To neni ultrabook ani nahodou a i na notas to moc nevypada. Spise je to prenosny desktop :D
To je samozřejmě chyba (i když bych si tohle koupil raději). Měl tam být zmíněný M5520 (druhý zdroj s cenou):
https://www.alza.cz/dell-precision-5520?dq=5095761&kampan=adpla_produkty_PC-Notebooky-Tablety_notebooky_kancelarske_c_9062899_1o2_NTD125d50&gclid=EAIaIQobChMIua_z9e6z2gIVRLHtCh0M7g3yEAQYAiABEgIYr_D_BwE&layoutAutoChange=1

Tohle je jenom plastovej notebook s win ... hardware asi dobrej, ale raději bych si vybral celohliníkovej MBP s vyladěným systémem. Prosotě ať postavíte vedle MBP jakejkoliv utrabook, vždy ho schodí win a nejakej plastovej nesmysl případně nepotřebné množství portů ...

dustin

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #82 kdy: 12. 04. 2018, 08:51:52 »
No schvalne, zkus slezt na zem k nam lopatam jenom s IQ130 a vysvetli nam zivotni dulezitost ethernetu pro manzelky, sekretarky a babicky 8) Ethernet je minule tisicileti a nic s tim nenadelas.

Pokud koupíš a funguješ, pak jo. Pokud chceš nainstalovat, pak je mezi ntb jen s wifi vs. s eth sakra velký rozdíl. Zrovna nedávno jsem dával ženy ntb do servisu a potřeboval jsem po síti zazálohovat celý disk. Přes wifi bych se načekal... Jsem rád, že ještě žiju v minulém tisíciletí.


fernet

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #83 kdy: 12. 04. 2018, 09:09:56 »
Citace
Tohle je asi spatny vtip nebo co? S tim mam jit na safari mlatit slony nebo co? To neni ultrabook ani nahodou a i na notas to moc nevypada. Spise je to prenosny desktop :D
To je samozřejmě chyba (i když bych si tohle koupil raději). Měl tam být zmíněný M5520 (druhý zdroj s cenou):
https://www.alza.cz/dell-precision-5520?dq=5095761&kampan=adpla_produkty_PC-Notebooky-Tablety_notebooky_kancelarske_c_9062899_1o2_NTD125d50&gclid=EAIaIQobChMIua_z9e6z2gIVRLHtCh0M7g3yEAQYAiABEgIYr_D_BwE&layoutAutoChange=1

Tohle je jenom plastovej notebook s win ... hardware asi dobrej, ale raději bych si vybral celohliníkovej MBP s vyladěným systémem. Prosotě ať postavíte vedle MBP jakejkoliv utrabook, vždy ho schodí win a nejakej plastovej nesmysl případně nepotřebné množství portů ...

Sakra, ale to teda Dell umí imitovat hliník a karbon velice dobře, protože když mi tenhle model, respektive XPS 15 na jehož šasi je Precision 5520 postavený, prošel rukama, tak tam plastu moc nebylo :)

Mig

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #84 kdy: 12. 04. 2018, 09:12:42 »
Zrovna nedávno jsem dával ženy ntb do servisu a potřeboval jsem po síti zazálohovat celý disk. Přes wifi bych se načekal... Jsem rád, že ještě žiju v minulém tisíciletí.

To já bych se načekal i po ethernetu. Ale jako správný vizionářský jablíčkář mám naštěstí Thunderbolt externí disky :D

Laura

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #85 kdy: 12. 04. 2018, 09:23:46 »
Jediný důvod absence RJ45 na utrabooku je jeho velikost.

Kdepak. U Applu dělají vcelku seriózní výzkumy co kdo používá. Když použití nějaké periférie padne pod 50% má už namále, když pod 20% jde pryč :-) Za těch pár let šla pryč disketa, dvd, vga, ethernet, SD, staré USB a nejnověji i F-klávesy. Možná to není pro každého ale uživatelé Macbooku jsou už prostě zvyklí nic nepřipojovat. A když to někdo fakt potřebuje tak má docking nebo dongle.

jablon

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #86 kdy: 12. 04. 2018, 09:28:28 »
Citace
Tohle je asi spatny vtip nebo co? S tim mam jit na safari mlatit slony nebo co? To neni ultrabook ani nahodou a i na notas to moc nevypada. Spise je to prenosny desktop :D
To je samozřejmě chyba (i když bych si tohle koupil raději). Měl tam být zmíněný M5520 (druhý zdroj s cenou):
https://www.alza.cz/dell-precision-5520?dq=5095761&kampan=adpla_produkty_PC-Notebooky-Tablety_notebooky_kancelarske_c_9062899_1o2_NTD125d50&gclid=EAIaIQobChMIua_z9e6z2gIVRLHtCh0M7g3yEAQYAiABEgIYr_D_BwE&layoutAutoChange=1
Tohle je jenom plastovej notebook s win ... hardware asi dobrej, ale raději bych si vybral celohliníkovej MBP s vyladěným systémem. Prosotě ať postavíte vedle MBP jakejkoliv utrabook, vždy ho schodí win a nejakej plastovej nesmysl případně nepotřebné množství portů ...

Sakra, ale to teda Dell umí imitovat hliník a karbon velice dobře, protože když mi tenhle model, respektive XPS 15 na jehož šasi je Precision 5520 postavený, prošel rukama, tak tam plastu moc nebylo :)

Stále je to HW bez systému. Win ani Linux nevyladíte tak aby byli spolehlivé jako MacBook stroje. To je prostě fakt. A na mě ten stroj stějne působí plastově a to tam může být karbonu a hliníku kolik chce :D

Fernet

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #87 kdy: 12. 04. 2018, 09:32:41 »

Stále je to HW bez systému. Win ani Linux nevyladíte tak aby byli spolehlivé jako MacBook stroje. To je prostě fakt. A na mě ten stroj stějne působí plastově a to tam může být karbonu a hliníku kolik chce :D

Hm, a že ho Dell nabízí i s Ubuntu včetně podpory (ProSupport). Sákryš :)

Fernet

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #88 kdy: 12. 04. 2018, 09:34:11 »
A na mě ten stroj stějne působí plastově a to tam může být karbonu a hliníku kolik chce :D

Aha, takže dojmologie. No na to se dá těžko argumentovat.

jablon

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #89 kdy: 12. 04. 2018, 10:00:56 »

Stále je to HW bez systému. Win ani Linux nevyladíte tak aby byli spolehlivé jako MacBook stroje. To je prostě fakt. A na mě ten stroj stějne působí plastově a to tam může být karbonu a hliníku kolik chce :D

Hm, a že ho Dell nabízí i s Ubuntu včetně podpory (ProSupport). Sákryš :)

Jo kdyby to ubuntu bylo odladěno a Dell ho upravil tak, aby tam fungovala třeba gesta jako v MacBooku ... no to bych ani nepípl. Jinak je to prostě jen HW s nainstalovaným Ubuntu/Win a žádná přidaná hodnota. Vzhledem k tomu, že to je za stejný prachy jako MBP, tak proč to vůbec kupovat?