Platíte za hudbu a za filmy?

blb

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #15 kdy: 06. 04. 2018, 19:18:18 »
Kupuju na Bandcampu, desky na koncertech pripadne dalsi merchandise kapel. Mesicne i za tisice... Za filmy neplatim, krome kina.


qwertz

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #16 kdy: 06. 04. 2018, 19:29:08 »
Platím. Platím totiž nedobrovolně výpalné. A dokud budu téhle mafii muset platit daň za to, že používám např. HDD pro ukládání mého vlastníáho autorského obsahu, nehodlám platit nic navíc. I ten bakšiš za Spotify je za tohoto sprostého stavu zlodějina.

Takže pánové z OSA polibte si prd3l.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #17 kdy: 06. 04. 2018, 20:52:48 »
Platím. Platím totiž nedobrovolně výpalné. A dokud budu téhle mafii muset platit daň za to, že používám např. HDD pro ukládání mého vlastníáho autorského obsahu, nehodlám platit nic navíc.
Vcelku rozumnej názor, abych pravdu řekl...

fg

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #18 kdy: 06. 04. 2018, 20:59:31 »
spotify, mesacne predplatne 6.99E...nie je co riesit
Lepší je Spotify bez předplatného a neni vůbec co řešit

balki

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #19 kdy: 06. 04. 2018, 21:21:29 »
spotify, mesacne predplatne 6.99E...nie je co riesit

Nieje co řešit? To teda je co řešit milý příteli. To máš totiž 170,- Kč za Spotify, pak další 200,- za větší google drive, dalších pár stovek paušál za office, další nějakou tu stovečku paušál za za nějaký Steam, pak nějakou tu stovečku za Origin. Pak nějakou tu tisícovku bakšiš za LTE pro neschopného českého operátora. Pak nějakou to stovečku za Google Video. Pak nějaké ty 2-3 roky nový telefoneček. Pak paušáleček za Český rozhlas a ČT. Pak nějaký ten paušáleček za pojištěníčko toho či onoho. A další a další pičoviny, takže ve výsledku máš o několik tisícovek měsíčně vyšší životní náklady a nezbývá ti už než jen chodit furt do práce jak otrok.

Holt, niekto si to moze dovolit a niekto nie. Pre tych co zarabaju malo, nech sa vyberu freegan & squat cestou.


Fernet

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2018, 21:59:21 »
Platím si Spotify Family, protože celé rodina posloucháme hodně hudbu, takže to dává smysl.
A pro sebe si platím Kindle Unlimited, protože hodně čtu a za ty 2 kilča měsíčne se mi to vyplatí.
Na filmy ani seriály nekoukám, takže nestahuju ani neplatím. Občas mrknu na nějaký sportovní přenos na ČT Sport, nebo na dokument na Prima Zoom.

mikrom

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2018, 22:02:28 »
platim za knihy bez DRM.
Ja takisto kupujem iba elektronicke knihy.
Filmy ma nebavia, zaspal by som pri tom.
V hudbe nepotrebujem nic nove - pocuvam stale tych istych interpretov ako v mladosti - iba ked idem sam v aute do prace a z prace - doma to mam zakazane - zena a decka protestuju, ze sa to neda pocuvat.

pepik

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #22 kdy: 06. 04. 2018, 22:04:49 »
Platím si Netflix, mám rozsáhlou paletu pravidel pro mythtv, kupodivu toho v televizi dávají zajímavýho docela dost. Na kino nemám čas.

andrej

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #23 kdy: 06. 04. 2018, 22:58:43 »
Hernu hudbu z Humble Bundle za peniaze, youtube-dl a technicke podcasty zadarmo.

Nepocitujem potrebu pocuvat novu produkciu, do velkej miery suhlasim s nazorom Laca Decziho https://youtu.be/XmCOMuf0FEI?t=36 ze vacsina novej produkcie nie je hudba, ale len zvuk.

radsi_anonymne_asi

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #24 kdy: 07. 04. 2018, 00:10:26 »
spotify platim. Pamatuju stary casy, kdy clovek mel gigabajty hudby, k tomu winamp na music library, resily se privatni trackery a na nich seed/leech pomer aby cloveka nevykopli.. Rodinny predplatny spotify pro tri lidi vyjde tak levne, ze hledat mp3 na netu, a riskovat, ze to je jen ripnuty youtube za to vubec nestoji, funguje mi to na vsech zarizenich, nemusim resit..

chtelo by se zminit moralni rozmer, ze uz clovek nemusi hudbu krást. Ale asi je to spíš to pohodlí.


radsi_anonymne_asi

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #25 kdy: 07. 04. 2018, 00:12:22 »
Lepší je Spotify bez předplatného a neni vůbec co řešit
nejsem jejich agent, ale free spotify AFAIK nemá offline hudbu a playlisty. Nebo se pletu?

kfz

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #26 kdy: 07. 04. 2018, 00:36:58 »
Zodpovědně říkám, že kdyby byl na Google Video 1 rok starý film za poloviční cenu, tj. za nějakých 60,- Kč za zhlédnutí, tak se vůbec neobtěžuju s torrenty a dalšími věcmi.

Google Play, teď se dívám na jedno album a cena jednotlivé písničky je tam 30,- Kč!!!!!!!! Oni se snad úplně zbláznili.

Tady jsou levnější:
https://www.goldenmp3.ru/music

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #27 kdy: 07. 04. 2018, 01:07:41 »
Jako upřímně, pirátím mnohem méně, než dříve.

Jednak na sledování TV mám kabelovku, kde je toho tolik, spolu se zpětným shlédnutím, že už mám absolutně minimální potřebu něco stahovat.

Druhak jako hudbu poslouchám dance/trance/elektronickou hudbu/house, které je na youtube i jinde k dispozici tolik zdarma, že snad ani nemá smysl pirátit.

Pak čtu knížky na Kindle, kde preferuji odbornou literaturu, jednou za čas mi přijde nabídka na Kindle Unlimited zadarmo, takže opět pro mě vysloveně nemá smysl pirátit, jinak kvalita upirátěných knížek je nízká, takže občas radši zaplatím, stejně víc jak knížku za měsíc nedám.

Takže ano, občas pirátím, ale většinu obsahu mám úplně legálně, a to v rámci kabelovky/youtube/kindle unlimited a platím za to prakticky nula nula nic (kabelovku jsem teď měl v rámci akce rok zadarmo, a teď platím 250 Kč měsíčně), za Kindle unlimited jsem v rámci akce zaplatil snad 2 USD.

Pro mě osobně má vyšší hodnotu ten čas, který strávím sledováním, posloucháním, čtením, než ty prachy za obsah.

jdusizasvym

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #28 kdy: 07. 04. 2018, 01:10:02 »
Vždyť filmy a hudba jsou zdarma. Nechápu proč tedy za něco takového platit...

xyc

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #29 kdy: 07. 04. 2018, 01:14:51 »
Samozřejmě že za hudbu a filmy platím. Stejně jako každý, kdo kupuje cédéčka a harddisky...