Platíte za hudbu a za filmy?

sdfasdas

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #60 kdy: 09. 04. 2018, 00:03:41 »
Jako student jsem neplatil nic, dyt sem na to nemel a za film bych dal nejvic dve petky. Kdyz vydelavam, tak poctive platim za to, co se da koupit. Co se neda koupit, to porad stahuji.


Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #61 kdy: 09. 04. 2018, 00:04:16 »
Je mi z mnohých na vracanie...
kazet do videopujčovny 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Lama

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #62 kdy: 09. 04. 2018, 09:59:48 »
semestralka - už ti takhle po ránu řekli, že jsi Chuy?

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #63 kdy: 19. 04. 2018, 11:46:14 »
Dlouho jsem neplatil až cca poslední rok, ale já toho zas tolik nestahoval. Teď jsem dokonce koupil ještě i origo CD :).

j.

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #64 kdy: 19. 04. 2018, 21:39:05 »
Cas od casu si koupim dvd, hlavne kdyz je nekde ve sleve za 1 euro. Pak si ho pustim a zacnu nadavat. Protoze jenom co ho tam vrazim, uz na me vyskoci varovani v padesati jazycich ktere se neda preskocit, pak reklamy na dvd, ktere vysly pred 5 letama a pak se snad konecne dostanu k filmu, kdyz jsem mezitim uz zapomnel na co jsem se to vlasne chtel divat.

Krome toho mam Netflix, Amazon Prime video a sledovanitv. Ale casto se stane, ze stejne nemaji to co chci videt, tak uloz.to  to jisti :-). Za hudbu neplatim, mam tolik CD, ze ani nevim, kde jsou a nove nekupuju, na nove CD davaji misto muziky hluk.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #65 kdy: 19. 04. 2018, 21:55:57 »
Cas od casu si koupim dvd, hlavne kdyz je nekde ve sleve za 1 euro. Pak si ho pustim a zacnu nadavat. Protoze jenom co ho tam vrazim, uz na me vyskoci varovani v padesati jazycich ktere se neda preskocit, pak reklamy na dvd, ktere vysly pred 5 letama a pak se snad konecne dostanu k filmu, kdyz jsem mezitim uz zapomnel na co jsem se to vlasne chtel divat.
Nedávno jsem si koupil trilogii Návrat do budoucnosti na blu ray. Strčím to do PS3, pustím, vyberu "Česky", mrknu na varování o kopírování v češtině, pak 10 sekund vcelku slušný video "Zakoupením tohoto disku podporujete místní filmový průmysl. Děkujeme" a jsem v hlavním menu. Že by to konečně pochopili?

xyz

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #66 kdy: 19. 04. 2018, 22:17:54 »
Rozhodně neplatím, při zlodějských cenách hudby a filmů bych si koupil jedno album a už bych neměl na kolejný... A taky jsem pohodlnej, proč se shánět kde co zaplatit, když na youtube z hudby najdu snad všechno a zadarmo. Filmy nesleduju, zabírá to moc času.

expert

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #67 kdy: 19. 04. 2018, 22:20:34 »
Dlouho jsem neplatil až cca poslední rok, ale já toho zas tolik nestahoval. Teď jsem dokonce koupil ještě i origo CD :).
No jo cd,  ale v cem ho dneska prehrat ... telefon nema mechaniku, slusnej ntb ji nema, v aute to taky neni ... .

qwertz

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #68 kdy: 20. 04. 2018, 06:15:24 »
Rozhodně neplatím...

To si jenom naivně myslíte  ;D

Miky

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #69 kdy: 20. 04. 2018, 08:32:04 »
Jste piráti, nebo si za multimedia platíte?

Já se přiznám, že by mě ani nenapadlo za to platit. Přijde mi to dost předražené. Např. teď jsem se díval na Úsvit planety opic přes Google Video a stálo mě to nějakých snad 120,- Kč, jako kdybych na to byl v kině na premiéře a to už je to relativně starý film. Ve videopůjčovně bych za to dal mnohem míň. Pořád tyhle různé korporáty otravujou s tím, že si za to lidi mají platit, ale účtujoí si za to takové neskutečné částky :( Google Play na muziku stojí nějakých 180,- Kč na měsíc. Ono se to zdá málo, ale když si započtete všechny možné paušální poplatky co byste měli platit, tak vám to dá opravdu dost.

