Jaký freemail preferujete?

anonym

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #45 kdy: 21. 02. 2018, 16:03:38 »
Co mě ještě nadzvedlo ze židle tak byly odkazy na facebook na titulní stránce google u animace na téma olympijské hry. To tam prostě vůbec nemá co dělat. Google má být čistý a jednoduchý vyhledavač bez takových cipovin. Oni se od otho očividně zase odklání.
Aha, takze ono to nejsou ani tak bugy, jako tve predstavy o tom jak by mel google fungovat... chapu, doporucuji ti sehnat si investory a zalozit si vlastni vyhledavac, cisty, bez odkazu atd.

Výstižná přzdívka, ta dozajista znamená Kokot.


Kkt1

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #46 kdy: 21. 02. 2018, 16:13:08 »
To je trolling nebo to myslis vazne? Pouzivam iphone, ipad pro, mac os na imacu, macbook pro i air. Pouzivam ios/macos aplikaci pro e-maily a obcas zabrouzdam na gmail i pres safari (mobilni nebo v macos). Prilohy mi chodi v pohode, odesilam je v pohode, zipy, pdf, doc, rar, 7z snad cokoliv a zadne potize. Youtube mi funguje bez nejakych vyraznejsich problemu (upload, prehravani). Muzes napsat alespon 1 bug ktery umis reprodukovat?

Můžu ti jich napsat hend několik:

1. V Safari si rozkliknu Gmail a vznikne nekonečná načítací smyčka, musíš zavít celou kartu.
2. Mám 2 Gmaily, klikací cesta pro přepínání se z jednoho do druhého v rámci youtube i google drive je zabugovaná už od počátku.
3. Otravná policy ohledně zazipovaných souborů. Potřeboval jsem poslat projektík do jedné firmy v rámci email chainu. Google mi to nechtěl dovolit. Musel jsem archiv 7zipovat, poté i zaheslovat a to té mrše pořád nestačilo, musel jsem i smazat příponu. Zbytečně jsem to musel vysvětlovat té firmě, proč jsem to tak idiotsky udělal.
4. Na youtube v Chrome PC i v Safari na iPadu blbne přehrávání, video se sekne v jednom místě a zvuk jde časomíra jde dál.
5. Google začal na tabletové verzi s idotskými výpisy vyhledávání, ke kterým teď připojuje loga webových stránek a další kraviny. Je to dementní.
6. Kliknutí v Safari na logo googlu znamená přesměrování na jeho animaci a ne na jeho titulní stránku.
7. Snad odjakživa je tam bug ve vyhledávání, kdy tam někdy něco napíšeš, a mačkáš hledat či enter a ono se prostě vůbec nic neděje - musíš refreshnout stránku a napsat to znovu. Dělá to ve všech browserech.
8. Na nervy ovládání googlovského Excelu v tabletu. Nebudu rozepisovat.
9. Policy na youtube která na tabletu zabraňuje přehrávání v jiné než aktuální kartě.

To jsou všechny na které jsem si tak nějak vzpoměl, určitě bych vykopal i nějaké další.
1. Otevru v safari gmail, muzu si postu cist, psat, nic nemusim zavirat.
2. Google drive nepouzivam, na youtube mam 2 profily a prepinam si je vyberem bez problemu.
3. Zipy posilam bez problemu
4. Pc nemam, ipad prehrava youtube bez problemu (mam ipad pro)
5. V safari na tabletu u vyhledavani pres google nemam zadne loga webovych stranek, kazdopadne tohle je vec nazoru a je na google jak si to definuje, tohle proste neni bug.
6. Ano, google si to tak nadefinoval, neni to bug.
7. Nekdy neco nefunguje neni neco co je repeatable bug. Muze ti treba vypadnout pripojeni a nejaky pozadavek nedorazi. Obcas se s tim setkam na mobilnim pripojeni.
8. Nepouzivam, ale zase to nepovazuji za bug. Krome toho jak “googlovsky excel” souvisi s freemailem?
9. To je spise nastaveni prohlizece, ktery se snazi setrit treba baterii tim ze ti nepousti na pozadi video na ktere nekoukas. Safari to ma default i na desktopu.

