Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?

macík

Nevím, co na OS X dělá špatně, ale mým cílem je s 2 monitory provozovat jednu nebo 2 aplikace fullscreen (nikoli jen maximalizovanou) na 2 displejích (jeden interní, druhy externí). Potíž , je že OS X nějak podivně míchá plochy, monitory a aplikace, když jednu hodím na FS, tak mi zčerná druhý monitor a když šoupu 4 prstákem gestem (nebo Ctrl, šipka ≤ /≥, tak se mi přehazují aplikace, jako kdyby se používal 1 monitor a na druhém se maximálně ukáže Plocha.
Mimochodem co znamená spaces?

Podle mě kritické nastavení jde zde
Řadit plochy automaticky od naposledy použitých

Pokud jste vytvořili více pracovních ploch, můžete rychleji přistupovat na naposledy použité plochy.
Při přepínání do aplikace přepnout na plochu, na které jsou okna aplikace otevřena
Při použití funkce Spaces můžete zajistit, že se při přepnutí do aplikace zobrazí plocha s otevřenými okny pro tuto aplikaci.
Seskupit okna podle aplikací
Máte-li současně otevřeno více oken několika aplikací, můžete okna uspořádat podle aplikací v zobrazení Mission Control.
◊Monitorům jsou přiřazeny samostatné plochy
Používáte-li funkci Spaces a máte více monitorů, můžete pro každý monitor konfigurovat samostatné plochy.


Jak to mám k sakru nastavit? Nyní mám jen první 2 zaškrtlé (třetí volba "Seskupit" dle mě není důležitá)

Zdůraznuji, že problém je jen, když chci 1či 2 okna fullscreen, když fullscreen nemám,, tak není problém
« Poslední změna: 13. 03. 2018, 17:08:20 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2018, 19:17:54 »
No me to na Linuxu chodi, mozna bys mel upgradovat. Ja bych ten krap odnesl o bazose a koupil nejaky opravdovy stroj.

Fuki

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2018, 20:42:20 »
No me to na Linuxu chodi

To sotva, protoze fullscreen v macOS je neco jineho nez si myslis :) Je to neco jako kdyz se ti dynamicky vytvori dalsi virtualni plocha kterou celou vyplni jedina (nebo dve splitnute) aplikace. Navic zmizi dock, menu i horni lista okna. Neco na styl F11 v browseru.

Já vím Já vím

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #3 kdy: 13. 03. 2018, 21:08:23 »
já vím, já vím....kup si windows :D

Steve

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #4 kdy: 13. 03. 2018, 21:13:40 »
Jak to mám k sakru nastavit?

Problem je ze netusim co vlastne chces nastavit. Jestli to chces mi tak jako ve Widlich tak zapomen, tady to funguje jinak.
Takze ti spise doporucim jak to mam nastaveno ja. V Mission Control:
Kód: [Vybrat]
[ ] Autmatically rearrange...
[x] When switching to an...
[x] Group windows by application
[x] Display have separate spaces
Dashboard [off]

Tim padem kazdy monitor ma SVUJ Space a na kazdem Space budou JEHO virtualni Desktopy i FullScreen apky (ta je de facto desktopem taky).
Prepinani desktopu klavesami ci gesty funguje JENOM na monitoru kde mas focus (je tam kurzor mysi). Prepnout klavesovou skratkou mezi Spaces (=monitory) NELZE. Tam kde je mys, tam je focus. Prehazovat virtualni Desktopy nebo FullScreen apky ale mezi spaces lze - (Fn)+F3 nebo 4prsty na touchpadu nahoru - ukazou se ti Spaces a muzes mysi prehazovat mezi monitory.

Pri vice monitorech se ti nekdy muze stat ze Dock skoci na jiny Space. Kdyz ho chces vratit tak je treba prejit mysi na ten durhy a podrzet kurzor na spodku, Dock skoci spatky.

Pozor! Jakmile odpojis externi monitor tak se to zacne chovat trosicku jinak protoze ti zmizi jeden Space :-)

Je mozne v Mission Control nastavit spolecny Space pro vsechny monitory ale funguje to muj vkus neprirozene a takhle to nepouzivam takze uz ani nepamatuji co mi tam nevyhovovalo :)

Bezne pouzivam 3 monitory: nalevo MBP a v nem jediny Desktop se Skype a Slack. Uprostred FullHD na sirku a obvykle 2 desktopy - na jednom browser a apky, na druhem Outlook + fullscreen iTerm2 s cca 4 shelly. Napravo FullHD na vysku v nem obvykle 1-2 desktopy, v prvnim fullscreen textovy editor, v druhem brodel - poznamky, soubory na plose atd. Mezi virtualnimi desktopy spravidla prepinam jenom na prostrednim monitoru. Apky prehazuji zridka, pamatuji si na kterem monitoru a v kterem desktopu bezi.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #5 kdy: 13. 03. 2018, 22:20:42 »
No me to na Linuxu chodi

To sotva, protoze fullscreen v macOS je neco jineho nez si myslis :) Je to neco jako kdyz se ti dynamicky vytvori dalsi virtualni plocha kterou celou vyplni jedina (nebo dve splitnute) aplikace. Navic zmizi dock, menu i horni lista okna. Neco na styl F11 v browseru.