Za multimedia plati v podstate vsichni a to formou min. autorskeho poplatku...
Kdyz jsem byl student tak jsem "piratil" vse co jsem pouzival/poslouchal/sledoval.
S prechodem do pracovniho procesu se to postupne menilo do soucasne formy. A to i diky vyvoji technologii distribuce a obchodnich planu.

Hudba:
Platim si Spotify - rodinny balicek, sluzba nam vyhovuje svymi funkcemi a neplatime tak jen za hudbu ale i ty funkce. Cena je z meho pohledu prijatelna. CD bych si nekoupil, MP3 apod. uz nikde nemam.
SW:
Platim za veskery komercni SW, ktery pouzivam + pokud pravidelne pouzivam nejaky open source tak prispivam autorovi.
Hry:
Nemam moc casu na hrani  a kdyz tak pouzivam hlavne distribucni platformu steam.Otazka ceny za hru je volbou osobni preference, cerstve vydane vydane tituly stoji vice, casem jsou slevove akce. Pokud po zakoupeni rychle zjistim, ze me hra nebavi nebo nesplnuje me ocekavani pozadam o refundaci. Zatim jsem nemel nikdy problem a bylo mi vyhoveno.
U her z meho mladi nakupuji na GOG, dat 5$ za hru nebo 10$ za celou kolekci jedne serie mi prijde OK.

A konecne filmy:
Za ty primo neplatim/nekupuji. Jiste naklady zde jsou jako predplatne sharing sluzeb, ze kterych stahuji, udrzba uloziste apod. Jista forma placeni se da povazovat i predplatne televize (premiove kanaly), kde se casem dany film stejne bude vysilat.

Soucasny obchodni model filmoveho prumyslu mi prijde naprosto predrazeny a zastaraly.
Mel jsem par mesicu predplaceny NetFlix coz je ukazka neceho za co bych byl ochoten platit.
Jinymi slovy az se objevi nejaka sluzba nabizejici pristup do rozsahle a jazykove lokalizovane (dabovane) filmoteky za pevny mesicni pausal, ktery bude akceptovatelny pak do toho pujdu. Platit treba u O2 videoteky 50-75Kc za zapujceni filmu na 48h je naprosto mimo misu.


Kazdy to resime po svem dle presvedceni/financnich moznosti. Pokud nekdo pirati vsechno pak je to jeho volba, ktera z neceho vychazi a rozhodne takove cloveka nesoudim.

JardaH

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #70 kdy: 20. 04. 2018, 15:34:22 »
Já neplatím vůbec za nic, dokonce jsem jednu dobu jezdil načerno (to když zavedli Opencrad).

Stahuji knížky, filmy, televizní pořady, hudbu jen výjimečně (všechno je na Youtube).

V životě jsem si nekoupil žádné audio-vizuální dílo a za posledních 10 let jsem za knihy utratil dohromady tak 3000 Kč. Do kina jsem donucen jít asi tak v průměru 1x za 2 roky.

V době DOSu a Windows 9{5,8} jsem i slušně warezil, ale to bylo v době, kdy jsem si jako chudý student střední školy stejně nic nekoupil a pak jsem přešel na Linux.

Nakonec jsem se vypracoval na úroveň kdy pro mě nic z těhle věcí nemá vůbec žádnou hodnotu a třeba u nových filmů považuji v 95 procent času jejich sledování za ztrátu času a kdyby nějakým mávnutím kouzelného proutku zmizela možnost "legálního stahování", tak by mi to nakonec ani nechybělo a asi bych si stejně nic nekupoval (mám pořád kartičku do knihovny, tak bych z nudy možná oprášil tu).

Dokonce i u těch knížek. když mě zajímá nějaké téma, tak už k tomu existuje tolik volných informací na webu, stack-overflow, nebo youtube (poslední dobou se zajímám o opravy automobilů a obrábění kovů), že mnohdy ani ty postahované knížky jen tak zběžně prolistuji...

