Jak tohle udělám, když nemám MacOS?

TomBA

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #30 kdy: 24. 03. 2018, 17:46:46 »
A zabudol som na photopea - čo sa týka toho raw.


Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #31 kdy: 24. 03. 2018, 18:26:35 »
RAW - nepoužívam, ale podľa všetkého posledná verzia Lightroom na Android na chromebooku ide.
Editovanie videa z kamery - základný strih na kamere a YouTube mi celkom stačia. Aj keď už sú aj Android riešenia.
BluRay - je mŕtve . Streamujeme.
Podľa tvojho výberu software by som povedal že nie si typickým "masovým" používateľom. V mojom okolí nepoznám prakticky nikoho, kto by nefotil+nefilmoval už len telefónom.
A co ucetnictvi? Nebo hry? Chromebook je skvely pro zakladni pouziti, sem-tam e-mail, nekdy neco napsat, neco spustit z Androidu. Jakmile ale ocekavam od pocitace vice nez internet, e-maily, tak je chromebook IMHO nepouzitelny. A ze je placka mrtva? Kde mate ulozenou treba tu bratrovu svatbu? Na youtube, kde vam kvuli pisnicce smazou video a vase video je v <>? Lide jsou ruzni, to co vyhovuje vam, nedostacuje treba mym pozadavkum...

black3r

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #32 kdy: 24. 03. 2018, 20:12:11 »
1. Windows ma vstavany backup s podporou "File History" ktory robi takmer to iste, co Time Machine. Na Linuxe rsync --link-dest vid. https://blog.interlinked.org/tutorials/rsync_time_machine.html
2. Ak pouzivas Android, tak kontakty mas automaticky synchronizovane s Google Accountom, na iPhone sa da nastavit synchronizacia cez CalDAV/CardDAV, webovy gmail samozrejme ma pristup ku kontaktom na Google accounte, do roznych emailovych klientov existuje plugin na synchronizaciu.., automaticke rozoznanie kontaktu kdekolvek v OS asi na Linuxe/Windowse nie...,
3. Webovy Google Maps vie poslat adresu do telefonu
4. To zvladne hocijaky cloud, cross platform Dropbox, Google Drive, alebo self-hosted OwnCloud/NextCloud, pripadne vo Windowse je vstavany OneDrive
5. Google Chrome, Firefox, aj Microsoft Edge maju synchronizaciu zaloziek medzi roznymi zariadeniami (vsetky su dostupne aj na Android aj na iPhone)

Jester

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #33 kdy: 24. 03. 2018, 20:19:13 »
1. Windows ma vstavany backup s podporou "File History" ktory robi takmer to iste, co Time Machine. Na Linuxe rsync --link-dest vid. https://blog.interlinked.org/tutorials/rsync_time_machine.html
2. Ak pouzivas Android, tak kontakty mas automaticky synchronizovane s Google Accountom, na iPhone sa da nastavit synchronizacia cez CalDAV/CardDAV, webovy gmail samozrejme ma pristup ku kontaktom na Google accounte, do roznych emailovych klientov existuje plugin na synchronizaciu.., automaticke rozoznanie kontaktu kdekolvek v OS asi na Linuxe/Windowse nie...,
3. Webovy Google Maps vie poslat adresu do telefonu
4. To zvladne hocijaky cloud, cross platform Dropbox, Google Drive, alebo self-hosted OwnCloud/NextCloud, pripadne vo Windowse je vstavany OneDrive
5. Google Chrome, Firefox, aj Microsoft Edge maju synchronizaciu zaloziek medzi roznymi zariadeniami (vsetky su dostupne aj na Android aj na iPhone)
Ono jde primárně o to, že Apple to má vše jednoduché a IJW, což běžný uživatel ocení, v Linuxu to totiž chce umět si to všechno nastavit.

anonym

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #34 kdy: 25. 03. 2018, 01:22:39 »
A co třeba ekvivalent FaceTime pro Android nebo Win? Mám na hlave sluchátka s mikrofonem, pracuju a někdo mi volá na mobil - nebo potřebuju volat já. Tak nemusím ani brát do ruky mobil, protože použiju Facetime.


black3r

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #35 kdy: 25. 03. 2018, 01:33:47 »
A co třeba ekvivalent FaceTime pro Android nebo Win? Mám na hlave sluchátka s mikrofonem, pracuju a někdo mi volá na mobil - nebo potřebuju volat já. Tak nemusím ani brát do ruky mobil, protože použiju Facetime.

