Jaký freemail preferujete?

dobrovolně sledovat

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #60 kdy: 03. 03. 2018, 15:58:28 »
Komu se to nelíbí, ať si zablokuje ty googly análitics, doublelick, atd včetně těch podělaných tlačítek , technicky stačí na úrovni dns pár uričtý seznam, pak ublock a dát si filtr na 3rd party a na domény výše ( takže globální block na  * facebook * block to nedovolí žebrat na facebook, když si prohlížím kterýkoliv web, ale na facebooku si mohu dát facebook.* facebook.* * noop, pokud chci aby mi facebook šel),
na gmail radši klienta, ale je mi nevolno z thunderbirdu, protože jsem koukal, že se někam furt připojuje na mozilla-tiles a podobné hnoje, takže ani tady není vyhráno, je potřeba firewall.
Používat vyhledávání na googlu zhoršuje pozici v ochraně soukromí, pokud aspoň tak stejným způsobem odříznout id.google, tágmanager, análitics, ads.google.cz, google.cz/ads, google-ads, google-šmejdication  buď zákazem 3rd party a nebo zákazem těchto domén globálně (záleží jak kdo chce blokovat, 3rd blokace defaulntě globálně je jediné dobré řešení, ale rozhocí moc webů, zatímco blokace 3rd iframe+script je o něco příjemější, a nejpříjemnější je blacklistovat, ale hnojařská sídla se furt mění, že to není v silách blacklistovat)
Bohužel tohle je mimo chápání běžných lidí


GTOR

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #61 kdy: 03. 03. 2018, 20:56:47 »
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...

Zkus zmenit priponu toho archivu na JPG, GIF, PNG, nebo tak neco, nebo AVI, MPG. A pokud to google opet odpalkuje, ze je to archiv se zmenenou priponou, tak zkus nestandartni priponu, ktera moc neni znama.

Pomoci zaheslovanych archivu jsem zaregistroval pokus rozesilat viry nejednou, antivir se tam nedostane. Ale v takovem pripade at google varuje prijemce o moznem riziku, tak jako u scamu. Trvalo to chvilku, nez jsem se k textu podvodneho mailu proklikal, a zjistil jsem "ze jsem vyhral 100k E". Odesilatele at nebuzeruje.

Je to jen v nazoru, zda timto google chrani pred viry, nebo chce zabranit odeslat to, kde nevidi dovnitr.

Kkt1

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #62 kdy: 03. 03. 2018, 21:01:49 »
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...

Zkus zmenit priponu toho archivu na JPG, GIF, PNG, nebo tak neco, nebo AVI, MPG. A pokud to google opet odpalkuje, ze je to archiv se zmenenou priponou, tak zkus nestandartni priponu, ktera moc neni znama.

Pomoci zaheslovanych archivu jsem zaregistroval pokus rozesilat viry nejednou, antivir se tam nedostane. Ale v takovem pripade at google varuje prijemce o moznem riziku, tak jako u scamu. Trvalo to chvilku, nez jsem se k textu podvodneho mailu proklikal, a zjistil jsem "ze jsem vyhral 100k E". Odesilatele at nebuzeruje.

Je to jen v nazoru, zda timto google chrani pred viry, nebo chce zabranit odeslat to, kde nevidi dovnitr.

Google doporucuje pro sifrovane soubory pouzit gdrive a nasdilet odkaz prostrednictvim e-mailu. Ze to maji takhle je pro BFU prijemcu lepsi, pro odesilatele je trochu pakarna.

GTOR

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #63 kdy: 03. 03. 2018, 21:21:22 »
wp.pl

Ten je nejlepsi, to cenzuruje akorat Vatikan, jestli se tam nemluvi o sexu a PIS, jestli se tam neposkozuje obraz Polska ve svete a jestli neni zneuctivan skorosvaty Kacer a jeho dvojce, ktere usiluje o jeho kanonizaci.

Na tom mozna neco bude. Polsko je katolickym fanatizmem proslule a cenzura se tam taky rozjizdi. Avsak to co se resilo u seznamu, u wp.pl mail v jinem nez narodnim jazyce projde ven (testovaci vzorek v radu jednotek), pristup mozny mimo Polsko, i prez TOR. Jak moc konci angicke prichozi maily ve spamu nevim. Obcas chteji telefon, jde to obklikat ci zadat neexistujici cislo. Tuny JS animaci na webmailu jsou opruz.

