Lowcost kamery na dům

kameraMANporusitel

Lowcost kamery na dům
« kdy: 19. 02. 2018, 20:33:38 »
Zdravicko... nejdriv nez mi nekdo napise, ze se ptam na spatnem miste nebo chci blbost, tak to ja vim. Profik nabizi profi reseni (cenove ve vysokych desetitisicich az pres 100k) a to ja nechci.

Cinani delaji pekne lowcost IP h264/RTSP kamery, ktere bych si rad dal na dum. Ty co jsou pro interier nebo exterier a soucasne koukaji skutecne jen na muj pozemek a pouzivaji se ke svemu ucelu nejsou problemem.

Potiz je s misty, kdy zabiram i kousek neceho co bych nemel. Zvazoval jsem treba dat 1080p kameru na strechu, aby zabirala velky kus zahrady (a s ni i kus verejneho prostoru), ale aby to nebylo videt, tak bude na sluneční výhni - mate s tim nekdo nejakou zkusenost? Pocitam, ze bych ji hodil jeste pod maly plechovy pristresek a na zapadni stranu komina. Jenze i tak je na strese v lete takove horko, ze se tam neda jit bez bot. Prezije outdoor celokovova kamera leto? Ne ze by mi bylo lito tisicovky za kameru, ale ta prace, vrtat se s ni, tahat kabely, izolovat, atd.

Druha moznost je vzit neco takovehoto https://www.ebay.com/itm/1-0-Megapixel-Super-Mini-720P-HD-Hidden-Micro-IP-Camera-Pinhole-Security-Cam-Lot/172349534484?epid=2119098557&hash=item2820d53114:g:~fEAAOSwT~9WlF4l a sikovne to schovat ve stinu, ale v miste kde chodi i verejnost (mohl bych treba do drevene konstrukce, z venku by byla videt jen mala dirka - jako suk-ve vysi asi 4m). Jenze to je indoor kamerka, rikam si, zda to ma vubec cenu. Cokoliv outdoorove je tak velke, ze to neschovam.

Je mi jasne, ze reseni ktere pozaduji neni v souladu se zakonem na ochranu os. udaju a UooU by mi ani nedal nejspis svoleni (prece si muzu nastrkat misto 3 kamer co vidi vic nez maji treba 20 co uvidi jen to soukrome).
« Poslední změna: 19. 02. 2018, 21:19:51 od Petr Krčmář »


alshajmr

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2018, 21:48:08 »
Ja udelal zkusenost s kamerama avtech. V mrazech nesly protoze jim byla zima a v lete zas vypadavaji pro velke teplo. Asi z deseti kusu kolem 5k za kus je pet problemovych.

Co se tyka umisteni na strechu, no tam to bude chctit neco lepsiho protoze jina nepoznas jestli ti tam probehl pes nebo kocka. A s vysokym rozlisenim stoulaji naroky na uloziste.

Lidi chvali dahua, je to rozumna cina. Nechci delat reklamu, ale v Praze je asm a tam maji vse zapojene na ukazku. Je to velmi poucne a s vykladem.  Ruzne systemy a ceny. Kamery ok, ale dal bych si pozor protoze velka cast jejich sortimentu je prebalena cina z ebay jen s 200 procenty navrch proti ebay.

.

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #2 kdy: 19. 02. 2018, 22:03:08 »
Neptal se jak točit myši ze střechy věžáku, ale na to teplo.

