Platíte za hudbu a za filmy?

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #30 kdy: 07. 04. 2018, 01:34:43 »
hoši kdyžse nenaučíte neplatit zato co mužete mit zdarma tak budete socky s 200k platem až nadosmrti 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Partyzán

« Odpověď #31 kdy: 07. 04. 2018, 06:44:03 »
Já osobně si dělám kryptovanou zálohu filmů a hudby na časy, až to zas vyhrajou fašisti/policajti/psychopati a svoboda půjde do ... jak už je to v Rusku. Při té hromadě práce nemám čas za nic platit, kromě her na Steamu, který funguje jak má a nemám problém tedy platit za hry a knihy. Kindle je taky dobrý systém, v pohodě platím za knihy na Amazonu. Na filmy a hudbu nic takového není, v pohodě stahuju a neplatím, ať si trhnou.

vshd

« Odpověď #32 kdy: 07. 04. 2018, 11:50:09 »
... Pamatuju stary casy, kdy clovek mel gigabajty hudby, k tomu winamp na music library, resily se privatni trackery a na nich seed/leech pomer aby cloveka nevykopli ...
Jo jen ze moje auto umi sd kartu nebo cd a pak travim cas tim, ze shanim program ktery mi pomuze playlisty ze spotify exportovat.

vshd

« Odpověď #33 kdy: 07. 04. 2018, 11:55:51 »
Povinnost reportovat a platit náhradní odměny podle §25 autorského zákona je stanovena pro výrobce, dovozce nebo příjemce zboží umožňující pořizování kopií autorských děl.

Náhradní odměny (poplatky) za media pouzita na zalohovani dat vám nemohou být vráceny, protože to neumožňuje autorský zákon ani vyhláška 488/2006  Ministerstva kultury, která určuje typy přístrojů, nosičů a výši odměn. Výběr tzv. náhradních odměn, je výsledkem legislativní práce státních institucí, asociací sdružující spotřebitele, povinných subjektů a kolektivních správců, zastupující autory, výkonné umělce a výrobce záznamů.

Jen uplnej hlupak muze napsat ze moralni ne platit ... uz je zaplaceno.

Majkl

« Odpověď #34 kdy: 07. 04. 2018, 12:50:22 »
Platím si již několik let spokojeně Google Music (laciný přístup k obrvoskému množství hudby, pohodlný offline poslech na mobilu, možnost použít Google Home/Chromecast, aplikace na obou majoritních mobilních platformách...) a teď mám zase po delší době předplacený Netflix... pirátím jen to, co snadno legálně sehnat elektronicky moc nemůžu (různé seriály, filmy).

Koukám, že se tu zase slezli samí "machři", co mají pocit že jim poplatek z média garantuje neomezený přístup ke všemu a jako bonus ještě urážet ty, co si za tyhle v rámci možností normálně platí, pokud jsou v jejich zemi dostupné (co se týče video obsahu, mají ještě hudební průmysl v čem dohánět, bohužel).

Lama

« Odpověď #35 kdy: 07. 04. 2018, 15:29:08 »
Platím. Platím totiž nedobrovolně výpalné. A dokud budu téhle mafii muset platit daň za to, že používám např. HDD pro ukládání mého vlastníáho autorského obsahu, nehodlám platit nic navíc. I ten bakšiš za Spotify je za tohoto sprostého stavu zlodějina.

Takže pánové z OSA polibte si prd3l.

Pravda, na tohle jsem poněkud zapomněl. Ale zas to beru tak, že ani já jsem nebyl úplně svatej a pár věcí jsem si v minulosti taky postahoval. Hlavně tedy věci, které jsou v oficiální distribuci nesehnatelné.

Ale každopádně výpalné je sviňárna, s tim souhlas.

vshd

« Odpověď #36 kdy: 07. 04. 2018, 15:50:57 »
Koukám, že se tu zase slezli samí "machři", co mají pocit že jim poplatek z média garantuje neomezený přístup ke všemu ...
Tak nam hochu povidej k cemu ten poplatek vlastne je a kam ty prachy jdou??

Fernet

« Odpověď #37 kdy: 07. 04. 2018, 16:20:21 »
Koukám, že se tu zase slezli samí "machři", co mají pocit že jim poplatek z média garantuje neomezený přístup ke všemu ...

Většina nejde k interpretům, tudíž ten poplatek nepoužívám jako výmluvu k tomu, že pirátím.

btw jak často tak kupujete HDD pro soukromé účely? Já si všiml, že na disky, které ve firmě kupujeme, tedy WD Red / Red Pro, WD Gold a SAS disky, žádný autorský poplatek není. A těch pár korun za SSD do desktopu, kdo by to řešil?

qwertz

« Odpověď #38 kdy: 07. 04. 2018, 17:33:02 »
Většina nejde k interpretům, tudíž ten poplatek nepoužívám jako výmluvu k tomu, že pirátím.

A co mi je sakra do toho? Franta se dobrovolně rozhodl dělat hudební business (např.). S kým se rozhodl uzavřít smlouvu (vydavatel), nebo jakou platební morálku má jeho zákazník (posluchač), je s prominutím jeho problém. Nevím, proč by měl někdo jiný sanovat jeho nefunkční business model. Nechť si s prominutím žaluje svoje "fanoušky", co kopírují jeho autorské dílo, a nepřenáší tyto svoje náklady na nás ostatní.

Tady si jakási kulturní fronta vylobovala, že bude legálně okrádat všechny ostatní, a špatný je podle vás ten, komu se to nelíbí?

