Notebook pro manželku, která už nechce Windows

doom

Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« kdy: 09. 04. 2018, 19:13:33 »
Ahojte, co by ste kupili zene za notas ktora uz ma windowsu plne zuby? Osobne pouzivam linux, preto neviem ci jej kupit notas s hw ktory ma v linuxe dobru podporu alebo mac? Nie je uplna lama ako by ste cakali :) dokaze si spravit recovery instalaciu, preinstalovat windows, nastavit si v systeme rozne veci pokial najde navod (viem ze to nie je  nic extra no pre technicky nezdatnu zensku podla mna slusne).

Tak co poviete? Za notas chceme dat do 1000e takze bud nejaky lepsi ultrabook, alebo macbook air. Dik za odpovede.
« Poslední změna: 09. 04. 2018, 20:05:24 od Petr Krčmář »


anonym

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2018, 19:19:17 »
Tak ji na ten  notebook nainstaluj Linux a uvidíš, jak bude mít zase ráda Windows. A ušetříš.

 :D :D :D :D

doom

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2018, 19:21:20 »
ten notas ma stary bios a nechce nabootovat iny system .. je to komplikovane a nechcem to rozoberat v tomto vlakne :)

anonym

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #3 kdy: 09. 04. 2018, 19:24:14 »
Aha... takže ji nevadí Windows, vadí ji starý noťas. To by mě totiž zajímalo, čím tak ženskou můžou pohoršovat samotné Windows. Je to odladěný operační systém. Buďto ti tím dává najevo že ji máš koupit fofrem taky Macbuk nebo se ti snaží říct, ať ji koupíš nový počítač, ale určitě se ti nesnaží říct, že ji jako fakt vadí windows.

anonym

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #4 kdy: 09. 04. 2018, 19:26:14 »
A nebo se ti snaží říct, že jí máš už konečně pořádně vymr... Jó s ženskýma se to musí umět, to není pro každýho  8)


kkt1

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #5 kdy: 09. 04. 2018, 19:35:45 »
Ahojte, co by ste kupili zene za notas ktora uz ma windowsu plne zuby? Osobne pouzivam linux, preto neviem ci jej kupit notas s hw ktory ma v linuxe dobru podporu alebo mac? Nie je uplna lama ako by ste cakali :) dokaze si spravit recovery instalaciu, preinstalovat windows, nastavit si v systeme rozne veci pokial najde navod (viem ze to nie je  nic extra no pre technicky nezdatnu zensku podla mna slusne).

Tak co poviete? Za notas chceme dat do 1000e takze bud nejaky lepsi ultrabook, alebo macbook air. Dik za odpovede.
Zena dostala snad pred 2 lety macbook air, ktery nahradil nejaky stary hp s win7. Kratke skoleni co ktera ikona dela a uz si jede to sve. Pouziva internet, mail, obcas nejaky dokument, fotky, obcas nejake video. Aktualizuje se to samo, nic ode me nechce, tudiz lepsi volba nez win. Linux si neumim predstavit.

doom

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2018, 19:37:00 »
Aha... takže ji nevadí Windows, vadí ji starý noťas. To by mě totiž zajímalo, čím tak ženskou můžou pohoršovat samotné Windows. Je to odladěný operační systém. Buďto ti tím dává najevo že ji máš koupit fofrem taky Macbuk nebo se ti snaží říct, ať ji koupíš nový počítač, ale určitě se ti nesnaží říct, že ji jako fakt vadí windows.

na tom notase bol win 10, vadili jej napr. aj vynutene aktualizacie ktory ten system domrdali. MB som jej navrhol ja, ona si pozerala windows notasy.

kkt1

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2018, 19:38:17 »
samotné Windows. Je to odladěný operační systém.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
you made my day

doom

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2018, 19:38:22 »
Citace
Zena dostala snad pred 2 lety macbook air, ktery nahradil nejaky stary hp s win7. Kratke skoleni co ktera ikona dela a uz si jede to sve. Pouziva internet, mail, obcas nejaky dokument, fotky, obcas nejake video. Aktualizuje se to samo, nic ode me nechce, tudiz lepsi volba nez win. Linux si neumim predstavit.

Presne v to dufam :) nauci sa s nim a proste bude fungovat jak ma, a mam doma klud :) otazka je, ci v roku 2018 sa oplati mb air?

Kkt1

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2018, 19:58:13 »
Citace
Zena dostala snad pred 2 lety macbook air, ktery nahradil nejaky stary hp s win7. Kratke skoleni co ktera ikona dela a uz si jede to sve. Pouziva internet, mail, obcas nejaky dokument, fotky, obcas nejake video. Aktualizuje se to samo, nic ode me nechce, tudiz lepsi volba nez win. Linux si neumim predstavit.

Presne v to dufam :) nauci sa s nim a proste bude fungovat jak ma, a mam doma klud :) otazka je, ci v roku 2018 sa oplati mb air?
To zavisi jenom od penez a toho co na tom dela... ja jsem zhodnotil, ze zene staci macbook air s velikosti jakou chtela ona, pameti navic jak jsem chtel ja a bylo. Kupovat ji cokoliv vykonnejsiho by bylo zbytecne, nevyuzije to.

xnu-4570.41.2~1

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #10 kdy: 09. 04. 2018, 20:35:45 »
Presne v to dufam :) nauci sa s nim a proste bude fungovat jak ma, a mam doma klud :) otazka je, ci v roku 2018 sa oplati mb air?

Spíš jen MacBook. Má přece jen lepší display, lépe vypadá a nemá větrák.

Air je už přece jen výběhový model a je to na něm vidět.





qwertz

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #11 kdy: 09. 04. 2018, 20:40:42 »
Moje drahá potřebuje Office, grafický editor, prohlížeč. Ze startu sice držkovala, že na ten photoshop existuje spousta návodů, a Franta s Boženou že to mají warez edition a proč to nemůžeme mít taky, ale dneska používá GIMP lépe než já a s využitím zrdcadlovky dělá minimálně poloprofi fotky. Žádný zádrhel v tom ve skutečnosti nebyl, takže Linux no problem. (spíš bych neměl odvahu na W8.1 a W10)

Opensuse + Latitude E5550

doom

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2018, 21:10:25 »
Presne v to dufam :) nauci sa s nim a proste bude fungovat jak ma, a mam doma klud :) otazka je, ci v roku 2018 sa oplati mb air?

Spíš jen MacBook. Má přece jen lepší display, lépe vypadá a nemá větrák.

Air je už přece jen výběhový model a je to na něm vidět.

bohuzial ten uz je nad rozpocet

xnu-4570.41.2~1

Re:Notebook pre manzelku ktora uz nechce windows
« Odpověď #13 kdy: 09. 04. 2018, 21:21:51 »
bohuzial ten uz je nad rozpocet

Tak to bych asi bral ten Air.

Nebo zkusil počkat do června - kolem WWDC lze asi očekávat trochu osvěžené modely a výprodej těch loňských.

https://buyersguide.macrumors.com/#Mac




vshd

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #14 kdy: 09. 04. 2018, 23:23:08 »
Zenska ktera resi operacni system ...takovou neznam. Nejspis ji naockovals a pockej co te cena az ji tam das ten slavnej linux ... .