AirDroid + pouzitie Bluetooth pre pripojenie PC k telefonu ako bezdrotoveho headsetu: https://www.technologyhint.com/make-receive-calls-pc-android/ . Vyzaduje to sice, aby telefon bol v dosahu bluetooth, ale tusim aj FaceTime vyzaduje, aby telefon bol na rovnakej WiFi ako Mac.

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #36 kdy: 25. 03. 2018, 09:16:20 »
A co třeba ekvivalent FaceTime pro Android nebo Win? Mám na hlave sluchátka s mikrofonem, pracuju a někdo mi volá na mobil - nebo potřebuju volat já. Tak nemusím ani brát do ruky mobil, protože použiju Facetime.

AirDroid + pouzitie Bluetooth pre pripojenie PC k telefonu ako bezdrotoveho headsetu: https://www.technologyhint.com/make-receive-calls-pc-android/ . Vyzaduje to sice, aby telefon bol v dosahu bluetooth, ale tusim aj FaceTime vyzaduje, aby telefon bol na rovnakej WiFi ako Mac.
U facetime je jeden dulezity rozdil. Jsem doma, sedim budto u macu, nebo u tabletu. Zazvoni telefon a ja ho mohu zvednout na iphone, na macu, nebo na tabletu, pripadne na notebooku pokud jeste resim praci. Tohle s bluetooth neudelate...

black3r

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #37 kdy: 25. 03. 2018, 11:41:04 »
A co třeba ekvivalent FaceTime pro Android nebo Win? Mám na hlave sluchátka s mikrofonem, pracuju a někdo mi volá na mobil - nebo potřebuju volat já. Tak nemusím ani brát do ruky mobil, protože použiju Facetime.

AirDroid + pouzitie Bluetooth pre pripojenie PC k telefonu ako bezdrotoveho headsetu: https://www.technologyhint.com/make-receive-calls-pc-android/ . Vyzaduje to sice, aby telefon bol v dosahu bluetooth, ale tusim aj FaceTime vyzaduje, aby telefon bol na rovnakej WiFi ako Mac.
U facetime je jeden dulezity rozdil. Jsem doma, sedim budto u macu, nebo u tabletu. Zazvoni telefon a ja ho mohu zvednout na iphone, na macu, nebo na tabletu, pripadne na notebooku pokud jeste resim praci. Tohle s bluetooth neudelate...

Na zdvihanie / iniciovanie hovoru z pocitaca je ten AirDroid, bluetooth je na to, aby cely hovor isiel vykonat bez toho, aby si musel chytit telefon do ruky...., osobne som to nepouzival, ale z toho, co som pocul, tak AirDroid vie pre kombinaciu PC + Android spravit viacmenej vsetko to, co Apple podporuje pre iPhone + Mac, vratane posielania SMS z pocitaca, zobrazovania notifikacii z telefonu na pocitaci, apod..

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #38 kdy: 25. 03. 2018, 12:05:41 »
A co třeba ekvivalent FaceTime pro Android nebo Win? Mám na hlave sluchátka s mikrofonem, pracuju a někdo mi volá na mobil - nebo potřebuju volat já. Tak nemusím ani brát do ruky mobil, protože použiju Facetime.

AirDroid + pouzitie Bluetooth pre pripojenie PC k telefonu ako bezdrotoveho headsetu: https://www.technologyhint.com/make-receive-calls-pc-android/ . Vyzaduje to sice, aby telefon bol v dosahu bluetooth, ale tusim aj FaceTime vyzaduje, aby telefon bol na rovnakej WiFi ako Mac.
U facetime je jeden dulezity rozdil. Jsem doma, sedim budto u macu, nebo u tabletu. Zazvoni telefon a ja ho mohu zvednout na iphone, na macu, nebo na tabletu, pripadne na notebooku pokud jeste resim praci. Tohle s bluetooth neudelate...

Na zdvihanie / iniciovanie hovoru z pocitaca je ten AirDroid, bluetooth je na to, aby cely hovor isiel vykonat bez toho, aby si musel chytit telefon do ruky...., osobne som to nepouzival, ale z toho, co som pocul, tak AirDroid vie pre kombinaciu PC + Android spravit viacmenej vsetko to, co Apple podporuje pre iPhone + Mac, vratane posielania SMS z pocitaca, zobrazovania notifikacii z telefonu na pocitaci, apod..
Takze umi zvednout hovor na kteremkoliv zarizeni doma - win pc, android tablet, android phone bez nutnosti hledat telefon? Jde mi o to jestli je prichozi hovor smerovan na vicero zarizeni...

