Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?

tomvec

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #45 kdy: 13. 03. 2018, 12:38:00 »
A když to uděláš tak, jak jsem ti napsal, nepotřebuješ žádné "věci na kompilaci kernelů...", ono se to všechno udělá "samo" přes ta klikátka. Protože s tím, jak to teď děláš, tak ještě jeden, dva experimenty a kernel už ti nanaběhne ;-)


já já já

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #46 kdy: 13. 03. 2018, 12:55:30 »
Nejde mi o akceleraci pro ten OpenFOAM ale pro ten desktopový program cinomon nebo jak se to jmenuje. Ten mi píše že počítač jede pomaleji protože není zapnutá HW akcelerace. OpenFOAM jede normálně. Je to program na fyzikální výpočty, nepotřebuje žádnou HW akceleraci (aspoň já to zatím nepotřebuju).

já já já

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #47 kdy: 13. 03. 2018, 12:57:07 »
Já ten linux nepotřebuju instalovat na pevný disk, takhle na virtuál boxu mi to stačí.

Neviditelný

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #48 kdy: 13. 03. 2018, 12:59:43 »
Nejde mi o akceleraci pro ten OpenFOAM ale pro ten desktopový program cinomon nebo jak se to jmenuje. Ten mi píše že počítač jede pomaleji protože není zapnutá HW akcelerace. OpenFOAM jede normálně. Je to program na fyzikální výpočty, nepotřebuje žádnou HW akceleraci (aspoň já to zatím nepotřebuju).
3D akceleraci ve VirtualBoxu pořádně nerozjedeš. Na Windows to funguje bídně a na Linuxu ještě hůř. Nainstaluj radši jiné pracovní prostředí, třeba Xfce, které 3D akceleraci nepotřebuje.

Danny

Re:Jak zapnout HW akceleraci na Ubuntu?
« Odpověď #49 kdy: 13. 03. 2018, 14:34:28 »
Nejde mi o akceleraci pro ten OpenFOAM ale pro ten desktopový program cinomon nebo jak se to jmenuje. Ten mi píše že počítač jede pomaleji protože není zapnutá HW akcelerace. OpenFOAM jede normálně. Je to program na fyzikální výpočty, nepotřebuje žádnou HW akceleraci (aspoň já to zatím nepotřebuju).
3D akceleraci ve VirtualBoxu pořádně nerozjedeš. Na Windows to funguje bídně a na Linuxu ještě hůř. Nainstaluj radši jiné pracovní prostředí, třeba Xfce, které 3D akceleraci nepotřebuje.

třeba podle tohoto návodu: https://askubuntu.com/questions/64241/how-do-i-switch-to-xubuntu