Platíte za hudbu a za filmy?

anonym

Platíte za hudbu a za filmy?
« kdy: 06. 04. 2018, 16:19:13 »
Jste piráti, nebo si za multimedia platíte?

Já se přiznám, že by mě ani nenapadlo za to platit. Přijde mi to dost předražené. Např. teď jsem se díval na Úsvit planety opic přes Google Video a stálo mě to nějakých snad 120,- Kč, jako kdybych na to byl v kině na premiéře a to už je to relativně starý film. Ve videopůjčovně bych za to dal mnohem míň. Pořád tyhle různé korporáty otravujou s tím, že si za to lidi mají platit, ale účtujoí si za to takové neskutečné částky :( Google Play na muziku stojí nějakých 180,- Kč na měsíc. Ono se to zdá málo, ale když si započtete všechny možné paušální poplatky co byste měli platit, tak vám to dá opravdu dost.


anonym

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2018, 16:22:30 »
Zodpovědně říkám, že kdyby byl na Google Video 1 rok starý film za poloviční cenu, tj. za nějakých 60,- Kč za zhlédnutí, tak se vůbec neobtěžuju s torrenty a dalšími věcmi.

Google Play, teď se dívám na jedno album a cena jednotlivé písničky je tam 30,- Kč!!!!!!!! Oni se snad úplně zbláznili.

jerzy.burzek

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2018, 16:25:12 »
spotify, mesacne predplatne 6.99E...nie je co riesit

anonym

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2018, 16:26:55 »
Tady video pujcovna http://www.humiri.cz/

Půjčují DVD za 60,- Kč! A musí se z toho ještě obtěžovat prodávající, který musí chudák pořád sedět v obchodě. Kdežto digitální online varianta by měla být levnější, ale ona je přitom dražší 2x!!!

Neviditelný

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2018, 16:35:51 »
Na hudbu mám předplacené Spotify. Za cenu šesti piv mám přístup k takovému množství hudby, že jen to všechno ručně najít a vytorrentit by se mi nevylatilo. Za videoobsah by klidně platil taky ale regionální omezení různých Netflixů a spol. mě od toho zatím odrazují.


anonym

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2018, 16:36:56 »
spotify, mesacne predplatne 6.99E...nie je co riesit

Nieje co řešit? To teda je co řešit milý příteli. To máš totiž 170,- Kč za Spotify, pak další 200,- za větší google drive, dalších pár stovek paušál za office, další nějakou tu stovečku paušál za za nějaký Steam, pak nějakou tu stovečku za Origin. Pak nějakou tu tisícovku bakšiš za LTE pro neschopného českého operátora. Pak nějakou to stovečku za Google Video. Pak nějaké ty 2-3 roky nový telefoneček. Pak paušáleček za Český rozhlas a ČT. Pak nějaký ten paušáleček za pojištěníčko toho či onoho. A další a další pičoviny, takže ve výsledku máš o několik tisícovek měsíčně vyšší životní náklady a nezbývá ti už než jen chodit furt do práce jak otrok. 

SIRIUS.BLEK

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2018, 16:42:10 »
snad tazatel není nějaký převelečený duch, co sonduj podobně jako u threadu, na co se ptát při HR pohovoru, apod témata před půl rokem.

Samozřejmě že ne. Jednak je to free dostupné na youtube, stačí jen doplněk/userscript/youtube_dl a už stahujete. (sladké tajemství – děje se to samé, jako když si to normálně prohlížíte na youtube). Reklamy zásadně blokuji všude a v nejvyšší míře.
Zbytek: uloz.to

Jo a novinka, kdo to neví: 8.4. jde prezident blaník do TV.

Kkt1

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2018, 16:42:14 »
Kupuji si bluray, pripadne dvd. Kdyz vyjde neco co me zajima, koupim si to. Od klasiky az po kvalitni bckove filmy. K tomu mam Amazon prime a v nem je i videoteka. Apple music pro celou rodinu. Zivi me dusevni vlastnictvi, tudiz mi prijde normalni platit za filmy, softver,..

wars

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2018, 17:01:18 »
Zrovna ctu Content od Coryho Doctorowa, je to 10 let stare, ale ty eseje jsou tak mozna o to zajimavejsi: jak se situace za tu dobu zmenila. Je to mimo jine namet k zamysleni nad ruznymi obchodnimi modely a jejich dusledky "pro zivot".

Nedavno jsem kupoval velkou pametovou kartu, ze ktere si OSA Zla odvedla tucny desatek, a to ma karta slouzit na nahravani vlastnich videi a ulozeni OpenStreetMap pro navigaci offline.

Na filmy se nedivam, pouze obcas nejaky dokument. Mit cas, rad bych zasel na AFO a podobne akce.

