Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #15 kdy: 02. 03. 2018, 11:23:41 »
my nevíme, jestli by to pomohlo, protože nevíme (aspoň já ne), co se děje

je potřeba zjistit, jestli ti router dal adresu a jakou a jestli ti dal správně DNS server atd.

to by se poznalo z těch příkazů
nejsem doma, protože tam nemám internet, ale všechno zkusím a uvidím co a jak


Danny

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #16 kdy: 02. 03. 2018, 11:31:42 »
pro řešení by možná pomohlo v cmd okně pustit

Kód: [Vybrat]
ipconfig /renew
znovu natáhne všechno z DHCP

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #17 kdy: 02. 03. 2018, 11:44:05 »
doma pak z telefonu, tam se muzes podivat, jakou ma telefon adresu, jestli ipv4 nebo ipv6

mobile hotspot je blbost, ta jediná wifi v mobilu buď je jako přijmač nebo jako vysílač, takže když zapneš mobile hotspot, tak internet leze do mobilu a následně do počítače jen přes drahý mobilní data

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #18 kdy: 02. 03. 2018, 12:38:49 »
pro řešení by možná pomohlo v cmd okně pustit

Kód: [Vybrat]
ipconfig /renew
znovu natáhne všechno z DHCP

zkusím to tedy, děkuji, pak dám vědět

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #19 kdy: 02. 03. 2018, 12:39:29 »
doma pak z telefonu, tam se muzes podivat, jakou ma telefon adresu, jestli ipv4 nebo ipv6

mobile hotspot je blbost, ta jediná wifi v mobilu buď je jako přijmač nebo jako vysílač, takže když zapneš mobile hotspot, tak internet leze do mobilu a následně do počítače jen přes drahý mobilní data

které jsem si vyčerpala tak možná proto to nešlo :-D


Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #20 kdy: 03. 03. 2018, 10:51:19 »
Nejjednodussi: na prikazove radce (cmd) napsat  "tracert 8.8.8.8," a "ping  root.cz"

tak jsem to zkusila a tedy neobjevilo se mi nic z toho, co jsi psal:
v možnostech je:
d - adresám nebudou přiřazovány názvy hostitelů
s - drojová adresa - zdrojová adresa, která bude použita (pouze protokol IPv6)

a když jsem dala jen to tracert.. tak mi to píše:¨
název počítače (ip adresa): cílový hostitel není dostupný

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #21 kdy: 03. 03. 2018, 10:55:09 »
pro řešení by možná pomohlo v cmd okně pustit

Kód: [Vybrat]
ipconfig /renew
znovu natáhne všechno z DHCP

tak jsem to zkusila a napsalo mi to, že při obnově rozhraní bezdrátového připojení k síti došlo k chybě: nelze kontaktovat server DHCP
na zařízení připojení k místní síti nelze provést žádnou operaci, dokud je médium tohoto zařízení odpojedno.

?

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #22 kdy: 03. 03. 2018, 11:17:45 »
No a na jinej wifi ten internet funguje?

Jinak může bejt nejrychlejší si zálohovat data (což máš mít pořád a určitě nemáš) a celou tu letitou vistu přeinstalovat, ideálně něčím novějším.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #23 kdy: 03. 03. 2018, 11:26:23 »
Pustte ipconfig /all a dejte sem vysledek. Melo by to jit presmerovat do souboru, i kdyz u MS clovek nikdy nevi: ipconfig /all > jmenosouboru.txt, ale mustei si v cmd prelezt do adresare, ktery vam patri nebo presmerovat takto: ipconfig /all > c:\users\uzivatel\nejakyadresar\jmenosouboru.txt . Tedy za predpokladu, ze Vista uz vse dava do adresare users, jako Widle 7. Vistu jsem nastesti v ruce nikdy nemel, tak nevim.

MD

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #24 kdy: 03. 03. 2018, 13:20:48 »
Výstup příkazu ipconfig není nutné posílat do souboru. Pokud jej chcete zkopírovat přímo z konzole (té černé obrazovky), tak na ní klikněte pravým tlačítkem a Označit. Pak klasicky označte, co chcete zkopírovat a stiskněte ENTER. Tím se označený text dostane do schránky a můžete jej vložit sem již standardním způsobem.

Zkoušela jste se od té bezdrátové sítě odpojit, odstranit ji ze systému a znovu se k ní připojit. Cílem je znovu zkusit zadat heslo k té síti, protože když jej zadáte špatně, systém to ne vždy identifikuje a pak se tváří, že "Připojení je omezené" a internet (ale je pravda, že ani lokální síť) nefunguje.

Citace
za predpokladu, ze Vista uz vse dava do adresare users

Ano, dává.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #25 kdy: 03. 03. 2018, 13:38:39 »
Výstup příkazu ipconfig není nutné posílat do souboru. Pokud jej chcete zkopírovat přímo z konzole (té černé obrazovky), tak na ní klikněte pravým tlačítkem a Označit. Pak klasicky označte, co chcete zkopírovat a stiskněte ENTER. Tím se označený text dostane do schránky a můžete jej vložit sem již standardním způsobem.

Za predpokladu, ze se to na vysku vejde do defaultni vysky te cmd zhovadilosti. Takze radsi jeste vysvetlete, jak se to da zvetsit, ja tu nemam Widle, tak se nepodivam.

MD

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #26 kdy: 03. 03. 2018, 13:49:21 »
Citace
Za predpokladu, ze se to na vysku vejde do defaultni vysky te cmd zhovadilosti. Takze radsi jeste vysvetlete, jak se to da zvetsit, ja tu nemam Widle, tak se nepodivam.

Ideální je to okno koznole "maximalizovat" (bohužel se mu moc nechce na celou obrazovku, ale aspoň tak, jak se dá). S výškou není problém, během označování se dá skrolovat kolečkem myši, spíš právě může trochu být problém s tou šířkou :-).

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #27 kdy: 03. 03. 2018, 20:42:13 »
Citace
Za predpokladu, ze se to na vysku vejde do defaultni vysky te cmd zhovadilosti. Takze radsi jeste vysvetlete, jak se to da zvetsit, ja tu nemam Widle, tak se nepodivam.

Ideální je to okno koznole "maximalizovat" (bohužel se mu moc nechce na celou obrazovku, ale aspoň tak, jak se dá). S výškou není problém, během označování se dá skrolovat kolečkem myši, spíš právě může trochu být problém s tou šířkou :-).

no pokusím se to udělat, je je problém s kopírováním atd. když na tom svém počítači nemám internet a sem píšu s tabletu, ale udělám to

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #28 kdy: 03. 03. 2018, 20:43:24 »
No a na jinej wifi ten internet funguje?

Jinak může bejt nejrychlejší si zálohovat data (což máš mít pořád a určitě nemáš) a celou tu letitou vistu přeinstalovat, ideálně něčím novějším.

nemám jak to odzkoušet, ale v pondělí jsem se normálně připojila ke starému modemu a druhý den už ne

no klidně bych to přeinstalovala, ale nechce se mi zrovna kupovat nový systém

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #29 kdy: 03. 03. 2018, 21:07:20 »
no pokusím se to udělat, je je problém s kopírováním atd. když na tom svém počítači nemám internet a sem píšu s tabletu, ale udělám to

V nejhorsim se da udelat fotka a prilepit sem k odpovedi. Akorat se musi udelat tak, aby sla precist.