Studium Brno vs Praha

Student

Studium Brno vs Praha
« kdy: 16. 03. 2018, 12:36:41 »
Zdravím, mám vybrány dva bakalářské obory - jeden je v Brně a druhý v Praze. Jsou to obory víceméně stejného zaměření, ale víc se mi líbí ten v Praze, jenže pro mne taky hraje roli celková přívětivost a časová náročnost města jako takového.

Jak velký je rozdíl ve věcech jako dojíždění, přesuny, "pocit útulnosti", shon, stres atd. v těchto dvou městech? Předpokládám, že Brno na tom v tomto bude ve všech směrech lépe, otázka je - jak moc? Jestli se tomu dá přikládat takový význam, že stojí za to se v rozhodování přiklonit k oboru, který bych (bez kritéria města) volil až na druhém místě.

Díky.
« Poslední změna: 16. 03. 2018, 13:40:03 od Petr Krčmář »


fsgdsfgsdfgsdf

Re:Brno vs Praha
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2018, 12:42:42 »
pokud pominu vyssi ceny bydleni v praze, tak bych si vybral prahu.
clovek muze najit zabavu od nejlevnejsich pajzlu az po luxus podniky.
do brna bych jezdil za zabavou jednou za cas na par dni.

Nitro

Re:Brno vs Praha
« Odpověď #2 kdy: 16. 03. 2018, 12:48:58 »
Nedobře se na to díváš soudruhu!

Důvod je ten, že o životě víš totální kozí bobek ;)

Škola je k prdu a jde o to, co se naučíš ty sám.
Zábavný studijní program zvýší tvojí šanci školu dokončit.

Ale.
Ale!
ALE!
ALE!!!
ALE!!!!!!

Jdi studovat tam, kde chceš žít!
Důvod?
Větší význam než škola mají kontakty, které tam navážeš, když si uděláš 5-6 kamarádů, dost možná se někdo z nich dostane na mamrdsky placený flek a pak ti hodí lano!!!

Kdo na VŠ nevyužije kontakty, tak z toho má jen ten papír, což je dost ubohé s ohledem na to, že mu kontakty dají často MNOHEM VÍC!

Kit

Re:Brno vs Praha
« Odpověď #3 kdy: 16. 03. 2018, 12:51:17 »
Jednoznačně Brno.

D3ad

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #4 kdy: 16. 03. 2018, 15:22:36 »
Za mne Brno.
Je to takova velka vesnice, kde je kultura, prace a priroda 20 minut cesty z centra.


m

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #5 kdy: 16. 03. 2018, 16:30:42 »
.
Je to takova velka vesnice, kde je kultura, prace a priroda 20 minut cesty z centra.

To říká vše proč se mu vyhnout obloukem

tfffggf

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #6 kdy: 16. 03. 2018, 16:41:18 »
.
Je to takova velka vesnice, kde je kultura, prace a priroda 20 minut cesty z centra.

To říká vše proč se mu vyhnout obloukem

na vikend, na par dni je brno super.
dlouhodobe bych bral prahu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #7 kdy: 16. 03. 2018, 17:40:12 »
Jak velký je rozdíl ve věcech jako dojíždění, přesuny, "pocit útulnosti", shon, stres atd. v těchto dvou městech?

Prazaci jsou velmi casto proklate neprijemni lide. Krome toho, nevim jak v Brne, ale v Praze je sileny smog, v zime by tam clovek kolikrat chcipnul a v lete obcas take. Tak bych koukal hlavne na kvalitu skoly + mozna ty vyse zminene kontakty.

Kit

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #8 kdy: 16. 03. 2018, 17:55:47 »
.
Je to takova velka vesnice, kde je kultura, prace a priroda 20 minut cesty z centra.

To říká vše proč se mu vyhnout obloukem

Pražáci potřebují dojíždět aspoň hodinu. Jinak to pro ně není město.

Fantomas

Re:Brno vs Praha
« Odpověď #9 kdy: 16. 03. 2018, 18:18:07 »
Nedobře se na to díváš soudruhu!

Důvod je ten, že o životě víš totální kozí bobek ;)

Škola je k prdu a jde o to, co se naučíš ty sám.
Zábavný studijní program zvýší tvojí šanci školu dokončit.