Ferko Červenka

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #39 kdy: 25. 03. 2018, 13:40:27 »
Nediskutuju casto, ale o tom to je. Ted uz 14 dni zapasim s microsoft aktivacni linkou podle ktere jsem zlodej (koupil jsem si lenovo, odmitl jsem liencni smlouvu a nainstaloval jsem tam win10 pro - ktere se ovsem obratem samy prepnou na home krabicova oem nekrabicova - a pro microsoft je to neprekonatelny problem, v podstate jsem zlodej kterej koupil v jedne objednavce a fakture notebook a licenci - dle microsoftu jasne poruseni podminek pro oem protoze na tomto hw uz aktivoval system vyrobce). A toho tahani s nesmyslama office 365, jen proto ze prijemce toho hw (stolni a notebook) je proste pro me tak pracovne zajimavy ze jsem poprve po 12 letech pustil do firmy windows stanici. Ale to peklo jak ten microsoft funguje nemuze vyvazit zadna cena za macbook nebo mac mini. U linuxu si nikdo z kolegu nestezuje tam taky nekladu naroky na 100% typo kvality jako u nabidek kdyz pise do korporatu dokumety nemuzou vznikat konverzi z LibreOffice. Za me je proste ta cena opodstatnena (za Apple) u telefonu je vzdy posunu po roce do firmy a porad jsou i jako rocni zarizeni velmi ochotne adaptovany, mac mini nam slouzi i s roku 2009, sam mam na jedne pobocce imac 21" kterej sice prosel vymenou disku za SSD a pameti na 16GB ale na praci i s druhym monitorem porad staci. Doma mam uz 8+ let imac 27" s 4TB fussion drive a 32GB pameti a nechysta se do duchodu i pres aktivovane sifrovani disku. Tenhle prispevek pisu z macbook pro retina kterej uznavam coby rok starej jsem koupil z obchodu z pouzitejma applevecma protoze proste nenecham notebook za 65 lezet na podlaze v aute, zatimco pouzitej za 35 uz timto omezenim netrpi.

   Svet linuxu je urcite flexibilni ale i vyvojari a admini u nas preferuji mac prave proto ze to co delaji udelaji i na macu, hlavne at je nenutim do windows :-) V apple svete se zvlast jako jednotlivec da dost dobre fungovat, ano Iphone 5S co mam jako druhej telefon uz opravdu neni nejrychlejsi ale jen proto ze tam clovek pere stale nove update a metodou vareni zaby si sam zadela na problemy, nicmene se starsim sw to beha jako z praku.  Tak sem si ulevil, autorovi threadu muzu mac jen doporucit.

Youda

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #40 kdy: 25. 03. 2018, 13:58:02 »
Pouzivam Win10, Office 365 a sluzby google.
Vsechny popisovane funkce to umi a pouzivam je, vyjma zalohovani ktere nepouzivam, vsschny dulezite veci mam primo na cloudu/serveru. Na mobilnich vecech Android

Sluzby google jsou na mnohem vyssi urovni nez Apple, apple mapy jsou spatny vtip, safari nelepi na chrome.

Dale se s Applem tahne vendor lockin, kteremu se kazdy clovek s mozkem v hlave snazi vyhnout. Ekosystem velice omezeny, softwarove i hardwarove. Pokud chci normalni odolny pracovni NTB jako je treba Thinkpad rady T, zapomen, jenom gay friendly blejskatka s nakouslym jabkem.

IOs je oproti Androidu na managovane platforme a generaci pozadu. Pokud se uchyti RISC-V, coz je docela dobre mozne z duvodu ARM licencnich poplatku, bude mit nativni IOS a nativni marketplace sakra problem.