JardaH

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #71 kdy: 20. 04. 2018, 15:42:39 »
Jo ještě dodám, že spoustu HW si kupuju ze zahraničí a z číny, takže neplatím ani DPH a poplatky autorským mafiím.

*Za co platím:*

- Připojení na net (nehakuju wifi sousedům)
- benzín (nekradu ho pokoutně ve firmě, navíc mám benzíňák, tak ani nejezdím na topnou naftu).
- hypotéku (ale koupil jsem tu nejlevnější barabiznu a dal jsem si jí do kupy více méně sám, nakonec jsem obkoukal od instalatéra nějaké finty a další rozvod vody v měděných trubkách už jsem dělal sám).
- žrádlo. Ale když jsme u toho žrádla, tak občas jdu do restaurace a dám si něco tak dobrého, že bych si to klidně zopakoval, tak si najdu recept a pak si to vyrobíme doma sami.
- elektriku
- vodu
- permanentku do fitka
- u holiče
- vybavení do dílny a elektro laboratoře (ale často kupuju nebo dostávám nefunkční věci, které pak zprovozňuju nebo z nich vykuchám použítelná střeva, jako konektory, trafa, měřáky, spínače, atd.)
- oblečení
- Nejdražší položka je: manželka a dítě.


expert

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #72 kdy: 20. 04. 2018, 16:34:38 »
Jo ještě dodám, že spoustu HW si kupuju ze zahraničí a z číny, takže neplatím ani DPH a poplatky autorským mafiím.

*Za co platím:*

- Připojení na net (nehakuju wifi sousedům)
- benzín (nekradu ho pokoutně ve firmě, navíc mám benzíňák, tak ani nejezdím na topnou naftu).
- hypotéku (ale koupil jsem tu nejlevnější barabiznu a dal jsem si jí do kupy více méně sám, nakonec jsem obkoukal od instalatéra nějaké finty a další rozvod vody v měděných trubkách už jsem dělal sám).
- žrádlo. Ale když jsme u toho žrádla, tak občas jdu do restaurace a dám si něco tak dobrého, že bych si to klidně zopakoval, tak si najdu recept a pak si to vyrobíme doma sami.
- elektriku
- vodu
- permanentku do fitka
- u holiče
- vybavení do dílny a elektro laboratoře (ale často kupuju nebo dostávám nefunkční věci, které pak zprovozňuju nebo z nich vykuchám použítelná střeva, jako konektory, trafa, měřáky, spínače, atd.)
- oblečení
- Nejdražší položka je: manželka a dítě.
A co kartacek na zuby a hajzl papir? Ten platis?

Džon Debil

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #73 kdy: 03. 05. 2018, 08:48:43 »
Sleduji a poslouchám jen to, co je volně dostupné na internetu. Je toho tolik, že po placeném obsahu ani netoužím.

Bingo! Jsem rád, že nejsem sám.

Kdysi jsem se totiž na ten halyvůdský háček ale chytit, ale musel bych být padlý na hlavu, abych se chytil i podruhé. Platím za představení, tj., že interpret (herec, zpěvák, hudebník, apod.) něco předvede a vyvolá ve mě nějaké emoce. Ne, že něco nahrajou ve studiu, nahrávky přeženou přes tisíc a jeden filtr, takže to vlastně ani nejsou oni, nakonec to milionkrát zkoupírujou, dají na to štempl, a pak se poplácají, jak nejsou úžasní. Ne, tak takto tedy ne...

J.V.

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #74 kdy: 03. 05. 2018, 08:59:02 »
Za autorska dila platime vsichni. Z kazdeho zaznamoveho media - disky, SSD, karty - tvori cast ceny tzv. vypalne ktere se automaticky odvadi svazum autoru a interpretu. A to iv pripade ze na ten disk v zivote nic takoveho nenahrajete. Dokonce se zvazovalo, ze vypalne se bude odvadet i od cloudovych ulozist, nevim jestli to uz proslo.