Chapu ze jsi nespokojen s google, ale plest ruzne veci dohromady (googlovsky excel, youtube, drive,..) v souvislosti s gmailem mi prijde mimo.

Kkt1

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #47 kdy: 21. 02. 2018, 16:16:12 »
Co mě ještě nadzvedlo ze židle tak byly odkazy na facebook na titulní stránce google u animace na téma olympijské hry. To tam prostě vůbec nemá co dělat. Google má být čistý a jednoduchý vyhledavač bez takových cipovin. Oni se od otho očividně zase odklání.
Aha, takze ono to nejsou ani tak bugy, jako tve predstavy o tom jak by mel google fungovat... chapu, doporucuji ti sehnat si investory a zalozit si vlastni vyhledavac, cisty, bez odkazu atd.

Výstižná přzdívka, ta dozajista znamená Kokot.
Treba... treba to ma souvis s Karush–Kuhn–Tucker..

Abby

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #48 kdy: 21. 02. 2018, 17:07:38 »
Osobně používám už spoustu let pouze iCloud a mám tedy i Gmail, ale ten je spíše jen jako záloha pro případ nouze, mám samozřejmě dvoufaktorové ověřování a funguje to skvěle, dokonce i v Linuxu se dá iCloud skvěle použít. Nevidím důvod, proč používat o řády horší české freemaily.
A kdybych chtěla poslat e-mailem něco, co je tajné a nesmí si to za žádnou cenu nikdo přečíst, poslala bych to zašifrované. A stejně bych na to asi e-mail ani nepoužila. On je e-mail něco jako koresponďák, může si ho přečíst naprosto každý, ne jen NSA nebo KGB :-) Takže méně paranoi a více radosti ze života by to chtělo :-)

Kate

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #49 kdy: 21. 02. 2018, 17:25:58 »
K doméně dřív freemail na zoho, teď protonmail (placený). Na obecné věci gmail.


qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #50 kdy: 21. 02. 2018, 19:31:18 »
7. Nekdy neco nefunguje neni neco co je repeatable bug. Muze ti treba vypadnout pripojeni a nejaky pozadavek nedorazi. Obcas se s tim setkam na mobilnim pripojeni.

Tohle jsem v poslední obě taky zaznamenal. Na můj vkus je to příliš často a je to dost otravné. Přitom jsem na rychlé mealické přípojce.

Kkt1

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #51 kdy: 21. 02. 2018, 22:13:11 »
7. Nekdy neco nefunguje neni neco co je repeatable bug. Muze ti treba vypadnout pripojeni a nejaky pozadavek nedorazi. Obcas se s tim setkam na mobilnim pripojeni.

Tohle jsem v poslední obě taky zaznamenal. Na můj vkus je to příliš často a je to dost otravné. Přitom jsem na rychlé mealické přípojce.
Porad se ale bavime o gmailu, tudiz vyhledavani google s tim nejak alespon pro me nesouvisi.

GTOR

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #52 kdy: 02. 03. 2018, 00:17:32 »
Prave ze vyhledavani na Google s Googlem docela souvisi. K tomu navic ma Google a taky FB, Twitter a dalsi na strankach like buttony. Prez vsechny tyto prvky Google zbira data o navstivenych strankach, samozrejme co uzivatel vyhledava ve vyhledavaci, prekladany tekxt v prekladaci a podobne. Tak ze tam je moznost spehovani dokonala (zlaste kdyz se clovek neodhlasuje a nemaze cookies).

FB, Yahoo, Amazon, Hotmail jsou na tom podobne, nemaji tak dominantni postaveni na pric celym webem, zato jednani FB je hnus. Poskytuje vubec FB freemail.

Na Yahoo chtej telefon, da se to obejit zadanim neexistujiciho cisla (2 roky zpet ozkouseno), ale kdyz  se chces prihlasit z jineho mista, nez obvykle (min. v ramci statu), nepusti te do mailu, dokud neprijde overujici SMS na dane cislo. Likebuttony ma yahoo take na nekterych strankach.
Yahoo ochotne dava udaje tretim stranam, napr. Cinske vlade prodali udaje o disidentech.