Ios zarizeni funkcionalne nedosahuji na android, IOS napr. neumi multiprofily, coz je napr. u tabletu zvlast otravne. Waze podporuje automobilove infotaimenty poze pres Android auto a protoze waze patri Google, jen tak se to nezmeni. Znamena to, ze v mem Kodiaqu pustim waze na 8" displeji imfotainmentu, pricemz waze vyuziva palubni GPS napojenou na antenu auta. S Iosem to znamena mit jak blbec prisavku na skle na pididispleji a kazdou chvili ztracet GPS signal, kdyz je pod mrakem. Jenom tohle samotne je pro me osobne Apple showstopper, bez waze se v dnesnim provozu jedit neda.

https://discussions.apple.com/thread/8120741

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #41 kdy: 25. 03. 2018, 14:32:43 »
Pouzivam Win10, Office 365 a sluzby google.
Vsechny popisovane funkce to umi a pouzivam je, vyjma zalohovani ktere nepouzivam, vsschny dulezite veci mam primo na cloudu/serveru. Na mobilnich vecech Android

Sluzby google jsou na mnohem vyssi urovni nez Apple, apple mapy jsou spatny vtip, safari nelepi na chrome.

Dale se s Applem tahne vendor lockin, kteremu se kazdy clovek s mozkem v hlave snazi vyhnout. Ekosystem velice omezeny, softwarove i hardwarove. Pokud chci normalni odolny pracovni NTB jako je treba Thinkpad rady T, zapomen, jenom gay friendly blejskatka s nakouslym jabkem.

IOs je oproti Androidu na managovane platforme a generaci pozadu. Pokud se uchyti RISC-V, coz je docela dobre mozne z duvodu ARM licencnich poplatku, bude mit nativni IOS a nativni marketplace sakra problem.

Ios zarizeni funkcionalne nedosahuji na android, IOS napr. neumi multiprofily, coz je napr. u tabletu zvlast otravne. Waze podporuje automobilove infotaimenty poze pres Android auto a protoze waze patri Google, jen tak se to nezmeni. Znamena to, ze v mem Kodiaqu pustim waze na 8" displeji imfotainmentu, pricemz waze vyuziva palubni GPS napojenou na antenu auta. S Iosem to znamena mit jak blbec prisavku na skle na pididispleji a kazdou chvili ztracet GPS signal, kdyz je pod mrakem. Jenom tohle samotne je pro me osobne Apple showstopper, bez waze se v dnesnim provozu jedit neda.

https://discussions.apple.com/thread/8120741
Trochu me to pobavilo. Predpokladam, ze tedy mate android telefon, win notebook a nejaky android telefon. Kdyz vam zazvoni hovor, muzete ho vzit na kteremkoliv svem zarizeni, nebo proste musite najit telefon a volat z nej?
Safari je typicky browser pro prumerneho uzivatele-funguje. Pokud chcete nejake omezene rozsireni, jde to. Vendor lockin? Tohle resi malo firem a ve finale dojdou k tomu, ze naklady na reseni vendor lockin jsou daleko vyssi nez integrace jednoho reseni. Protoze jedno reseni obvykle just works, zatimco na desktopu lin, ucetnictvi pres wine, v telefonu android je proste neefektivni reseni a jakykoliv spravce bude nadavat a z pohledu uzivatele taky nic moc. Apple je vyborny prave v tech detailech, ktere vam treba u jedne schuzky v kalendari usetri 3 minuty. 10 schuzek denne pro me znamena 30 minut uspor casu a to jsou treba u me penize za ktere vydelam na iphone x.
Multiprofily na ios? Apple se rozhodl, ze kazdy ma mit svuj device a nevidim na tom nic spatneho. Ze na to spousta lidi nema? To ale neni problem apple. Kdyz prodavate bmw, taky vas nezajima 15M lidi co na nej nemaj. Abych resil jestli dcera bude mit ted tablet nebo syn nebo zena - zase, vydelam za ten cas vice penez nez stoji ty 3 tablety. A co se tyce skody - obcas musim jet ve volvu, ma apple car - pripojim telefon a mam vse z apple k dispozici. Ze to skoda neumi? Ano, skoda cili na min movitejsi zakazniky nez treba volvo. Ve svedsku proste lidi vydelavaj vice penez, tudiz apple je tam natolik popularni, ze proste volvo slo do apple car. Vse je o penezich. A co se tyce ekosystemu apple, mate nejaky konkretni priklad co nemuzete v apple ekosystemu udelat? Spravovat firemni zarizeni? Nebo vpn? Nebo odpoved bude ze ten telefon nemuzete rootnout a nahrat tam custom rom?

