Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?

já já já

Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« kdy: 11. 03. 2018, 20:10:33 »
Mám kartu od NVidia a předpokládám, že je třeba nainstalovat nějaký software, aby šla ta hardwarová akcelerace na kartě zapnout. Jak se to dělá na Ubuntu?


nobody(ten pravej)

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2018, 22:13:40 »
http://wiki.ubuntu.cz/průvodce_po_instalaci#dodatečné_ovladače

já já já

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2018, 00:40:18 »
Nepomohlo. To jejich prostředí vůbec není podobné tomu mému. Umím otevřít okno s ikonami s nastavením, ale nikde jsem nenašel nic týkající se grafické karty nebo hardwaru. Pokud si pamatuji nainstaloval jsem Ubuntu 5.10 . Myslím že téma které jsem nainstaloval se jmenuje Cinnamon. V menu je jen vyhledávání aplikací a nic jako hardware tam nenajdu.

lkuuz

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2018, 03:20:09 »
Nepomohlo. To jejich prostředí vůbec není podobné tomu mému. Umím otevřít okno s ikonami s nastavením, ale nikde jsem nenašel nic týkající se grafické karty nebo hardwaru. Pokud si pamatuji nainstaloval jsem Ubuntu 5.10 . Myslím že téma které jsem nainstaloval se jmenuje Cinnamon. V menu je jen vyhledávání aplikací a nic jako hardware tam nenajdu.

S Cinnamonem nepomůžu, používám jiné GUI, ale Ubuntu 5.10 je dost staré (2005). Zkuste na svém PC spustit příkaz lsb_release -a a pokud Vám ukáže stejnou verzi, jakou uvádíte, doporučuji stáhnout a nainstalovat aktuální verzi Ubuntu 16.04 LTS z následujícího odkazu. Poté by návody z internetu mohly odpovídat tomu, co uvidíte na svém PC.

https://www.ubuntu.com/download/desktop

phpkral

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2018, 06:52:45 »
Pokud si pamatuji nainstaloval jsem Ubuntu 5.10 . Myslím že téma které jsem nainstaloval se jmenuje Cinnamon.
Kestli mas opravdu Ubuntu 5.1 tak se ani nenamahej. Menamahal bych se ani u novejsiho.


já já já

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 12. 03. 2018, 07:37:49 »
To Ubuntu 5.1 mám nainstalované speciálně kvůli jistému softwaru, kvůli kterému to Ubuntu mám nainstalované.

Odpověď, že se nemám namáhat považuju za trollení a výsměch. Jak dlouho už Ubuntu existuje na veřejné doméně?

trubicoid2

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2018, 08:14:24 »
jestli kukuntu 5 vyžaduje nějaký softtowar, tak proč ho nemít proboha jen virtualizovaně?

na počítač dej normální kukuntu aktuální a třeba do virtualboxu tu starou vykopávku

pokud totiž máš novější nvidia, tak to ve 12 let starým systému nerozjedeš, nehledě na to, že nemá žádný bezpečnostní aktualizace a nic

m

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2018, 08:32:58 »
To Ubuntu 5.1 mám nainstalované speciálně kvůli jistému softwaru, kvůli kterému to Ubuntu mám nainstalované.

Odpověď, že se nemám namáhat považuju za trollení a výsměch. Jak dlouho už Ubuntu existuje na veřejné doméně?

to neni ani troleni a ani vysmech .. proste mas verzi u ktere se da mluvit o paleolontologii a rozhodne uz na ni nejakych 10+ let neexistuje zadna podpora a 100% ani pro tu tvou nvidii.

Zkus proste novejsi Ubuntu a nebo napis co je to za jisty software .. na 100% bude existovat i ve variante pro aktualnejsi systemy

Digi

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2018, 12:39:47 »
Soudě dle malých vědomostí o linuxu a sebeprezentaci totálního blba kombinovanou s arogancí autora je to zase nějaký trollení ne?  :D

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 12. 03. 2018, 12:48:28 »
OpenFoam.

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 12. 03. 2018, 12:49:38 »
Jenze ta grafika je taky minimalne deset let stara. Tudiz by ty ovladace existovat meli. Neni to zadna novotina.

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 12. 03. 2018, 12:55:14 »
Ted se divam do manualu a je to verze
17.10, codename artful (from 30 Oct 2017)

phpspravce

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 12. 03. 2018, 14:18:09 »
To Ubuntu 5.1 mám nainstalované speciálně kvůli jistému softwaru, kvůli kterému to Ubuntu mám nainstalované.

Odpověď, že se nemám namáhat považuju za trollení a výsměch. Jak dlouho už Ubuntu existuje na veřejné doméně?
Prostě máš deset let starý os a s tim moc neuděláš. Co si budem povídat, problémy s hw jsou i u nových verzí linuxu. Nedávno tu třeba byla diskuze na dvacet stránek jak rozfungovat síťovku u nového notebooku. A co si budem povídat, uživatelelé linuxu grafiky moc neřeší.

Spíš musíš zauvažovat o výměně toho sw.

Prozraď nám co je ten "jistý software" :P


tomvec

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 12. 03. 2018, 14:52:36 »
Je to tento OpenFOAM? Verze 5.0 co běží na Ubuntu od 14.04 po 17.10?

https://openfoam.org/version/5-0/

Nebo tady mají Docker kontejner

https://www.openfoam.com/download/install-binary-linux.php

Nebo je to jiný OpenFOAM, nějaká starší ukradená placená verze?

já já já

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #14 kdy: 12. 03. 2018, 15:20:09 »
Je to tato verze. Následoval jsem návod na instalaci pro Ubuntu.