Citace
btw jak často tak kupujete HDD pro soukromé účely? Já si všiml, že na disky, které ve firmě kupujeme, tedy WD Red / Red Pro, WD Gold a SAS disky, žádný autorský poplatek není. A těch pár korun za SSD do desktopu, kdo by to řešil?

Firmy tento poplatek neplatí.

fg

« Odpověď #39 kdy: 07. 04. 2018, 18:31:07 »

... A těch pár korun za SSD do desktopu, kdo by to řešil?
První číst není můj problém a neslyšel jsem, že by někdy "umělci" proti vybírání autorského poplatku který nejde autorům protestovali.

A druhá část. Ty vůbec nechápeš o čem je řeč. Blekotáš o pár korunách za SSD, ale to je jen špička ledovce. Autorský poplatek se platí všude kam se jenom podíváš a věřím, že to bude několik stokorun ročně.
Vem si, že autorský poplatek se platí třeba i v restauraci, u holiče, ve výtahu, za hotelovou televizi, rádio v autě (půjčovny a firemní auta), tiskárny, paměťová média ... a tak dále. A ti provozovatelé to neplatí ze svého, oni to rozpustí v nákladech které zaplatí zákazník.

A jen pro tvojí informaci. Za disk dáš 1,50 Kč za započatý 1 GB, nejvýše 90 Kč. A třeba za multifunkční tiskárnu v ceně 2 500 až 5 000 Kč dáš 240 Kč. To neni pár korun hochu.

A pak je tu ta poznámka, že podle českých zákonů je legální hudbu a video sledovat. Pirátění je ho nabízet dál.

postmaster

« Odpověď #40 kdy: 07. 04. 2018, 19:11:25 »
Neplatím. Raděj to dám na charitu, než nějakým vydavatelským nenažrancům.

shemale

« Odpověď #41 kdy: 07. 04. 2018, 22:24:57 »
Nieje co řešit? To teda je co řešit milý příteli. To máš totiž 170,- Kč za Spotify, pak další 200,- za větší google drive, dalších pár stovek paušál za office, další nějakou tu stovečku paušál za za nějaký Steam, pak nějakou tu stovečku za Origin. Pak nějakou tu tisícovku bakšiš za LTE pro neschopného českého operátora. Pak nějakou to stovečku za Google Video. Pak nějaké ty 2-3 roky nový telefoneček. Pak paušáleček za Český rozhlas a ČT. Pak nějaký ten paušáleček za pojištěníčko toho či onoho. A další a další pičoviny, takže ve výsledku máš o několik tisícovek měsíčně vyšší životní náklady a nezbývá ti už než jen chodit furt do práce jak otrok.
hmmm, tak ty jsi synku taky pěknej hl**k. Ty snad pracuješ zdarma? Podívej se na to z úhlu tvůrců a je jedno jestli to je muzikant, herec nebo třeba programátor. Každý odvede nějakou práci a chce za ni logicky zaplatit. Stejně jako ty. Jak by se Ti líbilo, pokud by přišel šéf a řekl Ti, že kašle na zaměstnance a nic nedostanete.

Buď jsi socka a musíš v podsatě krást nebo si to koupíš.

Ani mě se nelíbí některé ceny na hudbu / SW, ale pokud to chci / potřebuji, tak je zaplatím. Protože vím, že i tvůrce na tom ztrávil nějaký čas a ukrást dané dílo, mi přijde sprosté.

fg

« Odpověď #42 kdy: 07. 04. 2018, 22:50:18 »
Nieje co řešit? To teda je co řešit milý příteli. To máš totiž 170,- Kč za Spotify, pak další 200,- za větší google drive, dalších pár stovek paušál za office, další nějakou tu stovečku paušál za za nějaký Steam, pak nějakou tu stovečku za Origin. Pak nějakou tu tisícovku bakšiš za LTE pro neschopného českého operátora. Pak nějakou to stovečku za Google Video. Pak nějaké ty 2-3 roky nový telefoneček. Pak paušáleček za Český rozhlas a ČT. Pak nějaký ten paušáleček za pojištěníčko toho či onoho. A další a další pičoviny, takže ve výsledku máš o několik tisícovek měsíčně vyšší životní náklady a nezbývá ti už než jen chodit furt do práce jak otrok.
hmmm, tak ty jsi synku taky pěknej hl**k. Ty snad pracuješ zdarma? Podívej se na to z úhlu tvůrců a je jedno jestli to je muzikant, herec nebo třeba programátor. Každý odvede nějakou práci a chce za ni logicky zaplatit. Stejně jako ty. Jak by se Ti líbilo, pokud by přišel šéf a řekl Ti, že kašle na zaměstnance a nic nedostanete.

Buď jsi socka a musíš v podsatě krást nebo si to koupíš.

Ani mě se nelíbí některé ceny na hudbu / SW, ale pokud to chci / potřebuji, tak je zaplatím. Protože vím, že i tvůrce na tom ztrávil nějaký čas a ukrást dané dílo, mi přijde sprosté.
Tvůj nick přesně odráží co říkáš ... .

Palivec

« Odpověď #43 kdy: 08. 04. 2018, 01:23:38 »
Pánové já bych za média nedal ani kačku, to radši šlohnu čokošku v sámošce ..

janess

« Odpověď #44 kdy: 08. 04. 2018, 04:25:56 »
Klasika. Spotify Linux ->AV Receiver s podporou Spotify = Hudba pro celou rodinu bez flešky. Výborná funkce druhá místnost.