GTOR

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #64 kdy: 03. 03. 2018, 21:29:39 »
Jak výstižné. Oblíbenost Gmailu jsem nikdy nepochopil. Kromě povinneho-dobrovolneho striptízu tahle všudypřítomná buzerace a možná ztráty přístupu zcela bezdůvodně. Outlook.com na tom bude dost podobně. Tam nejde účet ani odstranit, dokud není přidán telefon/email pro ověření, což je v případě, kdy je uživatel při rušení úúčtu nejdřív donucen přidat alternativní kontakt naprostý bizár.

Maily typu centrum/seznam to mají vyřešené lépe. Povinne jsou jen username a password, vše ostatní je volitelně (zapomeneš heslo a nemaš jine udaje = tvuj problem).

Hlavne moznost propojeni gmailove schranky s vetsinou aktivit na webu. I u gmailu slo zalozit ucet bez overovacich udaju pred rokem. Pokud je ucet kratce pouzivany, prez tor pouzivat nejde.

seznam, centrum tam staci zadat jmeno a heslo, ale nevis ktery mail se skutecne odesle nebo prijme. Mailu kde zdas jmeno a heslo (nebo navic sekundarni smysleny mail) je vic - tutanota, riseup, protonmail a dalsi.


Kkt1

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #65 kdy: 03. 03. 2018, 21:36:11 »
Jak výstižné. Oblíbenost Gmailu jsem nikdy nepochopil. Kromě povinneho-dobrovolneho striptízu tahle všudypřítomná buzerace a možná ztráty přístupu zcela bezdůvodně. Outlook.com na tom bude dost podobně. Tam nejde účet ani odstranit, dokud není přidán telefon/email pro ověření, což je v případě, kdy je uživatel při rušení úúčtu nejdřív donucen přidat alternativní kontakt naprostý bizár.

Maily typu centrum/seznam to mají vyřešené lépe. Povinne jsou jen username a password, vše ostatní je volitelně (zapomeneš heslo a nemaš jine udaje = tvuj problem).

Hlavne moznost propojeni gmailove schranky s vetsinou aktivit na webu. I u gmailu slo zalozit ucet bez overovacich udaju pred rokem. Pokud je ucet kratce pouzivany, prez tor pouzivat nejde.

seznam, centrum tam staci zadat jmeno a heslo, ale nevis ktery mail se skutecne odesle nebo prijme. Mailu kde zdas jmeno a heslo (nebo navic sekundarni smysleny mail) je vic - tutanota, riseup, protonmail a dalsi.
U gmailu jde zalozit ucet bez overovani telefonu treba z iOS pres Settings a pridani e-mailoveho uctu... nekdy to takhle fungovalo i z androidu, ted netusim...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #66 kdy: 03. 03. 2018, 21:58:29 »
.... riseup, ...

Vypada zajimave, ale k zalozeni konta je potreba invite code a nezna nikoho, kdo tam ma ucet a mohl by me pozvat. Takze zase nic.

Ghjkuh

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #67 kdy: 04. 03. 2018, 01:59:31 »
Mobilne cislo ani e-mail na tom ucte nebol nastaveny, ale aj tak je to neskutocny kokotizmus nepustit ma do uctu, od ktoreho viem heslo. Nastastie to bol iba "spam e-mail" na nedolezite hovadiny, takze som sa na to uz vysral a myslim, ze sa cez tieto ich picoviny uz ani neda nijak dostat.
Inak po prihlaseni to hned chce mobilne cislo, zadam ho tam, poslu SMS kod, opisem ho do toho formularu a skonci to "Googlu sa nepodarilo overiť, že účet x@gmail.com patrí vám."
To vyzera neprijemne. Urob screenshoty, napis kontakt a budem to eskalovat.

M.B.

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #68 kdy: 04. 03. 2018, 09:43:35 »
Co takhle zkusit protonmail? https://protonmail.com/ - určitě na maily rozumnější, než nějaká sračka od google.

GTOR

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #69 kdy: 05. 03. 2018, 04:06:02 »
Na riseup.net jsem to chtel taky zkusit, a jak psal Jarda - potrebujes znat nekoho, kdo ti posle pozvanku. Takze zase nic, nebot take o nikom nevim.