Gmail - je urcite mimo dosah organu v CR, jak moc jsou ochotni zdilet data s PCR a pod, to nikdo nevi. Ale to by jsi stejne musel udelat neco spatneho (nebo byt nepravem obvinen-podezrely). Vyhoda u Gmailu je, ze je moznost pristupu bez JS.
Nekdy otravujer s tim, aby uzivatel zadal telefon pro dvoufaktorove overeni. Ale da se to obejit a cislo nedat. Min. minuly rok sla zalozit schranka bez telefonu, sekundarniho mailu. Narozdil od Seznamu nemaze angicke maily, maily z jinych zemi poslane a neni omezen pristup z jinych zemi (obcas se to pta na bezpecnostni otazku nebo recovery mail pri pristupu z neobvyklych ardres).

Seznam.cz - vim, ze nechce posilat emaily ze site TOR, tvari se, ze je mail odeslan, pri tom neni. To nejde ani z cizich zemi posilat maily. Co vim, tak prihlasit se prez webmail jde odkudkoliv. jak moc padaji anglicke maily do spamu, nebo uplne zmizi, to nedokazu posoudit. Centrum.cz je uz jen kvuli smluvnim podminkam horsi. A filtrovani mailu s urcitym obsahem, aniz by o tom uzivatel vedel, to neni nejlepsi.

protonmail.ch nema geolokacni omezeni pro pouziti, zalozeni, zatim jsem nikde nevidel zpravu, ze by mazal na zaklade obsahu, urcitych URL maily. Schranka je sifrovana, ale na zaklade serveru. Nikdy nepujde prokazat, ze tam backdor neni, mozna se jednou dozvime, ze tam je. Pokud posilas mail z protonmail na jiny server, tak sifrovany samozrejme neni, pokud to nezasifrujes end to end.

Protonmail ma webove rozhrani z JS, ktere neskutecne zere CPU a slabsi notebook na dlouhe minuty zamrznul.

Tutanota.com je podobna sluzba jako protonmail. schranky jsou sifrovane, ale ne end to end. Takze nelze dokazat, ze tam backdor neni, mozna se jednou ukaze, ze tam je. A posilani na jinou domenu je nesifrovane, pokud nedas sifrovani end-to-end. Webove rozhrani s JS docela zere CPU, ale o mnoho min nez protonmail.

U tutanota se casto stava pri posilani na jine servery (gmail), ze mail skonci ve spamu, nebo se ztrati. A i prijem z jinych serveru nekdy nejde, mail nedorazi (napr kdyz mi znamy odpovidal z gmailu prez telefon).

riseup.net freemail bez zahazovani mailu na zaklade jazyka, obsahu, neomezena geolokce, tor friendly. Schranka na serveru sifrovana, o bacdoru plati, to co jiz bylo receno. Ale za mnoha leta se nic neprovalilo. Jde i pristup bez JS prez Squirrelmail.
Potrebujes pozvanku, zatim v provozu nevyskouseno.

bitmessage.ch - jako Bitcoin, ale pro posilani zprav, tvar adresy je smes alpha-numerickych znaku. Pristup bez JS prez squirrelmail web rozhrani, JS potreba jen pri zalozeni na captcha. Potrebujes sekundarni mail pro zalozeni. Pro posilani zprav mimo bitmessage do beznych schanek, komunikace s BFU, to asi moc nema smysl, nebot BFU se zalekne tvaru adresy a jak na to reaguje spam filtr, tot otazka. Backdor tam podle vseho neni, asi to ale nepujde vyvratit. Je to mezi urcitym typem uzivatelu docela znamy projekt.

husmail.com podobny jako tutnota, ale nektere horsi vlastnosti navic. Je to Kanadsky poskytovatel. Schranka na serveru sifrovana, backdor jestli tam je nebo neni, nelze dokazat. Kdyz se 3 tydny neprihlasis, free mail zablokujou, dokud si nekoupis placenou verzi. Pro registraci pozdeji chteli telefon a poslat overovaci kod prez SMS, coz lze obejit, pred 3 roky telefon nechteli. Spada pod Kanadskou legislativu, jak budou ochotni poskytnout udaje, nedokazu rict. Ale to by clovek musel v necem vetsim bejt.

