Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde

Libuše

Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« kdy: 02. 03. 2018, 08:45:43 »
Dobrý den,
jsem už trošku zoufalá a netuším co s tím. Jsem v podnájmu a náš majitel nám změnil modem za novější. Nechal stejný název jako u předešlého, jen změnil heslo. Já se k síti připojím, ale mám jen místní síť, nemohu se připojit k internetu. Zkoušela jsem síť zakázat a znovu povolit, i odstranit síťové připojení a znovu připojit, i zakázat tu 6 atd. ale nic nepomohlo. V centrum nastavení sítí se to tváří jako, že jsem připojená, ale mám jen tu místní síť. V centrum sítí a sdílení, mám název neznámá síť (přitom síť se jmenuje doma), přístup: místní síť, připojení bezdtrátové připojení k síti (doma, síla signálu vynikající). Na mobilu se k wifi normálně připojím a jdeme mi to. Zkoušela jsem vytvořit i mobilní hotspot, k telefonu jsem se připojila, ale taky mi to hlásilo jen místní síť (tedy jestli jsem ten hotspot udělala dobře). Netuším, kde je chyba a jestli vůbec je to řešitelné. Případně jestli by mi pomohlo koupit si kabel a tahat to nějakých 10 m od modemu (velmi nouzové řešení) a nebo by mi to taky nepomohlo.


?

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2018, 09:18:22 »
Windows je jakej?
Antivir? Odinstalovat

soriako

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #2 kdy: 02. 03. 2018, 10:24:02 »
Neodbytně to řeš s majitelem, když drbe do něčeho co funguje tak dobře mu tak  8)

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #3 kdy: 02. 03. 2018, 10:31:58 »
Windows je jakej?
Antivir? Odinstalovat

Windows je vista
včera jsou zkoušela vypnout firewall a když jsem ho vypla, tak mi ta síť zmizela a ani se nezobrazovala v nabídce

V.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #4 kdy: 02. 03. 2018, 10:32:19 »
Nejjednodussi: na prikazove radce (cmd) napsat  "tracert 8.8.8.8," a "ping  root.cz"


Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #5 kdy: 02. 03. 2018, 10:32:50 »
Neodbytně to řeš s majitelem, když drbe do něčeho co funguje tak dobře mu tak  8)
no on to udělal, aby nám internet běžel rychleji a ostatním spolubydlením to jde :-( a na mobilu taky

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #6 kdy: 02. 03. 2018, 10:33:50 »
Nejjednodussi: na prikazove radce (cmd) napsat  "tracert 8.8.8.8," a "ping  root.cz"
dobře a čeho tím docílím?

diit

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #7 kdy: 02. 03. 2018, 10:38:58 »
docilis toho, že zjistis jestli ten tvuj komp vidi na internet.  Pokud pri prikazu ping root.cz uvidis neco jako Reply from 91.213.160.118: bytes=32 time=8ms TTL=57 tak to znamena ze tvuj notebook je pripojenej k internetu a chyba je jinde napriklad prohlizec ?

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #8 kdy: 02. 03. 2018, 10:44:03 »
docilis toho, že zjistis jestli ten tvuj komp vidi na internet.  Pokud pri prikazu ping root.cz uvidis neco jako Reply from 91.213.160.118: bytes=32 time=8ms TTL=57 tak to znamena ze tvuj notebook je pripojenej k internetu a chyba je jinde napriklad prohlizec ?
dobře, zkusím to, až budu večer doma
no v pondělí jsem ještě byla normálně přihlášená a včera jsem se chtěla přihlásit a nic, tak se muselo něco stát za ty dva dny :-(
no a co dělat, když zjistím, že nejsem připojena?

diit

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #9 kdy: 02. 03. 2018, 10:52:21 »
Pokud ti ping root.cz bude psat neco jako Request timed out. tak bych hledal chybu v nastaveni tveho sitoveho pripojeni v tvem pripade wifi. Tam bych zkontroloval jak je nastaveny protokol ipv4  jestli je tam ziskavani adresy z dhcp nebo zadana nejaka adresa rucne. Mimochodem mas moznost si ten router a tvuj notebook propojit ethernetovym kabelem ? to bych taky zkusil

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #10 kdy: 02. 03. 2018, 11:02:29 »
Pokud ti ping root.cz bude psat neco jako Request timed out. tak bych hledal chybu v nastaveni tveho sitoveho pripojeni v tvem pripade wifi. Tam bych zkontroloval jak je nastaveny protokol ipv4  jestli je tam ziskavani adresy z dhcp nebo zadana nejaka adresa rucne. Mimochodem mas moznost si ten router a tvuj notebook propojit ethernetovym kabelem ? to bych taky zkusil
no včera jsem ten protokol ipv4 kontrolovala a mám tam získávat adresu z dhcp, nic zadaného tam není

a možnost mám, jen si musím pořídit kabel, ale bylo by to nouzové řešení, protože od toho routru je to ke mně do pokoje nějakých 10 m

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #11 kdy: 02. 03. 2018, 11:13:22 »
... i zakázat tu 6 atd...

tou 6 tím myslíš co?

nemáte náhodou UPC? ta asi přešla na ipv6, takže zakázaný ipv6 ve vistách by mohlo mít za následek, že ti nepojede internet

http://internethelp.centurylink.com/internethelp/operating-systems-ipv6-vista-enable.html

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #12 kdy: 02. 03. 2018, 11:16:51 »
... i zakázat tu 6 atd...

tou 6 tím myslíš co?

nemáte náhodou UPC? ta asi přešla na ipv6, takže zakázaný ipv6 ve vistách by mohlo mít za následek, že ti nepojede internet

http://internethelp.centurylink.com/internethelp/operating-systems-ipv6-vista-enable.html
to ipv6, skutečně jsem je povolené měla, ale včera jsem to změnila, restartovala a stejně nic :-(
jedině mi tedy napadá, nechat povolené ipv6 a zakázat ipv4, pomohlo by to?

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #13 kdy: 02. 03. 2018, 11:17:29 »
jinak diit ti psal, abys napsala ty prikazy do prikazove radky (cerny vokno)

https://www.lifewire.com/how-to-open-command-prompt-2618089

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #14 kdy: 02. 03. 2018, 11:20:56 »
my nevíme, jestli by to pomohlo, protože nevíme (aspoň já ne), co se děje

je potřeba zjistit, jestli ti router dal adresu a jakou a jestli ti dal správně DNS server atd.

to by se poznalo z těch příkazů