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #42 kdy: 25. 03. 2018, 14:37:38 »
Sorry, melo tam byt android phone, win nth a android tablet...

anonym

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #43 kdy: 25. 03. 2018, 15:52:12 »
Co mě třeba teď vadí na Google řešení je synchronizace. Tak třeba Google Play Music. Nainstaloval jsem si to na iphone, na ipad a na Windows, jenže se to neumí synchronizovat přes WiFi, používá to Internet. Takže jsem si celkem 2x zbytečně stahoval veškerou svou hudbu z Internetu. Já budu chtít mít propojené třeba Google Photos na mobilu a na PC a ono se mi to bude synchronizovat taky vždy přes Internet, ikdyž je tady společná WiFi? A to tam mám u hudby jen 500MB dat protože jsem si to teď teprve začal tvořit, co kdybych tam měl 5GB dat?

Další věc, synchronizace Google Drive. Chtěl bych kompletně mít veškeré dokumenty, hudbu a fotky v Google Drive v Průzkumníku. Jenže, cokoliv tam přidám, tak se to začne hned synchronizovat a zpomalí mi to znatelně počítač. Rovněž ten Google Drive neumí komunikovat přes WiFi - prostě si v iPadu nezjistí, že to je už sycnhronizované na mém PC a tahá to z Internetu. Docela by mě zajímalo, jak to má vyřešeno iCloud. Přitom by to šlo jednoduše vyřešit - nastavit maximální to dat třeba na 20 kb/s, takže když já ta

Google Keep je potencionálně strašně důležitá věc na poznámky, ale proč si tam proboha nemůžu změnit layout tak, jak to mají poznámky od Applu? To opravdu lidi tolik touží po tom, mít poznámky ve stylu štítků na ledničce? A pokud jo, proč tam není změna layoutu? Já na iPadu poznámky rád používám, ale Google Keep se mi teda moc nelíbí.

Youda

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #44 kdy: 25. 03. 2018, 16:01:13 »
Pouzivam Win10, Office 365 a sluzby google.
Vsechny popisovane funkce to umi a pouzivam je, vyjma zalohovani ktere nepouzivam, vsschny dulezite veci mam primo na cloudu/serveru. Na mobilnich vecech Android

Sluzby google jsou na mnohem vyssi urovni nez Apple, apple mapy jsou spatny vtip, safari nelepi na chrome.

Dale se s Applem tahne vendor lockin, kteremu se kazdy clovek s mozkem v hlave snazi vyhnout. Ekosystem velice omezeny, softwarove i hardwarove. Pokud chci normalni odolny pracovni NTB jako je treba Thinkpad rady T, zapomen, jenom gay friendly blejskatka s nakouslym jabkem.

IOs je oproti Androidu na managovane platforme a generaci pozadu. Pokud se uchyti RISC-V, coz je docela dobre mozne z duvodu ARM licencnich poplatku, bude mit nativni IOS a nativni marketplace sakra problem.

Ios zarizeni funkcionalne nedosahuji na android, IOS napr. neumi multiprofily, coz je napr. u tabletu zvlast otravne. Waze podporuje automobilove infotaimenty poze pres Android auto a protoze waze patri Google, jen tak se to nezmeni. Znamena to, ze v mem Kodiaqu pustim waze na 8" displeji imfotainmentu, pricemz waze vyuziva palubni GPS napojenou na antenu auta. S Iosem to znamena mit jak blbec prisavku na skle na pididispleji a kazdou chvili ztracet GPS signal, kdyz je pod mrakem. Jenom tohle samotne je pro me osobne Apple showstopper, bez waze se v dnesnim provozu jedit neda.