Placenou verzi u tutanota, bitmessage je mozne koupit prez BTC a nove mozna i prez jine kryptomeny.

wp.pl - polsky freemail, na titulni strane zpravy. Podobne seznamu. Chteli telefon, da se to obklikat a cislo nezadat, nebo zadat neexistujici (2 roky zpet).

Nic dalsiho, co by dobre fungovalo, jsem osobne nezkousel.

Seznam freemailovych poskytovatelu tady:

http://www.fepg.net/
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_webmail_providers

Uz se to resilo kdyzi, doporuceni nekolika mailu tady dole od uzivatele Ceska Piratska strana:
https://forum.root.cz/index.php?topic=11803.15

ptakoještěr

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #53 kdy: 02. 03. 2018, 14:36:10 »
Gmail mi přijde hardcore i pro značně otrlé uživatele. O samozřejmosti šmírování NSA je asi zbytečné diskutovat, ale jejich business stojí na sběru informací. Představa, že jeden subjekt má vaši internetovou komunikaci, ví kam chodíte nawebu (g. analytics, g. ads) i co všechno na internetu hledáte je dost děsivá....

Pracovní email chápu, pokud něco jako seznam končí automaticky ve spamu, nicméně pro různá fóra cz mail problém nikdy nebyl.
Tohle me fakt bavi cist... NSA ma pristup ke kazdemu americkemu poskytovateli e-mailu v USA. Podobne to funguje vsude. V Nemecku, v CR,... Jediny rozdil je ten, ze v US ma vlada moznost analyzovat e-maily bez soudu, na zaklade zakona, v CR je to pry jeste na zaklade rozhodnuti konkretniho soudce (vy se o tom stejne nedozvite za vas monitoruji). Co se tyce toho ze google vi o me hodne-mam kvuli tomu mit starou nokii a nelezt na internet? Myslite ze facebook o vas nic nevi? Nebo seznam? Amazon?  Kazda spolecnost poskytujici e-mail, nakupy, web analytics o vas bude vedet hodne.

HA HA HA, NSA dávno vybudovala u běžné konzumní elektroniky "dokonalé" backdoory na úrovni hardware (firmware) ve spolupráci přímo s výrobci. Pokud bude chtít ona nebo někdo kdo toto "know-how" má, vás sledovat, může vás sledovat přímo na úrovni vašeho vlastního počítače a nepotřebuje se obtěžovat s nějakým přístupem skrze providera něčeho (např. mailu, internetu). Jenom o tom nevíte. Jak řekl Snowden: ,,Tohle je nad síly obyčejného člověka, bez ohledu, jak moc inteligentní nebo technicky zdatný je." Zvykejte si na exhibicionismus, soukromí je po smrti .....   (Who's Privacy, baby ? Privacy's dead, baby. Privacy's dead ! - Pulp Fiction analogie).

niekto

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #54 kdy: 02. 03. 2018, 22:28:15 »
Gmail ma pekne vytocil, po zmene IP adresy ma doteraz nechce prihlasit k uctu, aj ked viem heslo. Chce overenie cez mobilne cislo alebo e-mail, obidve moznosti zlyhaju, ze nepodarilo overit, ze ucet je patri mne. No nech sa pojebu s takymito prijebanymi bezpecnostnymi opatreniami.
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #55 kdy: 03. 03. 2018, 00:48:57 »
wp.pl

Ten je nejlepsi, to cenzuruje akorat Vatikan, jestli se tam nemluvi o sexu a PIS, jestli se tam neposkozuje obraz Polska ve svete a jestli neni zneuctivan skorosvaty Kacer a jeho dvojce, ktere usiluje o jeho kanonizaci.

qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #56 kdy: 03. 03. 2018, 08:56:12 »
Gmail ma pekne vytocil, po zmene IP adresy ma doteraz nechce prihlasit k uctu, aj ked viem heslo. Chce overenie cez mobilne cislo alebo e-mail, obidve moznosti zlyhaju, ze nepodarilo overit, ze ucet je patri mne. No nech sa pojebu s takymito prijebanymi bezpecnostnymi opatreniami.
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...