Kkt1

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #3 kdy: 19. 02. 2018, 22:22:10 »
Na UOOU staci nahlasit ze ty kamery mas, verejny prostor mas vymaskovany a nic neresis. Co se tyce kamer, koupil jsem taky nejaky cinsky hnus, prvni kus sel zpatky ihned, dalsi kus sel zpatky za tyden a nakonec jsem skoncil u axisu a 3 roky bez problemu. Pokud jsou penize problem, chapu, poridis si cinu, ja bych uz do cinskych kamer nesel.

m

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #4 kdy: 19. 02. 2018, 22:22:58 »
Myslim, ze prilis resis UooZ. Zjednodusene bych rekl, ze neni az zas takovy problem, co snimas, ale jak s tim nasledne nakladas. Byt tebou, radeji bych se bal tech levnych cinskych kamer. Mam s tim docela spatne zkusenosti a dnes bych sel spis do neceho jako Dahua nebo Hikvision. Namatkou zminim problemy jako: UI funkcni jen s obstarozni verzi IE, implementace ONVIF, ktera se nelibi mnoha NVR, nedostupnost aktualizaci FW, kamera po nejake dobe zacina zahazovat konekce (asi memory leak) atd. Kazdopadne teplo nebo zima zatim jeste nikdy problem nebyl.


Kkt1

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #5 kdy: 19. 02. 2018, 22:57:20 »
Jo, hikvision byli kamery co sli pryc...

?

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #6 kdy: 19. 02. 2018, 23:02:33 »
Jasně, nakup laciný kamery z číny. Budeš rád když přežijou zimu a léto, aniž by zmrzly, zateklo do nich, nebo se upekly či jinak chcíply ve venkovních podmínkách. Kvalita obrazu je dost často fakt mizerná a většinou na to nepřijdeš dřív, než se něco stane a zjistíš, že potřebný detaily na záznamu prostě nejsou. Záruka + podpora  = 0.

Tedy záleží, zda vůbec stojíš o použitelný záznam, na kterým poznáš z rozumný vzdálenosti obličej, případně detaily oblečení a postavy, aby si byl schopnej takovej záznam k něčemu i někdy použít. Pokud o použitelný záznam nestojíš, kup to nejlevnější a ani se neobtěžuj s taháním kabelů...

Hlavně toho sraní, když se nějaká kamera 3x do roka vysere, tak čekat měsíc na novou, starou sundavat ze střechy a dávat tam novou,... Good luck.

alshajmr

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2018, 01:07:19 »
Neptal se jak točit myši ze střechy věžáku, ale na to teplo.
Co to kecas vorechu?

Cjdhdwjsys

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #8 kdy: 20. 02. 2018, 03:50:49 »
Ja som daval kamery Grandstream a zaznam ukladam na desktopovy atom s 2 HDD. PoE switch, cez neho napajanie a za tym UPS.

PanKamera

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #9 kdy: 20. 02. 2018, 07:19:49 »
Mam dlouhodobou zkusenost s kamerami Axis, Sony, Hikvision, Ubnt a ted si hraju s RPi + kamera modul.
Kratkodobe zkusenosti vzdy probehly, kdyz chtel pomoci nekdo kdo zakoupit "vyhodne & levne" cinske smejdy - vysledek ? Drive ci pozdeji sly ty cinske kamery do elektroodpadu. Ty "lepsi" z nich hlidaji popelnice atp. tedy kde je mozne akceptovat nefunkcnost obcas a moznost poskozeni/kradeze.
Set 5x UBNT kamera + UBNT NVR + POE switch = cena do 30t, tedy pod 6t na kameru, tedy 250Kc za kameru mesicne pri uvazovane vydrzi !jen! 2 roky, kdy v realu 5 let neni problem, takze kilo za mesic ... Zde bych uplne nesetril. A kdyz ne cely system najednou, tak alespon postupne, ale z kvalitnich komponent.