To je mozna, ale necernaji mi zadne monitory, muzu pouzivat oba a tahat mezi nimi aplikace.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2018, 12:17:40 »
No me to na Linuxu chodi

To sotva, protoze fullscreen v macOS je neco jineho nez si myslis :) Je to neco jako kdyz se ti dynamicky vytvori dalsi virtualni plocha kterou celou vyplni jedina (nebo dve splitnute) aplikace. Navic zmizi dock, menu i horni lista okna. Neco na styl F11 v browseru.

To je mozna, ale necernaji mi zadne monitory, muzu pouzivat oba a tahat mezi nimi aplikace.
Pokud nejsi úplnej výmaz, tak ti to nečerná ani na macOS. A tím se ovšem dostáváme k hlavnímu problému tohoto(a jiných jeho) dotazů ;-)

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2018, 12:23:23 »

Problem je ze netusim co vlastne chces nastavit. Jestli to chces mi tak jako ve Widlich tak zapomen, tady to funguje jinak.
Takze ti spise doporucim jak to mam nastaveno ja. V Mission Control:
Kód: [Vybrat]
[ ] Autmatically rearrange...
[x] When switching to an...
[x] Group windows by application
[x] Display have separate spaces
Dashboard [off]

Tim padem kazdy monitor ma SVUJ Space a na kazdem Space budou JEHO virtualni Desktopy i FullScreen apky (ta je de facto desktopem taky).
Prepinani desktopu klavesami ci gesty funguje JENOM na monitoru kde mas focus (je tam kurzor mysi). Prepnout klavesovou skratkou mezi Spaces (=monitory) NELZE. Tam kde je mys, tam je focus. Prehazovat virtualni Desktopy nebo FullScreen apky ale mezi spaces lze - (Fn)+F3 nebo 4prsty na touchpadu nahoru - ukazou se ti Spaces a muzes mysi prehazovat mezi monitory.

Pri vice monitorech se ti nekdy muze stat ze Dock skoci na jiny Space. Kdyz ho chces vratit tak je treba prejit mysi na ten durhy a podrzet kurzor na spodku, Dock skoci spatky.


Je mozne v Mission Control nastavit spolecny Space pro vsechny monitory ale funguje to muj vkus neprirozene a takhle to nepouzivam takze uz ani nepamatuji co mi tam nevyhovovalo :)

Asi začnu studovat kvantovou fyziku a poznámky si psát na papír....
Díky za rady, snad mi to pomůže pochopit OS X

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2018, 18:28:36 »
super, poslední volba Display have separate spaces vrátila systém do použitelnosti s více monitory.
 Ale tuším, že jsem si tuhle volba sám s zapínal, aby mi nebugovaly fullscreen režimu browseru... a teĎ babo raď. obojí nelze mít současně, dokonce to vyžaduje logout!

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #9 kdy: 29. 03. 2018, 18:05:40 »
No ty krávo co je zase tohle za easter egg? Mám na monitoru 1 spuštěn process monitor, na monitoru 2 safari ve fullscreen. Aktivní aplikace je monitor... myší jen přemístím na monitor 2, (v systray vlevo je stále monitor aktivity) dám CMd Q a ukončí se safari...

Lol Phirae

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #10 kdy: 29. 03. 2018, 18:16:34 »
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

balki

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #11 kdy: 30. 03. 2018, 00:01:40 »
Macík a haskell si skúšal?

kdr

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #12 kdy: 30. 03. 2018, 00:06:48 »
No ty krávo co je zase tohle za easter egg? Mám na monitoru 1 spuštěn process monitor, na monitoru 2 safari ve fullscreen. Aktivní aplikace je monitor... myší jen přemístím na monitor 2, (v systray vlevo je stále monitor aktivity) dám CMd Q a ukončí se safari...

VSP

V ...Vysoce
S ... sofistikovaná
P ... zakončení tlustého střeva

macík

Jak v OS X přepínat mezi monitory/workspace JEN KLÁVESNICÍ
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2018, 14:04:43 »
Macík a haskell si skúšal?
NE, tvrdé drogy neužívám

Zajímalo by mě, když mám na interním monitoru safari a na externím monitoru taky je jiná aplikace (nebo je na každém monitoru víc aplikací...)

Ideálně aby to přehodilo i kurzor, protože přejíždět na 5500 pixelech (děleno 2, když počítám přesun z prostředků) dlouhé ploše není zrovna zábava.

Zkoušel jsem i zkratky Control 1,2, ale ty fungují jen v rámci aktivního monitoru, což já nechci (tam mohu sklikdem používat Ctrl + levá/pravá nebo 4swipe vodorovný)

MOJE nastavení
Monitorům přiřazeny samostatné plochy: Ano
Seskupit okna : Ne
Při přepínání přepněta na plochu obsa... Ano
Automaticky dle poslednícho Ano

Steve

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2018, 16:02:47 »
Po 66te: skakat klavesou skratkou mezi monitory nelze, kurzor prehodis jen mysi. Pro jistotu v jinych jazycich:
- nem tud ugrani a monitorok között
- あなたはモニター間でジャンプすることはできません
- et voi siirtyä näyttöjen välillä
- вы не можете переключаться между мониторами