Ale.
Ale!
ALE!
ALE!!!
ALE!!!!!!

Jdi studovat tam, kde chceš žít!
Důvod?
Větší význam než škola mají kontakty, které tam navážeš, když si uděláš 5-6 kamarádů, dost možná se někdo z nich dostane na mamrdsky placený flek a pak ti hodí lano!!!

Kdo na VŠ nevyužije kontakty, tak z toho má jen ten papír, což je dost ubohé s ohledem na to, že mu kontakty dají často MNOHEM VÍC!
Ano, s timhle se da souhlasit. Z profesniho pohledu hraje Praha prvni ligu, o zbytku republiky muzeme polemizovat, ale to je tak vsechno. Takze v podstate zalezi, co vlastne tazatel chce delat po vysoke, protoze ta utece zatracene rychle.

Student

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #10 kdy: 16. 03. 2018, 19:09:28 »
No jedná se obory Informatika a počítačové vědy na FEL http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/pruchody/pr701244314405.html (potencionální magistr Umělá inteligence) a Matematická informatika na FI MUNI https://www.fi.muni.cz/catalogue/study-fields-html/bc-mi.html.cs (potencionální magistr Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka nebo Teoretická informatika).

Víc se mi líbí stavba oboru na FELu (i když je to opravdu hodně podobné) a taky mě hodně zaujalo http://aic.fel.cvut.cz/ , jehož zakladatel je garant právě oboru Umělé inteligence. Proto se teď vlastně rozhoduji jen mezi tím, jestli mi život v Brně nějak převáží to, že bych raději studoval ten obor na FELu. Hodně sportuju (tj. trénink každý den 2 hodiny minimálně) a proto hodně beru v potaz zmíněné dojíždění atd., protože času je málo. (v Brně na koleji, kde už jsem necelý rok studoval vím, že mám k dispozici tělocvičnu a hned vedle velký park, do školy 20 minut, takže tohle mne hlavně drží u Brna, jinak kdyby oba obory byly ve stejném městě neváhal bych a šel na FEL).

Kkt1

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #11 kdy: 16. 03. 2018, 20:13:28 »
Dojizdeni v Praze neni uplny pruser pokud umis svuj cas alespon trochu planovat. Spousta lidi to ale neumi a pak maji pocit ze nic nestihnou. Praha nabizi ve srovnani s Brnem vice moznosti, vice socialnich aktivit, vice kontaktu, vice potencionalnich kariernich moznosti. Nic ve zlym, ale univerzita je cas kdy jsem zvladal studovat, hobby, holky, chlast, sport, prace a ty rikas ze 20 minut navic denne je pro tebe problem? Pak zustan klidne v horni dolni, nebo v Brne a zustan u moznosti ktere ti dana lokalita nabizi.

#

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #12 kdy: 16. 03. 2018, 23:09:48 »
Ja bych rozhodne studoval, to co chci vic, bez ohledu jestli v Bernu, Kalkate nebo Mogadishu. Timto uzaviram dalsi trolli tema.

PS - Na Stojaka ve statlu stejne nema cim cajzlov prebit a ty rostenky kemo, ses debil jestli nejdes sem ... ole vole, full stop.

tfffggf

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #13 kdy: 16. 03. 2018, 23:30:15 »
Praha je matka mest, takze bych ji dal prednost pred mogadisem, sydney, ale zas bych si nezvykal na prazske moresy. Nejlepsi cast zivota jsem prochlastal na zizkove v knajpach, nic lepsiho neexistuje! ale udrz si neprazacky naturel.

#

Re:Studium Brno vs Praha
« Odpověď #14 kdy: 16. 03. 2018, 23:49:13 »
Praha je matka mest, takze bych ji dal prednost pred mogadisem, sydney, ale zas bych si nezvykal na prazske moresy. Nejlepsi cast zivota jsem prochlastal na zizkove v knajpach, nic lepsiho neexistuje! ale udrz si neprazacky naturel.
Propast!!! Ale sem tam nabehli nacci a rozbili nam drzku, proste smula, ale to i Johnka tlacila trakare.