Jak proste.  8)

ujo

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #10 kdy: 20. 02. 2018, 08:49:54 »
Já bych doporučil kamery Hikvision, na malý dům klidně analogové - říkají tomu TurboHD a umí to dnes i 3Mpix (jestli né více). Držel bych se ale 2Mpix LowLux kamer, které fungují skvěle i v noci (větší rozlišení = větší šum = v noci mizerné...). Kamery se připojí do DVR které je pak připojené na síť, takže vůbec nevadí, že kamery nejsou IP. Pro malý dům jsou reálné ceny jedné kamery do 2 tisíc, nenáročný 4CH rekorder třeba za 3 tisíce... Propojení mezi kamera mi a rekorderem se dá udělat po UTPčku pomocí BALUNů.
Máme kamer od Hikvision desítky - úplně levné analogy, dražší analogy, úplně levné IP, střední třídu IP i profi IP s čtením SPZ... a nemůžu na to říct křivého slova.
Máme třeba někde u technologie sloup, na kterém jsou 4 kamery, rekorder je v budce hned pod sloupem. Dali jsme tam analog, poměrně slušné kamery, celé to stálo třetinu než řešení v IP, které by tam bylo úplně zbytečně.

Jméno:

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #11 kdy: 20. 02. 2018, 09:16:00 »
ja to tu pisu uz po hodnekraty, ale lidi se furt ptaj
hikvision dobry (22ks v provozu uz docela dlouho, vysrala se 1, byl nejak poskozenej kabel)
ubnt snad dobry kdyz chces jejich nvr, kdyz nechces tak spatny
cina, gl&hf

Digi

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #12 kdy: 20. 02. 2018, 11:18:40 »
Kup to z číny a uvidíš. Bud budeš potřebovat lepší kvalitu a připlatíš si za ní nebo ne. Mám jednu 720p ONVIF LAN kameru z číny za 500 a k tomu Synology Surveillance station, spokojenost. Kamera jede nastavit jen přes IE a jede furt. Bohužel umřelo pár IR diod.
Každopádně si nejsem jistej ale ve tmě ti ty kamery takhle velkej prostor (okolo domu) nenasvítí. Dosah tak 5 metrů....

kameraMANporusitel

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #13 kdy: 20. 02. 2018, 11:51:17 »
Takze tema se opet stocilo nekam jinam, nez jsem chtel. Dle toho co vim, UOOU skutecne NEpovoli spoustu veci, nejake vymaskovani ... no tak si tu kameru strcte tak a tak, dejte dalsi, atd. Proste to nechci s nimi vubec resit, navic tu mame jednoho ze sousedu, ktery zacal evidentne delat problemy. Misto toho, aby si sel s dalsim sousedem promluvit (a ten je rozumny), tak slo nejake udani na policii, atd. Co oci nevidi, to srdce neboli, a pak nema nutkani nekam posilat udani.

S CN kamerami mam zkusenost asi 10 let, zima/teplo pokud to jsou normalni podminky (nekde schovane ve stinu pod strechou) tomu necini nejmensi problem. Jinak to co se tady prodava pod "normalnimi" znackami je casto rebrand nejakeho lowcost CN produktu (mam kameru asi za 500, je tedy jen 720p, stejna se prodava jako D-Link tusim za 4200 s DPH - rozdil je v rozhrani, to co mam ja je echt cinske :) - ale zvyknul jsem si).

Takze zopakuji muj puvodni dotaz: 1) jak dostat tu mini interierovou kameru ven?  2) co s tou kamerou na strese (treba na komine), provozujete to nekdo tak? Zajima mne jestli vydrzi i kvalitnejsi znacka.

PanKamera

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #14 kdy: 20. 02. 2018, 11:58:00 »
Takze zopakuji muj puvodni dotaz: 1) jak dostat tu mini interierovou kameru ven?  2) co s tou kamerou na strese (treba na komine), provozujete to nekdo tak? Zajima mne jestli vydrzi i kvalitnejsi znacka.

1) myslis vhodny outdoor case ? Na ebay jich jsou tuny hotovych ci lze pouzit zlate ceske rucicky. Napriklad kamera schovana do tela LED reflektoru atp.
2) nektere kamery mam i na komine, stozare na strese, jak klasickou IP, tak robotizovany fotak s SBC. Pokud se netopi bordelem (including uhli), tak neni problem.