Hudbu posloucham "zdarma" na YouTube a Bandcampu nebo si ji stahnu na Uloz.to nebo ji vykucham ze zakoupene hry bez DRM. Kdysi jsem zkousel poslouchat neco na Jamendo. Take hudbu casto osobne sdilim hlavne s rodinou, ti uz si obcas fyzicke CD koupi (taky to maji kde ukladat, ja ten luxus nemam). Obcas vyrazim na koncert.

Jak pise Doctorow, neni to o tom, o kolik prodeju dotycny (entertainer, vydavatel) sdilenim prijde, ale kolik novych zisku se tim ziska.

Bruce Dickinson z Iron Maiden na jedne prednasce o podnikani rekl, ze prodej hudby nezabili pirati, prodej hudby zabil Apple s iTunes, ale to nevadi, kdyz fanousek prijde na koncert a koupi si tricko nebo pivo Trooper.

Kit

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2018, 17:07:30 »
Sleduji a poslouchám jen to, co je volně dostupné na internetu. Je toho tolik, že po placeném obsahu ani netoužím.

Lama

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #10 kdy: 06. 04. 2018, 17:39:23 »
Zodpovědně říkám, že kdyby byl na Google Video 1 rok starý film za poloviční cenu, tj. za nějakých 60,- Kč za zhlédnutí, tak se vůbec neobtěžuju s torrenty a dalšími věcmi.

Google Play, teď se dívám na jedno album a cena jednotlivé písničky je tam 30,- Kč!!!!!!!! Oni se snad úplně zbláznili.

Jo a kdyby stál 60, budeš říkat za 30, to známe.

Tyhle argumenty jsem chápal v době, kdy film na DVD stál řádově několik set, pamatuji doby, kdy DVD stálo klidně i litr. Tehdy jsem si říkal, kdyby stál film 100-150 Kč, tak jim utrhnu ruce. Nakonec jsem se dočkal mám doma plno originálek za průměrnou cenu do 200 Kč.

Dnes už DVD téměř nekupuju, nebaví mě ripovat, odstraňovat dementní reklamy, protipiratský upozornění a podobný chujoviny.

Každopádně si myslím, že cena okolo 150 Kč za film je v pohodě. Nemám problém vysolit přes tisícovku za Kingdom Come, nebo 650 za Factorio. Jsem jedním z těch, kteří uznávají, že vyrobit takový film stojí nemalé peníze. A pokud nejsem zadluženej chudák bez práce v exekuci, nevidím problém zaplatit.

Jako vážně mě fascinuje, když někdo je schopen pořídit si třeba auto na leasing za půl mega, nebo dát 50 K za dovolenou, na druhý straně ten samý člověk pirátí SW, filmy, hudbu a má hrozný problém dát za PC aspoň 15-20 K Kč, aby to k něčemu bylo.

Netvrdím, že to je zrovna tvůj případ, jen, že takový znám a fascinuje mě to...  ;D

v

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #11 kdy: 06. 04. 2018, 17:46:14 »
ne, bojkot, divadlo, koncerty (knihy zatím fungují jak mají)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #12 kdy: 06. 04. 2018, 17:51:17 »
Dřív jsem pirátil, teď už jsem vytříbil svůj vkus a nevadí mi za hudbu, filmy, (e)knihy a hry platit.

Kupuju jen to, co vysloveně chci. Mám několik filmů (i na BD), které jsem třeba dodnes neviděl - Cesta (četl jsem knihu), Philadelphia, Carlitova cesta (viděl jsem půjčené od kamaráda, pak jsem si koupil DVD, pak Blu-Ray a dodnes jsem to viděl stále jen jednou - na půjčeném DVD od toho kamaráda... kdo viděl, chápe).

Nejsem typický konzument - nepotřebuju mít vše nejnovější, nejdu s trendy (co se dnes vlastně poslouchá?), raději budu mít vlastní nosiče v menším počtu, ne streamovat...

kuba77

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #13 kdy: 06. 04. 2018, 18:29:44 »
Občas (hodně málo) si koupím nějakou skladbu/album ve flacu přes Supraphonline nebo Bandcamp nebo dříve staré CD z aukra. Spotify/Tidal/Apple Music si neplatím, ani nemůžu kdybych chtěl, protože tam je tak polovina toho co poslouchám :-\. Občas si koupím nějakou hru/DLC na Steamu a přijde mi, že hry oproti filmům vychází v poměru cena/strávený čas mnohem levněji... mám dvě hry, které stály kolem 900 kč (nebo se to na tu částku vyšplhalo postupně s DLC) a obě jsem hrál kolem 400 hodin což vychází na cca 2,25 kč/hod. :)

lobo

Re:Platíte za hudbu a za filmy?
« Odpověď #14 kdy: 06. 04. 2018, 18:30:41 »
platim za knihy bez DRM.