Jaké informace o GSM zařízení se posílají mobilnímu operátorovi?

anonym

Když se mobilní telefon přihlásí do GSM sítě, tak se operátorovi posílá IMEI toho zařízení. Našel jse male ještě tyto údaje:

Citace
Changing the IMEI (International Mobile Equipment Identity) and device id of any android device is really not a good idea because there are many advantage or disadvantage but sometime it help us to take some extra benefit from our device. Where the IMEI is used to trace the location of a device or find the stolen device, on the other hand its used to make a device untraceable by changing its IMEI number, serial number, device id, Donkeyguard number, UDID.
https://www.gadgetcouncil.com/free-android-device-id-and-imei-number-changer/

Tzn. zařízení má značky:

1. IMEI
2. Serial number
3. Device id
4. Donkeyguard number

Co je prosím to 3 a 4?


anonym

Třeba u lte routru mám:

Název zařízení:   B310s-22

To by mohlo být to Device ID, ne?

Kkt1

Kdyz si nezmenis imei, tak tva sim karta vi tvuj device profile, takze vi ze mas telefon x model y serie z, rika se tomu device management. Na zaklade toho vi co vse muze u tebe poskytovatel aplikovat treba zvoneni, nebo zmena apn pro internet. Kdyz imei zmenis, tak tohle operator nevi, nebo bude mit spatnou informaci a budto ti nektere veci automaticky nepujdou, nebo pujdou, zalezi od operatora, telefonu atd. Tvoje sim si uklada posledni pripojene btsky a ruzne jine kraviny ktere operator muze cist vcetne telefonu na sim karte.

Jenda

Dále si operátor může u mnoha zařízení přes RRLP vyžádat přesnou polohu.