https://discussions.apple.com/thread/8120741
Trochu me to pobavilo. Predpokladam, ze tedy mate android telefon, win notebook a nejaky android telefon. Kdyz vam zazvoni hovor, muzete ho vzit na kteremkoliv svem zarizeni, nebo proste musite najit telefon a volat z nej?
Safari je typicky browser pro prumerneho uzivatele-funguje. Pokud chcete nejake omezene rozsireni, jde to. Vendor lockin? Tohle resi malo firem a ve finale dojdou k tomu, ze naklady na reseni vendor lockin jsou daleko vyssi nez integrace jednoho reseni. Protoze jedno reseni obvykle just works, zatimco na desktopu lin, ucetnictvi pres wine, v telefonu android je proste neefektivni reseni a jakykoliv spravce bude nadavat a z pohledu uzivatele taky nic moc. Apple je vyborny prave v tech detailech, ktere vam treba u jedne schuzky v kalendari usetri 3 minuty. 10 schuzek denne pro me znamena 30 minut uspor casu a to jsou treba u me penize za ktere vydelam na iphone x.
Multiprofily na ios? Apple se rozhodl, ze kazdy ma mit svuj device a nevidim na tom nic spatneho. Ze na to spousta lidi nema? To ale neni problem apple. Kdyz prodavate bmw, taky vas nezajima 15M lidi co na nej nemaj. Abych resil jestli dcera bude mit ted tablet nebo syn nebo zena - zase, vydelam za ten cas vice penez nez stoji ty 3 tablety. A co se tyce skody - obcas musim jet ve volvu, ma apple car - pripojim telefon a mam vse z apple k dispozici. Ze to skoda neumi? Ano, skoda cili na min movitejsi zakazniky nez treba volvo. Ve svedsku proste lidi vydelavaj vice penez, tudiz apple je tam natolik popularni, ze proste volvo slo do apple car. Vse je o penezich. A co se tyce ekosystemu apple, mate nejaky konkretni priklad co nemuzete v apple ekosystemu udelat? Spravovat firemni zarizeni? Nebo vpn? Nebo odpoved bude ze ten telefon nemuzete rootnout a nahrat tam custom rom?

Heh, kdyz chci prijmout telefon, sahnu do kapsy. Neni slozite jej v kapse najit. Kdyz budu mit usecase na zvedani hovoru na tabletu, zacnu to resit, obecne mi to k nicemu neni.

Vendor lockin je vhodne resit hlavne drive, nez nastane. Stejne tak je lepsi mit pozarni hlasic, nez hasit barak.

Opravdu by me zajimalo, jak schuzka v kalendari iphonu usetri tri minuty a pulhodinu casu denne. Prijde mi pozvanka do gogle nebo do outlooku, na telefonu vsechny vidim souhrnne s barevnym odlisenim podle kalendare, primo z upominky klepnu na navigaci, ktera se mi zobrazi na displeji  auta. Opravdu netusim, co mi ma ios urychlit, mozna trening rychlosti lepeni prisavky s telefonem na sklo, protoze s iphonem na navigaci v infotainmentu auta zapomen.
 Co vidim u kolegu, po prichodu ios 11 to bylo hlavne zatuhy po updatech, nemoznost zvednou hovor, vybita baterka rozzhaveneho telefonu v 8 rano, root bez hesla na OSX a podobne taskarice. Nebo moznost sejmuti systemu zaslanim unicode znaku z indicke abecedy. Staci do google zadat ios 11 bugs, komedialni cteni.

Jinak co se tyce Kodiaqu, ten samozrejme pres carplay pripojit iPhone umi. Trmacka je, ze Apple neumoznuje tretim stranam do Carplay pridavat aplikace, takze na Waze zapomen. Jedine komicke apple mapy, co mely prednedavnem Berlin na severnim polu a Prazsky hrad na Strahove. A ve Volvu je tomu samozrejme stejne tak, holt ve Svedsku vydelavaji lidi vic penez, za ktere si koupi luxusni prisavku na okno, pokud chteji ve svem Volvu pouzivat waze. Uz jenom tohle je jablecny showstopper.

Co se tyce multiprofilu, jsem samozrejme obeznamen s tim , ze pokud neco jabko neumi, je to ta nejzbytecnejsi vec na svete, potvrdi 6 z 5 iovci.  Proste mam doma holt 4 ipady, nabijim to jak debil dokola a dokola, kazdy soft kupuju 4x a je to to nejlepcejsi reseni.  Displej 3.5" je proste ten nejlepsi rozmer a Apple jinou velikost delat nebude, jak pravil vizionar Jobs v dobe, kdy ten zprasek IOS s napevno zadratovanou bitmap grafikou nic jineho neumel. Pozdeji uz tomuto tak nebylo, dokonce vznikla verze plus s vetsim displejem, kte se upscalovala grafika pres GPU resize z bitmapy pro mensi displej. Toto reseni oceni kazde prase.

Jinak co se tyce veci ktere na apple nejde delat, tak to bych asi brzo narazil na limit velikosti prispevku. Namatkou, neexistuje TOAD.