Jak výstižné. Oblíbenost Gmailu jsem nikdy nepochopil. Kromě povinneho-dobrovolneho striptízu tahle všudypřítomná buzerace a možná ztráty přístupu zcela bezdůvodně. Outlook.com na tom bude dost podobně. Tam nejde účet ani odstranit, dokud není přidán telefon/email pro ověření, což je v případě, kdy je uživatel při rušení úúčtu nejdřív donucen přidat alternativní kontakt naprostý bizár.

Maily typu centrum/seznam to mají vyřešené lépe. Povinne jsou jen username a password, vše ostatní je volitelně (zapomeneš heslo a nemaš jine udaje = tvuj problem).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #57 kdy: 03. 03. 2018, 11:31:21 »
No, oni tam ti debilove maji tolik opatreni, ktera maji slouzit tomu, aby clovek neztratil pristup, az z toho clovek ztrati pristup. Potiz je, ze provideri, kteri jeste nemaji zdebilizovane sluzby, uz asi vetsinou vymreli, protoze nemeli dostatek uzivatelu, kteri jeste maji v hlave alespon maly mozek.

Ghjkuh

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #58 kdy: 03. 03. 2018, 12:20:22 »
Gmail ma pekne vytocil, po zmene IP adresy ma doteraz nechce prihlasit k uctu, aj ked viem heslo. Chce overenie cez mobilne cislo alebo e-mail, obidve moznosti zlyhaju, ze nepodarilo overit, ze ucet je patri mne. No nech sa pojebu s takymito prijebanymi bezpecnostnymi opatreniami.
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...
Mas pristup k mobilu alebo druhemu emailu?
Ak nie, ziadal si Google o pomoc cez "Viac moznosti" na stranke, kde to chcelo dalsie overenie?

niekto

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #59 kdy: 03. 03. 2018, 15:21:49 »
Gmail ma pekne vytocil, po zmene IP adresy ma doteraz nechce prihlasit k uctu, aj ked viem heslo. Chce overenie cez mobilne cislo alebo e-mail, obidve moznosti zlyhaju, ze nepodarilo overit, ze ucet je patri mne. No nech sa pojebu s takymito prijebanymi bezpecnostnymi opatreniami.
A okrem toho, dalsia prijebana vec, to ze nejdu poslat zaheslovane RAR archivy ako priloha je pravda, skonci to errorom "Zablokovaé kvôli bezpečnosti." To, ze vam ide poslat RAR alebo ZIP alebo aj 7z je sice pekne, ale skuste ho predtym zasifrovat...
Mas pristup k mobilu alebo druhemu emailu?
Ak nie, ziadal si Google o pomoc cez "Viac moznosti" na stranke, kde to chcelo dalsie overenie?

Mobilne cislo ani e-mail na tom ucte nebol nastaveny, ale aj tak je to neskutocny kokotizmus nepustit ma do uctu, od ktoreho viem heslo. Nastastie to bol iba "spam e-mail" na nedolezite hovadiny, takze som sa na to uz vysral a myslim, ze sa cez tieto ich picoviny uz ani neda nijak dostat.
Inak po prihlaseni to hned chce mobilne cislo, zadam ho tam, poslu SMS kod, opisem ho do toho formularu a skonci to "Googlu sa nepodarilo overiť, že účet x@gmail.com patrí vám."
Potom je tam ta kokotina "Viac možností", a tam je overenie cez mob. cislo (to je to iste co pisem vyssie) a druha moznost "Získať pomoc", vtedy chcu posledne heslo, ktore si pamatam (zadavam spravne heslo, nie som az taky jebo), potom mesiac a rok kedy som vytvoril ucet a nakoniec nejaky e-mail, na ktory zas poslu kod, opisem ho, konci to opat tou prijebanou hlaskou, ze kokotom sa nepodarilo overit, ze nemaju nasrate v hlave.
Kazdopadne po tomto zacinam silno uvazovat, ze sa im vyjebem na cely gmail a najviac sa mi pozdava asi protonmail...