Protonmail.ch vypada, ze bugy jako Seznam, Centrum, Gmail netrpi, a zpravy odesle-dostane.

Ale u protonmailu mi totalne zamrzl prohlizec z toho jejich JS. Na slabsich strojich nepouzitelne. I tutanota s JS docela zere vykon, ale podstatne mene, nez protonmail.

Ne kazdy pouziva neweboveho klienta, a netusim jestli to na protonmail, tutanota vubec jde.

qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #70 kdy: 15. 06. 2018, 17:26:59 »
Nejlepší bude se komplet vyhnout službám v USA. Někomu to možná nevadí, že mu NSA strká nos do soukromí, ale není důvod ulehčovat jim to zakládáním účtů ve spřátelených službách. Google šmíruje i pro vlastní business, Microsoft soutěží o naprosté IT dno s Oraclem, navíc podělá všchno na co sáhne (např. Linkedin). Všechny US služby dohromady pak podléhají setrvalé debilizaci, kdy každá změna je k horšímu s důrazem na nesvéprávnost uživatele (včetně různého otravování s číslem mobilu apod). Fakt není o co stát. Za komické pak lze považovat to, že někteří amíci utíkají k ruskému Yandexu (kde jesice šmíruje FSB, ale ta ty data alespoň nikam dál nepředá)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #71 kdy: 15. 06. 2018, 17:43:17 »
Nejlepší bude se komplet vyhnout službám v USA. Někomu to možná nevadí, že mu NSA strká nos do soukromí, ale není důvod ulehčovat jim to zakládáním účtů ve spřátelených službách. Google šmíruje i pro vlastní business, Microsoft soutěží o naprosté IT dno s Oraclem, navíc podělá všchno na co sáhne (např. Linkedin). Všechny US služby dohromady pak podléhají setrvalé debilizaci, kdy každá změna je k horšímu s důrazem na nesvéprávnost uživatele (včetně různého otravování s číslem mobilu apod). Fakt není o co stát. Za komické pak lze považovat to, že někteří amíci utíkají k ruskému Yandexu (kde jesice šmíruje FSB, ale ta ty data alespoň nikam dál nepředá)
Presne, radsi pouzit lokalni seznam, ktery sice vypada jako z 1990, vicemene nefunguje, porad na spamlistech, ale je to ryze cesky freemail </ironie>

qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #72 kdy: 15. 06. 2018, 18:53:41 »
Seznam jsem nikdy neměl, možná ho budu muset vyzkoušet  ;D

Pokud ma nekdo *.seznam.cz na spamlistu, pak je to k0k0t a je to jeho problem. Na komunikaci musi holt byt dva, a neni problem odesilatele ze prijemce nechce prijimat. Stejne jako je problem uzivatelu centrum, ze jim externi dodvatel spamboxu cenzuruje maily.

Pokud ten vykrik snad mel naznacit, ze sluzby typu Office.com/Outlook.com nebo Linkedin.com nejak skvele funguji, pak se musim smat. Reportovat jim chyby nema vubec smysl, protoze i kdyz priznaji ze je to dementni chovani, tak je to stejne feature a menit se to nebude. Jenom eksperti z MS jsou schopni vam napriklad v ramci 2FA vyhodit 4 okna pozadujici 4 SMS soucasne ale neobtezovat se s uvedenim ktery kod patri kam, takze mate 24 kombinaci na trefovani. Mohl bychom se tady donekonecna bavit o debilizaci US sluzeb s nazornymi priklady, ale vam to evidentne vyhovuje. Coz je OK, ale to neznamena, ze to nevyhovuje ostatnim.

qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #73 kdy: 18. 06. 2018, 21:30:02 »
Tak prave jsem zjistil, ze ten zmrd google si neustále zapíná autosync a stahuje si uzivatelska data z androidu do cloudu.

Tezko duverovat takovemu poskytoveli, ktery vam dovoli upload dat vypnout, a do mesice si ho potichu zase sam zapne. Vzhledem k tomu, ze se mi to stalo jiz mnohokrat se nemuze jednat o omyl.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #74 kdy: 19. 06. 2018, 07:22:49 »
Aktualizace meni nastaveni? Nebo neco jineho? Pokud to umis reprodukovat uzijes si svych 5 sekund slavy.